מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

  מוסד גמילה

  בסלנג היומיומי שלנו אנחנו נוהגים להעיד רבות על כך שאנחנו מכורים לדברים, האמנם? בפועל התמכרות היא משהו שורשי ועמוק, המייצג תלות של אדם בחומר או בהתנהגות כלשהי, בדרך כלל כפועל יוצא של קשיים נפשיים איתם הוא נאלץ להתמודד.

  התמכרויות כמו שימוש באלכוהול וסמים, או הפרעות התנהגותיות כמו הימורים והפרעות אכילה מטופלות במוסדי גמילה שונים. מוסד גמילה הינו גורם מקצועי שמעניק מעטפת טיפולית ותומכת עבור מי שפיתח דפוס התמכרותי כלפי משהו, כאשר הצוות הטיפולי שם כדי לעזור להם לעבור את תהליך הגמילה.

  כל מה שצריך לדעת על מוסד גמילה

  מרגע ההכרה בכך שיש צורך במוסד גמילה, השלב ההגיוני והחשוב הבא הוא להתאשפז במוסד גמילה. כאמור יש לא מעט סוגי התמכרויות, המסווגות לרוב על פי התמכרות לחומרים שונים והתנהגויות התמכרותיות. לצורך העניין נסביר על התמכרות לאלכוהול למול התמכרות להימורים.

  התמכרות לאלכוהול

  מכורים לאלכוהול חשים שהם מצליחים להשיב את השליטה בחיים לידיהם כשהם שותים אלכוהול, אולם בפועל אין זה כך. ככל ששותים יותר כך לא מסתפקים בתחושת השליטה הנגרמת, וכל הזמן מתעורר צורך לשתות עוד ועוד. השתייה המוגברת מובילה לפיתוח דפוסי פעולה נפשיים ופיזיים לאורך ההתמכרות, כשבקצה עומד הרס חיי אדם.

  התמכרות להימורים

  הימורים זה שם כולל למשחקי פוקר, מילוי לוטו, סחר במניות, רולטות ומכונות מזל ועוד, בהם משתתפים אנשים ומהמרים על תוצאות בסכומים גבוהים של כסף, באופן כפייתי ובתדירות גבוהה. דפוס ההתמכרות להימורים נוצר מתוך צורך תת הכרתי להשיב שליטה וסדר לחיי המכור, על אף שהתוצאה היא ההיפך הגמור מזה.

  איך מטפלים בהתמכרויות במוסד גמילה?

  מוסד גמילה מציע מגוון סוגי טיפול בהתמכרויות שונות ומשונות, תוך מתן מענה לצרכים הפיזיולוגיים והנפשיים כאחד. הטיפול הסימולטני נועד לסייע למכורים להתמודד מול דפוסי ההתנהגות הכפייתיים שרכשו להם עם תקופת ההתמכרות, ולאפשר להם לחזור לתפקוד תקין בחייהם. השלב הראשון הוא טיפול פיזי, המאופיין בהופעת תסמיני גמילה קשים, והשלב השני הינו טיפול רגשי שמוענק למטופל.

   

  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

   מאמרים נוספים
   גמילה לא קלה
   תהליכי גמילה הם אף פעם לא פשוטים, גם כשמדובר על גמילה מקנאביס שבמחשבה ראשונה ודאי נתפסת כמו אחד מתהליכי הגמילה הקלילים יותר בעולם הסמים, בשל העובדה שהסם מוגדר כ'קל' בלבד. למעשה, ההפך הוא הנכון. ההגדרה הזו של 'סמים קלים' היא מתעתעת שכן התמכר(...)
   קרא עוד
   לא מהמרים על החיים
   הימורים הם כנראה בין הפעולות המתעתעות ביותר בעולם. הרי זה תמיד מתחיל בקטן ולא מזיק, משחק קצר עם החבר'ה, או סיבוב בקזינו בחו"ל רק בשביל להתנסות. אחרי הצלחה או שתיים, אתם מרגישים שהמזל לצידכם וששום דבר לא יכול לעצור בעדכם, אז אתם ממשיכים להמר(...)
   קרא עוד
   הצלחה בתהליך הגמילה תלויה בכם ובסביבה
   זה מתחיל בקטן; פעולה שגורמת לאדם להרגיש טוב למשך זמן קצר. האדם זוכר את התחושה המצוינת הזו ורוצה לחזור עליה, כך הוא חוזר על אותה פעולה שגרמה להרגשה הטובה. הבעיה היא שלעתים מדובר בפעולה הרסנית שטובה לאדם רק לרגע, ולטווח הארוך יש לה השפעות שלי(...)
   קרא עוד
   מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
   השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים