מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

  מוסד גמילה מהימורים – חשיבותו בקו המנחה לגמילה מלאה

  התמכרות להימורים יכולה להתבטא בכל מני סוגים של התנהגויות – מילוי כרוני של כרטיסי לוטו, הימור על משחקים באינטרנט, השתתפות במשחקי קזינו ועוד. מצבים שכאלו יכולים להסתיים רק לאחר שהאדם מחליט לטפל בבעיית ההתמכרות שלו, כאשר המקום האידיאלי לשם כך הוא מוסד גמילה מהימורים.

  התמכרות להימורים – מאיפה זה נובע?

  הימור הינו אקט שמשלב לקיחת סיכון, על פניו מחושב, תוך ביצוע פעילות נמרצת שנתפסת כמהנה ובסופו של דבר מובילה להתמכרות. ההסבר הביולוגי לכך הוא שבעת לקיחת הסיכון, בגופו של המכור מופרשים הורמוני סרוטונין ודופמין, המגבירים את תחושתו הטובה של המכור לאחר שהוא מבצעת את פעולת ההימור. לצד זאת, ישנם גורמים מעשיים אחרים המובילים אדם להמר, הנובעים מתפיסות של גיל, מגדר ותרבות. מה כוללת הפנטזיה של מכור להימורים?

  • ההנחה שזהו כסף שקל להרוויח.
  • המכור חש שהוא בעמדה של כוח.
  • המכור חש שהוא מצליח לצבור כך מוניטין חברתי.
  • המכור מהווה חלק ממסגרת חברתית כלשהי, הלא היא חברת המהמרים, וכך הוא מצליח לבלות בחברת אנשים.

  אם נסכם את מקור הסיבה שמובילה את האדם להמר, מדובר בשילוב של התמכרות נוירולוגית יחד עם גורמים חברתיים ותרבותיים, המהווים מעין תמריץ עבור המכור להמשיך ולהמר.

  חשיבות הגמילה מהימורים

  התמכרות להימורים הינה תופעה התנהגותית בעלת אופי התמכרותי. היא נחשבת לנגע חברתי שמכרסם בחברה, ומשפיע לרעה על חייו של הפרט על כל היבטיהם. ההתמכרות גורמת להימורים להיות מושא חייהם של המכורים, כאשר הם מוכנים לעשות הכול כדי לחזור על הפעולה שוב ושוב, תוך איבוד סכומי כסף שערורייתיים ופגיעה ביציבות הכלכלית של המשפחה ויתר בני הבית. פעמים רבות זה מקצין לכדי קבלת הלוואה מהשוק השחור, דבר שמסבך את המכור עם גורמים שמאיימים באופן ממשי על חייו.

  גמילה מהימורים הינה הכרחית עבור כל מי שמוצא את ההתמכרות להימורים כשולטת בחייו האישיים. במוסד גמילה מהימורים מעניקים טיפול מרוכז, המועבר על ידי אנשי מקצוע מהתחום שהוכשרו לטפל בתופעה זה. במהלך הגמילה, המטופלים מקבלים סל כלים חיוני שמנפץ להם את פנטזיית התלות בהימורים כתנאי לחיים טובים יותר, ומסייע להם להתמודד עם חייהם ללא כל הישענות על ריגושים או ייחול להשגת רווחים כלכליים נשגבים באמצעות הימורים.

  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

   מאמרים נוספים
   גמילה לא קלה
   תהליכי גמילה הם אף פעם לא פשוטים, גם כשמדובר על גמילה מקנאביס שבמחשבה ראשונה ודאי נתפסת כמו אחד מתהליכי הגמילה הקלילים יותר בעולם הסמים, בשל העובדה שהסם מוגדר כ'קל' בלבד. למעשה, ההפך הוא הנכון. ההגדרה הזו של 'סמים קלים' היא מתעתעת שכן התמכר(...)
   קרא עוד
   מצליחים להיגמל מהדפוס ההרסני
   הימורים נראים בהתחלה כמו משחקים נחמדים, בהם אתם בסך הכל מפקידים את המזל שלכם ביד הגורל ומקווים לטוב. בין אם מדובר במשחקי הימורים בהם לוקחים חלק אנשים אחרים או הימורים של אדם נגד מכונה, לעתים הדרך להתמכרות היא מהירה, ומה הפלא? על יוקר המחייה(...)
   קרא עוד
   מלכודת שיכולה לתעתע
   כשמדברים על סמים, בדרך כלל כמעט לא נעשית החלוקה הזו בין סמים קלים וקשים, לפחות לא עד שיורדים לשורש העניין ומתעמקים בכך. השאלה שנשאלת תמיד בהקשר הזה, הוא בנושא גמילה מסמים קלים ועד כמה היא שונה מכל גמילה אחרת, בעיקר מסמים קשים שידועים ביכולו(...)
   קרא עוד
   מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
   השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים