מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

  גמילה מהרואין

  הרואין הינו סם קשה השייך למשפחת האופיאטים הגורם לחוויה פיזית ורגשית עוצמתית. כאשר מכור משתמש בהרואין הוא חווה רגעים של אושר ומרגיש כי אינו סבל מעולם. למרות התחושות האלו, הסם גורם לנזקים רבים וחריפים לגוף האדם, לבריאות הפיזית והנפשי של המכור. מסיבה זו, חשוב ביותר לעבור גמילה מהרואין על מנת ללמוד לחיות בלי הסם. המרכז לגמילה – וילה מטריקס, מספק שירותים וטיפולים רבים העוזרים למטופלים לעבור את תהליך הגמילה ולהשלימו בהצלחה.

  כיצד הסם משפיע על המכור?

  הגמילה הינה תהליך ארוך וקשה, אשר במהלכו על הגוף יהיה להסתגל לתפקוד תקין ללא השפעת הסם. אמנם הרואין הינו סם שיכול לשכך כאבים ולהביא לתחושת הנאה, שלווה ורוגע אך גורם לבעיות רבות. חשוב להבין שהרואין הינו סם קשה אשר קל מאוד להתמכר אליו. רבים עשויים להתמכר אליו כבר לאחר שימוש אחד.

  על מנת להבין איך מהסם משפיע לרעה על המכור, נעמוד על המאפיינים הבולטים של שימוש בהרואין:

  • ראשית, ההרואין גורם למכור לאבד את תחושת התיאבון ומסיבה זו הוא מפסיק לאכול ויורד במשקל בצורה קיצונית ומהר מאוד.
  • מכור להרואין מזניח עצמו ובכך פוגע ביכולת התפקוד שלו ובסגנון החיים שלו.
  • הנסיגה הרגשית והפיזית חיצוניות וקיצוניות, גורמות להימנעות מהירה מחשיפה לעולם שבחוץ. החיים של מכור מתנהלים כך שהוא עובר משימוש לשימוש בסם, כך שהבידוד מהעולם הינו בלתי נמנע.
  • בעבקות התמכרות להרואין, מופיעים כאבים פיזיים חזקים ונפשיים עמוקים הנמצאים בבסיס השימוש של המכור.
  • תחילת השימוש בהרואין יכול להתחיל בעקבות חשיפה והשפיה סביבתית, בעקבות הצורך להתמודד עם קשיים שונים של החיים, טראומה או מצוקה נפשית שלא עובדו או טופלו.

  טיפול גמילה בוילה מטריקס

  הטיפול בהתמכרות להרואין כולל שני שלבים עיקריים, השלב הפיזי והשלב הנפשי. בשלב הראשון, המכור מרוחק מכל סם ואינו יכול להשתמש בהם. תהליך הפיזי זה, הוא הקשה ביותר מכוון שהתמודדות קשה פיזית ונפשית אך צוות מקצועי יוכל לסייע לו במהלכו של תהליך זה. לאחר מכן, המטופל לומד איך לחיות בלי ההרואין ויתחיל בחיים חדשים ובריאים יותר.

  טיפול גמילה מהרואין בוילה מטריקס

  מהו הרואין?

  לצערם הרב של בני האדם, עולם הסמים הוא נרחב הרבה יותר ממה שאנחנו חושבים. יש סמים מכל הסוגים, כל אחד מהם גורם לתחושות אחרות וניתן להשתמש בהם למטרות אחרות. מובן שמדובר בסמים לא חוקיים, כשמעל כולם נמצא סם אחד שאין שני לו מבחינת רמת ההתמכרות, החוזק שלו, וההרס שהוא גורם. זהו ההרואין, וגמילה ממנו היא אחד האתגרים הקשים והכואבים העומדים בפני מכורים. כך, גמילה מהסם חייבת להתבצע בסביבה מבוקרת, תוך כדי שמירה על האדם ומתן מענה לכל צרכיו. וילה מטריקס הינה בית מאזן פרטי בו ניתן למצוא תוכניות גמילה שונות ומגוונות, להתמכרויות מהקלות ועד לקשות ביותר.

  קצת על הגמילה מסם ההרואין

  הגמילה קשה כפי שהיא, מכיוון שמדובר בסם יחיד במינו. השימוש בו גורם לחוויה פיזית ורגשית עוצמתית מאוד, שמתוארת לרוב כאושר טהור, עילוי מעולם מלא בסבל וכאב. כך, הדרך להתמכרות לתחושה הטובה היא מהירה וקיים קושי פיזי של ממש, לחיות בלי הסם המדובר. הרואין בריכוז גבוה יכול גם לשכך כאבים, להביא כאמור לתחושת אופוריה ושלווה, להפחית חרדות ותחושות שליליות. עם כמה שזה נשמע נורא, האמת היא שיש דרך חוקית להתמכר להרואין, לווא דווקא דרך החומר שנמכר ברחוב. קיימות תרופות הרגעה חוקיות המכילות את החומר האופיאטי הסינטטי שקיים בהרואין, ואף הוא – באחוז שבתוך הכדורים הללו, גורם להתמכרות ברמה כזו או אחרת.

  כיצד מתנהל תהליך הגמילה?

  חשוב להבין כי גמילה מסם ההרואין היא קשה מאוד, והיא השלב המסובך ביותר בתהליך הטיפול במכורים. זו תקופה הרוויה בתופעות לוואי גופניות כגון חום נמוך, הזעה מרובה, כאבים, אישונים רחבים, כמיהה לחומר, ועוד. על כן, על המכור להיות מחויב לחלוטין לתהליך ולהקיף את עצמו בסביבה תומכת שמבינה את מה שהוא מרגיש, ועושה הכל כדי לסייע לו. את התנאים האלו בדיוק מקבל מי שמגיע אל וילה מטריקס – מרכז פרטי לגמילה מהתמכרויות שונות, כולל הרואין. עם תכנית מסודרת המותאמת לכל מכור, התחייבות מלאה והירתמות של הצוות המקצועי, ניתן להשיב כל אדם לאורח חיים נורמטיבי, מלא בעשייה ומחשבות נקיות.

  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

   על הרואין

   הרואין הוא ממשפחת האופיאטים, והוא נחשב לסם ממכר במיוחד בעל השלכות הרסניות. לשימוש בו יש השפעות בולטות על האדם ובריאותו הגופנית והנפשית, שכן הוא מחולל שינוי זהותי וכרוך בכאבים רבים ובמצבים גופניים ירודים. מאחר וההתמכרות היא מוחלטת, תהליך הגמילה הוא מורכב וקשה, ומצריך מאמץ עז מצידו של המכור. במרבית המקרים יש צורך בהתערבות חיצונית, הכוללת אשפוז וסיוע רפואי צמוד, יחד עם שימוש מבוקר בתחליפי סם שמסייעים בהקלה על תופעות הלוואי של הגמילה.

   תסמונת גמילה מהרואין

   סם ההרואין ידוע כאחד מסוגי הסמים הממכרים ביותר, זאת לאור החוויה הפיזית – רגשית העוצמתית שהשימוש בו גורם. המשתמשים חשים שהם חווים רגעי אושר בלתי נלאה ותחושת ריחוף עוצמתית וממכרת, כך שהם מחפשים כל הזמן לחוש אותה שוב ושוב עד לכדי התמכרות. בדיוק מאותה הסיבה תהליך גמילה מהרואין נחשב למטלטל, מאתגר ומורכב

   גמילה מהרואין – שלושת שלבי התהליך

   גמילה פיזית מהרואין

   שלב זה נחשב לקשה ביותר, שכן במהלכו נגמלים פיזית מהסם ומנקים אותו מהגוף. משכו אורך בין מספר ימים לחודש, כאשר כל אחד עובר אותו במקום שהוא מרגיש בו נינוח. שלב זה מלווה בסימני גמילה פיזיים כמו תחושת קור, כאבים בחלקים שונים בגוף, הזעת יתר, רעידות, שלשולים, לחצים, בחילות וקריז לקבלת הסם.

   התאוששות

   שלב זה הוא הסתגלות לחיים נקיים מסמים, והוא אורך כשנה. במהלכו מתמודדים בין היתר עם מורכבויות רגשיות שהודחקו בתקופת ההתמכרות, ולכן מופיעים גם סימני גמילה נפשיים כמו פחדים, חרדות, דיכאון, חוסר שקט, ריקנות ועוד. הטיפול כולל תמיכה נפשית נרחבת הכוללת שיחות עם המטופל, אשר מסייעת לו להתמודד עם הרגשות השליליים והבלבול שהוא חווה. כמו כן, מסייעים לו בהסתגלות ל"חייו החדשים".

   שיקום

   תכלית השלב הזה היא לאפשר למטופל לחזור ולקיים אורח חיים שגרתי, והוא אורך כחצי שנה. המטופל נדרש להתמודד עם נזקים שונים שהתחוללו חייו האישיים לאור השימוש בהרואין, כדי שיוכל לקדם את עצמו ולקיים חיים בריאים ומשוקמים. התחומים עליהם שמים דגש בשיקום הם יחסים בין אישיים מול המשפחה וחברים, הקניית יחסי עבודה נכונים, ממשק עם בעלי סמכות, עמידה בזמנים וכו'.

   גמילה מסמים נוספים
   האתגר בטיפול בהתמכרויות
   זה יכול להיות מאתגר להשתלב מחדש בחברה למי שהשתמש בסמים במשך תקופה ארוכה. הם מאבדים קשר עם המציאות ותחומים פשוטים כמו קניות, מערכות יחסים רומנטיות ותחזוקת עבודה הופכים להיות קשים מנשוא עבור המכורים. החדשות הטובות הן שהם יכולים לדעת מה יכול ל(...)
   קרא עוד
   קבלת עזרה מקצועית
   קבלת עזרה מקצועית על ידי בית מאזן עשויה להציל חיים עבור אלו עם התמכרויות לאלכוהול או סמים. אבל לא תמיד קל לאתר את תוכנית הטיפול הטובה ביותר. על מנת לעזור לכם לקבל החלטה מושכלת ולבחור את רכז הגמילה המתאים ביותר, תוכלו לבחון את הגורמים החשובי(...)
   קרא עוד
   תוכניות טיפול ייחודיות בהתמכרויות
   אף אחד לא צריך להתמודד עם התמכרות בעצמו. למעשה, סיכויי ההצלחה של אנשים הנאבקים בהתמכרות לסמים משתפרים משמעותית כאשר המטופלים נכנסים לתוכניות טיפול של בתים מאזנים. כיצד הטיפול יכול לסייע בתהליך ההחלמה? באמצעות הידע והמיומנויות שנצברו בתוכניו(...)
   קרא עוד
   מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
   השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים