מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

  בית מאזן – באילו סוגי התמכרויות מטפלים?

  בית מאזן הינו מקום המאפשר לאנשים הסובלים מהפרעה התמכרותית להתנקות ולהתחיל מחדש. התמכרות לחומרים או התנהגות התמכרותית עשויה להוביל אדם לשפל לחייו, לפגוע בקשרים החברתיים והמשפחתיים שלו, לחבל לו בקריירה ולגרום לו לנזקים גופניים ונפשיים. פיתוח התלות במושא ההתמכרות גורם לאדם להיות חסר שליטה על חייו, כאשר כל ממונו ומחשבותיו מושקעים בכך, תוך תשוקה עזה לעוד ועוד, עד שכבר לא נותר דבר… מרגישים שההתמכרות מכריעה אתכם ולא בא לכם עוד? קראו כאן את כל מה שחשוב לדעת על בית מאזן.

  בית מאזן – באילו סוגי התמכרויות מטפלים?

  כיום ישנם שלל בתים מאזנים הפזורים ברחבי הארץ, חלקם ציבוריים ואילו חלקם פרטיים. בבית מאזן מעניקים סוגים שונים של טיפולים בעבור כל ההתמכרויות אשר דורשות גמילה, החל מהנפוצות ביותר כמו התמכרות לאלכוהול, סמים או הימורים וכלה בהתמכרויות אחרות כמו קניות או סלולר. למעשה כל אדם שחש שהוא משועבד לגרם חיצוני כלשהו ואין לו את היכולת להפסיק אותו בעצמו, מוטב שילך לבית מאזן ויקבל מעטפת וסיוע חיצוניים שיסייעו לו במשימה.

  איך עובד טיפול בבית מאזן?

  בבית מאזן מתאימים כאמור את תוכנית הגמילה לאופי המטופל, אופי ההתמכרות ממנה הוא סבל, משך הזמן העומד לרשותם וכו'. בדרך כלל נוהגים לחלק את הטיפול בבית מאזן לשני חלקים עיקריים: גמילה פיזית וגמילה נפשית.

  שלב הגמילה הפיזית מאופיין בהרחקת מושא ההתמכרות מהמטופל, כך שלא יהווה עבורו גירוי ולא יילחם בדחף לצרוך אותו. אין ספק שהשלב קשה מאליו, שכן ישנן תופעות גמילה פיזיות קשות מאוד, אולם המטרה הראשית היא לנקות את הגוף מההתמכרות. בשלב שלאחר מכן, שלב הגמילה הנפשית, עוסקים יותר בשיח עם המטופל ועובדים על הדפוסים ההתנהגותיים והרגשיים שנוצרו עקב ההתמכרות. כך מצליחים לעבור שיקום נפשי, על אף ההשלכות ההרסניות של ההתמכרות, ולחזור לתפקוד תקין ומלא. יתרה מכך, מקבלים סל כלים שמטרתו היא לסייע גם ביום שלאחר הגמילה, כך שהמטופלים לא יחזרו לסורם וישובו לצרוך מתוך כאב או חוסר ביטחון.

  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

   מאמרים נוספים
   האתגר בטיפול בהתמכרויות
   זה יכול להיות מאתגר להשתלב מחדש בחברה למי שהשתמש בסמים במשך תקופה ארוכה. הם מאבדים קשר עם המציאות ותחומים פשוטים כמו קניות, מערכות יחסים רומנטיות ותחזוקת עבודה הופכים להיות קשים מנשוא עבור המכורים. החדשות הטובות הן שהם יכולים לדעת מה יכול ל(...)
   קרא עוד
   קבלת עזרה מקצועית
   קבלת עזרה מקצועית על ידי בית מאזן עשויה להציל חיים עבור אלו עם התמכרויות לאלכוהול או סמים. אבל לא תמיד קל לאתר את תוכנית הטיפול הטובה ביותר. על מנת לעזור לכם לקבל החלטה מושכלת ולבחור את רכז הגמילה המתאים ביותר, תוכלו לבחון את הגורמים החשובי(...)
   קרא עוד
   תוכניות טיפול ייחודיות בהתמכרויות
   אף אחד לא צריך להתמודד עם התמכרות בעצמו. למעשה, סיכויי ההצלחה של אנשים הנאבקים בהתמכרות לסמים משתפרים משמעותית כאשר המטופלים נכנסים לתוכניות טיפול של בתים מאזנים. כיצד הטיפול יכול לסייע בתהליך ההחלמה? באמצעות הידע והמיומנויות שנצברו בתוכניו(...)
   קרא עוד
   מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
   השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים