מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

גמילה מקוקאין

גמילה מקוקאין בוילה מטריקס

ישנם אנשים רבים החווים קשיים שונים במהלך חייהם. אם מבחינה מקצועית כאשר אינם מצליחים לעמוד ביעדים שהוצבו להם, אם מבחינת אושר וסיפוק בחיי הזוגיות והמשפחה וכמובן בגלל בעיות כספיות המקשות על ההתנהלות היומיומית התקינה. על כן אין זה מפתיע כי יש מי אשר בוחר שלא להתמודד עם אותן בעיות, ובורח מהמציאות בעזרת שימוש בסמים קשים כמו קוקאין. במקרים אלו, גמילה מקוקאין הוא דבר הכרחי עבור אותם אנשים, ועדיף מוקדם ככל האפשר. במרכז הגמילה של וילה מטריקס אותם מכורים לסם הקוקאין יוכלו לשנות את הרגלי החיים שלהם, וכך לטפל בהתמכרות הקשה באמצעות מגוון טיפולים פסיכולוגיים, פסיכותרפיים וטיפול פרטני אשר מותאם לכל מטופל.יתרונות מרכזי גמילה מקוקאין

ישנם אנשים רבים החווים קשיים שונים במהלך חייהם. אם מבחינה מקצועית כאשר אינם מצליחים לעמוד ביעדים שהוצבו להם, אם מבחינת אושר וסיפוק בחיי הזוגיות והמשפחה וכמובן בגלל בעיות כספיות המקשות על ההתנהלות היומיומית התקינה. על כן אין זה מפתיע כי יש מי אשר בוחר שלא להתמודד עם אותן בעיות, ובורח מהמציאות בעזרת שימוש בסמים קשים כמו קוקאין. במקרים אלו, גמילה מקוקאין הוא דבר הכרחי עבור אותם אנשים, ועדיף מוקדם ככל האפשר. במרכז הגמילה של וילה מטריקס אותם מכורים לסם הקוקאין יוכלו לשנות את הרגלי החיים שלהם, וכך לטפל בהתמכרות הקשה באמצעות מגוון טיפולים פסיכולוגיים, פסיכותרפיים וטיפול פרטני אשר מותאם לכל מטופל.

יתרונות מרכזי גמילה מקוקאין

  • טיפול אישי ופרטני – מרכזי הגמילה מאמינים כי קיימת הבחנה שונה לחלוטין מכל מטופל ומטופל. גם אם ישנם שני מטופלים הזקוקים לטיפול גמילה מקוקאין, אין זה אומר ששניהם זקוקים לאותו טיפול. במיוחד כי מדובר בסם פסיכוטי המשפיע על המוח בדרכים שונות, כך גם ההתמכרות של כל מטופל היא שונה ובדרגה אחרת מחברו. ולכן, אופן הטיפול בכל מטופל הוא אישי ופרטני.
  • גישת טיפול הוליסטית – מרכזי גמילה תומכים בגישות טיפול הוליסטיות כמו טיפול אישי או קבוצתי, בו המטופלים נפגשים ומשוחחים אחד על אחד עם מטפל מוסמך, או בקבוצה של כמה מטופלים נוספים לצורך שיתוף התוצאה שהם הגיעו אליה כתוצאה מההתמכרות. ההבנה היא כי כלל המטופלים אינם סובלים מבעיה, אלא מתוצאה של התנהגות היא הדרך לטיפול וגמילה מהירה.
  • טיפול בעזרת תרפיות טבעיות – הטיפול ההוליסטי והאלטרנטיבי תומך גם בשימוש בתרפיות טבעיות, לצורך גמילתם של המטופלים באופן מהיר וטבעי. באמצעות שימוש בפעילויות מים או אמנות, המטופלים עוברים טיפול טבעי ומרגיע הכולל פעולות מרפאות באופן טבעי כמו ציור, רישום, שחייה, שיט ועוד.

טיפול גמילה מקוקאין

משפחות הזקוקות למרכזי גמילה עבור יקיריהם רוצות להיות בטוחות שהם בחרו במקום הטוב ביותר, לכן העדיפו לבחור מרכז גמילה בעל פרטיות ובידוד מוחלט מהסביבה, לצורך התנתקותו של המטופל מכל ההתנהלות השגרתית המתרחשת בחוץ. בנוסף, מומלץ לבחור מרכז גמילה התומך בשילובו של טיפול טבעי תוך שימוש בתרפיות אלטרנטיביות.

גמילה מקוקאין בוילה מטריקס

מרכז גמילה מקוקאין

התמכרות לסמים, כמו כל התמכרות אחרת, מזיקה לבריאות הנפשית והפיזית של האדם. היא יכולה להרוס את כל מה שהוא הצליח לבנות בחייו ובכך לפגוע באנשים היקרים לו, לפגוע במקום התעסוקה ולהשפיע לרעה על בריאותו. מרכזי גמילה מסמים מאפשרים למכור לקבל את הסיוע הנחוץ לו לשם התגברות על התלות בסם ורכישה של דפוסי התנהגות בריאים יותר. כאלו שיעזרו בהתמודדות עם הרצון לחזור ולהשתמש בסם. וילה מטריקס – מרכז גמילה לטיפול בהתמכרות לסמים, שם דגש על טיפול בגוף ובנפש ונוגע בכל תחומי התמכרויות.

מרכזי גמילה מקוקאין – שלבי הטיפול

חשוב לדעת ולהבין שתהליך הגמילה מסמים הינו תהליך מאתגר וארוך. עם זאת, זכרו כי תהליך זה אפשרי לחלוטין ומוביל לדרך חיים בריאה וחדשה הרבה יותר. התמכרות לסמים מובילה את המכור למדרון תלות פיזית ונפשית בסם ותוצר של פגיעה עצמית שעלול להיות מסוכן עבורו. בנוסף, התמכרות זו בעלת השלכות חריפות אחרות על בני הזוג, המשפחה והחברים. אפילו מקום ההכנסה והתעסוקה עלול להיפגע ובכך עלול לקרות ירידה דרסטית במצב הפיננסי ובמצב הנפשי.

מעגל זה יגרום למכור לרכוש ולהשתמש עוד יותר בסמים עד שיבצע את הבחירה הנבונה והטובה ביותר ויגיע אל מרכזי גמילה מסמים. במרכז זה, הטיפול לגמילה מחומרים אלו נעשה על יד שני שלבים עיקריים ומשמעותיים:

  • בשלב ראשון, המטופל יפסיק את שימוש בסם על מנת לנקות את גופו משאריות הסם ובכך הגוף יתחיל ללמוד להתמודד בלי הסם. הצעד הראשון הזה הוא שלב הטיפול הפיזי והוא מציג קשיים גופניים מגוונים המופיעים כתסמיני גמילה. על כן, במרכזי גמילה מסמים קיימת נוכחות של צוות מקצועי ורפואי הכולל אחיות ורופא מסביב לשעון.
  • השלב השני נקרא השלב הנפשי והוא כולל טיפול בהתמכרות הנפשית של הסם. בהליך זה, המטופל לומד להתמודד על החיים ללא שימוש בסמים כלל.

גמילה מסמים ועבודה עצמית

על מנת שתהליך הגמילה יתבצע כהלכה, חשוב לציין שהמטופל צריך להיות בעל רצון בכדי לעצור את השימוש. תהליך זה דורש מחויבות ועבודה עצמית. מעבר לכך, צוות של מרכזי גמילה מסמים יעזרו למטופלים בכל שלבי הגמילה.

מרכז גמילה מקוקאין

התמכרות לקוקאין

קוקאין הוא אחד הסמים המסוכנים ביותר, Uמוכר גם בשם קראק או קריסטל. חומר זה מופק מצמח הנקרא קוקה ולרוב נצרך בצורה גבישית או בצורת אבקה. התמכרות לקוקאין באה לידי ביטוי בשעה שהאדם מכור אינו מצליח לשלוט ברצון ליטול קוקאין. ברוב המקרים, הוא יזדקק למסגרת גמילה על מנת להצליח להיגמל מסם זה. וילה מטריקס הינו מרכז גמילה לטיפול במגוון התמכרויות, אשר מסייע במתן הטיפולים הנחוצים לשם גמילה יעילה ובריאה ממגוון רחב של חומרים פסיכו אקטיביים.

סימני התמכרות לקוקאין

התמכרות לקוקאין הינה תופעה שמתפשטת ומתחילה להיותה נפוצה. מדובר בסם פסיכואקטיבי שמזיק לבריאות ולגוף האדם. החומר של הקוקאין נחשב לרעיל והוא אחד הסם היוקרתי ביותר.

כדי לאבחן אם הנכם מכורים או קרוב משפחה מכור לקוקאין, ניתן להשוות את המצב לסימני ההתמכרות:

  • אחת ההשפעות של הקוקאין על המכור היא הפרעת שינה. הקוקאין הוא סם מעורר, והוא אף עלול לגרום לחוסר שינה במשך מספר לילות. לעיתים קרובות, המכור לקוקאין יבלה את שעות הלילה בחוץ וזאת עד השעות הקטנות של הבוקר.
  • סימן נוסף להתמכרות הינו אבדן משקל. כמו שהסם מעורר וממריץ הוא גם מדכא תיאבון. המכור העושה שימוש רב בקוקאין עלול לאבד משקל באופן משמעותי, בצורה מהירה תוך מספר חודשים בודדים.
  • בנוסף לכך, התמכרות לקוקאין מתבטאת בשינויים בהתנהגות של המכור, לדוגמא, חוסר מנוחה, עצבנות פרנויה וחדרה. מכוון שסם זה מאוד חזק, השינויים בהתנהגות חריפים ביותר והמכור עלול לאבד אחיזה במציאות.
  • קוקאין הינו אחד הסמים היקרים ביותר בעולם, מסיבה זו אחד הסימנים להתמכרות הינו הוצאות כספיות. רוב הפעמים, מכור לסם יאלץ למצוא הלוואות שיממנו את התמכרותו או שאף עלול להיגרר לפעילות פלילית כמו גניבה.

השפעות אחרות של התמכרות לקוקאין

כפי שנאמר, קוקאין משפיע בצורה רעה על המכור שבא לידי ביטוי בתוקפנות או אגרסיביות. בנוסף לכך, התמכרות לקוקאין מובילה גם למצבי רוח שמשתנים בין אקסטזה, דיכאון, קפריזות, ביטחון עצמי ועוד. במידה והמכור לקוקאין קרוב אליכם, התנהגותו יהיה מאוד קיצוני וברור ביחס להיכרותך עצמו.  במקרה זה, חשוב להגיע בהקדם אל מכון גמילה על מנת שהוא יקבל את הטיפולים המיועדים לגמילה מקוקאין.

מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

מאמרים נוספים

שיטות גמילה מסמים
בעלי מקצוע רבים לוקחים חלק פעיל במסגרתן של שיטות גמילה מסמים, וכיום מקובל לטפל בתלות בגישה  מערכתית. וילה מטריקס הינו מרכז גמילה שמעניק שירותי טיפול על ידי צוות רב של אנשי מקצוע על מנת ליצור תוכנית טיפול המבוססת על צרכים קליניים. הצוות של ו(...)
קרא עוד
קרוסלת התמכרות: איך נגמלים ולא נופלים חז...
התמכרות משולה למחלה, ואף למחלה כרונית. וילה מטריקס, מרכז גמילה פרטי, נוסד מתוך ההבנה כי ההתמכרות הינה סימפטום של בעיה אחרת, ולא הבעיה עצמה, ולכן בוילה מספקים לנגמלים אפשרות לעבור תהליך גמילה ושיקום מהתמכרויות שונות, באווירה משפחתית, ובמתן ט(...)
קרא עוד
פסיכותרפיה גופנית עם נגמלים מסמים
בארץ, הטיפול הקונבנציונלי בעבור התמכרות לסמים כולל גמילה פיזית ולאחר מכן, טיפול התנהגותי, קוגניטיבי ודינמי. עם זאת נולד טיפול חדש המביא תוצאות גמילה מצוינות. טיפול זה הינו פסיכותרפיה גופנית עם נגמלים מסמים. המרכז לגמילה וילה מטריקס מיועד עב(...)
קרא עוד

מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים