מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

  תחלואה כפולה

  טיפול בתחלואה כפולה

  מטופלים הסובלים ממחלה או הפרעה נפשית, לה נלווית גם התמכרות כלשהי. המחלה הנפשית וההתמכרות משמרות אחת את השנייה ולעיתים התדרדרות באחת מביאה להתדרדרותה של האחרת. מהות הטיפול מתמקדת באיזון הנפש תוך גמילה מההתמכרות. איזון תרופתי המשלב טיפול נפשי עמוק, בליווי של טיפול פסיכיאטרי וטיפול פסיכו תרפויטי. מטרת הטיפול להחזיר את המטופל למעגל החיים הנורמטיבי, החזרתו לתפקוד עצמאי רציף.

  מהי תחלואה כפולה?

  אומרים שלאדם יש תחלואה כפולה אם הוא סובל גם ממצב נפשי ירוד וגם מהתמכרות לסמים או אלכוהול. במקרים בהם יש שילוב של התמכרות עם בעיה רפואית או נוירולוגית מתמשכת, זה יכול להיות מאתגר יותר לשלוט בסימפטומים של שני המצבים הללו. מציאת טיפול שיתאים גם להתמכרות וגם למחלה הנפשית הוא תהליך שיש להפקיד לידיהם של מומחים בלבד! 'וילה מטריקס' בו מועסקים רק אנשי צוות מומחים הטובים ביורת בתחום, הוא המקום המתאים ביותר לקבלת הטיול המקיף בתחלואה כפולה.

  מה זה תחלואה כפולה במילים פשוטות?

  מחלות המעוררות אחת את השנייה לעיתים קרובות ידועות כהפרעות מתרחשות במקביל. מקרה אחד הוא שאנשים עם דיכאון משתמשים גם בסמים. ייתכן שהאדם פיתח תלות והתמכרות לחומר כתוצאה מניסיונותיו לנהל את הסימפטומים של דיכאון. זהו רק מקרה אחד שבו אדם עלול לחוות הפרעות מתרחשות במקביל. אבל גם במצב זה חשוב לזכור כי כל אדם הוא יחיד ומיוחד, וכל מצב הוא גם ייחודי. כאשר מתמודדים עם בעיות נפשיות מרובות בו-זמנית, אין סיפור זהה של שני אנשים, למרות שחלקם עשויים להיות בעלי בסיס משותף.

  אילו בעיות נפש והתמכרויות יכולות להתקיים במקביל?

  בנוסף להתמכרות, הפרעות בריאות נפשיות רבות אחרות עשויות להתקיים במקביל. אם כי חלקם עשויים להיות נפוצים יותר מאחרים. הנה כמה מהשילובים הנפוצים יותר:

  • דיכאון
  • חרדה
  • מחשות אובדניות
  • מאניה-דפרסיה
  • תסמונת פוסט טראומתית
  • הפרעת אישיות

  קביעה אם בעיית בריאות הנפש של אדם התעוררה לפני או אחרי ההתמכרות שלו יכולה להיות מאתגרת. אלא אם כן ההתמכרות החלה בשלב מאוחר יותר בחייו, אין שיטה בטוחה לדעת. עם זאת, כאשר מתקיים מצב של תחלואה כפולה, חיוני באותה מידה לפנות לטיפול בשתי הבעיות, ללא קשר לשאלה איזו מהן  מתבטאת ראשונה. יש היבטים ייחודיים לכל מחלה שיש לקחת בחשבון, וכדי לקבל את הטיפול המלא המותאם לבעיה, צרו קשר עוד היום עם 'וילה מטריקס'. הצוות המקצועי ומנוסה של 'וילה מטריקס' זמין עבור המטופלים מסביב לשעון, ויכול לספק את הטיפול והמענה הנחוץ לכל מטופל בהתאם למצבו האישי, לרמת ההתמכרות ולאופי מחלת הנפש שלו.

  אשפוזית תחלואה כפולה

  אשפוזית תחלואה כפולה

  אדם עם תחלואה כפולה מתמודד גם עם התמכרות וגם עם מחלת נפש בו זמנית, וזה תרחיש מאתגר. התמכרות ותסמיני מחלת הנפש עלולים לחפוף ולהחמיר זה את זה, מה שמקשה על אבחנה וטיפול בתחלואה כפולה. עם זאת, אנשים הסובלים ממצבים אלה עדיין יכולים למצוא הקלה ולשפר את רמת חייהם באמצעות הערכה וטיפול רפואי מתאים דרך אשפוזית תחלואה כפולה 'וילה מטריקס'.

  מענה לתחלואה כפולה דרך אשפוזית תחלואה כפולה

  כאשר אדם סובל גם מהתמכרות וגם ממחלת נפש בו זמנית, זה נקרא תחלואה כפולה. כמעט 40% מהאנשים המכורים לסמים סובלים גם מהפרעה נפשית. נתון זה מבוסס על נתונים של המינהל האמריקאי למלחמה בסמים ובריאות הנפש, אשר מעריך כי 9.2 מיליון מבוגרים חווים תחלואה כפולה וזקוקים לסיוע מקצועי של אשפוזית תחלואה כפולה.

  התמכרות לסמים שכיחה בקרב אלו הסובלים גם מבעיות נפשיות כמו דיכאון, חרדה, הפרעה דו קוטבית ופוסט טראומה. התמכרות בתחלואה כפולה יכולה להתבטא במגוון דרכים, כולל אך לא רק, התמכרות לסמים קשים, אלכוהוליזם, תלות במשככי כאבים והתמכרות לסמים קלים. מכיוון שהתסמינים של מספר הפרעות יכולים לעתים קרובות לחפוף ולהחמיר זה את זה, ההתמודדות עם תחלואה כפולה יכולה להיות קשה. התמכרות יכולה להתפתח, למשל, כאשר אנשים מדוכאים משתמשים בחומרים כמו אלכוהול או סמים כדי להקל על הסימפטומים שלהם. באופן דומה, שימוש בסמים עלול להחמיר בעיות נפשיות כולל חרדה ודיכאון אצל אלו הסובלים מהפרעות אלו.

  דרכי טיפול בתחלואה כפולה

  בדרך כלל, גישה הוליסטית ננקטת תוך טיפול בתחלואה כפולה. המשמעות היא תוכנית טיפול יסודית של אשפוזית תחלואה כפולה שתשלב גם טיפול בהתמכרות וגם טיפול במחלת הנפש. צוות רב תחומי של מומחים לבריאות הנפש, כולל מטפלים בהתמכרויות, עובדים סוציאליים, פסיכולוגים ופסיכיאטרים, הם חלק מהטיפול המשולב ב'וילה מטריקס' המתמחים בטיפול בתחלואה כפולה. מטרת הטיפול המשולב היא לתת מענה לצרכיו הפיזיים, הרגשיים והחברתיים של המכור, כמו גם למכלול הנסיבות הייחודי שלו, באמצעות פיתוח תכנית טיפול מותאמת אישית הלוקחת את כל הפרמטרים בחשבון. צרו קשר עם 'וילה מטריקס' מיד אם אתם חושבים שאתם נכנעים להתמכרות ומרגישים כי זה מגביר את התסמינים של מחלות הנפש שלכם.

  איך מתמודדים עם תחלואה כפולה?

  איך מתמודדים עם תחלואה כפולה?

  שימוש לרעה בסמים הוא לעתים קרובות סימן לחוסר איזון רגשי עמוק יותר, וכאשר אנשים מנסים לצרוך תרופות נרקוטיות באופן עצמי כדי להקל על כאב נפשי או רגשי, לרוב הם מתמכרים לחומר. אדם עשוי לקבל אבחנה של תחלואה כפולה אם הוא מתמודד בו זמנית עם בעיות נפשיות ושימוש לרעה בסמים. עוסקים בתחום הבריאות המטפלים במצב זה חייבים לראות בהתמכרות ובבעיות הנפשיות שלכם בעיות הקשורות זו בזו אם הם רוצים להצליח בטיפול. בוילה מטריקס המטפלים המקצועיים והרגישים יודעים לראות את בעיות שלכם מעבר, ולהגיע לעומק ולעיקר הבעיה, כדי לספק לכם את הטיפול המתאים ביותר עבורכם.

  כיצד ניתן לדעת אם יש לכם תחלואה כפולה?

  ישנם סוגים רבים של בעיות נפשיות ושימוש בחומרים, ולכן אבחנה נכונה דורשת זיהוי קפדני של כל אחת מהן. רופאים מקשרים סימפטומים בודדים של התמכרות לחומרים והפרעות נפשיות עם החומרים והמאפיינים המסוימים של הבעיות הנפשיות הבסיסיות. מכיוון שתסמינים של אבחנה כפולה לפעמים חופפים, חשוב לקשר נכון כל מדד מצוקה עם הסיבה הבסיסית שלו.

  שימוש בסמים כאמצעי לטיפול עצמי מקל על פיתוח התמכרות במקום להתמודד עם בעיות נפשיות בסיסיות ולהתגבר עליהן. אם אתם מסוגלים להתנזר מחומרים אבל ממשיכים להתמודד עם חרדה או מצוקה, אתם עלולים להתקשות לשמור על פיכחון או לפנות לשיטות התמודדות לא בריאות. אתם עלולים להתפתות יותר לחזור לשימוש בסמים אם אתם חווים שיפור זמני במצבכם לאחר צמצום השימוש בחומרים מבלי לטפל בבעיות הבסיסיות שהחלו את ההרגל. בעת טיפול באנשים עם שתי אבחנות בו-זמנית, על מנת להפחית את הסבירות להישנות, כדאי לנקוט באסטרטגיות להתמודדות עם הגורמים הרגשיים והנפשיים שגורמים לרצון  להשתמש שוב.

  כיצד מתמודדים מטופלים עם שתי אבחנות קשות?

  זה יכול להיות קשה לתפוס את העובדה שמחלות נפש והתמכרות קשורות זו בזו. על מנת להעניק לכם את הטיפול המקיף והמתאים ביותר הדרוש לכם כמטופל עם תחלואה כפולה, חשוב להכיר בכך שהפרעות אלו מתרחשות יחד. על מנת לעזור לכם להתגבר על ההתמכרות שלכם, אתם חייבים ליווי וסיוע של אנשי מקצוע ומטפלים מוסמכים ומומחים. וילה מטריקס כאן כדי להעניק לכם את הטיפול הטוב ביותר עבורכם.

  כיצד מתמודדים מטופלים עם שתי אבחנות קשות?

  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

   כללי נוספים
   קליניקה לטיפול רגשי
   קליניקה לטיפול רגשי מבית וילה מטריקס התמודדות עם נבכי החיים אינה פשוטה לרבים מאיתנו. אתגרים רגשיים כמו לחץ, דאגה ודיכאון יכולים לגרום לנו להרגיש חסרי אונים לפעמים. טיפול רגשי מועיל במצב זה. זהו משאב רב עוצמה לפיתוח מודעות עצמית, התמודדות עם(...)
   קרא עוד
   טיפול בהלומי קרב
   כיצד ניתן לבצע טיפול בהלומי קרב? אנשים רבים מכירים את המושג הלם קרב כסוג של הפרעת דחק פוסט-טראומטית שחיילים עלולים לפתח לאחר שהם עדים או עוברים אירועים הרסניים בזמן שהם משרתים את ארצם בצבא. כמו הפרעת דחק פוסט טראומטית (PTSD), הלם קרב הוא תג(...)
   קרא עוד
   מרכז יום לטיפול בהתמכרויות
   מרכז יום לטיפול בהתמכרויות וילה מטריקס תוכניות טיפול בהתמכרות לסמים מגיעות בכל הצורות והסוגים, אך הן תמיד חולקות קבוצה משותפת של עקרונות ונהלים המסייעים למטופלים להתגבר על ההתמכרויות שלהם. רוב מרפאות הטיפול מספקות פעילויות וטיפולים כאלה כחל(...)
   קרא עוד
   מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
   השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים