מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

  DBT

  טיפול דיאלקטי התנהגותי הינה שיטת טיפול שצמחה עם הגל השלישי של הטיפולים הקוגניטיביים התנהגותיים. שיטת טיפול זו נוסדה על מנת לתת מענה לאנשים עם קשיים בוויסות הרגשי, מחקרים רבים מראים כי מרבית המכורים סובלים מבעיה של קושי בזיהוי וויסות רגשות ולכן פונים לפתרונות בחומרים החיצוניים אשר מסייעים להם להימנע ממגע עם הרגש.

  את השיטה עובדים הן בטיפולים פרטניים והן בטיפול קבוצתי כאשר הדגש בטיפול הקבוצתי הוא על הקניית מיומנויות בארבע תחומים עיקריים:

  1. מיינדפולנס/ קשיבות – שיטה אשר נועדה לתת יתר תשומת לב לרגשות ולחוויות שאנו עוברים.
  2. תקשורת בין-אישית – מיומנויות שנועדו למנוע מצבים של ריצוי וביטול עצמי ודרכים נכונות לקיום תקשורת בריאה עם אנשים נוספים
  3. וויסות רגשי – מיומנויות לזיהוי הרגשות וכן להתמודדות עם רגשות קשים וויסות העוצמות של הרגש עצמו.
  4. עמידות במצוקה – כלים להתמודדות עם מצבים בהם יש תחושה של הצפה רגשית גדולה ללא שימוש בפעולות הרסניות. ֿֿ

  בטיפולים הפרטניים, הדגשים המרכזיים באים לידי ביטוי בולידציה ומתן תוקף לתחושות ורגשות הקיימים אצל המטופל, וכן במרכיב הדיאלקטיקה אשר מלמד את המטופלים לקבל את כל החלקים הקיימים בהם גם אם הם מנוגדים ולעבור לתפיסה קיומית של ״גם וגם״ ולא ״או או״.

  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

   כללי נוספים
   12 הצעדים
         טיפול בשיטת הצעדים מכוון להכרת והכלת כל רבדי הנפש והמורכבות שלה. הטיפול מקנה כלים הכרתיים שבעזרתם יבנו את מערכת ההבנה העצמית שלהם. תהליך הצמיחה הוא אישי ולא ניתן להעתיק ממסעה של נפש אחרת. אין לנו שליטה על המצאות החיצוני(...)
   קרא עוד
   טיפול בכתיבה
   סדנת כתיבה לנפש / מיכל פיקרסקי   למה כתיבה? כי כולנו כותבים ובזמן מצוקות אנחנו כותבים לפעמים יותר. לא תמיד אנחנו מעלים על הכתב, אבל כל אחד מאתנו מוצא את עצמו כותב לעצמו את סיפור חייו, את הנרטיב שלו. גם מי שמעולם לא כתב, יכול לכתוב. אם אנחנו(...)
   קרא עוד
   פסיכודרמה
   ״פסיכודרמה היא דרך לתרגל את החיים בלי להענש על טעויות / ז. מורנו״ פסיכודרמה הינה שיטת טיפול מבוססת פעולה . בפסיכודרמה עוברים ממרחב של ״לדבר על הדברים״ אל מרחב של לפעול את הדברים ולהביא אותם לחיים על ידי מגוון טכניקות וכלים. הפסיכודרמה מאפשר(...)
   קרא עוד
   מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
   השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים