מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

  NLP/SE

  דינה רובינס – דקל (MPH), מטפלת בשיטות ה-NLP (בהרחבה Neuro Linguistic Programming), ו-SE (בהרחבה Somatic Experiencing) ודמיון מודרך.

  הרבה אנשים שמגיעים לוילה מטריקס חוו בעבר טראומה או אפילו מספר טראומות.

  טראומה היא כמו פצע בנשמה, חוויה בליתי נסבלת של איום, פחד וחוסר אונים.

  בגישת ה-SE (בהרחבה Somatic Experiencing), פיטר לוין מייסד השיטה מסביר שיש שני סוגי טראומה. טראומה פתאומית ושקורת כאירוע חד פעמי נקראת טראומת הלם. דוגמה לזה יכולה להיות תאונה, אונס או תקרית קשה בצבא. ישנו סוג נוסף, טראומה התפתחותית שהיא נגרמת ממצב של התעללות מתמשכת כמו שעלול לקרות במשפחה בה מכות, צרחות והתעללות מילולית מתרחשים במשך שנים.

  הפצע שהטראומה משאירה אולי לא נראה לעיין אבל כאשר הטראומה אינה מעובדת, מתפתחים תסמינים שמבלבלים את האדם וסביבתו. דוגמה לתסמינים אלו: התקפי חרדה, התקפי זעם, בעיות שינה, סיוטים, תמונות או קולות מטרידים שמתפרצים (flashbacks), הימנעות מפעילויות, בעיות תפקוד, דיכאון והתבודדות. בשפה המקצועית קוראים לתופעות הללו תסמיני PTSD (בהרחבה Post Traumatic Stress Disorder). לעתים, התמכרות יכולה להתעורר כשהאדם מנסה להשקיט את הכאב בעזרת סמים, אלכוהול או ריגוש אחר שמסיח את הדעת.

  נושא נוסף שעולה בעבודתנו הוא אבל ואובדן שטרם עובד. אפשר לחוות אובדן לא רק כלפי אדם אהוב שאיננו, אובדן יכול להתייחס לאובדן מקום (עלייה לארץ, מקום עבודה עם יציאה לפנסיה, אובדן בית), אובדן פעילות (בעקבות אובדן תפקוד של הגוף) ואובדן חלום. לפעמים, עדיין מתאבלים על אובדן גם כעבור 20 שנה ויותר. אובדן שלא עובד משאיר את האדם ללא שמחת חיים, בדיכאון ובלי תחושת משמעות ויעוד.

  החדשות הטובות הן שניתן לרפא טראומה ואובדן ולהגיע לסליחה, קבלה, אהבה והערכה עצמית, קשר טוב עם הסביבה, מציאת משמעות חדשה או מה שנקרא: צמיחה פוסט טראומטית (Post Traumatic Growth).

  הרעיון מאחורי שיטת ה-NLP (בהרחבה Neuro Linguistic Programming) הוא שניתן לתכנת את עצמינו מחדש, להטמיע בתוך מערכת העצבים שינוי עמוק וארוך טווח.

  העבודה הטיפולית שלי משלבת NLP ו-SE ומתנהלת לפי שלבים:

  • הכרות ופריסת הנושאים לטיפול.
  • בניית תשתיות עשוי גבולות בריאים, איסוף וחיזוק משאבים (כוחות נפש).
  • עבודה עם כלי ה-NLP על תמונות וקולות מתפרצים.
  • כלי ה-NLP לטיפול בטראומת הלם.
  • שיטת ה-SE לטיפול בטראומה התפתחותית.
  • עיבוד אבל ואובדן.
  • לימוד כלים מעולם ה-NLP להתמודדות ביום-יום.
  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

   כללי נוספים
   12 הצעדים
         טיפול בשיטת הצעדים מכוון להכרת והכלת כל רבדי הנפש והמורכבות שלה. הטיפול מקנה כלים הכרתיים שבעזרתם יבנו את מערכת ההבנה העצמית שלהם. תהליך הצמיחה הוא אישי ולא ניתן להעתיק ממסעה של נפש אחרת. אין לנו שליטה על המצאות החיצוני(...)
   קרא עוד
   טיפול בכתיבה
   סדנת כתיבה לנפש / מיכל פיקרסקי   למה כתיבה? כי כולנו כותבים ובזמן מצוקות אנחנו כותבים לפעמים יותר. לא תמיד אנחנו מעלים על הכתב, אבל כל אחד מאתנו מוצא את עצמו כותב לעצמו את סיפור חייו, את הנרטיב שלו. גם מי שמעולם לא כתב, יכול לכתוב. אם אנחנו(...)
   קרא עוד
   פסיכודרמה
   ״פסיכודרמה היא דרך לתרגל את החיים בלי להענש על טעויות / ז. מורנו״ פסיכודרמה הינה שיטת טיפול מבוססת פעולה . בפסיכודרמה עוברים ממרחב של ״לדבר על הדברים״ אל מרחב של לפעול את הדברים ולהביא אותם לחיים על ידי מגוון טכניקות וכלים. הפסיכודרמה מאפשר(...)
   קרא עוד
   מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
   השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים