מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

  טיפול בהתמכרות לסמים – כמה מורכב זה?

  התמכרות לסמים יכולה לקרות לכל אדם ואדם, אולם אם חוקרים זאת לעומק מבינים שהנטייה להתמכרות היא אינדיבידואלית ומורכבת ממשתנים גנטיים וסביבתיים. מה שמהווה טריגר להתפתחות ההתמכרות לסמים הינם קשיים נפשיים או פיזיים שהאדם חווה, כאשר הסם מהווה מעין בריחה מהמציאות הכואבת.

  מאחר וההתמכרות לסמים מגיעה כתגובה למצב נפשי כלשהו, טיפול בהתמכרות לסמים עשוי להיות מורכב ומאתגר, אולם מי שמצליח להתמודד למול הקושי מרוויח חזרה את חייו כסדרם.

  איך מתחילים טיפול בהתמכרות לסמים?

  ישנן כמה דרכים להתחיל טיפול בהתמכרות לסמים. לעתים מקור המוטיבציה הוא באדם עצמו, שמרגיש שהגיע לשפל חייו ולהכחשת המצב אין עוד מקום. במקרים אחרים מתחילים גמילה לאור בקשה חוזרת ונשנית של מעגל הקרובים, אשר מגלים סימני דאגה כלפי המכור, ואילו לעתים אף כחלק מהליך משפטי מחייב בו צריכים להראות שיפור במצב. כך או כך, ההתחלה לא מעידה דבר על הסוף, שכן האתגר האמיתי הוא לצלוח את כל השלבים עד לכדי התנקות מוחלטת מהצורך בסם.

  למה גמילה מסמים היא כל כך מורכבת?

  עצם התלות בסם מצריכה מהמטופל להשקיע אקסטרה מאמצים בכל אחד ואחד משלבי הגמילה שהוא חווה. השלב הראשוני, המאופיין בגמילה פיזית, דוחק במטופל לגייס כוחות ולהתמודד עם תופעות הלוואי הקשות שמתעוררות בגוף לאור הניתוק מהסם (קריזים, הפרעות שינה, הזעת יתר, עצבנות, חרדה ועוד). המורכבות בשלב זה גורמת לרבים להרים ידיים ולשוב להשתמש בסם.

  טיפול בהתמכרות לסמים – למי פונים?

  אנשים שההתמכרות שלהם לסם הינה קלה יכולים לנסות לבצע גמילה עצמאית בבית. מי שחש שהוא פיתח תלות ממשית בסם, כך שכל חייו מתנהלים סביבו, צריך לפנות לכתובות מקצועיות שיסייעו לו לעבור את תהליך הגמילה. הגורם המוביל בתחום הינו מרכז גמילה, בו מועסקים אנשי מקצוע שונים מהתחום שיש להם ניסיון וידע בסיוע למטופלים וליווים לאורך כל התקופה. כמו כן, ישנם טיפולים ריכוזיים יותר המנוהלים מול איש מקצוע אחד, כמו למשל עובד סוציאלי או פסיכיאטר, אולם לעתים זה נותן מענה חלקי בלבד ולא מקיף מספיק.

   

   

  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

   מאמרים נוספים
   נגמלים במרכז וממשיכים בדרך הישר
   כשאדם מתמכר לחומר מסוים, הוא לא שם לב שמגיע הרגע שבו השימוש יוצא משליטה והופך לממש מסוכן עבורו. זהו תהליך איטי בדרך כלל, שאליו נלווה תהליך אישי ונפשי מורכב ביותר, שבמסגרתו האדם הופך תלוי פיזית ונפשית בפעולה מסוימת או חומר. בתוך התהליך הזה,(...)
   קרא עוד
   מרכזי גמילה עם טאץ' אישי
   אחד השלבים הקשים ביותר בכל תהליך גמילה, הוא ההכרה בבעיה וכמובן, לקיחת אחריות. זהו מסע מורכב וכואב, שאף אדם מכור לא יוכל לעולם להתמודד איתו לבד. בשל כך נוצרו מרכזי גמילה פרטיים המציעים מסגרת מקצועית ומקבלת, שבה כל מכור יוכל למצוא את מקומו לצ(...)
   קרא עוד
   נגמלים מסמים באמצע הדרך
   האם אפשר להיגמל מסמים? התשובה היא תמיד כן, תמיד לתת צ'אנס לאדם לבחור בחיים ולהתחיל מחדש. כדי לעשות את זה, עליו קודם כל לרצות זאת בעצמו. לאחר מכן, עליו להיכנס אל אחד מאותם מרכזי גמילה מסמים שמציעים מסלולי גמילה המותאמים אישית לכל מכור, כך שה(...)
   קרא עוד
   מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
   השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים