מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

  טיפול בהתמכרות לסמים – כמה מורכב זה?

  התמכרות לסמים יכולה לקרות לכל אדם ואדם, אולם אם חוקרים זאת לעומק מבינים שהנטייה להתמכרות היא אינדיבידואלית ומורכבת ממשתנים גנטיים וסביבתיים. מה שמהווה טריגר להתפתחות ההתמכרות לסמים הינם קשיים נפשיים או פיזיים שהאדם חווה, כאשר הסם מהווה מעין בריחה מהמציאות הכואבת.

  מאחר וההתמכרות לסמים מגיעה כתגובה למצב נפשי כלשהו, טיפול בהתמכרות לסמים עשוי להיות מורכב ומאתגר, אולם מי שמצליח להתמודד למול הקושי מרוויח חזרה את חייו כסדרם.

  איך מתחילים טיפול בהתמכרות לסמים?

  ישנן כמה דרכים להתחיל טיפול בהתמכרות לסמים. לעתים מקור המוטיבציה הוא באדם עצמו, שמרגיש שהגיע לשפל חייו ולהכחשת המצב אין עוד מקום. במקרים אחרים מתחילים גמילה לאור בקשה חוזרת ונשנית של מעגל הקרובים, אשר מגלים סימני דאגה כלפי המכור, ואילו לעתים אף כחלק מהליך משפטי מחייב בו צריכים להראות שיפור במצב. כך או כך, ההתחלה לא מעידה דבר על הסוף, שכן האתגר האמיתי הוא לצלוח את כל השלבים עד לכדי התנקות מוחלטת מהצורך בסם.

  למה גמילה מסמים היא כל כך מורכבת?

  עצם התלות בסם מצריכה מהמטופל להשקיע אקסטרה מאמצים בכל אחד ואחד משלבי הגמילה שהוא חווה. השלב הראשוני, המאופיין בגמילה פיזית, דוחק במטופל לגייס כוחות ולהתמודד עם תופעות הלוואי הקשות שמתעוררות בגוף לאור הניתוק מהסם (קריזים, הפרעות שינה, הזעת יתר, עצבנות, חרדה ועוד). המורכבות בשלב זה גורמת לרבים להרים ידיים ולשוב להשתמש בסם.

  טיפול בהתמכרות לסמים – למי פונים?

  אנשים שההתמכרות שלהם לסם הינה קלה יכולים לנסות לבצע גמילה עצמאית בבית. מי שחש שהוא פיתח תלות ממשית בסם, כך שכל חייו מתנהלים סביבו, צריך לפנות לכתובות מקצועיות שיסייעו לו לעבור את תהליך הגמילה. הגורם המוביל בתחום הינו מרכז גמילה, בו מועסקים אנשי מקצוע שונים מהתחום שיש להם ניסיון וידע בסיוע למטופלים וליווים לאורך כל התקופה. כמו כן, ישנם טיפולים ריכוזיים יותר המנוהלים מול איש מקצוע אחד, כמו למשל עובד סוציאלי או פסיכיאטר, אולם לעתים זה נותן מענה חלקי בלבד ולא מקיף מספיק.

   

   

  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

   מאמרים נוספים
   מרכזי גמילה פרטיים – עדיף על פני מ...
   אין זה קל להחליט שמפסיקים התמכרות. הרבה אנשים נאלצים להתמודד עם אותה תלות טורדנית שפיתחו כלפי התנהגות מסוימת, או לחלופין כלפי חפץ או חומר כלשהו. מאותו רגע ואילך הם מתקשים לשים סוף להתנהלות האובססיבית שלהם סביב מושא ההתמכרות. אם אתם או מי מק(...)
   קרא עוד
   מרכז גמילה מתרופות מרשם
   המטרה שלשמה נועדו תרופות מרשם הינה להקל על כאבם של אנשים החווים כאבי בחלקים שונים בגופים או בעת טיפולים רפואיים. עם זאת, תרופות המרשם מכילות בתוכן חומרים נרקוטיים, אשר גורמים להרבה מהמשתמשים בהן לפתח התמכרות ולהשתמש בתרופות גם שלא לצורך. הת(...)
   קרא עוד
   מרכז גמילה מהימורים – איך הוא יכול...
   כמו שיש התמכרות לחומרים מסוימים, כך יכולים לפתח במהלך החיים דפוסי התנהגות התמכרותיים, כאשר המוכר ביותר מהם הינו נטייה להימורים. יש כל מני דרכים להמר על כסף, חלקן נגישות יותר כמו מילוי טפסי לוטו או גירוד משחקי מזל ואילו חלקן נחשבות חוקיות פח(...)
   קרא עוד
   מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
   השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים