מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

  התמכרות לאלכוהול

  מרבית האוכלוסייה הבוגרת נחשפה לשתיית אלכוהול במהלך חייה ואף נוהגת לשתות משקאות אלכוהולים באירועים חברתיים. שתיית אלכוהול החורגת מגבולות הנורמה והופכת להתמכרות כאשר האלכוהול משחק תפקיד מרכזי בחיים, השתייה הופכת קבועה ותדירותה הולכת וגוברת. ההתמכרות לאלכוהול מסוכנת מאוד מביאה לאובדן שליטה, פגיעה בתפקוד היומיומי ובניהול שגרת החיים, פוגעת באנשים הקרובים ביותר אלינו ומזיקה עד מאוד לבריאות.

  בהתמכרות לאלכוהול מטרת הטיפול המרכזית היא להביא את המטופל לכדי הפסקת השתייה – גמילה מאלכוהול באופן מוחלט והחזרת המטופל למסלול חיים נורמטיבי. הטיפול מיועד לאלו המעוניינים בדיסקרטיות ובקבלת טיפול כוללני.

  הטיפול בהתמכרות לאלכוהול כולל שני שלבים, כאשר השלב הראשון מתייחס לגמילה מאלכוהול – גמילה פיזית, הפסקת השתייה. שלב זה הינו שלב רגיש מאוד אשר דורש ליווי צמוד 24 שעות של אחות ורופא בשל הסיכונים הבריאותיים הקיימים בכך. השלב השני מתייחס לטיפול בהתמכרות לאלכוהול – גמילה נפשית מהצורך והכמיהה לשתיית האלכוהול.

  התמכרות לאלכוהול היא בעיה שמוכרת לא רק ברחבי הארץ, אלא גם בעולם. היא מתחילה להתגנב לאט לאט, ומכוסית קטנה של ויסקי לכוס גדולה של וודקה מגלים כי אין דרך חזרה. לפחות לא עד לקבלת הטיפול המתאים. וילה מטריקס היא מרכז גמילה מאלכוהול, סמים, הימורים והתמכרויות רבות נוספות. הצוות של וילה מטריקס נמצא כאן כדי לסייע לכל אדם.

  התמכרות לאלכוהול – מדוע זה קורה?

  קיימות שלוש סיבות עיקריות שעלולות להוביל להתמכרות לאלכוהול:

  • סיבה תורשתית – אם לאדם יש קרוב משפחה מדרגה ראשונה שיש לו נטייה להתמכרות לאלכוהול, הוא עלול לפתח את ההתמכרות הזו בתקופת הנערות או הבגרות.
  • לחץ חברתי – זה יכול להתחיל כלחץ "בלתי מזיק" של חברים קרובים המעודדים לשתות ולשמוח, או דוגמה של אחד מבני המשפחה.
  • סיבות אישיות – ישנם אנשים שמשתמשים באלכוהול כאמצעי בריחה מהמציאות שעמה הם אינם מסוגלים להתמודד, דוגמת בעיות בעבודה, פיטורין, גירושין, מותו של אדם קרוב, השפלה ועוד.

  איך נדע לזהות התמכרות לאלכוהול?

  כאשר האדם מתחיל לצרוך כמויות גדולות של אלכוהול, הוא מתחיל לפתח סימנים פיזיים והתנהגותיים. הוא צורך כמויות גדולות של אלכוהול במטרה להחזיר לעצמו את התחושה הנעימה, זיכרונו נפגע והוא מתחיל לשכוח התחייבויות, תחושות של הזיות וחולי, שתייה בסתר, אובדן עניין בפעילויות שונות ובתחביבים, יחס עוין כלפי בני משפחה, בני זוג וחברים שעלול להגיע אף לאלימות פיזית או מילולית.

  התמכרות לאלכוהול מסוכנת ודורשת טיפול מידי

  מעבר לפגיעה משמעותית באיכות החיים, התמכרות לאלכוהול עלולה להסב נזק בלתי הפיך. ראשית, האלכוהול פוגע בכבד. אלכוהוליסטים עלולים לסבול ממחלה הנקראת שחמת הכבד, הפוגעת באופן משמעותי בתפקודו של האיבר החיוני הזה. נוסף על כך, האלכוהול עלול לפגוע באיברים חיוניים נוספים כמו הכליות או הקיבה. האלכוהול עשוי לגרום לפגיעה נוירולוגית, עד כי המכור עשוי לפתח דמנציה. כמו כן, צריכה ממושכת של אלכוהול עלולה להוביל בסופו של דבר לסוגי סרטן שונים כמו סרטן הוושט, הגרון או הכבד.

  התמכרות לאלכוהול מסוכנת ודורשת טיפול מידי

  טיפול בהתמכרות לאלכוהול

  בזמן האחרון אתם מבחינים בכך שהוא לא מתנהג כתמול שלשום. הוא כועס עליכם ללא סיבה מוצדקת, מתרועע עם "חברים" מפוקפקים, מזניח את מראהו החיצוני, מבטיח ואינו מקיים. אלו הם רק כמה מבין הסימנים להתמכרות לאלכוהול. טיפול בהתמכרות לאלכוהול חיוני להמשך ניהול אורח חיים תקין. וילה מטריקס מציעה הזדמנות למכורים רבים אשר איבדו את דרכם וכעת הם מעוניינים לחזור למוטב.

  טיפול בהתמכרות לאלכוהול מתבצע בכמה שלבים

  ההתמכרות לאלכוהול פוגעת בבריאות הנפשית והפיזית של האדם. היא הופכת אותו לעצבני וקצר רוח, ובה בעת עלולה לגרום לנזק בלתי הפיך למוח, הכליות ואף הכבד. כמו כן, האלכוהול גורם להתרחבות העורקים ולבריחת החום מהגוף. בדרך זו מוצאים את עצמם הומלסים רבים, כשהם מוטלים ברחובות הקרים ללא רוח חיים. טיפול בהתמכרות לאלכוהול כולל מספר שלבים, אלו משתנים בין בית מאזן אחד למשנהו, אך ניתן לראות כי קיימים שלבים חיוניים שאי אפשר לדלג עליהם:

  • הטיפול הפיזי – זהו אחד הטיפולים הראשונים שמהם מתחיל הכול. בשלב הראשון על המכור ללמוד לחיות ללא האלכוהול שבגופו. מדובר בהליך מורכב המלווה לא אחת בסימנים כמו עצבנות, עצב או חרדה.
  • הטיפול ההתנהגותי/ רגשי – כעת, לאחר שהגוף התנקה מתסמיני האלכוהול, האדם צריך להתרגל לחיות מחדש. כעת מלמדים אותו המדריכים במרכז הגמילה את נפלאות החיים ללא אלכוהול. המטופל יכול לפגוש מכורים שעברו דרך דומה לשלו והמדריכים מקנים לו את כל הכלים הדרושים שיאפשרו לו להתנהל ללא אלכוהול.
  • שילוב מחודש במעגל החיים – בשלב זה המכור הנקי רכש לעצמו כמה חברים ואף יצר לעצמו תחומי עניין שונים: פעילויות ספורטיביות, אמנות ועוד. כעת, הוא יכול לנסות ולחזור למעגל העבודה ולחיק המשפחה. הצוות המקצועי עושה כל שביכולתו על מנת להחזיר את המכור לחיים שלפני האלכוהול.

  טיפול בהתמכרות לאלכוהול – לבד או ביחד

  מלבד שלבי הטיפול, טיפול בהתמכרות לאלכוהול מתחלק לסוגים שונים, בהתאם לחומרת המצב. לעתים מדובר בטיפול יחיד שבו המטופל מקבל הדרכה צמודה בכל שלב ושלב. במקרים אחרים יש צורך בטיפול קבוצתי שבמהלכו המטופל יכול לחלוק את רגשותיו עם אחרים. כמו כן, ישנם מקרים שבהם הטיפול מתבצע בצמוד עם בני המשפחה – בני זוג, הורים, אחים ועוד. בני המשפחה מסייעים למכור להתחיל את חייו מחדש.

  טיפול בהתמכרות לאלכוהול - לבד או ביחד

  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

   התמכרות לאלכוהול הגדרה

   מרבית האוכלוסייה הבגירה נחשפה לפחות פעם אחת בחייה למשקה אלכוהולי כלשהו, ואף מרבה לצרוך אותם בשמחות ואירועים חברתיים. מתי זה הופך בעייתי? כאשר צריכת האלכוהול הופכת להיות לא מבוקרת, מפתחים בו תלות ושותים אותו יתר על המידה. שלב כזה כבר ייקרא התמכרות לאלכוהול, מה שנחשב למסוכן מאוד ומשם ההידרדרות להיעדר שליטה על החיים היא כמעט מיידית. ההשלכות עשויות להיות פוגעניות כלפי אנשים קרובים, וכן למנוע משגרת החיים להתקיים כהלכתה ולהזיק לבריאות.

   למה אנשים מתמכרים לאלכוהול?

   ישנן שלוש סיבות מרכזיות שבגינן אנשים מתמכרים לאלכוהול:

   1. סיבה גנטית – אדם שבני משפחתו מדרגה ראשונה הם בעלי נטייה להתמכרות לאלכוהול, ייתכן והוא יפתח התמכרות זו בשנות הנעורים או הבגרות שלו.
   2. מניעים חברתיים – אדם שמפעילים עליו לחץ חברתי לצרוך אלכוהול בצורה מוגברת. לעתים אלו חברים קרובים ומשפחה, אשר דוחקים באדם לשתות ולשמוח, מה שמתפתח בהמשך להתמכרות.
   3. בריחה מהמציאות – אנשים שחווים קשיים שקשה להם להתמודד מולם, כמו אובדן, פיטורים, בעיות בעבודה, גירושים וכו'.

   איך מטפלים בהתמכרות לאלכוהול?

   הטיפול בהתמכרות לאלכוהול כולל שני שלבים: גמילה פיזית וגמילה נפשית.

   1. גמילה פיזית – שלב הגמילה הפיזית עוסק בהפסקת השתייה. המטרה היא לגמול את המטופל מאלכוהול ולנקות את גופו ממנו. שלב זה נחשב רגיש במיוחד, ומכורח היותו כזה מצמידים ליווי מקיף של אחות ורופא, השוהים בקרבת המטופל לאורך כל שעות היממה.
   2. גמילה נפשית – שלב זה נחשב מאתגר יותר, שכן לרוב התמכרות לאלכוהול מתבססת על מצוקות נפשיות שעוררו טריגר כלשהו. על כן, בשלב זה מתמודדים עם תחושת הדימוי העצמי, דיכאון, חרדה ועוד.

   כך תזהו מכור לאלכוהול

   הסימן המובהק והמובן מאליו לכך שאדם סובל מהתמכרות לאלכוהול, הינו צריכה מוגברת של משקאות אלכוהוליים, הגוררים איתם סימפטומים פיזיים והתנהגותיים. אנשים שמכורים לאלכוהול צורכים כמות גבוה ממנו כדי להשיב לעצמם את ההרגשה הנעימה שהוא מעורר בהם, אולם באותה נשימה הזיכרון שלהם נפגע והם מתחילים לשכוח ממחויבויות שלהם. סממנים נוספים הם חולי והזיות, היעדר עניין בתחביבים ובפעילויות שונות, אלימות מילולית או פיזית כלפי חברים ובני משפחה ועוד.

    

   • ..
   טיפול בהתמכרויות נוספים
   מרחיקים מכם את הסמים ומצילים את חייכם
   התמכרות לסמים היא הרסנית בכל קנה מידה, בין אם מדובר בסמים קשים או סמים קלים. הסיבה לכך היא שמלבד המכור עצמו שנפגע מההתמכרות שלו, על כל אחד כזה ישנם כמה אנשים שלא מכורים אבל מושפעים מההתמכרות של אותו אדם. אנשים שקרובים אליו מאוד, צופים בו הו(...)
   קרא עוד
   נפרדים מהאלכוהול לנצח
   כשחושבים על גמילה מאלכוהול, המחשבה הראשונה בדרך כלל פשוטה מאוד. הרי בסך הכל מדובר בתהליך מהיר בו אדם מפסיק באופן חד ומהיר לצרוך אלכוהול, ומתרגל לזה. אין ספק שזה נשמע קל, אך בפועל מדובר באחד התהליכים המסובכים, הכואבים והמתישים ביותר שיש. על(...)
   קרא עוד
   אל תתמכרו למחסור בכאב
   משככי כאבים הם פתרון מעולה להקלה על כאבים של אדם, כך שרק הגיוני ליטול אותם ברגע שמורגשת אי נוחות שפוגעת בתפקוד היום יומי. הבעיה מתחילה כשהשימוש בתרופות ומשככי מכאבים הופך להתמכרות של ממש, ופתרון לכל בעיה ולו הקטנה ביותר. כך, התמכרות למשככי(...)
   קרא עוד
   מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
   השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים