מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

  טיפול בהתמכרות לסמים – כמה מורכב זה?

  התמכרות לסמים יכולה לקרות לכל אדם ואדם, אולם אם חוקרים זאת לעומק מבינים שהנטייה להתמכרות היא אינדיבידואלית ומורכבת ממשתנים גנטיים וסביבתיים. מה שמהווה טריגר להתפתחות ההתמכרות לסמים הינם קשיים נפשיים או פיזיים שהאדם חווה, כאשר הסם מהווה מעין בריחה מהמציאות הכואבת.

  מאחר וההתמכרות לסמים מגיעה כתגובה למצב נפשי כלשהו, טיפול בהתמכרות לסמים עשוי להיות מורכב ומאתגר, אולם מי שמצליח להתמודד למול הקושי מרוויח חזרה את חייו כסדרם.

  איך מתחילים טיפול בהתמכרות לסמים?

  ישנן כמה דרכים להתחיל טיפול בהתמכרות לסמים. לעתים מקור המוטיבציה הוא באדם עצמו, שמרגיש שהגיע לשפל חייו ולהכחשת המצב אין עוד מקום. במקרים אחרים מתחילים גמילה לאור בקשה חוזרת ונשנית של מעגל הקרובים, אשר מגלים סימני דאגה כלפי המכור, ואילו לעתים אף כחלק מהליך משפטי מחייב בו צריכים להראות שיפור במצב. כך או כך, ההתחלה לא מעידה דבר על הסוף, שכן האתגר האמיתי הוא לצלוח את כל השלבים עד לכדי התנקות מוחלטת מהצורך בסם.

  למה גמילה מסמים היא כל כך מורכבת?

  עצם התלות בסם מצריכה מהמטופל להשקיע אקסטרה מאמצים בכל אחד ואחד משלבי הגמילה שהוא חווה. השלב הראשוני, המאופיין בגמילה פיזית, דוחק במטופל לגייס כוחות ולהתמודד עם תופעות הלוואי הקשות שמתעוררות בגוף לאור הניתוק מהסם (קריזים, הפרעות שינה, הזעת יתר, עצבנות, חרדה ועוד). המורכבות בשלב זה גורמת לרבים להרים ידיים ולשוב להשתמש בסם.

  טיפול בהתמכרות לסמים – למי פונים?

  אנשים שההתמכרות שלהם לסם הינה קלה יכולים לנסות לבצע גמילה עצמאית בבית. מי שחש שהוא פיתח תלות ממשית בסם, כך שכל חייו מתנהלים סביבו, צריך לפנות לכתובות מקצועיות שיסייעו לו לעבור את תהליך הגמילה. הגורם המוביל בתחום הינו מרכז גמילה, בו מועסקים אנשי מקצוע שונים מהתחום שיש להם ניסיון וידע בסיוע למטופלים וליווים לאורך כל התקופה. כמו כן, ישנם טיפולים ריכוזיים יותר המנוהלים מול איש מקצוע אחד, כמו למשל עובד סוציאלי או פסיכיאטר, אולם לעתים זה נותן מענה חלקי בלבד ולא מקיף מספיק.

   

   

  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

   מאמרים נוספים
   תהליך גמילה מקצועי
   התחלתם לעשן סמים לפני הרבה שנים? במשך לא מעט זמן הדברים היו תחת השליטה שלכם, אך משהו קרה בזמן האחרון? עם הזמן התחלתם לעשן סמים יותר ויותר חזקים והיום אתם כבר מכורים לכל דבר ועניין? אם כך, כדאי שתנצלו את הרגע הזה שבו אתם אומרים לעצמכם את האמ(...)
   קרא עוד
   כך תוכלו לשנות את המציאות שבה אתם חיים
   מהמרים? בכל יום זה קורה בהיקפים גדולים יותר? איבדתם כבר לא מעט דברים חשובים בחיים שלכם, כמו רכוש ובעיקר אהבה? אם כך, אפשר להבין מדוע אתם מרגישים אבודים. כדאי שתדעו: אתם לא לבד ואתם יכולים לשנות את המציאות שבה אתם חיים. הדברים נמצאים בידיים(...)
   קרא עוד
   התמכרות מורכבת הדורשת טיפול נכון ויעיל
   אתם מכורים לאלכוהול? הבנתם את זה לא מזמן ועד היום לא הצלחתם לעשות עם זה שום דבר? כבר לא מעט דברים איבדתם בחיים בגלל ההתמכרות שלכם לאלכוהול? אם כך, הגיע הזמן שתיקחו אחריות. אחרי הכול, מדובר כאן על החיים שלכם, על המשפחה, על החברים ועל כל מה ש(...)
   קרא עוד
   מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
   השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים