מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

  הגיע הזמן להפסיק עם הסמים

  סמים הם עסק מפחיד לכל הדעות. הרי יש סיבה למה מגיל צעיר מחנכים אותנו להתרחק מהם ועדיף כמה שיותר רחוק, ככל האפשר. למרות זאת, נסיבות החיים והסטרס היום יומי מובילים לא מעט אנשים להידרדר למלתעות סמים שונים, שבתהליך הדרגתי ומסוכן לוקחים בעלות על חייהם. במצב שכזה, מרכז גמילה מסמים יהיה הפתרון הטוב ביותר לכל אדם שהתמכר לסם כזה או אחר, ואינו מצליח להשתחרר ממנו. אצל מרכז וילה מטריקס מכירים היטב את הסיטואציה, כשמידי שנה מובילים אנשי המקצוע מכורים ומכורות שהגיעו למצב של וויתור על החיים, והתמסרות מוחלטת לסם עד לרמה של חוסר שליטה.

  האם מרכז גמילה באמת יוכל לעזור?

  לא מומלץ לנסות להיגמל מסמים באופן עצמאי וגם לא להטיל את המשימה על אדם קרוב – בין אם מדובר בחבר או קרוב משפחה. חייבים להבין שלסמים יש יכולות חזקות מאוד, מה שגורם להתמכרות להתפתח מלכתחילה. זהו כוח שאדם פשוט לא יוכל להתמודד איתו, וחבר או קרוב משפחה שאינו איש מקצוע ודאי ינסה לעשות כל שביכולתו אך יגלה לדאבונו שאפילו זה, לא מספיק. לכן, מרכז גמילה יהיה הגורם הטוב ביותר לפנות אליו, כמובן לאחר שהמכור עצמו הבין שהוא מזיק לעצמו וכעת, רוצה להשתחרר סופית מהסם. חשוב לציין שהמוטיבציה האישית קריטית מאוד, שכן בלעדיה האדם עלול למצוא עצמו מידרדר בשנית אל הסם המפתה.

  מקור ההתמכרות במצוקה נפשית

  בסופו של דבר, ההתמכרות היא ביטוי של מצוקה נפשית חמורה. היא דרכו של אדם להשיג לעצמו מעט הפוגה מאתגרי היום יום והקשיים השונים. וילה מטריקס מציעה ליווי צמוד באמצעות טיפול רגשי ויצירת סביבה חברתית תומכת ומכילה, מתוך האמונה כי מרכז גמילה חייב ליצור את הקרקע המוצקה והיציבה ביותר לתהליך גמילה יעיל. המשמעות היא שהמכור יזכה גם לליווי פסיכולוגי ופסיכיאטרי צמוד, ומצד שני גם לתמיכה מחברתית ממכורים אחרים שמבינים את היטב את רגשותיו וחוויותיו, ויכולים להזדהות איתן. מתוך המקום הזה של ההזדהות, יכולים לצמוח קשרים ענפים וחשובים מאין כמותם לתהליך הגמילה של כל מכור שמגיע למרכז.

  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

   מאמרים נוספים
   נגמלים במרכז וממשיכים בדרך הישר
   כשאדם מתמכר לחומר מסוים, הוא לא שם לב שמגיע הרגע שבו השימוש יוצא משליטה והופך לממש מסוכן עבורו. זהו תהליך איטי בדרך כלל, שאליו נלווה תהליך אישי ונפשי מורכב ביותר, שבמסגרתו האדם הופך תלוי פיזית ונפשית בפעולה מסוימת או חומר. בתוך התהליך הזה,(...)
   קרא עוד
   נזהרים עם הכמות ששותים
   מי לא אוהב לשתות כוס יין או בירה צוננת בערב יום חמישי, אחרי שבוע קשה ומלא בעבודה ועשייה? כנראה שלא קיים אדם שלא באמת אוהב להתרפק על הטיפה המרה מידי פעם, ולאפשר לה להרגיע ולנחם אותו. עד כאן הכל מעולה, אלא אם כן מדובר בתחילתו של תהליך התמכרות(...)
   קרא עוד
   פרטיות במרכז גמילה
   מהן האפשרויות העומדות בפני אדם שבעל כורחו, הידרדר להתמכרות לסמים, אלכוהול ואפילו הימורים? בשלב הראשון, ינסה להיגמל בעצמו על ידי כך שפשוט יפסיק לצרוך את אותו חומר או לבצע את אותה פעולה שהוא שם לב שמשתלטת על חייו. במהרה יגלה שאין זה פשוט כפי(...)
   קרא עוד
   מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
   השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים