מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

  תחלואה כפולה

  טיפול בתחלואה כפולה

  מטופלים הסובלים ממחלה או הפרעה נפשית, לה נלווית גם התמכרות כלשהי. המחלה הנפשית וההתמכרות משמרות אחת את השנייה ולעיתים התדרדרות באחת מביאה להתדרדרותה של האחרת. מהות הטיפול מתמקדת באיזון הנפש תוך גמילה מההתמכרות. איזון תרופתי המשלב טיפול נפשי עמוק, בליווי של טיפול פסיכיאטרי וטיפול פסיכו תרפויטי. מטרת הטיפול להחזיר את המטופל למעגל החיים הנורמטיבי, החזרתו לתפקוד עצמאי רציף.

  מהי תחלואה כפולה?

  אומרים שלאדם יש תחלואה כפולה אם הוא סובל גם ממצב נפשי ירוד וגם מהתמכרות לסמים או אלכוהול. במקרים בהם יש שילוב של התמכרות עם בעיה רפואית או נוירולוגית מתמשכת, זה יכול להיות מאתגר יותר לשלוט בסימפטומים של שני המצבים הללו. מציאת טיפול שיתאים גם להתמכרות וגם למחלה הנפשית הוא תהליך שיש להפקיד לידיהם של מומחים בלבד! 'וילה מטריקס' בו מועסקים רק אנשי צוות מומחים הטובים ביורת בתחום, הוא המקום המתאים ביותר לקבלת הטיול המקיף בתחלואה כפולה.

  מה זה תחלואה כפולה במילים פשוטות?

  מחלות המעוררות אחת את השנייה לעיתים קרובות ידועות כהפרעות מתרחשות במקביל. מקרה אחד הוא שאנשים עם דיכאון משתמשים גם בסמים. ייתכן שהאדם פיתח תלות והתמכרות לחומר כתוצאה מניסיונותיו לנהל את הסימפטומים של דיכאון. זהו רק מקרה אחד שבו אדם עלול לחוות הפרעות מתרחשות במקביל. אבל גם במצב זה חשוב לזכור כי כל אדם הוא יחיד ומיוחד, וכל מצב הוא גם ייחודי. כאשר מתמודדים עם בעיות נפשיות מרובות בו-זמנית, אין סיפור זהה של שני אנשים, למרות שחלקם עשויים להיות בעלי בסיס משותף.

  אילו בעיות נפש והתמכרויות יכולות להתקיים במקביל?

  בנוסף להתמכרות, הפרעות בריאות נפשיות רבות אחרות עשויות להתקיים במקביל. אם כי חלקם עשויים להיות נפוצים יותר מאחרים. הנה כמה מהשילובים הנפוצים יותר:

  • דיכאון
  • חרדה
  • מחשות אובדניות
  • מאניה-דפרסיה
  • תסמונת פוסט טראומתית
  • הפרעת אישיות

  קביעה אם בעיית בריאות הנפש של אדם התעוררה לפני או אחרי ההתמכרות שלו יכולה להיות מאתגרת. אלא אם כן ההתמכרות החלה בשלב מאוחר יותר בחייו, אין שיטה בטוחה לדעת. עם זאת, כאשר מתקיים מצב של תחלואה כפולה, חיוני באותה מידה לפנות לטיפול בשתי הבעיות, ללא קשר לשאלה איזו מהן  מתבטאת ראשונה. יש היבטים ייחודיים לכל מחלה שיש לקחת בחשבון, וכדי לקבל את הטיפול המלא המותאם לבעיה, צרו קשר עוד היום עם 'וילה מטריקס'. הצוות המקצועי ומנוסה של 'וילה מטריקס' זמין עבור המטופלים מסביב לשעון, ויכול לספק את הטיפול והמענה הנחוץ לכל מטופל בהתאם למצבו האישי, לרמת ההתמכרות ולאופי מחלת הנפש שלו.

  אשפוזית תחלואה כפולה

  אשפוזית תחלואה כפולה

  אדם עם תחלואה כפולה מתמודד גם עם התמכרות וגם עם מחלת נפש בו זמנית, וזה תרחיש מאתגר. התמכרות ותסמיני מחלת הנפש עלולים לחפוף ולהחמיר זה את זה, מה שמקשה על אבחנה וטיפול בתחלואה כפולה. עם זאת, אנשים הסובלים ממצבים אלה עדיין יכולים למצוא הקלה ולשפר את רמת חייהם באמצעות הערכה וטיפול רפואי מתאים דרך אשפוזית תחלואה כפולה 'וילה מטריקס'.

  מענה לתחלואה כפולה דרך אשפוזית תחלואה כפולה

  כאשר אדם סובל גם מהתמכרות וגם ממחלת נפש בו זמנית, זה נקרא תחלואה כפולה. כמעט 40% מהאנשים המכורים לסמים סובלים גם מהפרעה נפשית. נתון זה מבוסס על נתונים של המינהל האמריקאי למלחמה בסמים ובריאות הנפש, אשר מעריך כי 9.2 מיליון מבוגרים חווים תחלואה כפולה וזקוקים לסיוע מקצועי של אשפוזית תחלואה כפולה.

  התמכרות לסמים שכיחה בקרב אלו הסובלים גם מבעיות נפשיות כמו דיכאון, חרדה, הפרעה דו קוטבית ופוסט טראומה. התמכרות בתחלואה כפולה יכולה להתבטא במגוון דרכים, כולל אך לא רק, התמכרות לסמים קשים, אלכוהוליזם, תלות במשככי כאבים והתמכרות לסמים קלים. מכיוון שהתסמינים של מספר הפרעות יכולים לעתים קרובות לחפוף ולהחמיר זה את זה, ההתמודדות עם תחלואה כפולה יכולה להיות קשה. התמכרות יכולה להתפתח, למשל, כאשר אנשים מדוכאים משתמשים בחומרים כמו אלכוהול או סמים כדי להקל על הסימפטומים שלהם. באופן דומה, שימוש בסמים עלול להחמיר בעיות נפשיות כולל חרדה ודיכאון אצל אלו הסובלים מהפרעות אלו.

  דרכי טיפול בתחלואה כפולה

  בדרך כלל, גישה הוליסטית ננקטת תוך טיפול בתחלואה כפולה. המשמעות היא תוכנית טיפול יסודית של אשפוזית תחלואה כפולה שתשלב גם טיפול בהתמכרות וגם טיפול במחלת הנפש. צוות רב תחומי של מומחים לבריאות הנפש, כולל מטפלים בהתמכרויות, עובדים סוציאליים, פסיכולוגים ופסיכיאטרים, הם חלק מהטיפול המשולב ב'וילה מטריקס' המתמחים בטיפול בתחלואה כפולה. מטרת הטיפול המשולב היא לתת מענה לצרכיו הפיזיים, הרגשיים והחברתיים של המכור, כמו גם למכלול הנסיבות הייחודי שלו, באמצעות פיתוח תכנית טיפול מותאמת אישית הלוקחת את כל הפרמטרים בחשבון. צרו קשר עם 'וילה מטריקס' מיד אם אתם חושבים שאתם נכנעים להתמכרות ומרגישים כי זה מגביר את התסמינים של מחלות הנפש שלכם.

  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

   כללי נוספים
   שיקום פסיכיאטרי
   שיקום בבריאות הנפש לוקח זמן להחלים ממחלת נפש, וזה הדבר החשוב ביותר שיש לזכור כשאתם מתחילים את דרככם בתהליך שיקום בבריאות הנפש. סביר להניח שההחלמה תיקח זמן, בהתחשב בהתפרצות ההדרגתית של בעיות נפשיות כולל דיכאון, חרדה ומחלות נפש אחרות, אשר יכו(...)
   קרא עוד
   חלופת אשפוז פסיכיאטרי
   חלופת אשפוז פסיכיאטרי - במה מדובר? כאשר אנשים מבקשים את עזרה בעקבות מצב נפשי ירוד, חלקם רוצים לדעת כיצד הם יכולים להשתמש במסגרת חלופת אשפוז פסיכיאטרי כדי להתמודד בצורה טובה יותר או מהר יותר  עם משבר נפשי. אנשים החווים בעיות נפשיות כגון דכאו(...)
   קרא עוד
   טיפול נפשי
   למה לפנות אל טיפול נפשי? ללכת לטיפול אולי ירגיש כמו עבודה במשרה מלאה, אבל תאמינו או לא, זה יהיה שווה את זה. אתם לא יכולים שלא לחוות תוצאות טובות בכל פעם שאתם עובדים על עצמכם כדי לשפר את חייכם, וזו הסיבה שטיפול בבריאות הנפש כל כך מספק. האם א(...)
   קרא עוד
   מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
   השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים