מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

  הצלחה בתהליך הגמילה תלויה בכם ובסביבה

  זה מתחיל בקטן; פעולה שגורמת לאדם להרגיש טוב למשך זמן קצר. האדם זוכר את התחושה המצוינת הזו ורוצה לחזור עליה, כך הוא חוזר על אותה פעולה שגרמה להרגשה הטובה. הבעיה היא שלעתים מדובר בפעולה הרסנית שטובה לאדם רק לרגע, ולטווח הארוך יש לה השפעות שליליות. זוהי כמובן, התמכרות. גמילה מהתמכרויות היא תהליך קשה מאוד בדיוק מהסיבות הללו, שמדובר בסופו של דבר בעניין מהנה ומענג, שהאדם מבקש לחזור עליו שוב ושוב בשל התחושה הטובה שהיא יוצרת עבורו. בפועל, ההתמכרות משפיעה לרעה על האדם ועל חייו, רק שלא תמיד הוא מסוגל לראות את זה. ישנם מוסדות כדוגמת וילה מטריקס המבקשים לנטרל התמכרויות כאלו ולסייע לכל המבקש והמבקשת, לחזור למסלול חיים נורמטיבי ככל האפשר במהירות, זאת באמצעות תוכניות גמילה מתקדמות המתנהלות בסביבה מבוקרת.

  גמילה מהתמכרויות ומתחושת העונג המזויפת

  בסמים ואלכוהול ישנם חומרים משני תודעה; הם גורמים לתחושת בטחון ושמחה לעתים, אך כמובן, מדובר בתחושה מזויפת. כשמנגנון העונג במוח מופעל בעקבות התמכרות, הרי שמדובר בפעולה שאינה משרתת מטרה אמיתית. המוח מאותת שאכן יש תחושה של הנאה בשל פעולה מסוימת ולכן הגיוני שתרצו לחזור עליה שוב ושוב, אך בסופו של דבר מדובר בהתמכרות מסוכנת. ההתמכרות הזו לתחושת העונג, הופכת את תהליך הטיפול בהתמכרות למשימה שנראית כמעט בלתי אפשרית למרבית המכורים, שבחלקם נמנעים ממנה מראש בכל מחשבה שפשוט – אין סיכוי שזה יצליח.

   

  אין ספק, גמילה מהתמכרויות היא אינה תהליך פשוט והצלחתו תלויה בעיקר בשני גורמים. הראשון הוא כמובן האדם המכור והרצון שלו לצאת מהבוץ שנקלע אליו. הפרמטר השני הוא הסביבה בה הוא עובר את הגמילה – האם היא מקבלת ומכילה, האם הוא מוקף באנשים כמוהו שעוברים את אותו תהליך, מי הם המלווים המקצועיים, מהם התנאים בהם מתקיימת התוכנית, ועוד. יחד, נוצרת קומבינציה בלתי מנוצחת שגם ההתמכרות החמורה ביותר לא תוכל לעמוד בפניה. עם הסיוע המקצועי של וילה מטריקס – זה אפשרי. שנים של ניסיון בליווי תהליכי גמילה שונים, הוכיחו שעם גישה נכונה, התאמה לכל מטופל והכלה של מצבו – אפשר להיגמל.

  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

   מאמרים נוספים
   גמילה לא קלה
   תהליכי גמילה הם אף פעם לא פשוטים, גם כשמדובר על גמילה מקנאביס שבמחשבה ראשונה ודאי נתפסת כמו אחד מתהליכי הגמילה הקלילים יותר בעולם הסמים, בשל העובדה שהסם מוגדר כ'קל' בלבד. למעשה, ההפך הוא הנכון. ההגדרה הזו של 'סמים קלים' היא מתעתעת שכן התמכר(...)
   קרא עוד
   לא מהמרים על החיים
   הימורים הם כנראה בין הפעולות המתעתעות ביותר בעולם. הרי זה תמיד מתחיל בקטן ולא מזיק, משחק קצר עם החבר'ה, או סיבוב בקזינו בחו"ל רק בשביל להתנסות. אחרי הצלחה או שתיים, אתם מרגישים שהמזל לצידכם וששום דבר לא יכול לעצור בעדכם, אז אתם ממשיכים להמר(...)
   קרא עוד
   מסגרת שנותנת כוח
   כשחושבים על אדם שמכור לסמים או אלכוהול, התמונה הראשונה תהיה של אדם שכנראה יושב בין ערימות של בלגן וכאוס סביבו. אין לו יכולת לקחת את עצמו בידיים והוא גם לא רוצה, כאילו טוב לו במצב שבו הוא נמצא. המציאות היא אחרת, וקשה יותר משנדמה לכם. למען הא(...)
   קרא עוד
   מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
   השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים