מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

הפרעות אכילה

כאשר מדברים על שילוב של גישות פסיכולוגיות, מדברים למעשה על כמה מודלים העוסקים בנישה של הפרעות אכילה. מורכבות כמו תופעה אנושית אשר היא למעשה הסיבה לריבוי גישות טיפול שלא תמיד דומות אחת לשנייה. שלושה מרכיבים תיאורטיים, מעשיים וטיפוליים שהם למעשה השילוב להתייחסות הטיפול בהפרעות אכילה בפועל. הפרעות שהן בולמיה נרבוזה או אפילו אנורקסיה. מגוון של שיטות אשר מקשרות את התנהגות ופעולות האדם לאירועים המתקיימים בתוך גופו ובפרט במוחו ומערכת העצבים.

להבין את המקור – הפרעות אכילה

השיטה הראשונית מדבר על פעולות חיצוניות והשיטה האחרת מדברת על הגישה הקוגנטיבית, היא זו העוסקת בחשיבה וההליכים השכליים בפועל. כאן גם מדברים על תפיסת הבעיה, שיקול דעת והפעלתו, החלטות, פתרון בעיה וכמובן האופן שבו מושפעת ההתנהגות מכל התהליכים יחד. הגישה האחרונה היא הגישה הפסיכואנליטית והיא עוסקת במניעי ההתנהגות הפנימיים הלא מודעים. למעשה מדברים על דחפים הן תוקפניים והן מיניים של ה אדם ואפילו דברים שהתרחשו בילדות.

בולמיה נרבוזה

יש לא מעט נתונים המצביעים כי בעשר השנים האחרונות המון נשים מגלות כי הן סובלות מבעיות הקשורות בהפרעות אכילה. נתונים של יותר מ80 אחוז של התעסקות כפייתית ובלתי נשלטת במזון בעקבות סיבות מורכבות כאלה ואחרות. אז כיצד יודעים כי בעניין של בולמיה עסקינן? ראשית מדברים על תרחיש של כמות מזון גדולה ביחס לזמן. נניח, כמות אוכל של יום שלם שנדחקת לגוף בשעתיים בלבד, כמו כן, מדברים על תחושת חוסר שליטה של אכילה במה שאוכלים וכמה. כאן למעשה מדברים על התנהגות פיצוי באמצעות מזון או הקאה בכדי שלא תהיה היכולת לעלות במשקל נוכח העובדה כי כמות גדולה של מזון נכנסה לגוף. אחר כך מדברים על שימוש במשלשלים, חוקן, תרופות, התעמלות ללא הפסקה והערכה עצמית נמוכה. האנשים שאינם מתרוקנים, הם גם סובלים מאותה הבעיה, הם למעשה יאכלו אך לא ירוקנו את גופם. באמצעות האוכל ישחררו מתח וכך למעשה יתמודדו עם המצב. כאמור, ההתנהגות הבולמית תהפוך לסוג של מנגנון הגנה חזק ביותר של רגשות שנדחקו לרבות טראומות הקשורות בבעיות מהעבר, ניצול ועוד. ראוי לציין כי האדם הבולמי לא יכול בלי האוכל והוא יכול להראות נורמטיבי לכאורה.

מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

מאמרים נוספים

נזקי האלכוהול
התמכרות לאלכוהול הינה התמכרות נפוצה, כאשר נזקי האלכוהול והשפעתו על האדם המכור הם רבים ומשמעותיים. וילה מטריקס הינה מכון גמילה אקסקלוסיבי, אשר ניתן לעבור בו גמילה ושיקום מהתמכרויות שונות, כאשר בוילה מטריקס מאמינים כי כל אדם הוא שונה ויזכה לה(...)
קרא עוד
טיפול פסיכולוגי בהתמכרויות
טיפול פסיכולוגי בהתמכרות הוא שלב מאוד משמעותי וחשוב על מנת שהגמילה תגיע להצלחה. וילה מטריקס, מרכז לגמילה הממוקם בהרצליה, מתייחס לגמילה הנפשית בצורה הטובה ביותר. ובכן, הטיפול הפסיכולוגי מתמקד בעיבוד טראומות מן העבר, בהתמודדות עם קשיים, בשינו(...)
קרא עוד
טיפול גמילה מאלכוהול
אנשים רבים אוהבים לשתות משקאות אלכוהוליים באירועי חברתיים או בסופי השבוע. מכיוון שאלכוהול מעניק תחושת אופוריה ושחרור, זהו משקה שנמצא לרוב באירועים מסוגים אלו לצורך הענקת חופש ורגיעה. אך כאשר אנשים מתמכרים לשתיית משקאות אלכוהוליים ברמה יומיו(...)
קרא עוד

מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים