מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

  מוסד גמילה מהימורים – חשיבותו בקו המנחה לגמילה מלאה

  התמכרות להימורים יכולה להתבטא בכל מני סוגים של התנהגויות – מילוי כרוני של כרטיסי לוטו, הימור על משחקים באינטרנט, השתתפות במשחקי קזינו ועוד. מצבים שכאלו יכולים להסתיים רק לאחר שהאדם מחליט לטפל בבעיית ההתמכרות שלו, כאשר המקום האידיאלי לשם כך הוא מוסד גמילה מהימורים.

  התמכרות להימורים – מאיפה זה נובע?

  הימור הינו אקט שמשלב לקיחת סיכון, על פניו מחושב, תוך ביצוע פעילות נמרצת שנתפסת כמהנה ובסופו של דבר מובילה להתמכרות. ההסבר הביולוגי לכך הוא שבעת לקיחת הסיכון, בגופו של המכור מופרשים הורמוני סרוטונין ודופמין, המגבירים את תחושתו הטובה של המכור לאחר שהוא מבצעת את פעולת ההימור. לצד זאת, ישנם גורמים מעשיים אחרים המובילים אדם להמר, הנובעים מתפיסות של גיל, מגדר ותרבות. מה כוללת הפנטזיה של מכור להימורים?

  • ההנחה שזהו כסף שקל להרוויח.
  • המכור חש שהוא בעמדה של כוח.
  • המכור חש שהוא מצליח לצבור כך מוניטין חברתי.
  • המכור מהווה חלק ממסגרת חברתית כלשהי, הלא היא חברת המהמרים, וכך הוא מצליח לבלות בחברת אנשים.

  אם נסכם את מקור הסיבה שמובילה את האדם להמר, מדובר בשילוב של התמכרות נוירולוגית יחד עם גורמים חברתיים ותרבותיים, המהווים מעין תמריץ עבור המכור להמשיך ולהמר.

  חשיבות הגמילה מהימורים

  התמכרות להימורים הינה תופעה התנהגותית בעלת אופי התמכרותי. היא נחשבת לנגע חברתי שמכרסם בחברה, ומשפיע לרעה על חייו של הפרט על כל היבטיהם. ההתמכרות גורמת להימורים להיות מושא חייהם של המכורים, כאשר הם מוכנים לעשות הכול כדי לחזור על הפעולה שוב ושוב, תוך איבוד סכומי כסף שערורייתיים ופגיעה ביציבות הכלכלית של המשפחה ויתר בני הבית. פעמים רבות זה מקצין לכדי קבלת הלוואה מהשוק השחור, דבר שמסבך את המכור עם גורמים שמאיימים באופן ממשי על חייו.

  גמילה מהימורים הינה הכרחית עבור כל מי שמוצא את ההתמכרות להימורים כשולטת בחייו האישיים. במוסד גמילה מהימורים מעניקים טיפול מרוכז, המועבר על ידי אנשי מקצוע מהתחום שהוכשרו לטפל בתופעה זה. במהלך הגמילה, המטופלים מקבלים סל כלים חיוני שמנפץ להם את פנטזיית התלות בהימורים כתנאי לחיים טובים יותר, ומסייע להם להתמודד עם חייהם ללא כל הישענות על ריגושים או ייחול להשגת רווחים כלכליים נשגבים באמצעות הימורים.

  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

   מאמרים נוספים
   נגמלים במרכז וממשיכים בדרך הישר
   כשאדם מתמכר לחומר מסוים, הוא לא שם לב שמגיע הרגע שבו השימוש יוצא משליטה והופך לממש מסוכן עבורו. זהו תהליך איטי בדרך כלל, שאליו נלווה תהליך אישי ונפשי מורכב ביותר, שבמסגרתו האדם הופך תלוי פיזית ונפשית בפעולה מסוימת או חומר. בתוך התהליך הזה,(...)
   קרא עוד
   מרכזי גמילה עם טאץ' אישי
   אחד השלבים הקשים ביותר בכל תהליך גמילה, הוא ההכרה בבעיה וכמובן, לקיחת אחריות. זהו מסע מורכב וכואב, שאף אדם מכור לא יוכל לעולם להתמודד איתו לבד. בשל כך נוצרו מרכזי גמילה פרטיים המציעים מסגרת מקצועית ומקבלת, שבה כל מכור יוכל למצוא את מקומו לצ(...)
   קרא עוד
   נגמלים מסמים באמצע הדרך
   האם אפשר להיגמל מסמים? התשובה היא תמיד כן, תמיד לתת צ'אנס לאדם לבחור בחיים ולהתחיל מחדש. כדי לעשות את זה, עליו קודם כל לרצות זאת בעצמו. לאחר מכן, עליו להיכנס אל אחד מאותם מרכזי גמילה מסמים שמציעים מסלולי גמילה המותאמים אישית לכל מכור, כך שה(...)
   קרא עוד
   מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
   השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים