מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

  גמילה מהרואין

  הרואין הינו סם קשה השייך למשפחת האופיאטים הגורם לחוויה פיזית ורגשית עוצמתית. כאשר מכור משתמש בהרואין הוא חווה רגעים של אושר ומרגיש כי אינו סבל מעולם. למרות התחושות האלו, הסם גורם לנזקים רבים וחריפים לגוף האדם, לבריאות הפיזית והנפשי של המכור. מסיבה זו, חשוב ביותר לעבור גמילה מהרואין על מנת ללמוד לחיות בלי הסם. המרכז לגמילה – וילה מטריקס, מספק שירותים וטיפולים רבים העוזרים למטופלים לעבור את תהליך הגמילה ולהשלימו בהצלחה.

  גמילה מהרואין – כיצד הסם משפיע על המכור?

  גמילה מהרואין הינה תהליך ארוך וקשה, אשר במהלכו על הגוף יהיה להסתגל לתפקוד תקין ללא השפעת הסם. אמנם הרואין הינו סם שיכול לשכך כאבים ולהביא לתחושת הנאה, שלווה ורוגע אך גורם לבעיות רבות. חשוב להבין שהרואין הינו סם קשה אשר קל מאוד להתמכר אליו. רבים עשויים להתמכר אליו כבר לאחר שימוש אחד.

  על מנת להבין איך מהסם משפיע לרעה על המכור, נעמוד על המאפיינים הבולטים של שימוש בהרואין:

  • ראשית, ההרואין גורם למכור לאבד את תחושת התיאבון ומסיבה זו הוא מפסיק לאכול ויורד במשקל בצורה קיצונית ומהר מאוד.
  • מכור להרואין מזניח עצמו ובכך פוגע ביכולת התפקוד שלו ובסגנון החיים שלו.
  • הנסיגה הרגשית והפיזית חיצוניות וקיצוניות, גורמות להימנעות מהירה מחשיפה לעולם שבחוץ. החיים של מכור מתנהלים כך שהוא עובר משימוש לשימוש בסם, כך שהבידוד מהעולם הינו בלתי נמנע.
  • בעבקות התמכרות להרואין, מופיעים כאבים פיזיים חזקים ונפשיים עמוקים הנמצאים בבסיס השימוש של המכור.
  • תחילת השימוש בהרואין יכול להתחיל בעקבות חשיפה והשפיה סביבתית, בעקבות הצורך להתמודד עם קשיים שונים של החיים, טראומה או מצוקה נפשית שלא עובדו או טופלו.

  טיפול גמילה מהרואין בוילה מטריקס

  הטיפול בהתמכרות להרואין כולל שני שלבים עיקריים, השלב הפיזי והשלב הנפשי. בשלב הראשון, המכור מרוחק מכל סם ואינו יכול להשתמש בהם. תהליך הפיזי זה, הוא הקשה ביותר מכוון שהתמודדות קשה פיזית ונפשית אך צוות מקצועי יוכל לסייע לו במהלכו של תהליך זה. לאחר מכן, המטופל לומד איך לחיות בלי ההרואין ויתחיל בחיים חדשים ובריאים יותר.

  טיפול גמילה מהרואין בוילה מטריקס

  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

   על הרואין

   הרואין הוא ממשפחת האופיאטים, והוא נחשב לסם ממכר במיוחד בעל השלכות הרסניות. לשימוש בו יש השפעות בולטות על האדם ובריאותו הגופנית והנפשית, שכן הוא מחולל שינוי זהותי וכרוך בכאבים רבים ובמצבים גופניים ירודים. מאחר וההתמכרות היא מוחלטת, תהליך הגמילה הוא מורכב וקשה, ומצריך מאמץ עז מצידו של המכור. במרבית המקרים יש צורך בהתערבות חיצונית, הכוללת אשפוז וסיוע רפואי צמוד, יחד עם שימוש מבוקר בתחליפי סם שמסייעים בהקלה על תופעות הלוואי של הגמילה.

   תסמונת גמילה מהרואין

   סם ההרואין ידוע כאחד מסוגי הסמים הממכרים ביותר, זאת לאור החוויה הפיזית – רגשית העוצמתית שהשימוש בו גורם. המשתמשים חשים שהם חווים רגעי אושר בלתי נלאה ותחושת ריחוף עוצמתית וממכרת, כך שהם מחפשים כל הזמן לחוש אותה שוב ושוב עד לכדי התמכרות. בדיוק מאותה הסיבה תהליך גמילה מהרואין נחשב למטלטל, מאתגר ומורכב

   גמילה מהרואין – שלושת שלבי התהליך

   גמילה פיזית מהרואין

   שלב זה נחשב לקשה ביותר, שכן במהלכו נגמלים פיזית מהסם ומנקים אותו מהגוף. משכו אורך בין מספר ימים לחודש, כאשר כל אחד עובר אותו במקום שהוא מרגיש בו נינוח. שלב זה מלווה בסימני גמילה פיזיים כמו תחושת קור, כאבים בחלקים שונים בגוף, הזעת יתר, רעידות, שלשולים, לחצים, בחילות וקריז לקבלת הסם.

   התאוששות

   שלב זה הוא הסתגלות לחיים נקיים מסמים, והוא אורך כשנה. במהלכו מתמודדים בין היתר עם מורכבויות רגשיות שהודחקו בתקופת ההתמכרות, ולכן מופיעים גם סימני גמילה נפשיים כמו פחדים, חרדות, דיכאון, חוסר שקט, ריקנות ועוד. הטיפול כולל תמיכה נפשית נרחבת הכוללת שיחות עם המטופל, אשר מסייעת לו להתמודד עם הרגשות השליליים והבלבול שהוא חווה. כמו כן, מסייעים לו בהסתגלות ל"חייו החדשים".

   שיקום

   תכלית השלב הזה היא לאפשר למטופל לחזור ולקיים אורח חיים שגרתי, והוא אורך כחצי שנה. המטופל נדרש להתמודד עם נזקים שונים שהתחוללו חייו האישיים לאור השימוש בהרואין, כדי שיוכל לקדם את עצמו ולקיים חיים בריאים ומשוקמים. התחומים עליהם שמים דגש בשיקום הם יחסים בין אישיים מול המשפחה וחברים, הקניית יחסי עבודה נכונים, ממשק עם בעלי סמכות, עמידה בזמנים וכו'.

   גמילה מסמים נוספים
   גמילה לא קלה
   תהליכי גמילה הם אף פעם לא פשוטים, גם כשמדובר על גמילה מקנאביס שבמחשבה ראשונה ודאי נתפסת כמו אחד מתהליכי הגמילה הקלילים יותר בעולם הסמים, בשל העובדה שהסם מוגדר כ'קל' בלבד. למעשה, ההפך הוא הנכון. ההגדרה הזו של 'סמים קלים' היא מתעתעת שכן התמכר(...)
   קרא עוד
   מצליחים להיגמל מהדפוס ההרסני
   הימורים נראים בהתחלה כמו משחקים נחמדים, בהם אתם בסך הכל מפקידים את המזל שלכם ביד הגורל ומקווים לטוב. בין אם מדובר במשחקי הימורים בהם לוקחים חלק אנשים אחרים או הימורים של אדם נגד מכונה, לעתים הדרך להתמכרות היא מהירה, ומה הפלא? על יוקר המחייה(...)
   קרא עוד
   מלכודת שיכולה לתעתע
   כשמדברים על סמים, בדרך כלל כמעט לא נעשית החלוקה הזו בין סמים קלים וקשים, לפחות לא עד שיורדים לשורש העניין ומתעמקים בכך. השאלה שנשאלת תמיד בהקשר הזה, הוא בנושא גמילה מסמים קלים ועד כמה היא שונה מכל גמילה אחרת, בעיקר מסמים קשים שידועים ביכולו(...)
   קרא עוד
   מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
   השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים