מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

  התמכרות שפוגעת ברבדים שונים בחיים

  עד לפני זמן מה, צריכת קנאביס נחשבה בעיקר להרגל המזוהה עם נתחים מאוד ספציפיים באוכלוסייה, בדרך כלל בשוליים שלה. בשנים האחרונות, הפך ההרגל לנפוץ יותר ויותר, כמעט למיינסטרים בעולם ובישראל בפרט. על השאלה האם מדובר בהרגל חיובי או שלילי, לא ננסה לענות כאן מכיוון שהדעות קיצוניות לשני הכיוונים, והתשובה תלויה בהרבה מאוד גורמים. במאמר זה, נרחיב אודות התמכרות לקנאביס ועל ההשלכות הנלוות לכך. במרכזי גמילה כגון וילה מטריקס תמצאו מגוון רחב של מסלולים, המותאמים כל אחד למכורים וצרכיהם האישיים.

  שני צידי המטבע

  עבור לא מעט צרכני קנאביס, מדובר בהרגל לא מזיק שאף מצליח לשפר היבטים שונים בחייהם; הוא מסייע להם להירגע לאחר יום עבודה קשה, להתרכז, לתפקד טוב יותר. בצד השני של הסקאלה ישנם אלו שנהנים מאותם יתרונות, אך הפכו תלויים בהם, כלומר ממש פיתחו התמכרות לקנאביס ולתכונותיו הנפלאות. ההתמכרות הזו, עלולה להשפיע לרעה על תחומים בחייהם כמו התנהלות בעבודה, אחריות כלפי המשפחה ועוד. אם נרצה, ניתן להשוות את ההתמכרות הזו לשתיית אלכוהול; במידה והאדם צורך את הטיפה המרה רק מידי פעם ובאופן נשלט, הרי שלא מדובר בפעולה מזיקה. מצד שני, כשאדם צריך את האלכוהול בכדי לתפקד ביום יום שלו, כאן כבר מדובר במדרון חלקלק והדרך להתמכרות היא מהירה.

  פגיעה באספקטים שונים בחיים

  בשורה התחתונה, התמכרות לקנאביס בהחלט עלולה לפגוע ביכולת להשיג יעדים ומטרות, להצליח לכבוש פסגות שהאדם מכוון אליהן. צריכה מרובה של קנאביס אף עלולה לפגוע בהתפתחות האישית ובמוטיבציה, שכן היא גוררת את האדם למנוחה ורביצה, תחושת אופוריה שלעתים גורמת לו להזניח את חובותיו. מי שנוטה להתמכרות, ייפול לכך מהר מאוד. כאן נכנסים לתמונה המומחים של וילה מטריקס שישמחו להציע ליווי מקצועי, קשוב ומכיל של כל אדם שזקוק לעזרה ביציאה ממעגל ההתמכרות, בכדי לחזור כמה שיותר מהר לשגרה. אין ספק שהקנאביס עלול לתעתע שכן הוא נמצא ממש על התפר שבין חיובי לשלילי, אך בסופו של דבר יש לזכור שהכל ומתחיל ונגמר בנטיותיו הטבעיות של האדם.

   

   

  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

   מאמרים נוספים
   גמילה לא קלה
   תהליכי גמילה הם אף פעם לא פשוטים, גם כשמדובר על גמילה מקנאביס שבמחשבה ראשונה ודאי נתפסת כמו אחד מתהליכי הגמילה הקלילים יותר בעולם הסמים, בשל העובדה שהסם מוגדר כ'קל' בלבד. למעשה, ההפך הוא הנכון. ההגדרה הזו של 'סמים קלים' היא מתעתעת שכן התמכר(...)
   קרא עוד
   מצליחים להיגמל מהדפוס ההרסני
   הימורים נראים בהתחלה כמו משחקים נחמדים, בהם אתם בסך הכל מפקידים את המזל שלכם ביד הגורל ומקווים לטוב. בין אם מדובר במשחקי הימורים בהם לוקחים חלק אנשים אחרים או הימורים של אדם נגד מכונה, לעתים הדרך להתמכרות היא מהירה, ומה הפלא? על יוקר המחייה(...)
   קרא עוד
   מלכודת שיכולה לתעתע
   כשמדברים על סמים, בדרך כלל כמעט לא נעשית החלוקה הזו בין סמים קלים וקשים, לפחות לא עד שיורדים לשורש העניין ומתעמקים בכך. השאלה שנשאלת תמיד בהקשר הזה, הוא בנושא גמילה מסמים קלים ועד כמה היא שונה מכל גמילה אחרת, בעיקר מסמים קשים שידועים ביכולו(...)
   קרא עוד
   מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
   השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים