מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

טיפול בהתמכרויות

ההתמכרות הינה התנהגות כרונית, כלומר התנהגות שחוזרת על עצמה וגורמת לתוצאה פוגענית. ניתן להסביר את התנהגות זו בדחף בלתי נשלט להשתמש בחומר או להמשיך בפעולה שאדם יודע שמזיקה לו אך מעניקה לו תחושת נינוחות רגעית. להתמכרות יש מרכיבים אישיותיים, גנטיים והתפתחותיים. וילה מטריקס הינה מרכז פרטי המספק טיפול בהתמכרות שונות, כגון, סמים, אלכוהול, הימורים, אינטרנט. המרכז נמצא בתוך וילה פרטית מבודדת וממוקם בהרצליה. בכך, מטופלים יכולים לחוות חוויה טיפולית ברמה גבוהה וייחודית בתנאים אקסקלוסיביים.

טיפול בהתמכרות – השלבים השונים

המטרה של טיפול בהתמכרות היא להביא את המטופלים לגמילה ולוודא כי הם לא יחזרו לסורם לאורך שנים. עקרון של טיפול זה משולב עם קבוצות תמיכה, שיחות פרטניות, סיוע סוציאלי בקהילה והתערבות טיפולית במשפחה. התערבות טיפולית זו נעשית ברמה מערכתית, אישית וקבוצתית גם יחד.

כאשר מדברים על טיפול בהתמכרות, יש להתייחס לשלושה שלבים עיקריים ומשמעותיים לתהליך הגמילה – השלב הפיזי, הנפשי והסוציאלי:

  • השלב הפיזי הינו השלב הראשון שניתן להתמקד על מנת לטפל בהתמכרות. הוא תלוי בין התמכרויות שונות ואנשים הסובלים מהן ישלבו בשלב זה טיפול תרופתי עם מרשם מרופא מומחה.
  • בשלב השני של טיפול בהתמכרות, מתמקדים בנפשו של המטופל, כלומר באספקטים התוך – אישיים שלו. בין הדברים נתמקד באחריות לניהול חייו של המכור, חיזוק כוחות האגו והבנה לגבי הסיבה להתמכרות.
  • השלב האחרון הינו השלב הסוציאלי שמספק שיפור במערכות יחסים, והתערבות במערכות המשפחתית על מנת לאפשר להם לקבל את המטופל ואת השינויים שהוא עבר על ידי טיפול בהתמכרות.

גורמים להתמכרות

קיים שילוב של גורמים גנטיים, נוירולוגיים וביולוגיים שיוצרים אנשים אשר מועדים לסבול יותר מהתמכרות לעומת אנשים אחרים. עם זאת, התמכרות יכולה לחזור או להופיע בגלל שינויים ותהליכי התנהגותיים מורכבים. יש לדעת שמוחו של מכור לסמים או אלכוהול שונה מאיש שאינו מכור לחומרים אלו. הסמים משנים את המוח של האדם באופן שמקדם שימוש באלכוהול או סמים ומסיבה זו הגמילה הינה אתגר קשה במיוחד אך לא בלתי אפשרי. על ידי מכון גמילה מקצועי וקבלת העזרה הנדרשת, ניתן יהיה להשלים את הטיפולים הנדרשים ולצלוח את תהליך הגמילה.

טיפול בהתמכרויות – השלבים השונים

וילה מטריקס רילואוד הינה מרכז החלמה המיועד לטיפול בהתמכרויות, תחלואה כפולה, ניהול חיים ופתרון משברים. המקום מציע טיפול במגוון התמכרויות:

טיפול בהתמכרויות לאלכוהול

מרבית האוכלוסייה הבוגרת נחשפה לשתיית אלכוהול במהלך חייה ואף נוהגת לשתות משקאות אלכוהולים באירועים חברתיים. שתיית אלכוהול החורגת מגבולות הנורמה והופכת להתמכרות כאשר האלכוהול משחק תפקיד מרכזי בחיים, השתייה הופכת קבועה ותדירותה הולכת וגוברת. ההתמכרות לאלכוהול מסוכנת מאוד מביאה לאובדן שליטה, פגיעה בתפקוד היומיומי ובניהול שגרת החיים, פוגעת באנשים הקרובים ביותר אלינו ומזיקה עד מאוד לבריאות.

בהתמכרות לאלכוהול מטרת הטיפול המרכזית היא להביא את המטופל לכדי הפסקת השתייה – גמילה מאלכוהול באופן מוחלט והחזרת המטופל למסלול חיים נורמטיבי. הטיפול מיועד לאלו המעוניינים בדיסקרטיות ובקבלת טיפול כוללני.

הטיפול בהתמכרות לאלכוהול כולל שני שלבים, כאשר השלב הראשון מתייחס לגמילה מאלכוהול – גמילה פיזית, הפסקת השתייה. שלב זה הינו שלב רגיש מאוד אשר דורש ליווי צמוד 24 שעות של אחות ורופא בשל הסיכוניים הבריאותיים הקיימים בכך. השלב השני מתייחס לטיפול בהתמכרות לאלכוהול – גמילה נפשית מהצורך והכמיהה לשתיית האלכוהול.

טיפול בהתמכרויות לסמים

קיימים סוגים רבים של סמים : חשיש, גראס, קוקאין, סמי הזיה ועוד, ההתמכרות יכולה להיות לכל אחד מהם מהקל ועד לקשה ביותר. אנו מאמינים כי שימוש בסמים הינו תוצאה ולא בעיה. אדם הבוחר להשתמש בסמים, להרגיש דרכם ולחיות איתם, עושה זאת מתוך כאב עז, רצון לשכוח ולעיתים אף לא להרגיש. הבחירה וההחלטה להגיע לטיפול לא חייבת להילקח רק במצב של קריסה מוחלטת, ההבנה כי הסמים מהווים חוצץ בין האני להאני הפנימי האמיתי יכולה לקצר את הדרך ולחסוך הרבה כאב ואובדן. מכור לסמים אינו רק "הנרקומן מהתחנה המרכזית", מכור לסמים הוא גם הבחור 'המוצלח' שמשתמש עם החברים רק בסופי שבוע.

מטרת הטיפול היא לגמול את המטופל משימוש בכל סוגי הסמים, תוך קבלת טיפול פסיכותראפי הוליסטי מצוות מקצועי נרחב אשר יסייע למטופל לגלות את עצמו מחדש.

הטיפול בהתמכרות לסמים משתנה בהתאם לסוג הסם הנצרך. גמילה פיזית מסמים המלווה בתופעות לוואי ושבירת קריז קיימת רק בשימוש של סוגי סמים כגון: הירואין, ועוד. הגמילה הנפשית קיימת בשימוש של כל סוגי הסמים והתהליך הנדרש בה משתה מאדם לאדם באופן אינדיווידואלי.

טיפול בהתמכרויות לקניות

קניות מהוות חלק בלתי נפרד מחיינו, מהם לא ניתן להימנע: בגדים, מזון, אלקטרוניקה, קוסמטיקה ועוד ועוד. חלקנו לא אוהבים לערוך קניות ועושים זאת רק מתוך חובה, חלקנו האחר אוהבים זאת ועורכים קניות בהנאה מרובה. קניות הופכות להתמכרות של ממש כאשר הן מפסיקות להוות רק מקור להנאה או צורך ממשי, אלא משמשות כמקור לסיפוק דחפים ויצרים בלתי נשלטים.

התמכרות לקניות היא כאשר הקניות הופכות לדחף בלתי נשלט עד כדי אובדן שליטה של ממש, הוצאת כספים ללא כל בקרה, קניית מוצרים אשר אין בהם כל צורך, הגדלת הוצאות וחובות.

מטרת הטיפול בהתמכרות לקניות היא לסייע למטופל לחשוף את הסיבות האמיתיות לקנייה הכפייתית: פחד, דיכאון, ריקנות רגשית וערך עצמי נמוך. הרכישות הן ניסיון להתמודד עם רגשות אלה, והמצב שנוצר הינו מעגל קסמים מרושע. רק לאחר זיהוי הגורם לתחילת הבעיה כמשהו פנימי בתוכנו, ניתן יהיה למצוא את הפתרון לה.

מטרת הטיפול בהתמכרות לקניות היא להביא את המטופל לפתח יכולת לקנות רק את הנדרש לו באמת ולא להשתמש בקניות כמנגנון להכחשה ולסיפוק צרכים מיידים.

טיפול בהתמכרויות לאינטרנט

רשת האינטרנט פורסת בפנינו מגוון רחב של יישומים, גלישה באתרים, דואר אלקטרוני, קבוצות דיון וחדרי שיחה. ההיצע הוא בלתי מוגבל, הזמינות תמידית, הנגישות ישירה ומהירה. היעילות והקלות הרבה שהאינטרנט הביא עימו לחיינו ניכר בכל תחום בחיינו, מהמקצועי והעד לאישי ביותר. התמכרות לאינטרנט מכונה כהתמכרות החדשה של שנות האלפיים. קיים קושי רב ביכולת לאבחן מתי השימוש באינטרנט הופך משימוש נורמטיבי להתמכרות של ממש, שכן רובנו ככולנו עושים שימוש תדיר באינטרנט. הגבול בין הנורמה להתמכרות עובר כאשר השימוש באינטרנט פוגע בתפקוד הכללי, עד כדי היווצרות יחסי תלות. שימוש באינטרנט לצורכי הימורים, קניות, מין, פורנוגרפיה ומעורבות חברתית שלילית, נמנים בהתמכרות זו ומהווים בעצם דרך למימוש התמכרויות אחרות שהיו גלויות או סמויות אצל חלק מהגולשים.

מטרת הטיפול בהתמכרות לאינטרנט היא להחזיר את האיזון לחיים, סיוע בבניית חיים אמיתיים, תוך יציאה מהחיים הוירטואליים. ההבנה כי החיים האמיתיים מתנהלים בחוץ ולא מול המסך, קבלת סיפוק ריגשי נעשה מול בני אדם אמיתיים.

טיפול בהתמכרויות למין

מין מהווה חלק פעיל מחייו הבוגרים של האדם, על כן לא קל לשים את האצבע על הרגע בו הופכת ההנאה ממין להתמכרות. ניתן לזהות שמין הופך להתמכרות של ממש כאשר האדם מרגיש כי איבד על שליטה דחפיו ויצריו המיניים, אינו יכול להפסיק את העיסוק במין, המין בא על חשבון פעילויות וקשרים משמעותיים אחרים, צפייה מוגזמת בסרטים פורנוגראפיים, חיפוש תמידי אחרי פרטנרים מיניים בצ'טים, מועדונים וכד', אוננות אינטנסיבית מספר פעמים ביום לאורך תקופות ארוכות, בילוי ממושך במכוני ליווי ועוד.

מטרת הטיפול בהתמכרות למין היא לסייע למטופל להחזיר את השליטה במין לחייו, יצירת ההבנה והמשמעות של יחסי המין והחשיבות שלהם בחיים הבוגרים, תיעול היצרים למקומות בונים בסביבה מאפשרת ומבינה.

הגמילה מההתמכרות למין מתמקדת בעבודה אינטינסיבית עם המטופל על שליטה בדחפיו המיניים, שימוש במין בצורה בריאה ונורמטיבית.

תחלואה כפולה

מטופלים הסובלים ממחלה או הפרעה נפשית, לה נלווית גם התמכרות כלשהי. המחלה הנפשית וההתמכרות משמרות אחת את השנייה ולעיתים התדרדרות באחת מביאה להתדרדרותה של האחרת. מהות הטיפול מתמקדת באיזון הנפש תוך גמילה מההתמכרות. איזון תרופתי המשלב טיפול נפשי עמוק, בליווי של טיפול פסיכיאטרי וטיפול פסיכו תרפויטי. מטרת הטיפול להחזיר את המטופל למעגל החיים הנורמטיבי, החזרתו לתפקוד עצמאי רציף.

אצלנו ניתנת לכל מטופל לחוות חווית טיפול ייחודית, ללא רישום וללא סטיגמה שתלווה אותם כל חייהם. בסביבה מכילה ותומכת, עם תנאים אקסקלוסיביים ובעזרת אנשי המקצוע מתחומים שונים ומהשורה הראשונה. טיפול אישי, אינדיווידואלי, המשלב מסגרת קבוצתית תומכת!

טיפול בהתמכרויות בוילה מטריקס

טיפול בהתמכרויות כדי לצאת לדרך חדשה

המטרה החשובה והעיקרית של טיפול בהתמכרויות היא בסיוע למטופלים להיגמל פיזית מהצורך להשתמש או לבצע בחומרים אסורים ולהפסיק דפוסי ההתנהגות ההרסניים. וילה מטריקס הינו מרכז גמילה המציע תכנית חדשנית של טיפול בהתמכרות המשלבת תוכנית אינדיבידואלית, טיפול קבוצתי, וטיפול אינטימי בסטנדרטים ותנאים גבוהים במיוחד. הצוות של וילה מטריקס מומחה בתחום טיפול בהתמכרויות שונות. שיטת הטיפול הייחודית, המקצוענות והניסיון מבטיחים תנאים להצלחה בטיפול הגמילה מכל סוגי התמכרויות.

טיפול בהתמכרויות שונות שכדאי להכיר

ראשית, חשוב לציין כי יצירת דפוסי התמכרות באה לידי התנהגויות ושימוש בחומרים. כיום, ניתן למצוא מספר התמכרויות שניתן לטפל באמצעות טיפולים שונים ועל ידי צוות מקצועי במרכזי גמילה:

  • קיימים טיפולים המיועדים עבור אנשים המוכרים לאלכוהול, בין אם מדובר בבירה, יין או כל שתייה חריפה אחרת. שתייה מרובה של אלכוהול עשויה להוביל להתמכרות הרסנית. ניתן לטפל בהתמכרות זו בשני שלבים עיקריים, השלב הפיזי בו המכור מפסיק לשתות שתייה חריפה והשלב הנפשי בו הוא לומד להתמודד עם חייו ללא אלכוהול.
  • התמכרות לסמים קשים או קלים, כגון, הרואין, מריחואנה, קוקאין ועוד, דורשת טיפול גמילה. הטיפול מחולק לשני שלבים, פיזי ונפשי ומאוד דומה לטיפול לגמילה מאלכוהול.
  • התמכרות להימורים הכוללת מכונות מזל, משחקי קלפים וכדומה. מדובר בהתמכרות בה האדם מהמר סכומים כספים שיוביל לאובדן רב של כסף מבלי שהוא מצליח להפסיק. הטיפול בגמילה מהימורים נעשה באמצעות טיפולים שונים אשר המטרה היא לחבר את המטופל למציאות ולנתק אותו מעולם הפנטזיה בו הוא בוחר לחיות.

תהליכי טיפול בהתמכרויות

כל ההתמכרויות  דורשות התאמה אישית ביחס לאופן הביצוע וביחס לנסיבות של הטיפול בפועל. עם זאת, קיימים מספר תהליכים עיקריים ומרכזיים בטיפול בהתמכרויות דומות, לדוגמא, התמכרות לסמים והתמכרות לאלכוהול. קודם כל, תהליך גמילה מסמים כולל את השלב הראשון הפיזי, במהלכו המטופל חווה תסמיני הגמילה הקשים, אך באשפוז מלא ובסביבה בטוחה עם לווי רפואי 7/24. בתחילת האשפוז, מטופלים מקבלים אבחון פסיכולוגי ורפואי ולאחר מכך, בהתאם לאבחונים אלו מרכזי גמילה תתואם לו תכנית גמילה. ולסיום יש את השלב הנפשי והרגשי הכולל בתוכו טיפול קבוצתי ופרטני.

מהן השיטות האלטרנטיביות לטיפול בהתמכרויות?

מהן השיטות האלטרנטיביות לטיפול בהתמכרויות?

התמכרות הינה מצב מורכב אשר מצריך טיפולים מקצועיים מסוגים שונים, הן במישור הפיזי והן במישור הרגשי, כאשר ישנה חשיבות רבה להסתכלות על האדם בראיה הוליסטית, כמכלול, על מנת לטפל בהתמכרות בצורה מלאה. וילה מטריקס הינה מרכז גמילה פרטי אשר מעניק למטופליו את ההזדמנות לעבור תהליך גמילה שיקום מהתמכרויות שונות כאשר בתהליך משולבים טיפולים קונבנציונליים וגם אלטרנטיביים – לקבלת תוצאות מקסימליות לאורך זמן. מהן השיטות האלטרנטיביות לטיפול בהתמכרויות? על כך במאמר הבא.

שיטות אלטרנטיביות לטיפול בהתמכרויות

באופן עקרוני, ישנו מגוון רב של טיפולים אלטרנטיביים אשר יכולים להועיל לכל אדם בכל עת, ובמצב של קושי ואתגר כמו למשל בעת תהליך גמילה, ישנה חשיבות רבה אף יותר לסייע לאדם ככל שניתן על מנת להפחית מתח, חרדה, לשפר מצב רוח ולהקל על תסמינים פיזיים. הנה כמה מן הטיפולים האלטרנטיביים אשר יכולים לסייע בתהליך גמילה מהתמכרויות:

  • הידרותרפיה: זהו טיפול באמצעות מים, אשר נעשה בתוך בריכת מים, בה המטפל מערסל את המטופל ומניע אותו בתוך המים בדרכים שונות ועדינות. השהיה במים מפיגה מתחים, משחררת שרירים ומקלה על המטופל הן פיזית והן נפשית.
  • טיפול באומנות: ביטוי אומנותי יכול להיות כלי נפלא להוציא החוצה תכנים אשר קשה לתת להם ביטוי במילים. השימוש באומנות עושה שירות רב עבור כל אדם אשר נמצא במצבי משבר, לא רק ככלי לביטוי אלא גם כאמצעי מרגיע ומשחרר אשר המטופל יוכל לאמץ אותו אל חייו, וזאת ללא כל רקע או ידע מקדים בתחום. הוא נכון בכל גיל ובכל זמן וקל מאוד להתחבר אליו.
  • טיפול רגשי פרטני או קבוצתי – בחוף הים: טיפולים רגשיים הינם עוצמתיים ביותר, וכאשר הם מתקיימים במרחב הפתוח ובאוויר המרפא של חוף הים, הם הופכים עוצמתיים ומשחררים אף יותר. חוף הים הוא מרחב מאפשר מאוד, אשר מעודד פתיחות ומשרה תחושה ייחודית של שקט ושלווה בשילוב עם עוצמה וכוח, מה שתורם רבות למפגש הטיפולי.

בוחרים בטיפול המתאים לכם

כאמור, ישנו מגוון גדול של טיפולים אלטרנטיביים אשר יכולים לסייע בתהליך גמילה, ומומלץ מאוד לפנות אל מרכז גמילה מקצועי על מנת לקבל טיפול נכון ומותאם אישית.

מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

שירותים נוספים

המגורים
המרכז ממוקם בהרצליה, בתוך וילה פרטית מבודדת, המאפשרת למטופל לחוות חוויה טיפולית ייחודית ברמה גבוהה ובתנאים אקסקלוסיביים. הוילה כוללת בריכה , ג׳קוזי, שולחן סנוקר, טניס שולחן, חדר כושר, חדרים זוגיים/ ואו סוויטות ליחד ... לכל החדרים שירותים ומ(...)
קרא עוד
דינאמיקה קבוצתית וסדר יום
חלק אינטגרלי מהטיפול הנו הסדר יום המורכב מחמש קבוצות לאורך היום. המשמעות הרבה הניתנת לקבוצות כמודל לפיתוח מיומנויות לחלוק תכנים עם אנשים מתמודדים נוספים וכך לחזק מחדש את היכולת להיות חלק מקשרים משמעותיים. נוסף על הטיפולים הקבוצתיים בהם המטו(...)
קרא עוד
צוות מטפלים רב תחומי
המטפלים בצוות מגיעים מדיסצפלינות מגוונות כך שניתנת ההזדמנות לכל מטופל לקבל טיפולים ביניהם פסיכודרמה, nlp, טיפול באמנות, פסיכותרפיה, הידרותרפיה dbt וכו׳. כל מטופל מקבל בין 3-4 טיפולים בשבוע בהתאם לצורך. הטיפולים השונים מאפשרים לגעת בהיבטים ש(...)
קרא עוד

מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים