מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

גמילה מקנאביס – איך זה משפיע?

התפיסה הרווחת בנוגע לקנאביס היא היותו חומר בעל השפעה מרגיעה, אולם באותה הנשימה מדובר גם כן בסם בעל פוטנציאל לפיתוח תלות בו. רבים מוצאים עצמם תלויים נפשית בצריכה של קנאביס, לעתים עד כדי מצב בו לא יכולים לדמיין יום בו הם לא שואפים אותו לריאותיהם. אם אתם מזדהים עם הנאמר ומרגישים שפיתחתם התמכרות לקנאביס, כאן תוכלו לקרוא על גמילה מקנאביס.

על קנאביס והשפעותיו

קנאביס, או בשמו הנוסף מריחואנה, נחשב לסם נפוץ ופופולרי מאוד בקרב קבוצות נרחבות באוכלוסייה. הוא השתרש עמוק בתרבות המיינסטרים, עוד מאז שנות השישים, ומאז כמות האנשים שעושים בו שימוש רק הולכת וגדלה. לא רק זה, מגמת ההקלות בחקיקה אודות קנאביס נותנת לגיטימציה נרחבת לצרוך אותו והופכת אותו לנגיש יותר. גם לעולם התרבות והמדיה יש השפעה ניכרת על השימוש הנרחב בסם, שכן הוא מצטייר כקליל ולא מזיק.

זה הזמן לנפץ את האשליה – התמכרות לקנאביס גוררת איתה השפעות רבות, כאשר מרביתן לא ייעלמו עד להפסקה מוחלטת מצריכתו. לשימוש כרוני בקנאביס יש מגוון תסמינים, ביניהם היעדר מוטיבציה, קיום שגרת חיים לקויה, יכולות קוגניטיביות וזיכרון ירודות, סרטן ובצקות בריאות ופגיעה במערכות הנשימה והדם. על כן, אם מזהים סממנים של תלות והתמכרות לקנאביס אסור להקל בזה ראש, ואף מומלץ לפנות למסגרת טיפולית המציעה תוכניות גמילה מקנאביס.

גמילה מקנאביס – איך עושים את זה?

כפי שכבר הזכרנו, קנאביס עשוי להיות גורם להתמכרות, הגורם לאנשים לפתח בו תלות ולנהל את חייהם לפיו. מה שמאותת על התמכרות לקנאביס הוא תחושות כדוגמת אדישות או היעדר מוטיבציה להתמודד עם אתגרי החיים על כל היבטיהם.

ישנם אנשים שעם רגע התוודעותם לכך שהם מכורים הם מנסים להיגמל באופן עצמאי, אולם ישנם כאלו שלא מצליחים בדרך הזו וזקוקים למעטפת מקצועית. זה קורה כשברגע הפסקת צריכת הקנאביס מרגישים מתחים נפשיים, דיכאון, עצבנות או הפרעות בשינה, ואז יש קושי ממשי בהתמודדות עם המצב. במקרה שכזה ראוי לפנות למוסד גמילה מקצועי, המעניק מעטפת טיפולית ומקצועית ומסייע למכור להיגמל מקנאביס.

 

מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

מאמרים נוספים
מרכזי גמילה פרטיים – עדיף על פני מ...
אין זה קל להחליט שמפסיקים התמכרות. הרבה אנשים נאלצים להתמודד עם אותה תלות טורדנית שפיתחו כלפי התנהגות מסוימת, או לחלופין כלפי חפץ או חומר כלשהו. מאותו רגע ואילך הם מתקשים לשים סוף להתנהלות האובססיבית שלהם סביב מושא ההתמכרות. אם אתם או מי מק(...)
קרא עוד
התמכרות לסמים – אצלי זה לא יקרה?
התמכרות לסמים נשמע עבור רבים כמו אגדה רחוקה, "אצלי זה לא יקרה", אולם בפועל יש יותר מכורים לסמים ממה שאנחנו יכולים לדמיין. ההתנסות הראשונה בסם קורית לרוב בשנות הנעורים, אז קיים לחץ חברתי גדול והתמודדות עם מורכבויות שונות, ולכן קל הרבה יותר ל(...)
קרא עוד
טיפול בהפרעות אכילה – מה מקורן?
הרבה מדווחים על כך שהם ערים לשינויים בהרגלי צריכת המזון שלהם, זאת לאור קשיים נפשיים שחווים בשגרה. הרגלי האכילה הופכים לא סדירים ומתבטאים באחת משתי הדרכים הללו – בולמוסי אכילה מוגברים או המעטה במזון עד לכדי חוסר אוכל. מיותר לומר שלהפרעות בהר(...)
קרא עוד
מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים