מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

  גמילה מאלכוהול

  תהליך גמילה מאלכוהול

  רבים מאיתנו נוהגים לשתות אלכוהול לבד או בחברה אך לצערנו אנשים מסויימים עלולים למצוא את עצמם מגיעים למצב של התמכרות המחייבת גמילה מאלכוהול לפני שיהיה מאוחר מדי. לאלכוהוליזם השפעה קשה על איכות חיינו הן מבחינה חברתית, האישיות שלנו ומה שהפכנו להיות והן מבחינה גופנית עם השלכות קשות על כלל מערכות הגוף. קשה מאוד להיגמל מאלכוהול אך ללא ספק ברגע שבוחרים את המרכז המתאים והמקצועי ביותר, סיכויי ההצלחה משתפרים פלאים והדרך בחזרה לחיים שלפני ההתמכרות הופכת להיות קצרה ואופטימית יותר מאי פעם.

  גמילה מאלכוהול זהו תהליך קשה ביותר שכן אף אחד לא יכול להבין באמת את תחושותיו הפנימיות של המכור באשר להשתוקקות והכמיהה שלו לכוס המשקה הנוספת ואיבוד השליטה שבדרך. האלכוהול משפיע על מוחנו ולכן גם על האישיות שלנו ואם בעבר סברו כי המכור יכול "לנצח" את ההתמכרות בעצמו, הרי שכיום ללא מסגרת מתאימה של מרכז גמילה מאלכוהול בעל כל האמצעים, המשימה קשה יותר מאי פעם, אולי אפילו בלתי אפשרית.

  הפעילות המבורכת של מרכזי הגמילה מאלכוהול

  התמכרות לאלכוהול הינה בעיה רפואית לכל עניין ודבר וככזאת, לכל אדם אשר סובל ממנה מתאימה גישה מעט שונה עד לפתרונה המוחלט של הבעיה. גמילה מאלכוהול במרכזי גמילה מובילים מתבצעת תוך בניית תוכנית פרטנית אשר מתבססת על מגוון רחב של שיטות גמילה מארסנל הפתרונות הקיימים כגון פסיכותרפיה, טיפול קבוצתי או יחידני, אימון אישי (קואצ'ינג), טיפול משפחתי, דימיון מודרך, תוכנית 12 הצעדים לגמילה, רפואה אלטרנטיבית ופסיכיאטריה.

  גמילה מאלכוהול אשר מתבצעת במרכז גמילה תהיה מלווה במיטב אנשי המקצוע, אקדמאים ומומחים למיניהם אשר עובדים בשיתוף עם מדריכים מנוסים אשר בעברם אף היו מכורים וכעת מעוניינים לתרום מניסיונם לטובת אחרים. מרכזי גמילה מאלכוהול חייבים לספק לשוהים בהם את מירב התנאים להצלחת התהליך בין היתר ארוחות, חדרים מאובזרים היטב, השגחה רפואית צמודה, מתקנים מפנקים ואווירה משפחתית תומכת.

  חשוב לציין כי פעולתם של מרכזי הגמילה אינה מסתיימת עם שחרור המטופל, והצוות המסור של המרכז ממשיך לשמש כאוזן קשבת ומקום מפלט בעת הצורך עבור כל מי שעבר גמילה מאלכוהול, ומעניק לכל מטופל את כל הכלים המתאימים להתמודד עם העולם שבחוץ והדרכים להימנע מהאלכוהול ומחשבות עליו ככל שניתן.

  טיפול גמילה מאלכוהול

  אנשים רבים אוהבים לשתות משקאות אלכוהוליים באירועי חברתיים או בסופי השבוע. מכיוון שאלכוהול מעניק תחושת אופוריה ושחרור, זהו משקה שנמצא לרוב באירועים מסוגים אלו לצורך הענקת חופש ורגיעה. אך כאשר אנשים מתמכרים לשתיית משקאות אלכוהוליים ברמה יומיומית, דבר זה עלול להשפיע עליהם באופן קשה מבחינות רבות וגם על הסובבים אותם. חשוב לזהות את הסימנים להתמכרות כמה שיותר מהר, ולפנות לקבלת טיפול גמילה מאלכוהול כדי להחזיר את אותו מכור לשגרת חייו הרגילה לפני ההתמכרות שהכשילה אותו. במרכז הגמילה של וילה מטריקס ניתן לקבל את טיפול הגמילה האידיאלי עבור אותם אנשים שהתמכרו לטיפה המרה, בעזרת שילוב של טיפולים הוליסטיים טבעיים באופן פרטני ובהתאם לקצב התקדמותו של כל מטופל במרכז.

  יתרונות טיפול גמילה מאלכוהול 

  • שינוי חיצוני – כאשר אדם מכור עובר טיפול גמילה במרכז גמילה, השינוי החיצוני ניכר עליו כבר לאחר מספר ימים. האלכוהול גורם לאדם להיות פחות מודע למעשיו, וכך גם פחות מודע למראהו. לכן אנשים מכורים יהיו נראים מרושלים, מוזנחים ועם עיניים אדומות מאוד וגם פגמים קשים בשיניים כתוצאה משימוש בלתי פוסק באלכוהול. בזמן הגמילה, כשגופו של המכור מתחיל להתנקות מהשפעות האלכוהול, מראהו החיצוני נראה יותר רענן, העיניים כבר לא אדומות והוא יותר מודע למעשיו.
  • שינוי בריאותי – האלכוהול פוגע קשות גם בבריאותו של האדם. מכיוון שאלכוהול מורכב מחומר כימי חזק, שתייה מרובה עלולה להזיק מאוד לאיברים הפנימיים בגוף כמו כבד, לחץ דם, בעיות בלב ועוד. לכן בתהליך הגמילה שהמכור עובר, מצבו הבריאותי מתחיל להשתפר כבר בימים הראשונים לגמילה והאיברים הפנימיים יכולים להתאושש ולהתרפא באופן טבעי ובשילוב תזונה איכותית ובריאה.
  • שינוי התנהגותי – האלכוהול גורם לאנשים להיות באופוריה ותחושה הרבה יותר משוחררת, משום כך מכורים לאלכוהול ימצאו לרוב כאשר הם במצב התנהגותי לא יציב, הם אינם מודעים למעשיהם ועלולים לסכן את עצמם ואת הסובבים אותם.

  סימנים ראשונים להתמכרות לאלכוהול

  חשוב לזהות את הסימנים הראשונים להתמכרות לאלכוהול לצורך גמילה מהירה ויעילה. לכן חשוב לשים לב כאשר אדם קרוב שותה באופן קבוע מספר רב של משקאות אלכוהוליים, התנהגותו משתנה מקצה לקצה ומראהו הופך מוזנח מאוד.

  גמילה מאלכוהול באשפוז

  וילה מטריקס הינה מרכז גמילה פרטי אקסקלוסיבי, אשר מעניק טיפולי גמילה ושיקום להתמכרויות שונות, כגון גמילה מאלכוהול באשפוז וכדומה. במתחם המגורים המעוצב, האינטימי והביתי, מעניק הצוות המקצועי טיפולים שונים ממגוון תחומים, וזאת מתוך ההבנה כי כל אדם הוא שונה ויש להתאים לכל מטופל את הטיפול המתאים לו על פי צרכיו. בוילה מטריקס מרכז גמילה מאלכוהול מתבצע אבחון על מנת לזהות את שורש הבעיה אשר הובילה את האדם אל ההתמכרות, ולפי כך מותאם לו טיפול אישי מקיף.

  מהי גמילה מאלכוהול באשפוז?

  טיפול בהתמכרות לאלכוהול באשפוז מתאפיינת במספר אלמנטים, הנה כמה מהם:

  • תהליך של ניקוי האלכוהול מהגוף: לצורך הגמילה מהאלכוהול, יש הכרח לנקות את הגוף ממנו. בשלב זה עלול לחוות המטופל תסמיני גמילה מסוגים שונים, הכל כמובן ביחס למשך תקופת השימוש והכמויות אותן צרך האדם. בתהליך זה ישנו צורך בסיוע רפואי על מנת להקל ולטפל בתסמינים הפיזיולוגיים אשר חווה הנגמל.
  • אבחון מקור ההתמכרות: כאמור, יש לברר מהיכן נובע הצורך לשימוש באלכוהול, מכיוון שאיתור שורש הבעיה וטיפול בה יגדיל באופן משמעותי את הסיכויים של המכור להיגמל, ואף לא לשוב ולצרוך שוב אלכוהול.
  • טיפול רגשי: לאחר האבחון מטפלים במקור הכאב או הקושי אשר הובילו את האדם להתמכרות, ומלווים אותו ואת משפחתו בתהליך הגמילה הקשה והמאתגר. תהליך זה כולל מציאת דרכים חלופיות ובריאות להתמודד עם הכאב או הקושי בחייו של אותו אדם, וגם רכישת כלים מתאימים על מנת לצלוח כל מכשול שעלול לצוץ בעתיד ולהשפיע על המטופל ולהחזיר אותו אל ההתמכרות.
  • טיפולים תומכים: טיפולים אלטרנטיביים אשר מפיגים מתחים ומקנים תחושה של רוגע והעצמה, מסייעים רבות לתהליך הגמילה הפיזי והרגשי. אדם אשר עובר תהליך גמילה ושיקום נמצא תחת מתח רב, זהו עומס רגשי עצום על המערכות השונות ועל הגוף, ויש יתרון גדול בטיפולים כמו למשל טיפולים באומנות המשולבים בתהליך זה.

  לסיכומו של דבר

  אין ספק כי בכל הנוגע להתמכרות לאלכוהול ודרכי הטיפול והגמילה ממנה, ישנה חשיבות רבה בבחירת מקום מקצועי אשר יוכל לסייע בתהליך הגמילה ולתת מענה לכל האספקטים הכרוכים בו, הן בפן הרפואי והן בפן הנפשי, תוך שמירה על אווירה אוהדת וחמה.

  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

   אלכוהוליזם גמילה

   אם בעבר אלכוהוליזם גמילה היה תהליך אשר רבים חשו בושה רבה שהם נאלצים לעבור כיום המודעות לנושא הולכת וגוברת ואנשים רבים מרגישים שהם מוצאים את המענה הנכון ביותר עבורם בתהליך זה. אלכוהול הינו חומר אשר גורם לאנשים רבים לשקוע אליו. לא משנה מאיזו משפחה הגעתם או מהי ההיסטוריה שלכם, אלכוהול אינו מבחין בין אדם לאדם. אם אתם מרגישים שאתם מאבדים אחיזה בחייכם זה הזמן לפנות אל וילה מטריקס ולהתחיל בתהליך גמילה אשר יעזור לכם לשקם את חייכם חזרה.

   מתי כדאי לפנות לתהליך של אלכוהוליזם גמילה?

   נאמר שיין ישמח לבב אנוש. אך מתי אפשר לדעת שכבר לא מדובר בשמחה טובה ואיכותית אלא בבעיה של ממש? פעמים רבות אנשים עוברים את הגבול ואינם מודעים לכך. בדיוק לשם כך אנחנו כאן. ישנם מספר סימנים המעידים על כך שאדם צריך לעבור תהליך גמילה:

   • במידה ואינכם מצליחים להתחיל את היום ללא עזרתו של אלכוהול והוא היחידי אשר עוזר לכם להניע ישנו סיכוי גדול כי אתם מכורים.
   • כאשר כמויות האלכוהול אותן אתם צורכים רק הולכות וגדלות עם הזמן.
   • במידה ואתם חוששים מתגובתם של הסביבה ולכן בוחרים לשתות לבד או בסתר.
   • הרגלי השתייה שלכם גורמים לבעיות רבות הן בזוגיות, בעבודה או בקשרי המשפחה שלכם.
   • כאשר אתם מאבדים עניין בכל דבר אחר חוץ מהשתייה. אתם נותרים ללא תחביבים, ללא חברים וללא שום דרך להעביר בה את זמנכם החופשי.
   • כאשר אתם מרגישים כי ישנה ירידה באיכות הזיכרון שלכם. אינכם זוכרים תאריכים, מקומות ולעיתים אף שמות.

   אלכוהוליזם גמילה – פנייה לעזרה מקצועית

   אם אתם מרגישים כי האלכוהול השתלט על חייכם דעו כי אין זאת בושה לפנות לעזרה מקצועית. ידוע לכולנו כי אין האדם יכול להושיע את עצמו ועל כן תהליך גמילה במרכז גמילה יכול להיות הפתרון האידאלי עבורכם. בוילה מטריקס תוכלו למצוא מגוון רחב של תוכניות גמילה הן לאלכוהול והן לסמים אשר יעזרו לכם לשקם את חייכם ולפתוח דף חדש ונקי. אין ספק כי האידאל של כל אדם הוא לחיות חיים נורמטיביים, שקטים ונעימים וזוהי בדיוק התוצאה אותה מספק תהליך גמילה מאלכוהול.

   גמילה מאלכוהול טיפים

   אם אתם מחפשים מרכז גמילה מאלכוהול טיפים אלה יוכלו לעזור לכם. העניין עם התמכרות לאלכוהול היא שמלבד העובדה שהיא גורמת למכור להיות בחוסר מודעות לגבי עצמו והסביבה, היא גם פוגעת משמעותית בבריאות שלו. ככל שהוא צורך יותר אלכוהול כך הגוף מתרגל לכמויות גדולות יותר הנדרשות בפעם הבאה כדי להפיק את אותו מצב רוח/השפעה שהושגה בהתחלה בכמויות קטנות יותר. חשוב כמובן להבדיל בין בעיות שתייה לבין התמכרות של ממש שכבר גורמת לבעיות תפקוד וצריכת אלכוהול בכל מקום ובכל זמן. לקבלת מענה בנושא, ניתן לפנות אל וילה מטריקס. 

   גמילה מאלכוהול טיפים חשובים להצלחה בתהליך

   • שלב הניקוי הראשוני – בשלב זה יהיה צורך בניקוי ראשוני של המטופל. הכוונה היא לנתק אותו לגמרי מאלכוהול ומגישה לאלכוהול ולהחזיר אותו למצב של מודעות ככל שניתן. תהליך זה יכול לקחת בין כמה ימים לכמה שבועות. 
   • שלב האבחון – הצוות המקצועי המטפל ירצה לבחון את התסמינים השונים הגורמים להתמכרות אצל אותו אדם, שכן כל אדם הוא שונה ובעל סיפור ייחודי משלו. התסמינים יכולים להיות צורך מוגבר באלכוהול, מצב נפשי או לחץ נפשי שגורמים לאותו אדם לשתות. זה יכול להיות גם המצב בבית שגורם לאותו אדם להתנתק או אפילו לחץ חברתי שגורם לו לשתות והרבה. 
   • חשוב להכין תוכנית מותאמת אישית למטופל. כיוון שהסיבות לשתייה יכולות להיות שונות, מצבו הגופני והבריאות יכול להיות שונה וכמובן האופי של כל אדם הוא שונה הרי שגם אופן הטיפול יהיה שונה ומותאם אישית. יש כאלה שיצטרכו טיפול תרופתי ואחרים יסתפקו בדמיון מודרך, חלק אולי ייעזרו בטיפול CBT וכו'. 
   • טיפ נוסף וחשוב שנוכל לתת לכם הוא לדאוג שהמטופל יהיה תחת ליווי והשגחה כמה שיותר זמן גם לאחר הטיפול עצמו. אצלנו בווילה מטריקס אנו דואגים לקבוצת תמיכה לצורך ליווי המטופל גם לאחר הטיפול עצמו והשהייה בווילה. הסיבה לכך היא שעל אף שהמטופל מקבל כלים להתמודדות הוא זקוק לתמיכה נפשית כדי לשמור על עצמו לאורך זמן וכך לאחר זמן מה (משתנה בין המטופלים) הוא יוכל כבר להתנהל עצמאית ולשלוט בהחלטותיו. 

   לקבל מענה מקצועי בנושא גמילה מאלכוהול

   וילה מטריקס ממוקמת בהרצליה ונחשבת לאחד ממרכזי הגמילה המובילים בישראל. עם צוות מקצועי גדול ביחס למטופלים, ניסיון רב שנים בתחום והתאמה אישית לכל מטופל במגוון סגנונות טיפול ניתן יהיה לתת את השירות הטוב ביותר לכל מטופל ולהגיע להצלחה.

   גמילה מאלכוהול פרטי

   החיפוש אחר תהליך גמילה מאלכוהול פרטי הפך נפוץ מאוד בשנים האחרונות. אנשים רבים הבוחרים לעבור תהליך גמילה מחפשים מקום אשר יענה על הצרכים המדויקים שלהם, יספק להם את הפרטיות והאינטימיות לה הם זקוקים ויכיל אנשי צוות איכותיים. על כל הדרישות הללו ויותר עונה וילה מטריקס, מרכז גמילה פרטי מסמים ואלכוהול. להיכרות נוספת עם התהליך פנו אלינו עוד היום.

   מדוע דווקא מרכז גמילה מאלכוהול פרטי?

   ישנם מגוון רחב של מוסדות גמילה ציבוריים אשר מספקים שירות עבור אנשים רבים ובכל זאת נראה כי בשנים האחרונות ישנה דווקא נהירה אל המרכזים הפרטיים וזאת מכמה סיבות עיקריות:

   • מגורים – המגורים אשר קיימים במוסדות ציבוריים הינם לרוב סטנדרטיים. לעומת זאת, אם אתם מעוניינים במגורים באיכות מעט יותר גבוה אשר יוכלו לענות על צרכים נוספים שלכם או של בני משפחתיכם אין ספק כי מוסדות פרטיים הם האופציה הטובה ביותר.
   • צוות – מרכזי גמילה פרטיים מאפשרים מספר רב יותר של אנשי צוות לעומת מרכזים ציבוריים. ישנו יחס גדול בין מספר אנשים הצוות לבין המטופלים השוהים במרכז מה שמאפשר מתן עזרה מדויק יותר בכל רגע נתון.
   • סדר יום – מרכז גמילה פרטי מספק סדר יום עשיר ומגוון יותר המהווה מענה ראוי עבור כל מטופל ומטופל לעומת סדר היום במרכזי גמילה ציבוריים.
   • מגוון שיטות טיפול – כיוון שמרכזי טיפול פרטיים אינם כפופים לשום גוף ממשלתי שיטות הטיפול אשר נהוגות בהן יכולות להיות רבות יותר, מגוונות ועשירות יותר לעומת מוסדות פרטיים אשר נדרשים לעמוד בתכתיבים מסוימים.

   בחירת מרכז גמילה מאלכוהול פרטי

   בחירתו של מרכז גמילה הינה החלטה חשובה העומדת הן בפני המטופל והן בפני משפחתו. בחירה של מרכז ראוי ונכון תעזור לכם להגיע אל התוצאה הסופית שהיא הגמילה בצורה המהירה אך גם הנכונה ביותר. בוילה מטריקס תמצאו שיטות טיפול רבות ומגוונות, אנשי צוות איכותיים ומוכשרים וקרקע פורייה להתקדם אל עבר היעד שלכם ולהגיע אל התוצאה המיוחלת. בעזרת הייחודיות של המקום והעובדים בו נוכל לעזור לכל אדם להשאיר את העבר שלו מאחוריו ולפתוח דף חדש על מנת להתחיל חיים חדשים ונקיים.

   גמילה מאלכוהול סימפטומים

   התמכרות לאלכוהול היא אחת מההתמכרויות השכיחות ביותר שקיימות. כאשר מנסים להיגמר מאלכוהול ההליך יכול להיות פשוט יותר או מורכב יותר בהתאם לסוג המטופל ולצרכים האישיים שלו. כאשר מדובר על גמילה מאלכוהול סימפטומים אפשריים יכולים להיות הזעת יתר, רעידות, הזיות, עצבים ועוד. אם אתם מכירים אדם קרוב שאתם מגלים אצלו תסמינים של התמכרות, שהוא אינו יכול לחיות ללא אלכוהול, שהוא צורך אלכוהול בכמויות מוגזמות שגורמות לו לא להיות מודע לסביבה, שהאלכוהול כבר פוגע בבריאותו – הפנו אותו לוילה מטריקס בדחיפות.

   גמילה מאלכוהול סימפטומים – כיצד אדם הופך להיות מכור לאלכוהול?

   יש כמה סיבות שבגינן אדם יכול להתחיל לשתות או להתחיל לצרוך אלכוהול בכמויות מוגזמות. ראשית זה יכול להיות בהחלט עניין של גנים או פשוט הרגלים מהבית. אם ההורים שותים הרבה או אחד מהם מכור לאלכוהול ייתכן וזה יעבור בגנים לילדים. כמו כן כאשר האלכוהול זמין ונגיש וההורים מרגילים את הילדים לשתות גם כן זה עשוי להוביל להתפתחות הנושא. לחץ נפשי ומתחים יכולים לגרום לזה גם כן. לבסוף גם לחץ חברתי כמו קבוצת בני נוער שיושבים יחד ושותים, יכולים לגרום לנער שאינו רוצה לשתות להתחיל לשתות גם כן. 

   גמילה מאלכוהול סימפטומים בולטים

   • האדם זקוק לאלכוהול וצורך אותו מדי יום ובכמויות גדולות. הגוף שלו ידרוש את האלכוהול הזה כאשר ינסה להיגמל.
   • אדם המכור לאלכוהול בתהליך גמילה עשוי להרגיש כאבים בגוף ובנפש שכן הגוף צורך יותר ויותר אלכוהול מפעם לפעם כדי להפיק את ההרגשה והאפקט שהיה מורגש בעבר בכמות קטנה יותר.
   • תסמינים גופניים – אדם שיהיה בתהליך גמילה מאלכוהול יתחיל להרגיש רעידות, הזעת יתר, חולשה, כאבים ואפילו יהיו לו הזיות. 

   במרכז הגמילה וילה מטריקס כל מטופל מקבל יחס אישי וטיפול בהתאמה אישית לצרכים ולסיפור שלו. לאחר אבחון מקצועי יקבל המטופל את כל הכלים להתמודדות בהצלחה עם תהליך הגמילה וגם לאחריו. הטיפול יחול ב-2 שלבים: ניתוק פיזי מאלכוהול לחלוטין. לאחר מכן יחל טיפול פסיכולוגי שיכול להיות במגוון סגנונות טיפול שונים וזאת בהתאם לצרכי המטופל וחוות דעת המאבחן כמובן. במקום ניתן ליהנות מאיכות חיים גבוהה, אנשי מקצוע מנוסים, טיפולים אינטנסיביים ביחידים ובקבוצות ועוד.

   גמילה מאלכוהול שלבים

   בכל תהליך גמילה מאלכוהול שלבים רבים. תהליך הגמילה הינו תהליך האורך מספר שבועות ומאפשר למטופל מצד אחד לנקות את גופו מאלכוהול ומצד שני מספק לו את הכלים הנכונים על מנת להתמודד עם הרעש שנוצר בראשו בעקבות המחסור בחומר הממכר. תהליך הגמילה כולל מספר שלבים אשר בסופם המטופל יכול לחזור לחייו הרגילים. על מנת לשמוע עוד על תהליך מסוג זה צרו קשר כבר עכשיו עם וילה מטריקס ונשמח לענות על כל שאלה שיש לכם בנושא.

   תהליך גמילה מאלכוהול שלבים

   תהליך גמילה הינו תהליך הכולל שלושה שלבים עיקריים והם:

   • גמילה פיזית- זהו השלב הראשון והקריטי ביותר. בשלב זה מורידים את השימוש באלכוהול באופן מוחלט. הגוף אשר היה רגיל לשימוש קבוע בחומר הממכר חש בתופעות לוואי שונות ומשתנות הכוללות זיעה קרה, חוסר תיאבון, חוסר שינה, התכווצות שרירים ועוד. תחושות אלו נמשכות מספר ימים עד אשר הגוף משיג חזרה את האיזון הטבעי שלו.
   • טיפול בנפש- בשלב השני של הטיפול עוברים להתמקד בנפשו של המטופל. בשלב זה כאשר הגוף נקי מאלכוהול כל הפחדים, החששות והמחשבות אותן האלכוהול השתיק צפות ועולות. שלב זה מספק את הכלים הנכונים להתמודד איתן.
   • השתלבות סוציאלית- השלב האחרון מאפשר עבודה על הדרך חזרה של המטופל אל החברה. הוא נותן כלים המלמדים כיצד להשתלב חזרה חברתית, כיצד להיכנס שוב אל מערכות יחסים וכיצד להתנהל נכונה בעולם. כמו כן בשלב זה ניתן גם מענה עבור המשפחה אשר עוזר לה לקבל את המטופל חזרה בדרך הטובה ביותר.

   מרכזי גמילה פרטיים מאלכוהול

   מרכזי גמילה פרטיים הפכו יותר ויותר נפוצים בשנים האחרונות. למרכזים אלו ייחודיות גדולה כיוון שהמענה אותו הם מספקים עבור המטופלים הינו מדויק ואישי יותר. במידה ואתם מחפשים מרכז גמילה עבורכם או עבור אדם היקרה לליבכם וילה מטריקס הינה הפתרון האידאלי. בעזרת צוות מקצועי ואנושי, מיקום קסום המוסיף רבות לתהליך ושיטה ייחודית הכוללת בתוכה כלים מתחומים שונים נוכל לעזור לכם לשוב אל מסלול חייכם בדרך הנכונה והפשוטה ביותר. כל שעליכם לעשות הוא להרים את הטלפון ולחייג אלינו עוד היום.

   גמילה פיזית מאלכוהול

   תהליך גמילה פיזית מאלכוהול אינו תהליך נעים. הגוף אשר היה רגיל לחומר הממכר ואינו מקבל אותו יותר עובר תהליך אשר בו הגוף אמנם מתנקה אך זאת לצד תופעות לוואי קשות, לא נעימות ומגבילות. כאשר תהליך הגמילה נעשה ללא תמיכה או ללא ליווי מקצועי שלב זה יכול להחזיר את הנגמל אחורה ולדחוף אותו לעבר שימוש מחודש באלכוהול. על מנת למנוע עוד על תהליך גמילה ותוצאותיו פנו עוד היום לוילה מטריקס.

   מהו תהליך גמילה פיזית מאלכוהול

   תהליך הגמילה כולל מספר שלבים כאשר העיקרי והראשון שבהם הינו שלב הגמילה הפיזית. זהו השלב הראשוני בכל תהליך גמילה והוא מתבצע כך:

   • החלק הראשון בתהליך הגמילה הפיזית הינו הימנעות מהחומר הממכר. כלומר, המטופל לא צורך יותר אלכוהול כלל על מנת לאפשר לגוף שלו לנקות את עצמו. זהו השלב הקריטי ביותר בתהליך.
   • החלק השני בתהליך הגמילה מאלכוהול הינו התוצאה של הימנעות משימוש בחומר הממכר. תהליך הגמילה הפיזית מביא עימו תופעות לוואי רבות אשר מלוות את המטופל במשך מספר ימים. חלק מתופעות הלוואי הן סחרחורות, התכווצויות שרירים, זיעה קרה, דפיקות לב מואצות, חוסר שינה ועוד. לרבים מהמטופלים לא קל להתמודד עם תופעות לוואי אלו ולכן הם זקוקים לליווי צמוד של צוות מקצועי שיתמוך בהם לאורכו של התהליך.

   אין ספק כי תהליך גמילה יכול להיעשות אף באופן פרטי אך על מנת שהוא אכן יהיה אפקטיבי ויעיל יש צורך לעבור תהליך מקצועי אשר יספק בידיכם כלים להתמודד עם בעיה מעין זאת גם בעתיד במידה והיא תחזור על עצמה.

   תהליך גמילה מאלכוהול במכון פרטי

   תהליך גמילה איכותי ויעיל נעשה לרוב במרכזי גמילה. ישנם מרכזי גמילה רבים בארץ לאורכה ולרוחבה, חלקם פרטיים וחלקם ציבוריים. למרכז גמילה פרטי ישנם יתרונות רבים על פני מרכז ציבורי הבאים לידי ביטוי במספר אנשי הצוות, סוגי הטיפול וכמובן איכות השהות. בוילה מטריקס, מרכז גמילה פרטי תוכלו למצוא את כל היתרונות של תהליך גמילה מסוג זה. הצוות המקצועי שלנו יעמוד לצידכם לאורך התהליך ויעזור לכם להתגבר על הקשיים ולעמוד ביעדים אותם הצבתם לעצמכם בתחילת הדרך.

   טיפול גמילה מאלכוהול

   כאשר אדם צריך טיפול גמילה מאלכוהול זה אומר שהוא הגיע כבר למצב שהוא צורך אלכוהול בכמויות מוגברות ומוגזמות, שהוא אינו מודע לבעיה ושאותו אדם מראה כבר תסמינים בעייתיים כאשר הוא אינו שותה, לדוגמה: בחילות, הזעת יתר, הזיות, עצבים ועוד. התמכרות לאלכוהול היא מבין ההתמכרויות הנפוצות ביותר בעולם ולצערנו גם כאן בישראל. כמעט כולם שותים מעט אלכוהול בחייהם, בין אם זה במסיבה של חבר, כאשר יוצאים לבלות או אפילו לעתים שתייה של כוס עראק אחרי ארוחת השבת. הבעיה מתחילה כבר השתייה הופכת להיות מופרזת וכאשר האדם אינו יכול לחיות מבלי לצרוך אלכוהול. למענה מקצועי בנושא, פנו אל וילה מטריקס. 

   טיפול גמילה מאלכוהול – מאפיינים מרכזיים:

   • תסמינים גופניים בעת הפסקת השתייה – לדוגמה רעידות בגוף, זיעה או אפילו הזיות. לעתים גם כאשר לא שותים מתחילים להתעצבן, לזרוק דברים ולהיות אלימים כלפי הסביבה. 
   • אי אפשר להפסיק לשתות – צריך לצרוך את האלכוהול כאילו מדובר במים או סם חיים שבלעדיו לא ניתן לחיות. חייב לשתות כל הזמן ובכל מקום.
   • צריכה מוגברת – המכור צורך כמויות גדולות יותר ויותר שכן זה מה שהגוף דורש כדי להשיג את אותה השפעה שהייתה מושגת בהתחלה בכמויות קטנות יותר.
   • מחשבה על אלכוהול כל הזמן, דיבור על אלכוהול בכל שיחה וכו'.

   כיצד מגיעים למצב של התמכרות?

   יש כמה אפשרויות להגיע למצב של התמכרות לאלכוהול. הראשונה היא הסביבה הביתית והמשפחה. אם אחד ההורים היה מכור לאלכוהול זה עבור לעבור בגנים ואילו הילדים עשויים להיות בסיכון גבוה לצרוך אלכוהול. מצבים של לחץ חברתי או מתחים אישיים ורגשיים יכולים גם כן להוביל למצב של שתיית אלכוהול. 

   וילה מטריקס הנו מרכז גמילה להתמכרויות שונות. ביניהם כמובן טיפול גמילה מאלכוהול הנחשב לאחד ההתמכרויות השכיחים ביותר בישראל. תוכנית הטיפול מבוססת על ניתוק פיזי מאלכוהולו בשלב הראשון וטיפול נפשי במגוון אפשרויות טיפול בגישה הוליסטית על מנת להקנות למטופל את הכלים להתמודדות עם הבעיה גם לאחר השלמת הטיפול בהצלחה. היתרונות של וילה מטריקס היא בכך שהמקום בנוי בצורה כזו שנותנת תחושה של חמימות, פתיחות ואזור מאפשר שעוזר למטופלים להגיע לתוצאות במהירות ולהרגיש בנוח במהלך הטיפול, אנשי מקצוע איכותיים ומנוסים בתחום וכמובן מגוון רב של טיפולים שניתן להשתמש בהם לצורך בניית תוכנית מותאמת אישית לכל לקוח ומצבו.

   סדנת גמילה מאלכוהול

   סדנת גמילה מאלכוהול הינה תהליך שיקומי הלוקח זמן לא מועט ומתקיימת לרוב במרכזי גמילה ציבוריים או פרטיים. כבר שנים רבות ידוע לנו כי אלכוהול יכול בקלות להפוך מחבר לאויב וגם כאשר נדמה כי כוסית קטנה בכל ערב לא מזיקה היא עלולה לגרום להתמכרות כאשר התלות בה הולכת וגוברת. פעמים רבות המעבר משליטה לחוסר שליטה הינו כל כך מהיר והגבול כל כך דק עד שאנו לא מבחינים בכך. אך במידה ושמתם לב או שמישהו יקר לכם האיר את עיניכם בנושא זהו בדיוק הזמן להצטרף אל סדנת גמילה בוילה מטריקס אשר תחזיר את השליטה שוב לידיכם.

   מה נרגיש בתהליך של סדנת גמילה מאלכוהול?

   מידי שנה רבים בוחרים לעבור סדנת גמילה מאלכוהול על מנת להצליח לשלוט מחדש בחייהם. סדנה מעין זאת לרוב אורכת מספר שבועות אשר במהלכם האדם חווה מספר שלבים בדרך אל התוצאה הסופית שהיא למעשה הגמילה.

   • בשלב הראשון מתקיימת גמילה פיזית מאלכוהול. כלומר, כל משקה אלכוהולי אינו נכנס יותר אל גופו של המטופל. בשלב זה הגוף נאלץ ללמוד כיצד לתפקד מחדש ללא עזרתו של האלכוהול. הגוף יחווה תחושות של זיעה קרה, כאבים, חוסר שינה התכווצויות שרירים ועוד.
   • בשלב השני המטופל נאלץ ללמוד כיצד להתמודד עם כל הרגשות והתחושות המלוות את התהליך ואת החיים עצמם. אלכוהול הוא בריחה וכעת כאשר הוא לא נוכח עוד על האדם ללמוד להתמודד עם כל מה שהוא ברח ממנו.
   • בשלב האחרון יש צורך לבצע שינוי תודעתי. כלומר, לתכנת את המוח מחדש להבנה עמוקה כי החיים יכולים להתנהל גם ללא השימוש באלכוהול. שלב זה הינו החשוב ביותר כיוון שללא שינוי בדרכי החשיבה ובתודעה תופעת ההתמכרות תחזור על עצמה.

   הבחירה בסדנת גמילה נכונה

   תוכלו למצוא היום מגוון רחב של סדנאות גמילה מאלכוהול אך על מנת לבחור נכונה חשוב לבחון מהו המקום בו תמצאו את החיבור העמוק ביותר אליכם. בוילה מטריקס תוכלו למצוא אווירה נעימה ונינוחה, צוות איכותי, מכיל וקשוב וכמובן שרכי טיפול חדשניות וייחודיות אשר תוכלנה לעזור לכם לשים את השלב הזה בחיים מאחוריכם ולפתוח דף לבן לגמרי.

   גמילה מאלכוהול תסמינים

   התמכרות לאלכוהול היא אחת מבין ההתמכרויות הבעייתיות יותר הקיימות היום. כאשר האדם מכור לטיפה המרה, הוא מזניח את כל היקר לו: בני משפחה וחברים, עבודה ואפילו את ההופעה החיצונית. לעתים בני המשפחה או החברים שולחים את המכור למרכז גמילה כדי לסייע לו. במקרה זה, גמילה מאלכוהול תסמינים היא תהליך חיוני שכל מכור צריך לעבור. מדובר בתסמינים בלתי פשוטים, ורצוי שהמטופל ישהה בפיקוחו של מרכז מקצועי. כזה הוא בדיוק מרכז וילה מטריקס – מרכז מקצועי המעניק הזדמנות שנייה למכורים.

   גמילה מאלכוהול תסמינים שכדאי להכיר

   כאמור, תהליך גמילה מאלכוהול אינו פשוט. דבר ראשון, מדובר בתהליך פיזי. במרכז מקצועי מתבצעת הגמילה הפיזית בפיקוח מתמיד של אנשי הצוות הרפואי. גמילה מאלכוהול תסמינים אינם קלים, וחשוב להיות מודעים אליהם:

   • נדודי שינה.
   • הזיות – ויזואליות או שמיעתיות.
   • סימני חרדה.
   • רעד בידיים.
   • בחילות והקאות.
   • הזעה ודופק מהיר במיוחד (מעל 100 פעימות).
   • בעיות גופניות – בדיקה גופנית המתבצעת על ידי הרופא יכולה להוביל לבעיות רפואיות כמו אי ספיקת כליות, זיהומים, בעיות בלבלב, נזק במערכת העצבים ועוד.

   גמילה מאלכוהול – מה קורה לאחר השלב הפיזי?

   הגמילה הפיזית מאלכוהול יכולה להימשך כמה חודשים, עד שהצוות הרפואי מאשר כי גופו של המטופל התרגל לחיות ללא אלכוהול. אבל כאן לא מסתיים תהליך הגמילה, כי בשלב זה מתחיל הטיפול ההתנהגותי. המטרה של הטיפול הזה היא למנוע מהמטופל לחזור לסורו ולצרוך אלכוהול. על כן, נכנסים לפעולה המדריכים והמטפלים כדי להראות לאלכוהוליסט לשעבר שיש טעם לחיים.

   גמילה מאלכוהול – תחליף לאלכוהול

   במרכז גמילה מקצועי קיימות תרפיות שונות המסייעות לנגמל להתגבר על הצורך שלו לשתות אלכוהול. כך למשל, אפשר לצאת אל הטבע, אל הים ולשחות בין הגלים. ניתן גם לבצע פעילות גופנית או לעלות על כלי שייט. כך למשל, שייט על גבי אופנוע ים מספק למטופלים ריגוש, שהוא למעשה תחליף לאלכוהול.

   טיפול נוסף המסייע להיגמל מסמים הוא טיפול באמצעות אמנות כמו ציור. הציור מאפשר להביע רגשות על סמך חוויות עברו. טיפול באמנות מועבר על ידי אשת מקצוע מיומנת ומנוסה המסייעת לכל מטופל להביע את עצמו בדרך הטובה ביותר.

   מאמרים נוספים
   תהליך גמילה מקצועי
   התחלתם לעשן סמים לפני הרבה שנים? במשך לא מעט זמן הדברים היו תחת השליטה שלכם, אך משהו קרה בזמן האחרון? עם הזמן התחלתם לעשן סמים יותר ויותר חזקים והיום אתם כבר מכורים לכל דבר ועניין? אם כך, כדאי שתנצלו את הרגע הזה שבו אתם אומרים לעצמכם את האמ(...)
   קרא עוד
   כך תוכלו לשנות את המציאות שבה אתם חיים
   מהמרים? בכל יום זה קורה בהיקפים גדולים יותר? איבדתם כבר לא מעט דברים חשובים בחיים שלכם, כמו רכוש ובעיקר אהבה? אם כך, אפשר להבין מדוע אתם מרגישים אבודים. כדאי שתדעו: אתם לא לבד ואתם יכולים לשנות את המציאות שבה אתם חיים. הדברים נמצאים בידיים(...)
   קרא עוד
   התמכרות מורכבת הדורשת טיפול נכון ויעיל
   אתם מכורים לאלכוהול? הבנתם את זה לא מזמן ועד היום לא הצלחתם לעשות עם זה שום דבר? כבר לא מעט דברים איבדתם בחיים בגלל ההתמכרות שלכם לאלכוהול? אם כך, הגיע הזמן שתיקחו אחריות. אחרי הכול, מדובר כאן על החיים שלכם, על המשפחה, על החברים ועל כל מה ש(...)
   קרא עוד
   מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
   השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים