מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

  מרכז גמילה מהתמכרויות

  התמכרות הינו מושג רחב שמייצג פיתוח תלות בחומר או בדפוס התנהגותי מסוים באופן כפייתי. אנשים מצאו עצמם מתמודדים עם התמכרויות עוד משחר ימי ההיסטוריה, וככל שהקדמה מפתחת נוספים עוד ועוד מושאי התמכרות פוטנציאליים. ההתמכרות יכולה להיות כלפי אלכוהול, סמים, סיגריות ומשככי כאבים, וכן יכולה להתבטא בהתנהגויות כמו הימורים והפרעות אכילה. מרכז גמילה מהתמכרויות נועד לטפל בכל אחד מהסוגים הללו, תוך התאמת תוכנית גמילה אישית לכל מטופל.

  סוגי התמכרויות וכיצד ניתן לזהות אותן

  כאמור, יש שני סוגים של התמכרויות: התמכרות לחומרים המייצגת פיתוח תלות בסיגריות, אלכוהול, סמים ומשככי כאבים והתנהגויות התמכרותיות, המייצגות תלות בסקס, פורנו, הימורים, משחקי וידאו, קניות וסלולר. כל אחת מההתמכרויות נושאת בסימני היכר משלה, אולם ישנם כמה פרמטרים שלפיהם ניתן לזהות כי אדם סובל מהתמכרות:

  1. התעסקות טורדנית במושא ההתמכרות – המכור מקדיש את מרבית הזמן שלו, אם לא את כולו, לטובת השגת החומר \ נקיטה בהתנהגות ההתמכרותית. בין היתר הזמן משרת אותו גם להתאושש מההשפעות ההרסניות שיש להתמכרות עליו ועל סביבתו.
  2. חשק עז סביב מושא ההתמכרות – המכור חושק כל הזמן במושא ההתמכרות שלו, עד כדי רמה שזה מתעלה על כל חשק או רצון אחר.
  3. פיתוח אובססיה סביב מושא ההתמכרות – המכור חושב על מושא התמכרותו כל הזמן, עד לכדי מצב שזוהי המחשבה היחידה שמנהלת אותו ולא מעניין אותו שום דבר אחר.
  4. התעלמות מנזקים – המכור עשוי להיות מודע לנזקים שהוא מסב לעצמו ולסביבה שלו בעת מימוש ההתמכרות, אולם עדיין בוחר ביודעין להמשיך לצרוך את החומר \ לנקוט בהתנהגות ההתמכרותית שלו.
  5. התעלמות מבעיית ההתמכרות – המכור מכיר בעובדה שהוא סובל מבעיה התמכרותית, ועדיין מעדיף להתמיד במושא ההתמכרות על פני טיפול גמילה.

  מרכז גמילה מהתמכרויות – איך זה עוזר?

  מרכז גמילה מהתמכרויות משמש כבית עבור מכורים שמחליטים לעבור תהליך גמילה, בין אם למען משפחתם ובין אם למען עצמם. מרכזי גמילה שונים מציעים שיטות גמילה שונות, כאשר היעילות מכולן הן אלו המשלבות טיפולי נפש לצד גמילה פיזית ממושא ההתמכרות.

   

  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

   מאמרים נוספים
   נגמלים במרכז וממשיכים בדרך הישר
   כשאדם מתמכר לחומר מסוים, הוא לא שם לב שמגיע הרגע שבו השימוש יוצא משליטה והופך לממש מסוכן עבורו. זהו תהליך איטי בדרך כלל, שאליו נלווה תהליך אישי ונפשי מורכב ביותר, שבמסגרתו האדם הופך תלוי פיזית ונפשית בפעולה מסוימת או חומר. בתוך התהליך הזה,(...)
   קרא עוד
   נזהרים עם הכמות ששותים
   מי לא אוהב לשתות כוס יין או בירה צוננת בערב יום חמישי, אחרי שבוע קשה ומלא בעבודה ועשייה? כנראה שלא קיים אדם שלא באמת אוהב להתרפק על הטיפה המרה מידי פעם, ולאפשר לה להרגיע ולנחם אותו. עד כאן הכל מעולה, אלא אם כן מדובר בתחילתו של תהליך התמכרות(...)
   קרא עוד
   פרטיות במרכז גמילה
   מהן האפשרויות העומדות בפני אדם שבעל כורחו, הידרדר להתמכרות לסמים, אלכוהול ואפילו הימורים? בשלב הראשון, ינסה להיגמל בעצמו על ידי כך שפשוט יפסיק לצרוך את אותו חומר או לבצע את אותה פעולה שהוא שם לב שמשתלטת על חייו. במהרה יגלה שאין זה פשוט כפי(...)
   קרא עוד
   מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
   השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים