מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

  מתי שימוש בסמים נחשב להתמכרות?

  כבר מגיל צעיר מחנכים אתכם שסמים הם מחוץ לתחום. הם קו אדום שאין לחצותו, שכן הדרך אחורה כמעט בלתי אפשרית ועל אחת כמה וכמה כשמדובר בסמים קשים. עם זאת, התמכרות לסמים היא בעיה מוכרת כיום כשישנם לא מעט אנשים שמוצאים עצמם מתמכרים – זו אפילו לא חייבת להיות התמכרות לסם קשה, מספיק ליהנות מההרגשה הטובה שמשרה הקנאביס למשל, בכדי שהדרך להתמכרות תהפוך למדרון חלקלק. אז מה עושים? ראשית, מכירים בבעיה; זהו הצעד הראשון לפתרון שלה. לאחר מכן, פונים למומחים של וילה מטריקס, אחד ממוסדות הגמילה המובילים בישראל ובעולם, לקבלת טיפול בהתמכרות לסמים וליווי מקצועי בגמילה מההתמכרות וחזרה לאורח חיים מאוזן.

  מהי התמכרות לסמים

  ההגדרה של התמכרות לסמים היא שימוש כרוני בסם כלשהו, באופן כפייתי שממש פוגע בכל מישורי חייו של אדם. סמים מורכבים מחומרים פסיכואקטיביים המשפיעים על מערכת העצבים, וכך משנים את תפקוד המוח ויוצרים שינויים בהכרה ובתפיסה. הסמים מחולקים לכמה קבוצות על פי השפעותיהם, למשל; סמי הזיה, סמים המדכאים את מערכת העצבים המרכזית, סמים מעוררים הממריצים את פעילותה, וכן סמים משככי כאבים שנרכשים לעתים כתרופות משככי כאבים רגילות לכל דבר. ההתמכרות מתחילה כשאדם צורך סם כלשהו ללא שליטה, ומפתח ממש תלות בו. בלעדי הסם, האדם חש שאינו מסוגל לתפקד ביום יום, ובכלל. זוהי כמובן תחושה שקרית שהחומרים הפעילים בסם יוצרים, ויש להבין כיצד לגשת לסיטואציה הזו ולנטרל את התחושות. כאן, נכנס מוסד הגמילה לתמונה.

  התמכרות שפוגעת בשגרת חייו של אדם ובסובבים אותו

  כשאדם עובר תהליך של התמכרות לסמים הוא לרוב גם מתנתק מחבריו ומשפחתו, כלומר מתקיימת פגיעה של ממש ביחסי האמון בין האדם לסביבתו, לצד הידרדרות במצבו הכלכלי וקושי ממשי לתפקד. מובן שישנו העניין החוקי, שכן סמים כידוע – הם לא חוקיים ברובם. אצל וילה מטריקס ימצא כל אדם מכור, מענה רפואי, חברתי ונפשי לבעיות ההתמכרות שלו, בין אם מדובר בהתמכרות לסמים, אלכוהול ואף להימורים. עם ידע מקצועי של שנים רבות ומוניטין חיובי בכל העולם, הרי שמדובר בכתובת הנכונה ביותר לגמילה יעילה.

   

   

   

   

  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

   מאמרים נוספים
   גמילה לא קלה
   תהליכי גמילה הם אף פעם לא פשוטים, גם כשמדובר על גמילה מקנאביס שבמחשבה ראשונה ודאי נתפסת כמו אחד מתהליכי הגמילה הקלילים יותר בעולם הסמים, בשל העובדה שהסם מוגדר כ'קל' בלבד. למעשה, ההפך הוא הנכון. ההגדרה הזו של 'סמים קלים' היא מתעתעת שכן התמכר(...)
   קרא עוד
   מצליחים להיגמל מהדפוס ההרסני
   הימורים נראים בהתחלה כמו משחקים נחמדים, בהם אתם בסך הכל מפקידים את המזל שלכם ביד הגורל ומקווים לטוב. בין אם מדובר במשחקי הימורים בהם לוקחים חלק אנשים אחרים או הימורים של אדם נגד מכונה, לעתים הדרך להתמכרות היא מהירה, ומה הפלא? על יוקר המחייה(...)
   קרא עוד
   מלכודת שיכולה לתעתע
   כשמדברים על סמים, בדרך כלל כמעט לא נעשית החלוקה הזו בין סמים קלים וקשים, לפחות לא עד שיורדים לשורש העניין ומתעמקים בכך. השאלה שנשאלת תמיד בהקשר הזה, הוא בנושא גמילה מסמים קלים ועד כמה היא שונה מכל גמילה אחרת, בעיקר מסמים קשים שידועים ביכולו(...)
   קרא עוד
   מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
   השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים