מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

  הפרעות אכילה טיפול

  הפרעות אכילה הן קבוצת תופעות שמתבטאות בשינויים בהרגלי צריכת המזון עקב מצוקה נפשית. ההפרעה מתבטאת בשני סוגים של אכילה לא סדירה: אכילת כמויות גדולות של מזון במהירות רבה או היעדר אכילה \ צריכת כמויות מזון קטנות משמעותית. אותן הפרעות אכילה עשויות לגרום ללקויות במנגנונים פיזיים ונפשיים בגוף, ולעתים אף להרס מוחלט. הדרך לבלום את זה בצורה הכי מהירה, היא להעניק טיפול בסיוע של צוות מנוסה ומקצועי, בעל התמחות בטיפול בהפרעות אכילה.

  הפרעות אכילה טיפול – אנורקסיה ובולימיה

  למרות שיש בין המעטה בצריכת המזון לבין חווית בולמוסי אכילה, בבסיס ההפרעה ובין הסיבות הגורמות לכך יש דמיון רב. לרוב הפרעות אכילה נגרמות כתוצאה ממצוקה נפשית, שהפרעת האכילה מהווה סימפטום לכך. על כן, במרבית המקרים מתחילים בטיפול נקודתי המתמקד בהתמודדות עם נתוני המשקל הלא תקין, ורק בהמשך עוברים לדון באותה מצוקה רגשית שבעקבותיה התעוררה הפרעת אכילה.

  המצוקה הרגשית עשויה להיות קשיי גיל ההתגברות על כל השינויים המתחוללים במסגרתו, ניסיון ליצירת עצמאות על ידי נתק מההורים, דימוי עצמי וגופני נמוך, תגובה לריבים חוזרים ונשנים עם בני המשפחה, גורמים אישיותיים שונים ועוד. כל אלו עשויים להוות מקור להתפתחות הפרעת אכילה.

  הפרעות אכילה טיפול נפשי

  הטיפול הנפשי שננקט בעת הפרעות אכילה כמו בולימיה ואנורקסיה, מתמקד במאפיינים נלווים כמו הדימוי העצמי הנמוך של המטופל, מצבי הרוח המשתנים, לקות ביכולת לייצר קשרים בינאישיים טובים וכו'. במקרים בהם יש צורך לשלב גם טיפול תרופתי, מערבים גם פסיכיאטר בתהליך, כך שיהיה קל יותר להתמודד עם תחושות כמו חרדה ודיכאון.

  איש מקצוע נוסף שמעורב בטיפול הינו דיאטן, המהווה חלק פעיל מהטיפול ומדריך את המטופל כיצד להכין ארוחות שיתאימו עבורו. תחילה המטופל בוחר במזונות אהובים בלבד, כדרך לשוב לאכילה סדירה. בהמשך מחלקים את המזון לשש ארוחות קבועות ביום, כך שלא יהיה עומס על מערכת העיכול והגוף יתרגל מחדש לצרוך מזון באופן הנדרש.

  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

   מאמרים נוספים
   האתגר בטיפול בהתמכרויות
   זה יכול להיות מאתגר להשתלב מחדש בחברה למי שהשתמש בסמים במשך תקופה ארוכה. הם מאבדים קשר עם המציאות ותחומים פשוטים כמו קניות, מערכות יחסים רומנטיות ותחזוקת עבודה הופכים להיות קשים מנשוא עבור המכורים. החדשות הטובות הן שהם יכולים לדעת מה יכול ל(...)
   קרא עוד
   קבלת עזרה מקצועית
   קבלת עזרה מקצועית על ידי בית מאזן עשויה להציל חיים עבור אלו עם התמכרויות לאלכוהול או סמים. אבל לא תמיד קל לאתר את תוכנית הטיפול הטובה ביותר. על מנת לעזור לכם לקבל החלטה מושכלת ולבחור את רכז הגמילה המתאים ביותר, תוכלו לבחון את הגורמים החשובי(...)
   קרא עוד
   תוכניות טיפול ייחודיות בהתמכרויות
   אף אחד לא צריך להתמודד עם התמכרות בעצמו. למעשה, סיכויי ההצלחה של אנשים הנאבקים בהתמכרות לסמים משתפרים משמעותית כאשר המטופלים נכנסים לתוכניות טיפול של בתים מאזנים. כיצד הטיפול יכול לסייע בתהליך ההחלמה? באמצעות הידע והמיומנויות שנצברו בתוכניו(...)
   קרא עוד
   מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
   השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים