מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

  גמילה מהתמכרויות – צעד הכרחי לחיים חדשים

  אנשים רבים נאלצים להתמודד עם התמכרויות כאלו ואחרות במהלך חייהם. לעתים מדובר בהתמכרויות לחומרים מסוימים, כמו למשל אלכוהול, סמים וכו', ואילו לעתים יהיו אלו התנהגויות התמכרותיות סביב אשליה או פנטזיה כלשהי, כמו הימורים והפרעות אכילה. ככל שההתמכרות מעמיקה, האדם מאבד עוד קצת מהשליטה על חייו ומכניס את עצמו לבור שקשה מאוד לצאת ממנו. למי שחש שהוא כבר עומד בקצה ואין לו או למשפחתו את היכולות והידע הנדרש כדי לסייע לו, סימן שיש צורך בגורם מקצועי שיסייע לו בגמילה מהתמכרויות.

  סוגי התמכרויות

  כפי שכבר ציינו בפסקה הקודמת, ישנם כל מני סוגים של התמכרויות. ההתמכרויות הנפוצות שמגיעות לאוזנינו הן התמכרויות לאלכוהול, לסמים, לסיגריות ולהימורים, אולם ישנן גם כן התמכרויות פחות מדוברות כמו התמכרויות לסקס, לפורנו, לקניות ועוד. הגבול שבין הנאה מבוקרת לבין התמכרות הוא דק מאוד, שכן כל אחד ממושאי ההתמכרות נושאים אפקטים של ריגוש וכיף, וכאשר לא יודעים או מצליחים לעצור את זה בזמן, החיים הופכים להיות כאוס וההשלכות הן הרסניות.

  על פי סיווג מקצועי, כלל סוגי ההתמכרויות נכנסים תחת שתי כותרות: התנהגויות התמכרותיות והתמכרות לחומרים. התנהגויות התמכרותיות מאופיינות בדפוסי פעולה מסוימים שנועדו למלא אחר פנטזיה או משאלת לב ריסקית למדי (הפרעות אכילה, הימורים), בעוד התמכרות לחומרים מאופיינת בחשק עז לאורך כל שעות היממה לחומר מסוים, כאשר כל הדרכים לשם השגתו והשימוש בו נראות למכור כשרות.

  דרכים לגמילה מהתמכרויות

  מכורים רבים מנסים לבצע גמילה עצמאית על ידי מדריכים ברשת או על ידי רכישת ספר שמסביר כיצד לעשות זאת. ישנם כאלה שאכן מצליחים והשמחה היא רבה , אולם יש כאלו שההתמכרות כבר שולטת בהם עד לכדי אובדן שליטה מוחלט שלהם, ויש צורך מיידי בהתערבות חיצונית של גורם מקצועי. לשם כך נועדו מוסדות גמילה מהתמכרויות,  המכילים צוותים מקצועיים שנועדו ללוות את המטופלים ולסייע להם להיגמל מההתמכרות. תחילה מתאימים למטופל תוכנית גמילה אישית מותאמת, ומשם כבר מתחילים ליישם אותה הלכה למעשה. התהליך איננו פשוט כלל, אולם המטופל מרגיש שהוא יכול להרוויח את חייו מחדש.

  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

   מאמרים נוספים
   נגמלים במרכז וממשיכים בדרך הישר
   כשאדם מתמכר לחומר מסוים, הוא לא שם לב שמגיע הרגע שבו השימוש יוצא משליטה והופך לממש מסוכן עבורו. זהו תהליך איטי בדרך כלל, שאליו נלווה תהליך אישי ונפשי מורכב ביותר, שבמסגרתו האדם הופך תלוי פיזית ונפשית בפעולה מסוימת או חומר. בתוך התהליך הזה,(...)
   קרא עוד
   מרכזי גמילה עם טאץ' אישי
   אחד השלבים הקשים ביותר בכל תהליך גמילה, הוא ההכרה בבעיה וכמובן, לקיחת אחריות. זהו מסע מורכב וכואב, שאף אדם מכור לא יוכל לעולם להתמודד איתו לבד. בשל כך נוצרו מרכזי גמילה פרטיים המציעים מסגרת מקצועית ומקבלת, שבה כל מכור יוכל למצוא את מקומו לצ(...)
   קרא עוד
   נגמלים מסמים באמצע הדרך
   האם אפשר להיגמל מסמים? התשובה היא תמיד כן, תמיד לתת צ'אנס לאדם לבחור בחיים ולהתחיל מחדש. כדי לעשות את זה, עליו קודם כל לרצות זאת בעצמו. לאחר מכן, עליו להיכנס אל אחד מאותם מרכזי גמילה מסמים שמציעים מסלולי גמילה המותאמים אישית לכל מכור, כך שה(...)
   קרא עוד
   מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
   השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים