מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

  מתי שימוש בסמים נחשב להתמכרות?

  כבר מגיל צעיר מחנכים אתכם שסמים הם מחוץ לתחום. הם קו אדום שאין לחצותו, שכן הדרך אחורה כמעט בלתי אפשרית ועל אחת כמה וכמה כשמדובר בסמים קשים. עם זאת, התמכרות לסמים היא בעיה מוכרת כיום כשישנם לא מעט אנשים שמוצאים עצמם מתמכרים – זו אפילו לא חייבת להיות התמכרות לסם קשה, מספיק ליהנות מההרגשה הטובה שמשרה הקנאביס למשל, בכדי שהדרך להתמכרות תהפוך למדרון חלקלק. אז מה עושים? ראשית, מכירים בבעיה; זהו הצעד הראשון לפתרון שלה. לאחר מכן, פונים למומחים של וילה מטריקס, אחד ממוסדות הגמילה המובילים בישראל ובעולם, לקבלת טיפול בהתמכרות לסמים וליווי מקצועי בגמילה מההתמכרות וחזרה לאורח חיים מאוזן.

  מהי התמכרות לסמים

  ההגדרה של התמכרות לסמים היא שימוש כרוני בסם כלשהו, באופן כפייתי שממש פוגע בכל מישורי חייו של אדם. סמים מורכבים מחומרים פסיכואקטיביים המשפיעים על מערכת העצבים, וכך משנים את תפקוד המוח ויוצרים שינויים בהכרה ובתפיסה. הסמים מחולקים לכמה קבוצות על פי השפעותיהם, למשל; סמי הזיה, סמים המדכאים את מערכת העצבים המרכזית, סמים מעוררים הממריצים את פעילותה, וכן סמים משככי כאבים שנרכשים לעתים כתרופות משככי כאבים רגילות לכל דבר. ההתמכרות מתחילה כשאדם צורך סם כלשהו ללא שליטה, ומפתח ממש תלות בו. בלעדי הסם, האדם חש שאינו מסוגל לתפקד ביום יום, ובכלל. זוהי כמובן תחושה שקרית שהחומרים הפעילים בסם יוצרים, ויש להבין כיצד לגשת לסיטואציה הזו ולנטרל את התחושות. כאן, נכנס מוסד הגמילה לתמונה.

  התמכרות שפוגעת בשגרת חייו של אדם ובסובבים אותו

  כשאדם עובר תהליך של התמכרות לסמים הוא לרוב גם מתנתק מחבריו ומשפחתו, כלומר מתקיימת פגיעה של ממש ביחסי האמון בין האדם לסביבתו, לצד הידרדרות במצבו הכלכלי וקושי ממשי לתפקד. מובן שישנו העניין החוקי, שכן סמים כידוע – הם לא חוקיים ברובם. אצל וילה מטריקס ימצא כל אדם מכור, מענה רפואי, חברתי ונפשי לבעיות ההתמכרות שלו, בין אם מדובר בהתמכרות לסמים, אלכוהול ואף להימורים. עם ידע מקצועי של שנים רבות ומוניטין חיובי בכל העולם, הרי שמדובר בכתובת הנכונה ביותר לגמילה יעילה.

   

   

   

   

  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

   מאמרים נוספים
   נגמלים במרכז וממשיכים בדרך הישר
   כשאדם מתמכר לחומר מסוים, הוא לא שם לב שמגיע הרגע שבו השימוש יוצא משליטה והופך לממש מסוכן עבורו. זהו תהליך איטי בדרך כלל, שאליו נלווה תהליך אישי ונפשי מורכב ביותר, שבמסגרתו האדם הופך תלוי פיזית ונפשית בפעולה מסוימת או חומר. בתוך התהליך הזה,(...)
   קרא עוד
   מרכזי גמילה עם טאץ' אישי
   אחד השלבים הקשים ביותר בכל תהליך גמילה, הוא ההכרה בבעיה וכמובן, לקיחת אחריות. זהו מסע מורכב וכואב, שאף אדם מכור לא יוכל לעולם להתמודד איתו לבד. בשל כך נוצרו מרכזי גמילה פרטיים המציעים מסגרת מקצועית ומקבלת, שבה כל מכור יוכל למצוא את מקומו לצ(...)
   קרא עוד
   נגמלים מסמים באמצע הדרך
   האם אפשר להיגמל מסמים? התשובה היא תמיד כן, תמיד לתת צ'אנס לאדם לבחור בחיים ולהתחיל מחדש. כדי לעשות את זה, עליו קודם כל לרצות זאת בעצמו. לאחר מכן, עליו להיכנס אל אחד מאותם מרכזי גמילה מסמים שמציעים מסלולי גמילה המותאמים אישית לכל מכור, כך שה(...)
   קרא עוד
   מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
   השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים