מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

התמכרות לאלכוהול

מרבית האוכלוסייה הבוגרת נחשפה לשתיית אלכוהול במהלך חייה ואף נוהגת לשתות משקאות אלכוהולים באירועים חברתיים. שתיית אלכוהול החורגת מגבולות הנורמה והופכת להתמכרות כאשר האלכוהול משחק תפקיד מרכזי בחיים, השתייה הופכת קבועה ותדירותה הולכת וגוברת. ההתמכרות לאלכוהול מסוכנת מאוד מביאה לאובדן שליטה, פגיעה בתפקוד היומיומי ובניהול שגרת החיים, פוגעת באנשים הקרובים ביותר אלינו ומזיקה עד מאוד לבריאות.

בהתמכרות לאלכוהול מטרת הטיפול המרכזית היא להביא את המטופל לכדי הפסקת השתייה – גמילה מאלכוהול באופן מוחלט והחזרת המטופל למסלול חיים נורמטיבי. הטיפול מיועד לאלו המעוניינים בדיסקרטיות ובקבלת טיפול כוללני.

הטיפול בהתמכרות לאלכוהול כולל שני שלבים, כאשר השלב הראשון מתייחס לגמילה מאלכוהול – גמילה פיזית, הפסקת השתייה. שלב זה הינו שלב רגיש מאוד אשר דורש ליווי צמוד 24 שעות של אחות ורופא בשל הסיכונים הבריאותיים הקיימים בכך. השלב השני מתייחס לטיפול בהתמכרות לאלכוהול – גמילה נפשית מהצורך והכמיהה לשתיית האלכוהול.

התמכרות לאלכוהול היא בעיה שמוכרת לא רק ברחבי הארץ, אלא גם בעולם. היא מתחילה להתגנב לאט לאט, ומכוסית קטנה של ויסקי לכוס גדולה של וודקה מגלים כי אין דרך חזרה. לפחות לא עד לקבלת הטיפול המתאים. וילה מטריקס היא מרכז גמילה מאלכוהול, סמים, הימורים והתמכרויות רבות נוספות. הצוות של וילה מטריקס נמצא כאן כדי לסייע לכל אדם.

התמכרות לאלכוהול – מדוע זה קורה?

קיימות שלוש סיבות עיקריות שעלולות להוביל להתמכרות לאלכוהול:

  • סיבה תורשתית – אם לאדם יש קרוב משפחה מדרגה ראשונה שיש לו נטייה להתמכרות לאלכוהול, הוא עלול לפתח את ההתמכרות הזו בתקופת הנערות או הבגרות.
  • לחץ חברתי – זה יכול להתחיל כלחץ "בלתי מזיק" של חברים קרובים המעודדים לשתות ולשמוח, או דוגמה של אחד מבני המשפחה.
  • סיבות אישיות – ישנם אנשים שמשתמשים באלכוהול כאמצעי בריחה מהמציאות שעמה הם אינם מסוגלים להתמודד, דוגמת בעיות בעבודה, פיטורין, גירושין, מותו של אדם קרוב, השפלה ועוד.

איך נדע לזהות התמכרות לאלכוהול?

כאשר האדם מתחיל לצרוך כמויות גדולות של אלכוהול, הוא מתחיל לפתח סימנים פיזיים והתנהגותיים. הוא צורך כמויות גדולות של אלכוהול במטרה להחזיר לעצמו את התחושה הנעימה, זיכרונו נפגע והוא מתחיל לשכוח התחייבויות, תחושות של הזיות וחולי, שתייה בסתר, אובדן עניין בפעילויות שונות ובתחביבים, יחס עוין כלפי בני משפחה, בני זוג וחברים שעלול להגיע אף לאלימות פיזית או מילולית.

התמכרות לאלכוהול מסוכנת ודורשת טיפול מידי

מעבר לפגיעה משמעותית באיכות החיים, התמכרות לאלכוהול עלולה להסב נזק בלתי הפיך. ראשית, האלכוהול פוגע בכבד. אלכוהוליסטים עלולים לסבול ממחלה הנקראת שחמת הכבד, הפוגעת באופן משמעותי בתפקודו של האיבר החיוני הזה. נוסף על כך, האלכוהול עלול לפגוע באיברים חיוניים נוספים כמו הכליות או הקיבה. האלכוהול עשוי לגרום לפגיעה נוירולוגית, עד כי המכור עשוי לפתח דמנציה. כמו כן, צריכה ממושכת של אלכוהול עלולה להוביל בסופו של דבר לסוגי סרטן שונים כמו סרטן הוושט, הגרון או הכבד.

התמכרות לאלכוהול מסוכנת ודורשת טיפול מידי

טיפול בהתמכרות לאלכוהול

בזמן האחרון אתם מבחינים בכך שהוא לא מתנהג כתמול שלשום. הוא כועס עליכם ללא סיבה מוצדקת, מתרועע עם "חברים" מפוקפקים, מזניח את מראהו החיצוני, מבטיח ואינו מקיים. אלו הם רק כמה מבין הסימנים להתמכרות לאלכוהול. טיפול בהתמכרות לאלכוהול חיוני להמשך ניהול אורח חיים תקין. וילה מטריקס מציעה הזדמנות למכורים רבים אשר איבדו את דרכם וכעת הם מעוניינים לחזור למוטב.

טיפול בהתמכרות לאלכוהול מתבצע בכמה שלבים

ההתמכרות לאלכוהול פוגעת בבריאות הנפשית והפיזית של האדם. היא הופכת אותו לעצבני וקצר רוח, ובה בעת עלולה לגרום לנזק בלתי הפיך למוח, הכליות ואף הכבד. כמו כן, האלכוהול גורם להתרחבות העורקים ולבריחת החום מהגוף. בדרך זו מוצאים את עצמם הומלסים רבים, כשהם מוטלים ברחובות הקרים ללא רוח חיים. טיפול בהתמכרות לאלכוהול כולל מספר שלבים, אלו משתנים בין מרכז גמילה אחד למשנהו, אך ניתן לראות כי קיימים שלבים חיוניים שאי אפשר לדלג עליהם:

  • הטיפול הפיזי – זהו אחד הטיפולים הראשונים שמהם מתחיל הכול. בשלב הראשון על המכור ללמוד לחיות ללא האלכוהול שבגופו. מדובר בהליך מורכב המלווה לא אחת בסימנים כמו עצבנות, עצב או חרדה.
  • הטיפול ההתנהגותי/ רגשי – כעת, לאחר שהגוף התנקה מתסמיני האלכוהול, האדם צריך להתרגל לחיות מחדש. כעת מלמדים אותו המדריכים במרכז הגמילה את נפלאות החיים ללא אלכוהול. המטופל יכול לפגוש מכורים שעברו דרך דומה לשלו והמדריכים מקנים לו את כל הכלים הדרושים שיאפשרו לו להתנהל ללא אלכוהול.
  • שילוב מחודש במעגל החיים – בשלב זה המכור הנקי רכש לעצמו כמה חברים ואף יצר לעצמו תחומי עניין שונים: פעילויות ספורטיביות, אמנות ועוד. כעת, הוא יכול לנסות ולחזור למעגל העבודה ולחיק המשפחה. הצוות המקצועי עושה כל שביכולתו על מנת להחזיר את המכור לחיים שלפני האלכוהול.

טיפול בהתמכרות לאלכוהול – לבד או ביחד

מלבד שלבי הטיפול, טיפול בהתמכרות לאלכוהול מתחלק לסוגים שונים, בהתאם לחומרת המצב. לעתים מדובר בטיפול יחיד שבו המטופל מקבל הדרכה צמודה בכל שלב ושלב. במקרים אחרים יש צורך בטיפול קבוצתי שבמהלכו המטופל יכול לחלוק את רגשותיו עם אחרים. כמו כן, ישנם מקרים שבהם הטיפול מתבצע בצמוד עם בני המשפחה – בני זוג, הורים, אחים ועוד. בני המשפחה מסייעים למכור להתחיל את חייו מחדש.

טיפול בהתמכרות לאלכוהול - לבד או ביחד

התמכרות להימורים טיפול

התמכרות להימורים נחשבת לאחת המורכבות במיוחד ולבעלת השלכות לסביבה הקרובה של המכור. רוב המהמרים נוטים להתכחש לבעיית ההתמכרות שלהם ונכנסים לצרות בגין אובדן כספים, כגון, שוק אפור, לקיחת הלוואות, רמייה, שקרים ועוד. נושא התמכרות להימורים טיפול הוא חשוב ביותר, מכוון שללא טיפול המהמר אינו יכול להיגמל מהתמכרות זו. המרכז לגמילה וילה מטריקס מבין היטב על נושא זה ומפסק את הטיפולים הנדרשים על ידי צוות מומחה בהתמכרות להימורים.

התמכרות להימורים טיפול – המדריך המלא

מכורים להימורים  שונים מהסטראוטיפ של מכורים חסרי כל. במקרים רבים אלה אנשים בעלי סטטוס מקצועי גבוה, לדוגמא, מנהלים, אנשי צבא וכדומה. מכורים להימורים מנהלים אורח חיים נורמלי, עם מעגל חברים, מקום תעסוקה טוב, משפחה ועוד. עם זאת, כאשר המהמר אינו מסוגל להפסיק להמר, הוא עלול לאבד את כל מה שהוא בנה עד כה. מסיבה זו, התמכרות להימורים מחייבת גמילה מכל סוגי ההימורים בעזרתו של מכון גמילה מקצועי.

להלן שלבי הטיפול בהתמכרות להימורים:

  • בשלב הראשון, המכור צריך להגיע אל מכון גמילה על מנת להרחיק אותו מן התמכרותו בפועל וההרגלים הרעים שלו. בכך, לא ייתכן שהוא ימשיך להמר ורק אז הינו יכול לקבל את הטיפול הנדרש.
  • כאשר המהמר נכנס למכון גמילה, הוא יכול להתחיל את הטיפולים הפסיכולוגיים כדי להבין מדוע הינו התחיל בפעולה זו וכיצד התמכרותו נוצרה ואיך משפיעה כעת על חייו.
  • בהמשך, המטופל מקבל תמיכה של קרובי משפחה ובן או בת הזוג. תהליך זה הכרחי במהלך גמילה מהימורים.

האדם מכור להימורים וצריך לקבל את התמיכה ואת העזרה על מנת לשמור גבולות חיצוניים המסייעים להם להפסיק להמר ולהתחיל חיים טובים ובריאים יותר.

התמכרות להימורים והשפעתה הנפשית

התמכרות להימורים אינה עיסוק חד פעמי או אינו חלק מבילוי, אלא עיסוק שגוזל זמן רב, כאשר המהמר נראה שהוא מנותק למציאות וחי בעולם משלו. המהמר מקדיש את חייו להימורים וליכולת למצוא את הכסף בכדי לעשות את ההימור הבא, כך שכל מה שהיה חשוב עד כה, נדמה כאילו מתפוגג כדבר חסר משמעות. עשו את הבחירה הנכונה ופנו אל וילה מטריקס כבר היום לקבלת הסיוע הנחוץ בגמילה מהימורים.

מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

התמכרויות נוספים

שיטות גמילה מסמים
בעלי מקצוע רבים לוקחים חלק פעיל במסגרתן של שיטות גמילה מסמים, וכיום מקובל לטפל בתלות בגישה  מערכתית. וילה מטריקס הינו מרכז גמילה שמעניק שירותי טיפול על ידי צוות רב של אנשי מקצוע על מנת ליצור תוכנית טיפול המבוססת על צרכים קליניים. הצוות של ו(...)
קרא עוד
קרוסלת התמכרות: איך נגמלים ולא נופלים חז...
התמכרות משולה למחלה, ואף למחלה כרונית. וילה מטריקס, מרכז גמילה פרטי, נוסד מתוך ההבנה כי ההתמכרות הינה סימפטום של בעיה אחרת, ולא הבעיה עצמה, ולכן בוילה מספקים לנגמלים אפשרות לעבור תהליך גמילה ושיקום מהתמכרויות שונות, באווירה משפחתית, ובמתן ט(...)
קרא עוד
פסיכותרפיה גופנית עם נגמלים מסמים
בארץ, הטיפול הקונבנציונלי בעבור התמכרות לסמים כולל גמילה פיזית ולאחר מכן, טיפול התנהגותי, קוגניטיבי ודינמי. עם זאת נולד טיפול חדש המביא תוצאות גמילה מצוינות. טיפול זה הינו פסיכותרפיה גופנית עם נגמלים מסמים. המרכז לגמילה וילה מטריקס מיועד עב(...)
קרא עוד

מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים