מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

התמכרות לאלכוהול

מרבית האוכלוסייה הבוגרת נחשפה לשתיית אלכוהול במהלך חייה ואף נוהגת לשתות משקאות אלכוהולים באירועים חברתיים. שתיית אלכוהול החורגת מגבולות הנורמה והופכת להתמכרות כאשר האלכוהול משחק תפקיד מרכזי בחיים, השתייה הופכת קבועה ותדירותה הולכת וגוברת. ההתמכרות לאלכוהול מסוכנת מאוד מביאה לאובדן שליטה, פגיעה בתפקוד היומיומי ובניהול שגרת החיים, פוגעת באנשים הקרובים ביותר אלינו ומזיקה עד מאוד לבריאות.

בהתמכרות לאלכוהול מטרת הטיפול המרכזית היא להביא את המטופל לכדי הפסקת השתייה – גמילה מאלכוהול באופן מוחלט והחזרת המטופל למסלול חיים נורמטיבי. הטיפול מיועד לאלו המעוניינים בדיסקרטיות ובקבלת טיפול כוללני.

הטיפול בהתמכרות לאלכוהול כולל שני שלבים, כאשר השלב הראשון מתייחס לגמילה מאלכוהול – גמילה פיזית, הפסקת השתייה. שלב זה הינו שלב רגיש מאוד אשר דורש ליווי צמוד 24 שעות של אחות ורופא בשל הסיכונים הבריאותיים הקיימים בכך. השלב השני מתייחס לטיפול בהתמכרות לאלכוהול – גמילה נפשית מהצורך והכמיהה לשתיית האלכוהול.

התמכרות לאלכוהול היא בעיה שמוכרת לא רק ברחבי הארץ, אלא גם בעולם. היא מתחילה להתגנב לאט לאט, ומכוסית קטנה של ויסקי לכוס גדולה של וודקה מגלים כי אין דרך חזרה. לפחות לא עד לקבלת הטיפול המתאים. וילה מטריקס היא מרכז גמילה מאלכוהול, סמים, הימורים והתמכרויות רבות נוספות. הצוות של וילה מטריקס נמצא כאן כדי לסייע לכל אדם.

התמכרות לאלכוהול – מדוע זה קורה?

קיימות שלוש סיבות עיקריות שעלולות להוביל להתמכרות לאלכוהול:

  • סיבה תורשתית – אם לאדם יש קרוב משפחה מדרגה ראשונה שיש לו נטייה להתמכרות לאלכוהול, הוא עלול לפתח את ההתמכרות הזו בתקופת הנערות או הבגרות.
  • לחץ חברתי – זה יכול להתחיל כלחץ "בלתי מזיק" של חברים קרובים המעודדים לשתות ולשמוח, או דוגמה של אחד מבני המשפחה.
  • סיבות אישיות – ישנם אנשים שמשתמשים באלכוהול כאמצעי בריחה מהמציאות שעמה הם אינם מסוגלים להתמודד, דוגמת בעיות בעבודה, פיטורין, גירושין, מותו של אדם קרוב, השפלה ועוד.

איך נדע לזהות התמכרות לאלכוהול?

כאשר האדם מתחיל לצרוך כמויות גדולות של אלכוהול, הוא מתחיל לפתח סימנים פיזיים והתנהגותיים. הוא צורך כמויות גדולות של אלכוהול במטרה להחזיר לעצמו את התחושה הנעימה, זיכרונו נפגע והוא מתחיל לשכוח התחייבויות, תחושות של הזיות וחולי, שתייה בסתר, אובדן עניין בפעילויות שונות ובתחביבים, יחס עוין כלפי בני משפחה, בני זוג וחברים שעלול להגיע אף לאלימות פיזית או מילולית.

התמכרות לאלכוהול מסוכנת ודורשת טיפול מידי

מעבר לפגיעה משמעותית באיכות החיים, התמכרות לאלכוהול עלולה להסב נזק בלתי הפיך. ראשית, האלכוהול פוגע בכבד. אלכוהוליסטים עלולים לסבול ממחלה הנקראת שחמת הכבד, הפוגעת באופן משמעותי בתפקודו של האיבר החיוני הזה. נוסף על כך, האלכוהול עלול לפגוע באיברים חיוניים נוספים כמו הכליות או הקיבה. האלכוהול עשוי לגרום לפגיעה נוירולוגית, עד כי המכור עשוי לפתח דמנציה. כמו כן, צריכה ממושכת של אלכוהול עלולה להוביל בסופו של דבר לסוגי סרטן שונים כמו סרטן הוושט, הגרון או הכבד.

התמכרות לאלכוהול מסוכנת ודורשת טיפול מידי

טיפול בהתמכרות לאלכוהול

בזמן האחרון אתם מבחינים בכך שהוא לא מתנהג כתמול שלשום. הוא כועס עליכם ללא סיבה מוצדקת, מתרועע עם "חברים" מפוקפקים, מזניח את מראהו החיצוני, מבטיח ואינו מקיים. אלו הם רק כמה מבין הסימנים להתמכרות לאלכוהול. טיפול בהתמכרות לאלכוהול חיוני להמשך ניהול אורח חיים תקין. וילה מטריקס מציעה הזדמנות למכורים רבים אשר איבדו את דרכם וכעת הם מעוניינים לחזור למוטב.

טיפול בהתמכרות לאלכוהול מתבצע בכמה שלבים

ההתמכרות לאלכוהול פוגעת בבריאות הנפשית והפיזית של האדם. היא הופכת אותו לעצבני וקצר רוח, ובה בעת עלולה לגרום לנזק בלתי הפיך למוח, הכליות ואף הכבד. כמו כן, האלכוהול גורם להתרחבות העורקים ולבריחת החום מהגוף. בדרך זו מוצאים את עצמם הומלסים רבים, כשהם מוטלים ברחובות הקרים ללא רוח חיים. טיפול בהתמכרות לאלכוהול כולל מספר שלבים, אלו משתנים בין מרכז גמילה אחד למשנהו, אך ניתן לראות כי קיימים שלבים חיוניים שאי אפשר לדלג עליהם:

  • הטיפול הפיזי – זהו אחד הטיפולים הראשונים שמהם מתחיל הכול. בשלב הראשון על המכור ללמוד לחיות ללא האלכוהול שבגופו. מדובר בהליך מורכב המלווה לא אחת בסימנים כמו עצבנות, עצב או חרדה.
  • הטיפול ההתנהגותי/ רגשי – כעת, לאחר שהגוף התנקה מתסמיני האלכוהול, האדם צריך להתרגל לחיות מחדש. כעת מלמדים אותו המדריכים במרכז הגמילה את נפלאות החיים ללא אלכוהול. המטופל יכול לפגוש מכורים שעברו דרך דומה לשלו והמדריכים מקנים לו את כל הכלים הדרושים שיאפשרו לו להתנהל ללא אלכוהול.
  • שילוב מחודש במעגל החיים – בשלב זה המכור הנקי רכש לעצמו כמה חברים ואף יצר לעצמו תחומי עניין שונים: פעילויות ספורטיביות, אמנות ועוד. כעת, הוא יכול לנסות ולחזור למעגל העבודה ולחיק המשפחה. הצוות המקצועי עושה כל שביכולתו על מנת להחזיר את המכור לחיים שלפני האלכוהול.

טיפול בהתמכרות לאלכוהול – לבד או ביחד

מלבד שלבי הטיפול, טיפול בהתמכרות לאלכוהול מתחלק לסוגים שונים, בהתאם לחומרת המצב. לעתים מדובר בטיפול יחיד שבו המטופל מקבל הדרכה צמודה בכל שלב ושלב. במקרים אחרים יש צורך בטיפול קבוצתי שבמהלכו המטופל יכול לחלוק את רגשותיו עם אחרים. כמו כן, ישנם מקרים שבהם הטיפול מתבצע בצמוד עם בני המשפחה – בני זוג, הורים, אחים ועוד. בני המשפחה מסייעים למכור להתחיל את חייו מחדש.

טיפול בהתמכרות לאלכוהול - לבד או ביחד

מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

טיפול בהתמכרות נוספים
גמילה מפרקוסט
בין תהליכי הגמילה השונים תוכלו למצוא גמילה מפרקוסט אשר הינו חומר משכך כאבים שניתן בעזרת מרשם רופא. אנשים רבים מתחילים שימוש בפרקוסט על מנת להקל על כאב פיזי שנגרם בעקבות מחלה או ניתוח ולא שמים לב איך אט אט הם נגררים אל שימוש יום יומי שכבר אי(...)
קרא עוד
גמילה מסרקוול
תופעות גמילה מסרקוול לרוב יהיו תופעות קשות ולא נעימות. סרקוול הינה תרופה אנטי דיכאונית ממשפחת הציפרלקס אשר עוזרת לאנשים רבים אשר חווים מחסור בהפרשה של סרוטונין ועל כן מרגישים תחושות של דיכאון וחרדה במהלך היום יום. למרות שנראה כי הורדות תרופ(...)
קרא עוד
גמילה ממתדון
תהליך גמילה מסמים כולל לעיתים שימוש במתדון אשר מקל על הסימפטומים אך מהווה חומר ממכר בפני עצמו כך שפעמים רבות נדרשת גם גמילה ממתדון. ההתמכרות לחומר זה אינה רק התמכרות פיזית אלא גם התמכרות נפשית והוא משמש כסם של ממש. בכדי להימנע מהתמכרות לחומ(...)
קרא עוד
מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים