מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

  טיפול בהתמכרויות

  מרחיקים מכם את הסמים ומצילים את חייכם
  התמכרות לסמים היא הרסנית בכל קנה מידה, בין אם מדובר בסמים קשים או סמים קלים. הסיבה לכך היא שמלבד המכור עצמו שנפגע מההתמכרות שלו, על כל אחד כזה ישנם כמה אנשים שלא מכורים אבל מושפעים מההתמכרות של אותו אדם. אנשים שקרובים אליו מאוד, צופים בו הו(...)
  קרא עוד
  נפרדים מהאלכוהול לנצח
  כשחושבים על גמילה מאלכוהול, המחשבה הראשונה בדרך כלל פשוטה מאוד. הרי בסך הכל מדובר בתהליך מהיר בו אדם מפסיק באופן חד ומהיר לצרוך אלכוהול, ומתרגל לזה. אין ספק שזה נשמע קל, אך בפועל מדובר באחד התהליכים המסובכים, הכואבים והמתישים ביותר שיש. על(...)
  קרא עוד
  אל תתמכרו למחסור בכאב
  משככי כאבים הם פתרון מעולה להקלה על כאבים של אדם, כך שרק הגיוני ליטול אותם ברגע שמורגשת אי נוחות שפוגעת בתפקוד היום יומי. הבעיה מתחילה כשהשימוש בתרופות ומשככי מכאבים הופך להתמכרות של ממש, ופתרון לכל בעיה ולו הקטנה ביותר. כך, התמכרות למשככי(...)
  קרא עוד
  גמילה מפרקוסט
  בין תהליכי הגמילה השונים תוכלו למצוא גמילה מפרקוסט אשר הינו חומר משכך כאבים שניתן בעזרת מרשם רופא. אנשים רבים מתחילים שימוש בפרקוסט על מנת להקל על כאב פיזי שנגרם בעקבות מחלה או ניתוח ולא שמים לב איך אט אט הם נגררים אל שימוש יום יומי שכבר אי(...)
  קרא עוד
  גמילה מסרקוול
  תופעות גמילה מסרקוול לרוב יהיו תופעות קשות ולא נעימות. סרקוול הינה תרופה אנטי דיכאונית ממשפחת הציפרלקס אשר עוזרת לאנשים רבים אשר חווים מחסור בהפרשה של סרוטונין ועל כן מרגישים תחושות של דיכאון וחרדה במהלך היום יום. למרות שנראה כי הורדות תרופ(...)
  קרא עוד
  גמילה ממתדון
  תהליך גמילה מסמים כולל לעיתים שימוש במתדון אשר מקל על הסימפטומים אך מהווה חומר ממכר בפני עצמו כך שפעמים רבות נדרשת גם גמילה ממתדון. ההתמכרות לחומר זה אינה רק התמכרות פיזית אלא גם התמכרות נפשית והוא משמש כסם של ממש. בכדי להימנע מהתמכרות לחומ(...)
  קרא עוד
  גמילה מליתיום
  גמילה מליתיום יכולה להרגיש שונה בין אדם לאדם. ליתיום הינו כדור אשר תפקידו לייצב את מצב הרוח אצל אנשים אשר סובלים מעליות וירידות תכופות בו. כבר שנים שהשימוש בכדורים אנטי דיכאוניים הפך נפוץ ומוכר אך בשנים האחרונות ניתן לראות גם תופעה הולכת וג(...)
  קרא עוד
  גמילה מואבן
  גם לתרופות הניתנות במרשם יכולות להיות תופעות לוואי במידה והן נלקחות באופן קבוע, כך לגבי גמילה מואבן. על פניו נראה כי השימוש בואבן הינו תמים ולא יכול לפגוע בנו כלל אך כאשר השימוש הופך לתדיר קשה מאוד להפסיק אותו. לואבן ישנן תופעות לוואי לא מו(...)
  קרא עוד
  גמילה מאוקסיקוד
  לא רבים יודעים זאת אך גם תרופות מרשם עלולות למכר, קחו למשל גמילה מאוקסיקוד. על פניו מדובר בתרופה אשר ניתן להשיגה על ידי מרשם רופא מה שמייצר את התחושה כי השימוש בה הינו דבר בטוח, אך כאשר השימוש הופך תדיר והתרופה נלקחת באופן יום יומי אנו נגלה(...)
  קרא עוד
  גמילה תרופות אופיואידים
  אחת מההתמודדויות הקשות ביותר הינה גמילה תרופות אופיואידים. אופיואידים הינם חומרים ממכרים במיוחד אשר הגמילה מהם מלווה בתסמינים רבים ולא נעימים. אמנם פעמים רבות אופיואידים ניתנים בעזרת מרשם רופא אך אין זה אומר שניתן לקחת אותם בכמות בלתי נדלית(...)
  קרא עוד
  גמילה מתרופות שינה
  אם אתם לא מסוגלים להירדם ללא עזרה חיצונית כנראה שאתם זקוקים לתהליך גמילה מתרופות שינה. תרופות שינה מסופקות לרוב על ידי מרשם רופא ומטרתן לעזור לאנשים הסובלים מנדודי שינה תדירים. אין ספק כי ייעודן של תרופות אלו הינו חיובי אך לצערנו אנשים רבים(...)
  קרא עוד
  גמילה מתרופות נרקוטיות
  גמילה מתרופות נרקוטיות הינה למעשה גמילה מתרופות מרשם. ישנם מצבים בהם הגוף שלנו סובל מכאבים קשים למשל לאחר ניתוח, פציעה קשה, תאונה ועוד. על מנת להתמודד עם הכאב ניתנות תרופות נרקוטיות אשר אמנם מקלות באופן משמעותי על הכאב אך יש להן חיסרון אחד(...)
  קרא עוד
  גמילה מתרופות נגד דיכאון
  על מנת לעבור גמילה מתרופות נגד דיכאון בהצלחה חשוב לעשות זאת בצורה הדרגתית על מנת לאפשר לגוף את ההתאקלמות הנכונה. ניתן לראות כמות הולכת וגדלה של אנשים הבוחרים להיגמל מתרופות נגד דיכאון על מנת לאפשר לעצמם לחיות חיים יותר בריאים. במידה ואתם מר(...)
  קרא עוד
  מה כולל תהליך השיקום מהתמכרויות?
  וילה מטריקס הינה מרכז גמילה מתקדם, אשר ממוקם במתחם אקסקלוסיבי, ומציע תהליך גמילה ושיקום מהתמכרויות שונות. מה כולל תהליך השיקום מהתמכרויות? בוילה מטריקס מאמינים כי כל אדם הוא שונה, ולפיכך, יש להתאים את אופי הטיפול אל צרכיו האישיים. מלבד זאת,(...)
  קרא עוד
  גמילה מהרואין
  הרואין הינו סם קשה השייך למשפחת האופיאטים הגורם לחוויה פיזית ורגשית עוצמתית. כאשר מכור משתמש בהרואין הוא חווה רגעים של אושר ומרגיש כי אינו סבל מעולם. למרות התחושות האלו, הסם גורם לנזקים רבים וחריפים לגוף האדם, לבריאות הפיזית והנפשי של המכור(...)
  קרא עוד
  מה אלכוהול גורם לגוף
  השפעות אלכוהול על גוף האדם הינן הרסניות, כאשר התמכרות לאלכוהול היא אחת הקשות לגמילה, וזאת מכיוון שאלכוהול הינו חומר חוקי זול, אשר נפוץ וקל להשיגו. וילה מטריקס הינה מרכז גמילה פרטי, אשר מתמחה בטיפול בהתמכרויות שונות, ביניהן גם גמילה מהתמכרות(...)
  קרא עוד
  טיפול פסיכולוגי בהתמכרויות
  טיפול פסיכולוגי בהתמכרות הוא שלב מאוד משמעותי וחשוב על מנת שהגמילה תגיע להצלחה. וילה מטריקס, מרכז לגמילה הממוקם בהרצליה, מתייחס לגמילה הנפשית בצורה הטובה ביותר. ובכן, הטיפול הפסיכולוגי מתמקד בעיבוד טראומות מן העבר, בהתמודדות עם קשיים, בשינו(...)
  קרא עוד
  התמכרות לקניות
  התמכרות לקניות מתאפיינת על ידי מחשבה בלתי פוסקת על קניות והוצאות כבדות על רכישות שונות, גם במידה ואינן הכרחיות. התמכרות זו מובילה לתחושת לחץ ולליקוי בתפקוד היומיומי של המכור. עקב הקניות המרובות, המכור מוצא את עצמו עם חובות גדולות שקשה לחזיר(...)
  קרא עוד
  מרכז גמילה מאופיאטים
  אופיאטים הם למעשה חומרים אשר מבוססים על מורפיום, ולרוב הם נמצאים בתרופות לשיכוך כאבים, התמכרות לאופיאטים הינה התמכרות מאתגרת עוד יותר מבחינת הגמילה. וילה מטריקס הינה מרכז גמילה פרטי אקסקלוסיבי, אשר מתמחה בגמילה ושיקום מהתמכרויות שונות, ביני(...)
  קרא עוד
  האם אתה מכור למשככי כאבים?
  משככי כאבים נמצאים בכל ארון תרופות, בכל בית ורוב האנשים נוהגים לנטול אותם עקב כאבי ראש, כאבי בטן או סוגי אחרים של כאבים על מנת להקל עליהם. כאשר השימוש בתרופות אלו נעשה באופן קבוע, יומיומי ומופרז, ייתכן שאל יהיה בדובר במצב בו האדם מכור למשככ(...)
  קרא עוד
  התוכנית הטיפולית
  התוכנית מבוססת על צירוף שיטות מקובלות ושיטות אלטרנטיביות לטיפול בהתמכרות, כשדגש מיוחד מיושם על שילוב של תוכניות טיפול אינדיווידואליות בתוך תוכנית הטיפול הקבוצתית. המחקרים האחרונים בתחום הטיפול בהתמכרות ובפסיכיאטריה העלו, כי ישנה תלות ישירה(...)
  קרא עוד
  התמכרות לגראס
  רבים מניחים כי בשעה שמדברים על התמכרות לסמים, מדובר רק על סמים קשים כמו קוקאין או הרואין. ובכן, חשוב לדעת שהתמכרות לסמים יכולה לבוא לידי ביטוי גם בהתמכרות לסמים קלים דוגמת התמכרות לגראס. על אף שההתמכרות הפיזית הינה פחות חזקה, התמכרות לגראס(...)
  קרא עוד
  התמכרות להימורים
  התמכרות להימורים מאפיינים כאשר אנחנו שומעים את המונח התמכרות להימורים אנחנו מדמיינים לרוב קזינו ענק וסכומי עתק, כאשר בפועל לרוב מדובר באנשים אשר התמכרו למשחקי המזל הנפוצים בכל פיצוציה, כרטיסי גירוד וכולי. וילה מטריקס הינה מרכז גמילה אשר מתמ(...)
  קרא עוד
  פרמטרים לבחירת מרכז גמילה מאלכוהול
  בתקופה האחרונה, ניתן לראות יותר ויותר מרכזי גמילה מאלכוהול. בחיפוש אחר מרכז גמילה, חשוב מאד לא לבחור את המרכז הראשון אלא לבחון היטב את אותם פרמטרים על מנת להגיע לבחירה המתאימה ביותר. אילו פרמטרים יש להביא בחשבון: מקצועיות: בבחירת מרכז גמילה(...)
  קרא עוד
  התמכרות לסמים
  תהליך התמכרות לסמים: תהליך ההתמכרות שבמקרה הטוב מוביל בסופו של דבר לגמילה, הוא תהליך שגרר כתיבה של הרבה מאד רעיונות תיאורטיים בנושא. באופן כללי, ישנן אמונות שונות ודעות שונות הנוגעות למי הוא אותו אחד שיתמכר. למשל, על פי תיאוריות שונות, אנשי(...)
  קרא עוד
  התמכרות לתרופות מרשם
  https://www.youtube.com/watch?v=UENVyydKEts התמכרות לתרופות מרשם עם חומרים אופיאטים התמכרות לתרופות מרשם הינה התמכרות נפוצה מאוד, אשר חוצה גילאים ומעמדות. וילה מטריקס הינה מרכז טיפול ושיקום בהתמכרויות שונות, אשר מעניק טיפול מקצועי באווירה מ(...)
  קרא עוד
  טיפול בהפרעות אכילה
  כאשר מדברים על שילוב של גישות פסיכולוגיות, מדברים למעשה על כמה מודלים העוסקים בנישה של הפרעות אכילה. מורכבות כמו תופעה אנושית אשר היא למעשה הסיבה לריבוי גישות טיפול שלא תמיד דומות אחת לשנייה. שלושה מרכיבים תיאורטיים, מעשיים וטיפוליים שהם למ(...)
  קרא עוד
  התמכרות לאינטרנט
  רשת האינטרנט פורסת בפנינו מגוון רחב של יישומים, גלישה באתרים, דואר אלקטרוני, קבוצות דיון וחדרי שיחה. ההיצע הוא בלתי מוגבל, הזמינות תמידית, הנגישות ישירה ומהירה. היעילות והקלות הרבה שהאינטרנט הביא עימו לחיינו ניכר בכל תחום בחיינו, מהמקצועי ו(...)
  קרא עוד
  גמילה מהימורים
  גמילה מהימורים בוילה מטריקס לוטו, טוטו, ווינר, חישגד, משחקי הימורים באינטרנט ועוד רבים אחרים מהווים מלכודת חברתית להתמכרות אמיתית. נפילה למלכודת ההימורים, חיים בתוך פנטזיה של התעשרות מהירה ואשליה סביב המחשבה שכל פעם היא הפעם האחרונה. משחקי(...)
  קרא עוד
  התמכרות לאלכוהול
  מרבית האוכלוסייה הבוגרת נחשפה לשתיית אלכוהול במהלך חייה ואף נוהגת לשתות משקאות אלכוהולים באירועים חברתיים. שתיית אלכוהול החורגת מגבולות הנורמה והופכת להתמכרות כאשר האלכוהול משחק תפקיד מרכזי בחיים, השתייה הופכת קבועה ותדירותה הולכת וגוברת. ה(...)
  קרא עוד

  מידע נוסף בנושא

  טיפול בהתמכרות ותחלואה כפולה

  ההתמכרות הינה התנהגות כרונית, כלומר התנהגות שחוזרת על עצמה וגורמת לתוצאה פוגענית. ניתן להסביר את התנהגות זו בדחף בלתי נשלט להשתמש בחומר או להמשיך בפעולה שאדם יודע שמזיקה לו אך מעניקה לו תחושת נינוחות רגעית. להתמכרות יש מרכיבים אישיותיים, גנטיים והתפתחותיים. וילה מטריקס הינה מרכז פרטי המספק טיפול בהתמכרות שונות, כגון, סמים, אלכוהול, הימורים, אינטרנט. המרכז נמצא בתוך וילה פרטית מבודדת וממוקם בהרצליה. בכך, מטופלים יכולים לחוות חוויה טיפולית ברמה גבוהה וייחודית בתנאים אקסקלוסיביים.

  טיפול בהתמכרות השלבים השונים

  המטרה של טיפול בהתמכרות היא להביא את המטופלים לגמילה ולוודא כי הם לא יחזרו לסורם לאורך שנים. עקרון של טיפול זה משולב עם קבוצות תמיכה, שיחות פרטניות, סיוע סוציאלי בקהילה והתערבות טיפולית במשפחה. התערבות טיפולית זו נעשית ברמה מערכתית, אישית וקבוצתית גם יחד.

  כאשר מדברים על טיפול בהתמכרות, יש להתייחס לשלושה שלבים עיקריים ומשמעותיים לתהליך הגמילה – השלב הפיזי, הנפשי והסוציאלי:

  • השלב הפיזי הינו השלב הראשון שניתן להתמקד על מנת לטפל בהתמכרות. הוא תלוי בין התמכרויות שונות ואנשים הסובלים מהן ישלבו בשלב זה טיפול תרופתי עם מרשם מרופא מומחה.
  • בשלב השני של טיפול בהתמכרות, מתמקדים בנפשו של המטופל, כלומר באספקטים התוך – אישיים שלו. בין הדברים נתמקד באחריות לניהול חייו של המכור, חיזוק כוחות האגו והבנה לגבי הסיבה להתמכרות.
  • השלב האחרון הינו השלב הסוציאלי שמספק שיפור במערכות יחסים, והתערבות במערכות המשפחתית על מנת לאפשר להם לקבל את המטופל ואת השינויים שהוא עבר על ידי טיפול בהתמכרות.

  מטפלים בהתמכרויות

  גורמים להתמכרות

  קיים שילוב של גורמים גנטיים, נוירולוגיים וביולוגיים שיוצרים אנשים אשר מועדים לסבול יותר מהתמכרות לעומת אנשים אחרים. עם זאת, התמכרות יכולה לחזור או להופיע בגלל שינויים ותהליכי התנהגותיים מורכבים. יש לדעת שמוחו של מכור לסמים או אלכוהול שונה מאיש שאינו מכור לחומרים אלו. הסמים משנים את המוח של האדם באופן שמקדם שימוש באלכוהול או סמים ומסיבה זו הגמילה הינה אתגר קשה במיוחד אך לא בלתי אפשרי. על ידי מכון גמילה מקצועי וקבלת העזרה הנדרשת, ניתן יהיה להשלים את הטיפולים הנדרשים ולצלוח את תהליך הגמילה.

  טיפול בהתמכרויות לאלכוהול

  מרבית האוכלוסייה הבוגרת נחשפה לשתיית אלכוהול במהלך חייה ואף נוהגת לשתות משקאות אלכוהולים באירועים חברתיים. שתיית אלכוהול החורגת מגבולות הנורמה והופכת להתמכרות כאשר האלכוהול משחק תפקיד מרכזי בחיים, השתייה הופכת קבועה ותדירותה הולכת וגוברת. ההתמכרות לאלכוהול מסוכנת מאוד מביאה לאובדן שליטה, פגיעה בתפקוד היומיומי ובניהול שגרת החיים, פוגעת באנשים הקרובים ביותר אלינו ומזיקה עד מאוד לבריאות.

  בהתמכרות לאלכוהול מטרת הטיפול המרכזית היא להביא את המטופל לכדי הפסקת השתייה – גמילה מאלכוהול באופן מוחלט והחזרת המטופל למסלול חיים נורמטיבי. הטיפול מיועד לאלו המעוניינים בדיסקרטיות ובקבלת טיפול כוללני.

  הטיפול בהתמכרות לאלכוהול כולל שני שלבים, כאשר השלב הראשון מתייחס לגמילה מאלכוהול – גמילה פיזית, הפסקת השתייה. שלב זה הינו שלב רגיש מאוד אשר דורש ליווי צמוד 24 שעות של אחות ורופא בשל הסיכוניים הבריאותיים הקיימים בכך. השלב השני מתייחס לטיפול בהתמכרות לאלכוהול – גמילה נפשית מהצורך והכמיהה לשתיית האלכוהול.

  טיפול בהתמכרויות לסמים

  קיימים סוגים רבים של סמים : חשיש, גראס, קוקאין, סמי הזיה ועוד, ההתמכרות יכולה להיות לכל אחד מהם מהקל ועד לקשה ביותר. אנו מאמינים כי שימוש בסמים הינו תוצאה ולא בעיה. אדם הבוחר להשתמש בסמים, להרגיש דרכם ולחיות איתם, עושה זאת מתוך כאב עז, רצון לשכוח ולעיתים אף לא להרגיש. הבחירה וההחלטה להגיע לטיפול לא חייבת להילקח רק במצב של קריסה מוחלטת, ההבנה כי הסמים מהווים חוצץ בין האני להאני הפנימי האמיתי יכולה לקצר את הדרך ולחסוך הרבה כאב ואובדן. מכור לסמים אינו רק "הנרקומן מהתחנה המרכזית", מכור לסמים הוא גם הבחור 'המוצלח' שמשתמש עם החברים רק בסופי שבוע.

  מטרת הטיפול היא לגמול את המטופל משימוש בכל סוגי הסמים, תוך קבלת טיפול פסיכותראפי הוליסטי מצוות מקצועי נרחב אשר יסייע למטופל לגלות את עצמו מחדש.

  הטיפול בהתמכרות לסמים משתנה בהתאם לסוג הסם הנצרך. גמילה פיזית מסמים המלווה בתופעות לוואי ושבירת קריז קיימת רק בשימוש של סוגי סמים כגון: הירואין, ועוד. הגמילה הנפשית קיימת בשימוש של כל סוגי הסמים והתהליך הנדרש בה משתה מאדם לאדם באופן אינדיווידואלי.

  טיפול בהתמכרויות לקניות

  קניות מהוות חלק בלתי נפרד מחיינו, מהם לא ניתן להימנע: בגדים, מזון, אלקטרוניקה, קוסמטיקה ועוד ועוד. חלקנו לא אוהבים לערוך קניות ועושים זאת רק מתוך חובה, חלקנו האחר אוהבים זאת ועורכים קניות בהנאה מרובה. קניות הופכות להתמכרות של ממש כאשר הן מפסיקות להוות רק מקור להנאה או צורך ממשי, אלא משמשות כמקור לסיפוק דחפים ויצרים בלתי נשלטים.

  התמכרות לקניות היא כאשר הקניות הופכות לדחף בלתי נשלט עד כדי אובדן שליטה של ממש, הוצאת כספים ללא כל בקרה, קניית מוצרים אשר אין בהם כל צורך, הגדלת הוצאות וחובות.

  מטרת הטיפול בהתמכרות לקניות היא לסייע למטופל לחשוף את הסיבות האמיתיות לקנייה הכפייתית: פחד, דיכאון, ריקנות רגשית וערך עצמי נמוך. הרכישות הן ניסיון להתמודד עם רגשות אלה, והמצב שנוצר הינו מעגל קסמים מרושע. רק לאחר זיהוי הגורם לתחילת הבעיה כמשהו פנימי בתוכנו, ניתן יהיה למצוא את הפתרון לה.

  מטרת הטיפול בהתמכרות לקניות היא להביא את המטופל לפתח יכולת לקנות רק את הנדרש לו באמת ולא להשתמש בקניות כמנגנון להכחשה ולסיפוק צרכים מיידים.

  טיפול בהתמכרויות לאינטרנט

  רשת האינטרנט פורסת בפנינו מגוון רחב של יישומים, גלישה באתרים, דואר אלקטרוני, קבוצות דיון וחדרי שיחה. ההיצע הוא בלתי מוגבל, הזמינות תמידית, הנגישות ישירה ומהירה. היעילות והקלות הרבה שהאינטרנט הביא עימו לחיינו ניכר בכל תחום בחיינו, מהמקצועי והעד לאישי ביותר. התמכרות לאינטרנט מכונה כהתמכרות החדשה של שנות האלפיים. קיים קושי רב ביכולת לאבחן מתי השימוש באינטרנט הופך משימוש נורמטיבי להתמכרות של ממש, שכן רובנו ככולנו עושים שימוש תדיר באינטרנט. הגבול בין הנורמה להתמכרות עובר כאשר השימוש באינטרנט פוגע בתפקוד הכללי, עד כדי היווצרות יחסי תלות. שימוש באינטרנט לצורכי הימורים, קניות, מין, פורנוגרפיה ומעורבות חברתית שלילית, נמנים בהתמכרות זו ומהווים בעצם דרך למימוש התמכרויות אחרות שהיו גלויות או סמויות אצל חלק מהגולשים.

  מטרת הטיפול בהתמכרות לאינטרנט היא להחזיר את האיזון לחיים, סיוע בבניית חיים אמיתיים, תוך יציאה מהחיים הוירטואליים. ההבנה כי החיים האמיתיים מתנהלים בחוץ ולא מול המסך, קבלת סיפוק ריגשי נעשה מול בני אדם אמיתיים.

  טיפול בהתמכרויות למין

  מין מהווה חלק פעיל מחייו הבוגרים של האדם, על כן לא קל לשים את האצבע על הרגע בו הופכת ההנאה ממין להתמכרות. ניתן לזהות שמין הופך להתמכרות של ממש כאשר האדם מרגיש כי איבד על שליטה דחפיו ויצריו המיניים, אינו יכול להפסיק את העיסוק במין, המין בא על חשבון פעילויות וקשרים משמעותיים אחרים, צפייה מוגזמת בסרטים פורנוגראפיים, חיפוש תמידי אחרי פרטנרים מיניים בצ'טים, מועדונים וכד', אוננות אינטנסיבית מספר פעמים ביום לאורך תקופות ארוכות, בילוי ממושך במכוני ליווי ועוד.

  מטרת הטיפול בהתמכרות למין היא לסייע למטופל להחזיר את השליטה במין לחייו, יצירת ההבנה והמשמעות של יחסי המין והחשיבות שלהם בחיים הבוגרים, תיעול היצרים למקומות בונים בסביבה מאפשרת ומבינה.

  הגמילה מההתמכרות למין מתמקדת בעבודה אינטינסיבית עם המטופל על שליטה בדחפיו המיניים, שימוש במין בצורה בריאה ונורמטיבית.

  טיפול בהתמכרויות כדי לצאת לדרך חדשה

  המטרה החשובה והעיקרית של טיפול בהתמכרויות היא בסיוע למטופלים להיגמל פיזית מהצורך להשתמש או לבצע בחומרים אסורים ולהפסיק דפוסי ההתנהגות ההרסניים. וילה מטריקס הינו מרכז גמילה המציע תכנית חדשנית של טיפול בהתמכרות המשלבת תוכנית אינדיבידואלית, טיפול קבוצתי, וטיפול אינטימי בסטנדרטים ותנאים גבוהים במיוחד. הצוות של וילה מטריקס מומחה בתחום טיפול בהתמכרויות שונות. שיטת הטיפול הייחודית, המקצוענות והניסיון מבטיחים תנאים להצלחה בטיפול הגמילה מכל סוגי התמכרויות.

  טיפול בהתמכרויות שונות שכדאי להכיר

  ראשית, חשוב לציין כי יצירת דפוסי התמכרות באה לידי התנהגויות ושימוש בחומרים. כיום, ניתן למצוא מספר התמכרויות שניתן לטפל באמצעות טיפולים שונים ועל ידי צוות מקצועי במרכזי גמילה:

  • קיימים טיפולים המיועדים עבור אנשים המוכרים לאלכוהול, בין אם מדובר בבירה, יין או כל שתייה חריפה אחרת. שתייה מרובה של אלכוהול עשויה להוביל להתמכרות הרסנית. ניתן לטפל בהתמכרות זו בשני שלבים עיקריים, השלב הפיזי בו המכור מפסיק לשתות שתייה חריפה והשלב הנפשי בו הוא לומד להתמודד עם חייו ללא אלכוהול.
  • התמכרות לסמים קשים או קלים, כגון, הרואין, מריחואנה, קוקאין ועוד, דורשת טיפול גמילה. הטיפול מחולק לשני שלבים, פיזי ונפשי ומאוד דומה לטיפול לגמילה מאלכוהול.
  • התמכרות להימורים הכוללת מכונות מזל, משחקי קלפים וכדומה. מדובר בהתמכרות בה האדם מהמר סכומים כספים שיוביל לאובדן רב של כסף מבלי שהוא מצליח להפסיק. הטיפול בגמילה מהימורים נעשה באמצעות טיפולים שונים אשר המטרה היא לחבר את המטופל למציאות ולנתק אותו מעולם הפנטזיה בו הוא בוחר לחיות.

  תהליכי טיפול בהתמכרויות

  כל ההתמכרויות  דורשות התאמה אישית ביחס לאופן הביצוע וביחס לנסיבות של הטיפול בפועל. עם זאת, קיימים מספר תהליכים עיקריים ומרכזיים בטיפול בהתמכרויות דומות, לדוגמא, התמכרות לסמים והתמכרות לאלכוהול. קודם כל, תהליך גמילה מסמים כולל את השלב הראשון הפיזי, במהלכו המטופל חווה תסמיני הגמילה הקשים, אך באשפוז מלא ובסביבה בטוחה עם לווי רפואי 7/24. בתחילת האשפוז, מטופלים מקבלים אבחון פסיכולוגי ורפואי ולאחר מכך, בהתאם לאבחונים אלו מרכזי גמילה תתואם לו תכנית גמילה. ולסיום יש את השלב הנפשי והרגשי הכולל בתוכו טיפול קבוצתי ופרטני.

  מהן השיטות האלטרנטיביות לטיפול בהתמכרויות?

  התמכרות הינה מצב מורכב אשר מצריך טיפולים מקצועיים מסוגים שונים, הן במישור הפיזי והן במישור הרגשי, כאשר ישנה חשיבות רבה להסתכלות על האדם בראיה הוליסטית, כמכלול, על מנת לטפל בהתמכרות בצורה מלאה. וילה מטריקס הינה מרכז גמילה פרטי אשר מעניק למטופליו את ההזדמנות לעבור תהליך גמילה שיקום מהתמכרויות שונות כאשר בתהליך משולבים טיפולים קונבנציונליים וגם אלטרנטיביים – לקבלת תוצאות מקסימליות לאורך זמן. מהן השיטות האלטרנטיביות לטיפול בהתמכרויות? על כך במאמר הבא.

  שיטות אלטרנטיביות לטיפול בהתמכרויות

  באופן עקרוני, ישנו מגוון רב של טיפולים אלטרנטיביים אשר יכולים להועיל לכל אדם בכל עת, ובמצב של קושי ואתגר כמו למשל בעת תהליך גמילה, ישנה חשיבות רבה אף יותר לסייע לאדם ככל שניתן על מנת להפחית מתח, חרדה, לשפר מצב רוח ולהקל על תסמינים פיזיים. הנה כמה מן הטיפולים האלטרנטיביים אשר יכולים לסייע בתהליך גמילה מהתמכרויות:

  • טיפול באומנות: ביטוי אומנותי יכול להיות כלי נפלא להוציא החוצה תכנים אשר קשה לתת להם ביטוי במילים. השימוש באומנות עושה שירות רב עבור כל אדם אשר נמצא במצבי משבר, לא רק ככלי לביטוי אלא גם כאמצעי מרגיע ומשחרר אשר המטופל יוכל לאמץ אותו אל חייו, וזאת ללא כל רקע או ידע מקדים בתחום. הוא נכון בכל גיל ובכל זמן וקל מאוד להתחבר אליו.
  • טיפול רגשי פרטני או קבוצתי – בחוף הים: טיפולים רגשיים הינם עוצמתיים ביותר, וכאשר הם מתקיימים במרחב הפתוח ובאוויר המרפא של חוף הים, הם הופכים עוצמתיים ומשחררים אף יותר. חוף הים הוא מרחב מאפשר מאוד, אשר מעודד פתיחות ומשרה תחושה ייחודית של שקט ושלווה בשילוב עם עוצמה וכוח, מה שתורם רבות למפגש הטיפולי.
  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
  השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

   חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים