מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

גמילה מקנאביס | התמכרות לקנאביס

מרכז גמילה מקנאביס

גמילה מקנאביס לא תמיד פשוטה כפי שהיא עשויה להיראות. לרוב, השימוש בסמים הוא ניסיון להתמודד עם הקשיים והמציאות של החיים בצורה כלשהי על מנת לתפקד ביום יום שלנו. מסיבה זו, הטיפול בהתמכרות לקנאביס יתמקד בלימוד על מנגנוני התמודדות על חיי השגרה וזאת בלי שהמטופל ירגיש את הצורך לשימוש בסם בשנית. מרכז הגמילה וילה מטריקס מספק גישה טיפולית קבוצתית ואישית המשלבת טיפולים מתקדמים אלטרנטיביים ופסיכותרפיה. במסגרת זו, הטיפול יכול להיות לפרק ארוך או קצר תוך התייחסות לצרכיו הטיפולים האישיים של כל אחד.

גמילה מקנאביס – הדרך להצלחה

מבוגרים ובני נוער מתמודדים מדי שנה עם התמכרות לקנאביס אך אינם מצליחים למצוא את הכוחות הפיזיים והנפשיים להתחיל גמילה מקנאביס. זאת משום שההתמכרות בבסיסה היא יותר נפשית מאשר פיזיולוגית. למעשה, התמכרות זו הינה תוצאה של תלות בחומרים חיצוניים לצורך בריחה והדחקה של המציאות.

הדרך להצלחה לגמילה מקנאביס אינה קצרה, והיא תלויה בכמה גורמים משמעותיים:

על מנת להתמודד עם התמכרות נפשית כמו התמכרות מקנאביס, חשוב ללכת לפנות בהקדם אל מרכז גמילה מקנאביס. מרכז מקצועי ומנוסה יהיה זה אשר יבנה תכנית המותאמת באופן אישי לכל מטופל.

כדי להצליח בגמילה, במרכזי גמילה יהיה צורך להיפטר מדפוסים התנהגותיים שגורמים למטופל לחזור להשתמש בסוג סם זה. המטפלים המקצועיים דואגים לבצע טיפול התנהגותי, כדי לצמצם את הסיכויים של המכורים לחזור לסורם.

על אף שחוויית הגמילה עלולה להקשות על המטופלים, חשוב שיהיה רצון עצמי. ובכן, על מנת שהגמילה תצליח, יש צורך שהמכור יאמין בזה ויעשה את המאמצים האפשריים להצלחת התוכנית.

דברים נוספים שכדאי לדעת על גמילה מקנאביס

חווית טיפול גמילה מקנאביס, ברמה גבוהה מאוד מתמקמת במתן מענה לטיפולים עבור כל מטפל, לצרכים האישיים ובכך סיוע בתהליך הגמילה. חשוב להבין שהמהלך לחיים ללא סמים כלל, עלול להיות תהליך לא קל. עם זאת, בעזרת הצוות וטיפולים השונים של מרכזי גמילה מקנאביס, המסע הופך לפשוט יותר כאשר מחכים למטופל חיים חדשים.

ברגע בו החלטתם שאתם מעוניינים לצאת לדרך חדשה, טובה ועצמאית יותר, בה תוכלו להתמודד עם קשיים העבר ועם התמכרות זו, אפשר לומר שהשינוי כבר תתחיל.

גמילה מקנאביס – הדרך להצלחה

התמכרות לקנאביס

וילה מטריקס הינה מרכז טיפול ושיקום בהתמכרויות שונות, ביניהן גם התמכרות לסמים. בוילה מטריקס מבינים כי כל התמכרות לסם מכל סוג שהוא, גם התמכרות לקנאביס נובעת לרוב מתוך חוסר היכולת להתמודד עם המציאות, והשימוש בסם הוא הניסיון לברוח ממנה אל מקום נעים וקל יותר, כאשר זוהי בעייתו האמיתית של המטופל, ולא ההתמכרות עצמה. זוהי הסיבה שבגללה אין בעצם הבדל בין ההתמכרויות לסמים השונים.

התמכרות לקנאביס תסמינים

שימוש בקנאביס הופך נפוץ בעולם כולו מיום ליום, כאשר הדעות עדיין חלוקות בנושא – רבים טוענים לטובת השימוש, ורבים המתנגדים לו, אלה הם כמה סימנים מזהים לכך שמדובר בהתמכרות לקנאביס:

 • קיבלתם החלטה להפסיק או לא לעשן ביום מסוים אך בכל זאת לא עשיתם זאת.
 • תחושות שונות כמו: לחץ, חוסר שקט ועצבנות כאשר נגמר הקנאביס או שאתם מוודאים תמיד מראש, כי לא תקלעו למחסור.
 • תחושת חוסר מוטיבציה, עייפות, ודחייה של ענייני יום יום דחופים.
 • עלייה משמעותית בכמות שאתם צורכים כעת ביחס לכמות שצרכתם בתחילת השימוש.
 • החלק העיקרי של הקשרים החברתיים שלכם הוא עם אנשים אשר משתמשים בגראס.
 • ישנן פעילויות אשר ללא עישון אתם מתקשים בהן או מתמודדים איתן יותר בקלות לאחר שימוש בגראס כמו למשל: שינה, בילויים או אפילו צפייה בסרט וכדומה.
 • הוצאה כספית על קנאביס גבוהה ממה שבאמת אתם יכולים להרשות לעצמכם.
 • תופעות לוואי פיזיולוגיות אשר מפריעות לכם במהלך היום יום כמו למשל: יובש בגרון, ליחה, עיניים אדומות, הצטננויות אשר נמשכות מעבר לטווח הנורמלי של הצטננות רגילה בדרך כלל, אובדן זיכרון, חשדנות והופעת קמטים או שינויים בגוון של העור.

גמילה מקנאביס הינה תהליך לא פשוט

לסיכום, רבים המשתמשים בקנאביס אשר אינם מודעים לכך כי הם אכן כבר בשלב ההתמכרות. גמילה מקנאביס הינה תהליך ארוך, כאשר שאריות קנאביס ניתן למצוא בבדיקת שתן גם לאחר חודש מהשימוש האחרון. על מנת לטפל בהתמכרות ולהגיע לשיקום מלא, מומלץ מאוד לפנות אל מרכז גמילה המתמחה בנושא, שם תוכלו לקבל טיפול מקיף בהתאמה אישית.

התמכרות לקנאביס תסמינים

גמילה מגראס

בשנים האחרונות הגראס הפך להיות לנושא שיחה מדובר בכל רחבי הארץ, כמו גם בעולם. אנשים רבים התאגדו יחד לצורך העברת חוק לגליזציה על סמים קלים, כשביניהם גם הגראס שנחשב כסם קל שאינו מזיק. אך חשוב להבין כי דבר זה אינו נכון לחלוטין, מכיוון שגראס משפיע על המוח ותהליך החשיבה בדיוק כמו כל סם אחר, ובנוסף לכך גם הוא עלול לגרום להתמכרות קשה שמצריכה גמילה מגראס במרכז גמילה מקצועי. וילה מטריקס הינה מרכז גמילה איכותי ומקצועי המעניק את הפרטיות הדרושה לכל מטופליו, זאת לצד מגוון שיטות ודרכי טיפול הוליסטיים המועברים על ידי מדריכים ומטפלים מנוסים.

מדוע צריך גמילה מגראס?

לגראס יש השפעות שליליות שעלולות להיות להשפיע רבות על חייו של המכור בשימוש ממושך. הצורך בביצוע גמילה מגראס יסייע למספר דברים מרכזיים בחיי המכורים אליו:

 • הפחתת התלות בגראס – כמו כל סוג של סם אחר, גם הגראס יכול להוות גורם ליצירתה של תלות בעבור משתמשים הצורכים אותו באופן קבוע. כאשר האדם מפתח תלות לגראס, הוא לא יפסיק להשתמש בו לרוב, כך שכל התנהלותו היומיומית תחול סביב העיסוק במריחואנה. כך למעשה נפגע גם מהלך חייו נפגע מאוד, יחד עם חשיבתו הצלולה והנורמלית.
 • צמצום נזקים בריאותיים וכלכליים – התלות שמכור מפתח לשימוש בגראס עלולה להוביל אותו לחוות בעיות בריאותיות קשות. מכיוון שאת הגראס לרוב מעשנים, העישון עלול לפגוע מאוד באיברים הפנימיים כמו ריאות, כליות, לחץ דם ולב וגם באיברים אחרים כמו לשון, שיניים ועוד.
 • מניעת השימוש בסמים קשים – כאשר האדם מכור לגראס, שהוא סם לכל דבר, מחשבתו שכבר אינה ריאלית וצלולה עלולה לנדוד אל רצון לשימוש גם בסמים קשים.

ליווי ותמיכה עבור מכורים לגראס וסמים

במרכזי הגמילה קיימים צוותים טיפוליים מקצועיים, יחד עם מדריכים איכותיים שילוו כל מכור לדרך הישר, וכך יסייעו להם באופן טבעי ותוך תמיכה מלאה בחזרה לחיים נורמטיביים ומשגשגים שאינם כוללים את המריחואנה.

מהן הסיבות לשימוש הגובר בקנאביס?

מהן הסיבות לשימוש הגובר בקנאביס?

קנאביס הינו צמח המגיע ממשפחת הקנאביים וניתן לעשות שימוש בצמח זה להפקת סם הקנאביס. סם זה יכול להופיע בצורות שונות, כגון חשיש או מריחואנה ונקרא סם פסיכו-אקטיבי. התמכרות לקנאביס עלולה להזיק לגוף האדם ולהיות מסוכן לתפקודו. מרכז הגמילה וילה מטריקס מספק את כל הטיפולים להתמכרויות שונות, לדוגמא, התמכרות לסמים קלים כמו קנאביס או קשים, אלכוהול, הימורים ועוד. על ידי צוות מומחה ומקצועי, המטופלים תוכלו לקבל את היחס האישי הנחוץ כל כך להצלחת הגמילה.

מהן הסיבות לשימוש הגובר בקנאביס? ומהן ההשפעות המיידיות של שימוש בקנאביס?

חוזקן וטבען של השפעות הקנאביס המיידיות, משתנות לפי כמות המנה של הסם, מקור הצמח והזן. ההשפעות של צריכת הקנאביס הינן קוגניטיביות וגופניות. על מנת להבין מהן הסיבות לשימוש הגובר בקנאביס, חשוב קודם להבין את ההשפעות המיידות של שימוש בסם.

להלן ההשפעות המיידות של שימוש בקנאביס:

 • ראשית, שימוש בקנאביס משנה את מצב הרוח ואת מצב התודעה. כלומר, לאחר שימוש של הסם, האדם מרגיש תחושת שמחה, שחרור, חברתיות, אופוריה או רוגע. לכן, כאשר האדם מרגיש בחרדה או בדיכאון, הסיכוי שהוא ישמש בסם גבוהה, על מנת להעביר את תחושות אלו לנעימות יותר.
 • קנאביס משפיע על תפיסת החושית וזה בא לידי ביטוי בהערכה מוגברת של חושיים שונים, כגון שמיעה, ריח וטעם ועיוות מרחב ותפיסת זמן.
 • בנוסף, שימוש בקנאביס פוגע בריכוז וביכולת קואורדינציה ומסיבה זו פעולה כמו נהיגה הופכת למסוכנת מאוד.
 • מבחינת השינויים הפיזיולוגים, הקנאביס מגביר את הדופק והתיאבון וגורם לאדמומיות בעיניים.

חווית שימוש הקנאביס הינו חוויה שלילית ביותר הגורמת לפאניקה, מחשבות פרנאודיות, תחושות חרדה ומודעות עצמית מוגזמת.

הסברים נוספים

מכוון שההשפעות המיידיות של הקנאביס גורמות למשתמש תחושה של רוגע שמחה ואשליה שאין יותר דאגות או חששות, אז הינו זקוק לעוד ועוד כדי להמשיך להרגיש את תחושה זו. זה אחד הסיבות הנפוצות ביותר לשימוש הגובר בקנאביס. עם זאת, סם זה גורם לבעיות רפואיות ועלול להיות נזק למכור לקנאביס. מסיבה זו, חשוב להגיע את מכון גמילה על מנת לקבל את הטיפול המיועד להתמכרות זו.

מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

התמכרויות נוספים

שיטות גמילה מסמים
בעלי מקצוע רבים לוקחים חלק פעיל במסגרתן של שיטות גמילה מסמים, וכיום מקובל לטפל בתלות בגישה  מערכתית. וילה מטריקס הינו מרכז גמילה שמעניק שירותי טיפול על ידי צוות רב של אנשי מקצוע על מנת ליצור תוכנית טיפול המבוססת על צרכים קליניים. הצוות של ו(...)
קרא עוד
קרוסלת התמכרות: איך נגמלים ולא נופלים חז...
התמכרות משולה למחלה, ואף למחלה כרונית. וילה מטריקס, מרכז גמילה פרטי, נוסד מתוך ההבנה כי ההתמכרות הינה סימפטום של בעיה אחרת, ולא הבעיה עצמה, ולכן בוילה מספקים לנגמלים אפשרות לעבור תהליך גמילה ושיקום מהתמכרויות שונות, באווירה משפחתית, ובמתן ט(...)
קרא עוד
פסיכותרפיה גופנית עם נגמלים מסמים
בארץ, הטיפול הקונבנציונלי בעבור התמכרות לסמים כולל גמילה פיזית ולאחר מכן, טיפול התנהגותי, קוגניטיבי ודינמי. עם זאת נולד טיפול חדש המביא תוצאות גמילה מצוינות. טיפול זה הינו פסיכותרפיה גופנית עם נגמלים מסמים. המרכז לגמילה וילה מטריקס מיועד עב(...)
קרא עוד

מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים