מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

  גמילה מהתמכרויות – צעד הכרחי לחיים חדשים

  אנשים רבים נאלצים להתמודד עם התמכרויות כאלו ואחרות במהלך חייהם. לעתים מדובר בהתמכרויות לחומרים מסוימים, כמו למשל אלכוהול, סמים וכו', ואילו לעתים יהיו אלו התנהגויות התמכרותיות סביב אשליה או פנטזיה כלשהי, כמו הימורים והפרעות אכילה. ככל שההתמכרות מעמיקה, האדם מאבד עוד קצת מהשליטה על חייו ומכניס את עצמו לבור שקשה מאוד לצאת ממנו. למי שחש שהוא כבר עומד בקצה ואין לו או למשפחתו את היכולות והידע הנדרש כדי לסייע לו, סימן שיש צורך בגורם מקצועי שיסייע לו בגמילה מהתמכרויות.

  סוגי התמכרויות

  כפי שכבר ציינו בפסקה הקודמת, ישנם כל מני סוגים של התמכרויות. ההתמכרויות הנפוצות שמגיעות לאוזנינו הן התמכרויות לאלכוהול, לסמים, לסיגריות ולהימורים, אולם ישנן גם כן התמכרויות פחות מדוברות כמו התמכרויות לסקס, לפורנו, לקניות ועוד. הגבול שבין הנאה מבוקרת לבין התמכרות הוא דק מאוד, שכן כל אחד ממושאי ההתמכרות נושאים אפקטים של ריגוש וכיף, וכאשר לא יודעים או מצליחים לעצור את זה בזמן, החיים הופכים להיות כאוס וההשלכות הן הרסניות.

  על פי סיווג מקצועי, כלל סוגי ההתמכרויות נכנסים תחת שתי כותרות: התנהגויות התמכרותיות והתמכרות לחומרים. התנהגויות התמכרותיות מאופיינות בדפוסי פעולה מסוימים שנועדו למלא אחר פנטזיה או משאלת לב ריסקית למדי (הפרעות אכילה, הימורים), בעוד התמכרות לחומרים מאופיינת בחשק עז לאורך כל שעות היממה לחומר מסוים, כאשר כל הדרכים לשם השגתו והשימוש בו נראות למכור כשרות.

  דרכים לגמילה מהתמכרויות

  מכורים רבים מנסים לבצע גמילה עצמאית על ידי מדריכים ברשת או על ידי רכישת ספר שמסביר כיצד לעשות זאת. ישנם כאלה שאכן מצליחים והשמחה היא רבה , אולם יש כאלו שההתמכרות כבר שולטת בהם עד לכדי אובדן שליטה מוחלט שלהם, ויש צורך מיידי בהתערבות חיצונית של גורם מקצועי. לשם כך נועדו מוסדות גמילה מהתמכרויות,  המכילים צוותים מקצועיים שנועדו ללוות את המטופלים ולסייע להם להיגמל מההתמכרות. תחילה מתאימים למטופל תוכנית גמילה אישית מותאמת, ומשם כבר מתחילים ליישם אותה הלכה למעשה. התהליך איננו פשוט כלל, אולם המטופל מרגיש שהוא יכול להרוויח את חייו מחדש.

  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

   מאמרים נוספים
   מרכזי גמילה פרטיים – עדיף על פני מ...
   אין זה קל להחליט שמפסיקים התמכרות. הרבה אנשים נאלצים להתמודד עם אותה תלות טורדנית שפיתחו כלפי התנהגות מסוימת, או לחלופין כלפי חפץ או חומר כלשהו. מאותו רגע ואילך הם מתקשים לשים סוף להתנהלות האובססיבית שלהם סביב מושא ההתמכרות. אם אתם או מי מק(...)
   קרא עוד
   מרכז גמילה מתרופות מרשם
   המטרה שלשמה נועדו תרופות מרשם הינה להקל על כאבם של אנשים החווים כאבי בחלקים שונים בגופים או בעת טיפולים רפואיים. עם זאת, תרופות המרשם מכילות בתוכן חומרים נרקוטיים, אשר גורמים להרבה מהמשתמשים בהן לפתח התמכרות ולהשתמש בתרופות גם שלא לצורך. הת(...)
   קרא עוד
   מרכז גמילה מהימורים – איך הוא יכול...
   כמו שיש התמכרות לחומרים מסוימים, כך יכולים לפתח במהלך החיים דפוסי התנהגות התמכרותיים, כאשר המוכר ביותר מהם הינו נטייה להימורים. יש כל מני דרכים להמר על כסף, חלקן נגישות יותר כמו מילוי טפסי לוטו או גירוד משחקי מזל ואילו חלקן נחשבות חוקיות פח(...)
   קרא עוד
   מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
   השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים