מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

מוסד גמילה מהימורים – חשיבותו בקו המנחה לגמילה מלאה

התמכרות להימורים יכולה להתבטא בכל מני סוגים של התנהגויות – מילוי כרוני של כרטיסי לוטו, הימור על משחקים באינטרנט, השתתפות במשחקי קזינו ועוד. מצבים שכאלו יכולים להסתיים רק לאחר שהאדם מחליט לטפל בבעיית ההתמכרות שלו, כאשר המקום האידיאלי לשם כך הוא מוסד גמילה מהימורים.

התמכרות להימורים – מאיפה זה נובע?

הימור הינו אקט שמשלב לקיחת סיכון, על פניו מחושב, תוך ביצוע פעילות נמרצת שנתפסת כמהנה ובסופו של דבר מובילה להתמכרות. ההסבר הביולוגי לכך הוא שבעת לקיחת הסיכון, בגופו של המכור מופרשים הורמוני סרוטונין ודופמין, המגבירים את תחושתו הטובה של המכור לאחר שהוא מבצעת את פעולת ההימור. לצד זאת, ישנם גורמים מעשיים אחרים המובילים אדם להמר, הנובעים מתפיסות של גיל, מגדר ותרבות. מה כוללת הפנטזיה של מכור להימורים?

  • ההנחה שזהו כסף שקל להרוויח.
  • המכור חש שהוא בעמדה של כוח.
  • המכור חש שהוא מצליח לצבור כך מוניטין חברתי.
  • המכור מהווה חלק ממסגרת חברתית כלשהי, הלא היא חברת המהמרים, וכך הוא מצליח לבלות בחברת אנשים.

אם נסכם את מקור הסיבה שמובילה את האדם להמר, מדובר בשילוב של התמכרות נוירולוגית יחד עם גורמים חברתיים ותרבותיים, המהווים מעין תמריץ עבור המכור להמשיך ולהמר.

חשיבות הגמילה מהימורים

התמכרות להימורים הינה תופעה התנהגותית בעלת אופי התמכרותי. היא נחשבת לנגע חברתי שמכרסם בחברה, ומשפיע לרעה על חייו של הפרט על כל היבטיהם. ההתמכרות גורמת להימורים להיות מושא חייהם של המכורים, כאשר הם מוכנים לעשות הכול כדי לחזור על הפעולה שוב ושוב, תוך איבוד סכומי כסף שערורייתיים ופגיעה ביציבות הכלכלית של המשפחה ויתר בני הבית. פעמים רבות זה מקצין לכדי קבלת הלוואה מהשוק השחור, דבר שמסבך את המכור עם גורמים שמאיימים באופן ממשי על חייו.

גמילה מהימורים הינה הכרחית עבור כל מי שמוצא את ההתמכרות להימורים כשולטת בחייו האישיים. במוסד גמילה מהימורים מעניקים טיפול מרוכז, המועבר על ידי אנשי מקצוע מהתחום שהוכשרו לטפל בתופעה זה. במהלך הגמילה, המטופלים מקבלים סל כלים חיוני שמנפץ להם את פנטזיית התלות בהימורים כתנאי לחיים טובים יותר, ומסייע להם להתמודד עם חייהם ללא כל הישענות על ריגושים או ייחול להשגת רווחים כלכליים נשגבים באמצעות הימורים.

מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

מאמרים נוספים
מרכזי גמילה פרטיים – עדיף על פני מ...
אין זה קל להחליט שמפסיקים התמכרות. הרבה אנשים נאלצים להתמודד עם אותה תלות טורדנית שפיתחו כלפי התנהגות מסוימת, או לחלופין כלפי חפץ או חומר כלשהו. מאותו רגע ואילך הם מתקשים לשים סוף להתנהלות האובססיבית שלהם סביב מושא ההתמכרות. אם אתם או מי מק(...)
קרא עוד
מכון גמילה – מה חשוב שתדעו?
הרבה אנשים מתמודדים עם התמכרויות ביומיום. זה יכול להיות התמכרות לסיגריות, לקניות או לנייד או לחלופין התמכרויות קשות יותר, כמו הימורים או סמים. כך או כך, עצם התלות של אדם בגרם חיצוני כלשהו ששולט על חייו, עלול להביא איתו השפעות הרסניות ולחרב(...)
קרא עוד
מוסד גמילה מאלכוהול – נוצר על מנת...
אלכוהול נחשב לאחד מגורמי ההתמכרות הנפוצים ביותר, שכן הוא נגיש ומצוי בכל מקום וצריכתו לא נתפסת כדבר רע. הבעיה היא שלעתים הגבולות מיטשטשים, כך שמעבר לנסיבות חברתיות אנשים מוצאים את עצמם שותים כשהם לבדם בבית, ולעתים אף מפתחים בזה תלות כתנאי הכ(...)
קרא עוד
מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים