מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

  בית מאזן מהתמכרויות

  התמכרות הינו מושג רחב שמייצג פיתוח תלות בחומר או בדפוס התנהגותי מסוים באופן כפייתי. אנשים מצאו עצמם מתמודדים עם התמכרויות עוד משחר ימי ההיסטוריה, וככל שהקדמה מפתחת נוספים עוד ועוד מושאי התמכרות פוטנציאליים. ההתמכרות יכולה להיות כלפי אלכוהול, סמים, סיגריות ומשככי כאבים, וכן יכולה להתבטא בהתנהגויות כמו הימורים והפרעות אכילה. בית מאזן מהתמכרויות נועד לטפל בכל אחד מהסוגים הללו, תוך התאמת תוכנית גמילה אישית לכל מטופל.

  סוגי התמכרויות וכיצד ניתן לזהות אותן

  כאמור, יש שני סוגים של התמכרויות: התמכרות לחומרים המייצגת פיתוח תלות בסיגריות, אלכוהול, סמים ומשככי כאבים והתנהגויות התמכרותיות, המייצגות תלות בסקס, פורנו, הימורים, משחקי וידאו, קניות וסלולר. כל אחת מההתמכרויות נושאת בסימני היכר משלה, אולם ישנם כמה פרמטרים שלפיהם ניתן לזהות כי אדם סובל מהתמכרות:

  1. התעסקות טורדנית במושא ההתמכרות – המכור מקדיש את מרבית הזמן שלו, אם לא את כולו, לטובת השגת החומר \ נקיטה בהתנהגות ההתמכרותית. בין היתר הזמן משרת אותו גם להתאושש מההשפעות ההרסניות שיש להתמכרות עליו ועל סביבתו.
  2. חשק עז סביב מושא ההתמכרות – המכור חושק כל הזמן במושא ההתמכרות שלו, עד כדי רמה שזה מתעלה על כל חשק או רצון אחר.
  3. פיתוח אובססיה סביב מושא ההתמכרות – המכור חושב על מושא התמכרותו כל הזמן, עד לכדי מצב שזוהי המחשבה היחידה שמנהלת אותו ולא מעניין אותו שום דבר אחר.
  4. התעלמות מנזקים – המכור עשוי להיות מודע לנזקים שהוא מסב לעצמו ולסביבה שלו בעת מימוש ההתמכרות, אולם עדיין בוחר ביודעין להמשיך לצרוך את החומר \ לנקוט בהתנהגות ההתמכרותית שלו.
  5. התעלמות מבעיית ההתמכרות – המכור מכיר בעובדה שהוא סובל מבעיה התמכרותית, ועדיין מעדיף להתמיד במושא ההתמכרות על פני טיפול גמילה.

  בית מאזן מהתמכרויות – איך זה עוזר?

  בית מאזן מהתמכרויות משמש כבית עבור מכורים שמחליטים לעבור תהליך גמילה, בין אם למען משפחתם ובין אם למען עצמם. בתים מאזנים שונים מציעים שיטות גמילה שונות, כאשר היעילות מכולן הן אלו המשלבות טיפולי נפש לצד גמילה פיזית ממושא ההתמכרות.

   

  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

   מאמרים נוספים
   האתגר בטיפול בהתמכרויות
   זה יכול להיות מאתגר להשתלב מחדש בחברה למי שהשתמש בסמים במשך תקופה ארוכה. הם מאבדים קשר עם המציאות ותחומים פשוטים כמו קניות, מערכות יחסים רומנטיות ותחזוקת עבודה הופכים להיות קשים מנשוא עבור המכורים. החדשות הטובות הן שהם יכולים לדעת מה יכול ל(...)
   קרא עוד
   קבלת עזרה מקצועית
   קבלת עזרה מקצועית על ידי בית מאזן עשויה להציל חיים עבור אלו עם התמכרויות לאלכוהול או סמים. אבל לא תמיד קל לאתר את תוכנית הטיפול הטובה ביותר. על מנת לעזור לכם לקבל החלטה מושכלת ולבחור את רכז הגמילה המתאים ביותר, תוכלו לבחון את הגורמים החשובי(...)
   קרא עוד
   תוכניות טיפול ייחודיות בהתמכרויות
   אף אחד לא צריך להתמודד עם התמכרות בעצמו. למעשה, סיכויי ההצלחה של אנשים הנאבקים בהתמכרות לסמים משתפרים משמעותית כאשר המטופלים נכנסים לתוכניות טיפול של בתים מאזנים. כיצד הטיפול יכול לסייע בתהליך ההחלמה? באמצעות הידע והמיומנויות שנצברו בתוכניו(...)
   קרא עוד
   מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
   השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים