מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

  התמכרות לסמים

  תהליך התמכרות לסמים:

  תהליך ההתמכרות שבמקרה הטוב מוביל בסופו של דבר לגמילה, הוא תהליך שגרר כתיבה של הרבה מאד רעיונות תיאורטיים בנושא. באופן כללי, ישנן אמונות שונות ודעות שונות הנוגעות למי הוא אותו אחד שיתמכר. למשל, על פי תיאוריות שונות, אנשים שונים יכולים לעשות שימוש באותם חומרים בדיוק כאשר אלו שיש להם גן מסוים יתמכרו בסופו של דבר ואלו שאין להם אותו הגם לא יתמכרו. כמו כן, תיאוריות בתחום זה נוגעות גם למאפייני החיים בשעת השימוש. אדם מרקע מאד קשה עם קשיים רבים בחייו עשוי להיות מועד יותר להתמכרות עקב שימוש בחומרים לעומת אדם עם חיים ששווה לחיות גם בלי הסם. בכל אופן, גמילה מסמים נשארת הליך קשה ומורכב ללא תלות בסיבה בגינה חל השימוש.

  גמילה מסמים – איך זה מתחיל?

  גמילה מסמים יכולה להתחיל בכמה אופנים. זה יכול להיות צורך שנובע אצל אדם שהגיע לתחתית ממש. מנקודה זו, ההכחשה כבר אינה קיימת כפי שהייתה בעבר והקושי הנורא שולח אל עבר הטיפול. כמו כן, הרבה מאד פעמים, גמילה מסמים היא תוצר של לחץ מאנשים אוהבים ומגוננים ששולחים אפילו בכוח לעבר תהליך שכזה. לעיתים, גמילה מסמים נערכת כחלק מתהליך משפטי כלשהוא שמחייב לראות שיפור בנושא. בכל אופן, התחלה של גמילה מסמים עוד לא מבטיחה כלום לגב הצלחת התהליך.

  למה התהליך כל כך קשה?

  כמובן שהתלות בסם הופכת כל צעד של גמילה מסמים לכזה שדורש השקעת מאמצים רבה. בכל אופן, הרבה פעמים, הגוף עצמו עובר משהו קשה מאד עקב ניתוק מסמים. גמילה פיזית זו עשויה להקשות מאד על התהליך וליצור משבר אצל האדם שמנסה לגמול את עצמו.

  אל מי פונים לצורך גמילה מסמים?

  אם רוצים דמות מקצועית שתנחה תהליך של גמילה מסמים, ישנן כתובות רבות אליהן ניתן לפנות. ראשית, ישנם מרכזים שעושים הרבה מאד בתחום זה ומלווים קבוצות נגמלים לכל אורך השנה. כמו כן, ישנם מוסדות גמילה שנוקטים בשיטות מקצועיות שונות לצורך גמילה מוחלטת מהסם. כמו כן, הרבה פעמים גם טיפול של עובדים סוציאליים, אקדמאיים בתחום ההתמכרויות ועוד- יכולים להיות אפקטיביים ולסייע להצלחת התהליך.

  התמכרות לסמים - מה שחשוב לדעת

  טיפול בהתמכרות לסמים

  התמכרות לסמים גורמת לפגיעה נפשית ופיזית קיצונית במכור. בנוסף, ניתן לומר שהתמכרות לסמים מלווה בהתנהגויות אחרות שיכולות לסכן את הסביבה, קרובי המשפחה והחברים של המכור. על כן, יש צורך בקבלת טיפול בהתמכרות לסמים על מנת להימנע משימוש בסם ולמנוע את ההתדרדרות הנפשית והבריאותית של המטופל. במסגרת של מרכז הגמילה "וילה מטריקס" המטופל יכול לקבל את הסיוע הנחוץ לו בכדי להתגבר על תלות זו, לקבל יחס ייחודי ואישי ובכך להצליח בתהליך של הגמילה מסמים.

  הגישה המשולבת של טיפול בהתמכרות לסמים

  מכוון שהתמכרות לסמים הינה בעיה מורכבת וקשה מאוד ובבסיסה פסיכולוגית, לא קיים טיפול בהתמכרות לסמים שמתעסק רק בתסמינים אשר מופיעים בעת הגמילה. טיפול זה שם דגש על כל ההיבטים על מנת לסייע למכור להתגבר על ההתמכרות זו.

  להלן השלבים השונים של גישה משולבת לטיפול בהתמכרות לסמים:

  • השלב הראשון של הגמילה הוא השלב הפיזי, והוא הקשה ביותר עבור המטופל. בשלב זה, על המכור להפסיק את שימוש בסם על מנת לנקות את גופו מהחומר ומהנזקים להם הוא גורם בעת השימוש.
  • השלב השני מתייחס לעולם הרגשי של המטופל ולצורת חשיבה שלו. כאשר המטופל נקי מסמים, הוא יכול להתחיל טיפול רגשי על ידי פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, פסיכיאטריים ועוד. במהלך הטיפול, המטופל מבין מה הסיבה המקורית אשר הביאה לשימוש בסם, ולאחר מכן ילמד לחיות בצורה נורמטיבית מבלי לחזור ולצרוך סמים.
  • השלב השלישי והאחרון של הטיפול בהתמכרות לסמים מתמקד בשיקום תחומי החיים השונים, לדוגמא, שיקום תעסוקתי, שיקום חברתי, תיקון מערכות יחסים וכדומה.

  לעיתים, טיפולים אלו כוללים תרופות שנועדו לעזור למטופל להתמודד עם תסמיני הגמילה הקשים. חשוב לדעת שטיפולים מתקדמים המשלבים אמצעים שונים, יעזרו באופן יותר טוב למטופל להתגבר על קשיי הגמילה ויביאו לתחושה טובה יותר.

  חשיבות המשפחה בתהליך טיפול בהתמכרות לסמים

  המשפחה היא חלק בלתי נפרד מהטיפול, ויש מרכזי גמילה אשר מעניקים להם תפקיד חשוב ביותר במהלך הטיפול. ובכן, תפקידה הינה לתמוך במטופל ולקבל אותו ואת השיניים שהוא עבר. תגובת המשפחה משמעותית בהצלחת הגמילה.

  חשיבות המשפחה בתהליך טיפול בהתמכרות לסמים

  התמכרות לסמים קלים וקשים

  קיימים סוגים שונים של סמים, כגון קוקאין, סמי הזיה, חשיש, גראס ועוד. האדם שבוחר להשתמש בסמים, לחיות איתם ולחוש בחוויות דרכם, עושה זאת מתוך רצון לשכוח על מנת לא להרגיש עצב או לחוות קשיים בחייו. מרכז גמילה וילה מטריקס מעניק עבור מכורים לסמים טיפולים פסיכותרפי על ידי צוות מקצועי.  צוות זה רב תחומי וייצור בעבור מטופליו תכנית טיפולים ייחודית לפי סוג ורמת התמכרות, המבוססת על הצרכים קליניים.

  התמכרות לסמים קשים

  התמכרות לסמים קשים היא תופעה קשה מאוד ודורשת טיפולים ארוכים ושלבי גמילה לא פשוטים. שימוש בסמים קשים עלול להרוס לאדם את התנהגותו ולפגוע במשפחתו ובחבריו. ברוב המקרים, המכור לא יכול ולא מצליח לשלוט ברצונו לעשות שימוש בסם. למרות הנזק שגורמת ההתמכרות, המכור חש ברצון לצרוך את המנה הבאה ולאחר השימוש הראשון, הוא חוזר למנה נוספת אשר תמחזר את התחושה.

  קיימות סיבות מגוונות אשר מובילות להתמכרות לסמים קשים. הגורמים המשפיעים כוללים גם את הנקודות הבאות:

  • חשוב לציין שהתמכרות לסמים יכולה גם להתחיל מהתנסות בודדה, על מנת לברר איך היא משפיעה על גופנו ונפשנו. רק לאחר מכן, האדם מגלה שקשה לו להפסיק גם הוא ירצה ומבין את ההשפעות הממכרות.
  • התמכרות לסמים מובילה לתחושת הקלה מכאבים, מהשגרה והתמודדות עם העולם. עם זאת, לאחר שהסם תרם את השפעתו, כמו תסמיני הגמילה, המציאות קשה ומכה בכל הכוח. ואז נוצר הדחף לצרוך את הסם בשנית.

  כל הדברים הללו עשויים לגרום לרוב האנשים להפוך למכורים לסמים קשים מבלי שישימו לב לכך.

  טיפול בהתמכרויות לסמים

  כפי שנאמר, קיימים סוגים שונים של התמכרויות לסמים, והטיפול משתנה בהתאם לסוג הסם הנצרך. השלב הראשון של הגמילה כולל גמילה פיזית מסמים. בתהליך זה המטופל חווה תופעות לוואי קשות ושבירת קריז, רק בשימוש של סוגי סמים קשים. בניגוד לכך, השלב הנפשי קיימת עבור שימוש בכל סוגי הסמים ותהליך משתנה בין מטופל למטופל באופן אינדיבידואלי.

  במידה ואתם זקוקים לעזרה על מנת להיגמל לסמים, מומלץ ביותר להגיע אל מכון גמילה מקצועי.

  התמכרות לסמים קלים וקשים

  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

   טיפול בהתמכרויות נוספים
   מרחיקים מכם את הסמים ומצילים את חייכם
   התמכרות לסמים היא הרסנית בכל קנה מידה, בין אם מדובר בסמים קשים או סמים קלים. הסיבה לכך היא שמלבד המכור עצמו שנפגע מההתמכרות שלו, על כל אחד כזה ישנם כמה אנשים שלא מכורים אבל מושפעים מההתמכרות של אותו אדם. אנשים שקרובים אליו מאוד, צופים בו הו(...)
   קרא עוד
   נפרדים מהאלכוהול לנצח
   כשחושבים על גמילה מאלכוהול, המחשבה הראשונה בדרך כלל פשוטה מאוד. הרי בסך הכל מדובר בתהליך מהיר בו אדם מפסיק באופן חד ומהיר לצרוך אלכוהול, ומתרגל לזה. אין ספק שזה נשמע קל, אך בפועל מדובר באחד התהליכים המסובכים, הכואבים והמתישים ביותר שיש. על(...)
   קרא עוד
   אל תתמכרו למחסור בכאב
   משככי כאבים הם פתרון מעולה להקלה על כאבים של אדם, כך שרק הגיוני ליטול אותם ברגע שמורגשת אי נוחות שפוגעת בתפקוד היום יומי. הבעיה מתחילה כשהשימוש בתרופות ומשככי מכאבים הופך להתמכרות של ממש, ופתרון לכל בעיה ולו הקטנה ביותר. כך, התמכרות למשככי(...)
   קרא עוד
   מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
   השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים