מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

  מתי שימוש בסמים נחשב להתמכרות?

  כבר מגיל צעיר מחנכים אתכם שסמים הם מחוץ לתחום. הם קו אדום שאין לחצותו, שכן הדרך אחורה כמעט בלתי אפשרית ועל אחת כמה וכמה כשמדובר בסמים קשים. עם זאת, התמכרות לסמים היא בעיה מוכרת כיום כשישנם לא מעט אנשים שמוצאים עצמם מתמכרים – זו אפילו לא חייבת להיות התמכרות לסם קשה, מספיק ליהנות מההרגשה הטובה שמשרה הקנאביס למשל, בכדי שהדרך להתמכרות תהפוך למדרון חלקלק. אז מה עושים? ראשית, מכירים בבעיה; זהו הצעד הראשון לפתרון שלה. לאחר מכן, פונים למומחים של וילה מטריקס, אחד ממוסדות הגמילה המובילים בישראל ובעולם, לקבלת טיפול בהתמכרות לסמים וליווי מקצועי בגמילה מההתמכרות וחזרה לאורח חיים מאוזן.

  מהי התמכרות לסמים

  ההגדרה של התמכרות לסמים היא שימוש כרוני בסם כלשהו, באופן כפייתי שממש פוגע בכל מישורי חייו של אדם. סמים מורכבים מחומרים פסיכואקטיביים המשפיעים על מערכת העצבים, וכך משנים את תפקוד המוח ויוצרים שינויים בהכרה ובתפיסה. הסמים מחולקים לכמה קבוצות על פי השפעותיהם, למשל; סמי הזיה, סמים המדכאים את מערכת העצבים המרכזית, סמים מעוררים הממריצים את פעילותה, וכן סמים משככי כאבים שנרכשים לעתים כתרופות משככי כאבים רגילות לכל דבר. ההתמכרות מתחילה כשאדם צורך סם כלשהו ללא שליטה, ומפתח ממש תלות בו. בלעדי הסם, האדם חש שאינו מסוגל לתפקד ביום יום, ובכלל. זוהי כמובן תחושה שקרית שהחומרים הפעילים בסם יוצרים, ויש להבין כיצד לגשת לסיטואציה הזו ולנטרל את התחושות. כאן, נכנס מוסד הגמילה לתמונה.

  התמכרות שפוגעת בשגרת חייו של אדם ובסובבים אותו

  כשאדם עובר תהליך של התמכרות לסמים הוא לרוב גם מתנתק מחבריו ומשפחתו, כלומר מתקיימת פגיעה של ממש ביחסי האמון בין האדם לסביבתו, לצד הידרדרות במצבו הכלכלי וקושי ממשי לתפקד. מובן שישנו העניין החוקי, שכן סמים כידוע – הם לא חוקיים ברובם. אצל וילה מטריקס ימצא כל אדם מכור, מענה רפואי, חברתי ונפשי לבעיות ההתמכרות שלו, בין אם מדובר בהתמכרות לסמים, אלכוהול ואף להימורים. עם ידע מקצועי של שנים רבות ומוניטין חיובי בכל העולם, הרי שמדובר בכתובת הנכונה ביותר לגמילה יעילה.

   

   

   

   

  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

   מאמרים נוספים
   תהליך גמילה מקצועי
   התחלתם לעשן סמים לפני הרבה שנים? במשך לא מעט זמן הדברים היו תחת השליטה שלכם, אך משהו קרה בזמן האחרון? עם הזמן התחלתם לעשן סמים יותר ויותר חזקים והיום אתם כבר מכורים לכל דבר ועניין? אם כך, כדאי שתנצלו את הרגע הזה שבו אתם אומרים לעצמכם את האמ(...)
   קרא עוד
   כך תוכלו לשנות את המציאות שבה אתם חיים
   מהמרים? בכל יום זה קורה בהיקפים גדולים יותר? איבדתם כבר לא מעט דברים חשובים בחיים שלכם, כמו רכוש ובעיקר אהבה? אם כך, אפשר להבין מדוע אתם מרגישים אבודים. כדאי שתדעו: אתם לא לבד ואתם יכולים לשנות את המציאות שבה אתם חיים. הדברים נמצאים בידיים(...)
   קרא עוד
   התמכרות מורכבת הדורשת טיפול נכון ויעיל
   אתם מכורים לאלכוהול? הבנתם את זה לא מזמן ועד היום לא הצלחתם לעשות עם זה שום דבר? כבר לא מעט דברים איבדתם בחיים בגלל ההתמכרות שלכם לאלכוהול? אם כך, הגיע הזמן שתיקחו אחריות. אחרי הכול, מדובר כאן על החיים שלכם, על המשפחה, על החברים ועל כל מה ש(...)
   קרא עוד
   מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
   השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים