מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

  התמכרות שמתחילה מצורך תמים

  תרופות הן כנראה בין ההמצאות הגאוניות ביותר של האנושות. כשמשהו מפריע או מכאיב, אפשר לקחת תרופה והכל יעבור ויישכח כך שנוכל להמשיך בשגרת היום. הבעיה מתחילה כשלאדם יש נטייה טבעית להתמכרות, וככל שישתמש יותר, כך עלול לפתח התמכרות לתרופות מרשם ולעתים גם במסווה של צורך אמיתי. הרי בתרופות הללו ישנם חומרים בעלי השפעה חיובית מעבר להפגת הכאב – הן מרגיעות, תורמות לריכוז לעתים ובכלל, משפיעות לטובה. מובן שתלות בתרופות מרשם היא אינה חיובית בשום צורה, כך שכניסה לתהליך גמילה תהיה הכרחית. וילה מטריקס הינה אחד ממרכזי הגמילה המובילים בארץ ובעולם, עם מגוון רחב של טיפולים ומסלולי גמילה מתרופות, סמים, אלכוהול ועוד.

  התמכרות לתרופות מרשם שמתחילה בדרך כלל מצריכה לא מזיקה

  באופן טבעי, התמכרות לתרופות מרשם מתחילה בדרך כלל משימוש בתרופה בשל צורך רפואי ממשי וקיים. למשל, כדי להתגבר על כאבים או טיפול רפואי של ממש. במצבים של חוסר שליטה או תשומת לב, הדבר עלול להפוך לתלות של ממש בתרופות עד כדי התמכרות, כשלרוב מדובר בתרופות ממשפחת האופיואידים. תרופות אלו משמשות לשיכוך של כאבים בדרגה בינונית עד חמורה, ואף לטיפול במצבים רפואיים אחרים. חסרונן העיקרי של התרופות הללו טמון בעובדה שלעתים הן עלולות לגרום להתמכרות, בעיקר בשימוש ממושך. ההגדרה לשימוש מזיק בתרופות מתחיל כשאלו נצרכות שלא לפי הוראות הרופא ו\או לצרכים שאינם רפואיים.

  איך מתרחש התהליך?

  בדרך כלל כשמדובר בשימוש מתמשך, יעילות התרופה לעתים פוחתת ככל שעובר הזמן. במצב כזה, המטופל לעתים יגדיל את המינון בכדי להשיג את אותה תחושת הקלה. התמכרות לתרופות מרשם מתרחשת כאשר באותו מינון מקורי, מופיעים תסמיני גמילה והמטופל ממש תלוי – רגשית ופיזיולוגית, בתרופה המדוברת. ללא פיקוח רפואי הסיטואציה עלולה להידרדר במהירות, כך שהמטופל יהיה חייב לעבור תהליך גמילה של ממש. את תהליך הגמילה היעיל ניתן לעבור אצל וילה מטריקס – מרכז גמילה פרטי בעל שורת הצלחות מוכחות בארץ ובעולם, בסיוע וליווי מכורים לתרופות שהבינו שהם חייבים לקחת את חייהם בידיים ולהשתחרר סוף סוף מהחומר הממכר.

  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

   מאמרים נוספים
   נגמלים במרכז וממשיכים בדרך הישר
   כשאדם מתמכר לחומר מסוים, הוא לא שם לב שמגיע הרגע שבו השימוש יוצא משליטה והופך לממש מסוכן עבורו. זהו תהליך איטי בדרך כלל, שאליו נלווה תהליך אישי ונפשי מורכב ביותר, שבמסגרתו האדם הופך תלוי פיזית ונפשית בפעולה מסוימת או חומר. בתוך התהליך הזה,(...)
   קרא עוד
   נזהרים עם הכמות ששותים
   מי לא אוהב לשתות כוס יין או בירה צוננת בערב יום חמישי, אחרי שבוע קשה ומלא בעבודה ועשייה? כנראה שלא קיים אדם שלא באמת אוהב להתרפק על הטיפה המרה מידי פעם, ולאפשר לה להרגיע ולנחם אותו. עד כאן הכל מעולה, אלא אם כן מדובר בתחילתו של תהליך התמכרות(...)
   קרא עוד
   פרטיות במרכז גמילה
   מהן האפשרויות העומדות בפני אדם שבעל כורחו, הידרדר להתמכרות לסמים, אלכוהול ואפילו הימורים? בשלב הראשון, ינסה להיגמל בעצמו על ידי כך שפשוט יפסיק לצרוך את אותו חומר או לבצע את אותה פעולה שהוא שם לב שמשתלטת על חייו. במהרה יגלה שאין זה פשוט כפי(...)
   קרא עוד
   מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
   השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים