מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

  מה כולל תהליך השיקום מהתמכרויות?

  וילה מטריקס הינה מרכז גמילה מתקדם, אשר ממוקם במתחם אקסקלוסיבי, ומציע תהליך גמילה ושיקום מהתמכרויות שונות. מה כולל תהליך השיקום מהתמכרויות? בוילה מטריקס מאמינים כי כל אדם הוא שונה, ולפיכך, יש להתאים את אופי הטיפול אל צרכיו האישיים. מלבד זאת, סוג ההתמכרות גם יקבע את אופן השיקום, כאשר באופן כללי, ישנם מספר שלבים אוניברסליים אשר מתרחשים בעת תהליך השיקום מהתמכרויות כמעט באופן גורף.

  השלבים בתהליך השיקום מהתמכרויות

  כאמור, ישנו תהליך מובנה ומסודר על פיו יש לפעול כאשר נגמלים מהתמכרויות, כאשר ישנם ניואנסים אשר משתנים בהתאם לאדם עצמו וסוג ההתמכרות ממנה סובל. הנה כמה שלבי יסוד כלליים בהליך שיקום מהתמכרות:

  • ניקוי הגוף: אם מדובר בהתמכרות לחומרים מסוימים כגון סמים, אלכוהול או תרופות, השלב הראשון תמיד יהיה ניקוי פיזי של החומרים מהגוף, כאשר רק לאחר שהגוף נגמל מן החומר יחל תהליך השיקום עצמו, במישורים המנטליים והרגשיים.
  • מציאת שורש הבעיה וטיפול בה: כיום כבר ידוע כי התמכרות הינה מנגנון התמודדות, אמנם מנגנון לא בריא, אך זהו מנגנון אשר נוצר כדי להתמודד עם קושי בחייו של האדם, כאשר הקושי שהוביל את האדם אל ההתמכרות הוא הבעיה המרכזית, וההתמכרות עצמה היא תוצר לוואי שלו. אי לכך, יש להגיע אל שורש הבעיה ולטפל בה לפני הכל.
  • רכישת כלים: שלב נוסף בתהליך הינו רכישת כלים בריאים ומאוזנים אשר יחליפו את המנגנון החולה של ההתמכרות ויאפשרו למטופל לתפקד באופן תקין, ואף ימנעו ממנו לחזור אל ההתמכרות בשנית.
  • יצירת תשתית: על המטופל ומשפחתו ליצור רשת תמיכה ותשתית חזקה אשר תוכל לקיים את המטופל ומשפחתו לאורך תהליך הגמילה ולאחריו. אנשי מקצוע מתחומים שונים, סביבה בריאה יותר וכדומה הם חלק מתשתית זו.
  • טיפולים תומכים: טיפולים אלטרנטיביים אשר מסייעים למטופל ולתהליך עצמו בדרכים רבות ומגוונות, החל מהקלה על מצבים פיזיים, דרך כלים נוספים לביטוי וטיפול ועד הקניית רוגע והפגת מתחים.

  תהליך מורכב במסגרת מקצועית

  תהליך שיקום הינו תהליך מורכב אשר מתרחש במספר מישורים והוא כולל את המטופל עצמו ואת משפחתו וסביבתו, ולכן מומלץ מאוד לפנות אל מרכז מקצועי אשר מאגד את שלל הטיפולים ואנשי מקצוע מכל התחומים.

  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

   טיפול בהתמכרויות נוספים
   גמילה מפרקוסט
   בין תהליכי הגמילה השונים תוכלו למצוא גמילה מפרקוסט אשר הינו חומר משכך כאבים שניתן בעזרת מרשם רופא. אנשים רבים מתחילים שימוש בפרקוסט על מנת להקל על כאב פיזי שנגרם בעקבות מחלה או ניתוח ולא שמים לב איך אט אט הם נגררים אל שימוש יום יומי שכבר אי(...)
   קרא עוד
   גמילה מסרקוול
   תופעות גמילה מסרקוול לרוב יהיו תופעות קשות ולא נעימות. סרקוול הינה תרופה אנטי דיכאונית ממשפחת הציפרלקס אשר עוזרת לאנשים רבים אשר חווים מחסור בהפרשה של סרוטונין ועל כן מרגישים תחושות של דיכאון וחרדה במהלך היום יום. למרות שנראה כי הורדות תרופ(...)
   קרא עוד
   גמילה ממתדון
   תהליך גמילה מסמים כולל לעיתים שימוש במתדון אשר מקל על הסימפטומים אך מהווה חומר ממכר בפני עצמו כך שפעמים רבות נדרשת גם גמילה ממתדון. ההתמכרות לחומר זה אינה רק התמכרות פיזית אלא גם התמכרות נפשית והוא משמש כסם של ממש. בכדי להימנע מהתמכרות לחומ(...)
   קרא עוד
   מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
   השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים