מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

התמכרות לאופיאטים

אופיאטים הם למעשה חומרים אשר מבוססים על מורפיום, ולרוב הם נמצאים בתרופות לשיכוך כאבים, התמכרות לאופיאטים הינה התמכרות מאתגרת עוד יותר מבחינת הגמילה. וילה מטריקס הינה מרכז גמילה פרטי אקסקלוסיבי, אשר מתמחה בגמילה ושיקום מהתמכרויות שונות, ביניהן גם התמכרות למשככי כאבים אופיאטים. בווילה מטריקס מטפלים מתוך ראיה הוליסטית, בטיפולים קונבנציונליים ואלטרנטיביים, באווירה משפחתית תוך מתן טיפול מותאם אישית לכל אדם על פי צרכיו האישיים.

מה חשוב לדעת על התמכרות לאופיאטים?

אמנם חומרים אלו ניתנים לרכישה אך ורק עם מרשם של רופא, אך הם עדיין נחשבים נגישים וזמינים באופן יחסי, והם נמצאים באחוזים מסוימים אפילו בסירופ לשיעול וכדומה, מה שהופך כל אחד בעצם להיות חשוף להשפעתם ולאפשרות לפתח בהם תלות, ולכן חשוב מאוד לדעת במה מדובר:

  • השימוש באופיאטים נוצר עקב צורך בשיכוך כאבים קיימים בגוף, כאשר השימוש בחומרים אלו מייצר מצב בו הכאב מטופל על ידי החומר והגוף מפסיק להתמודד עם הכאב כלל. לאורך הזמן יש צורך בהגדלת המינון, כי החומר מפסיק להשפיע באותה המידה, ואז נוצרת תלות של הגוף בחומר המשכך, כאשר הגוף כבר "שכח" כיצד להתמודד עם הכאב. זהו מצב של תלות אשר במידה ולא תהיה התערבות נכונה ובזמן – היא עלולה להפוך למצב של התמכרות.
  • מה ההבדל בין תלות לבין התמכרות? במצב של תלות, לרוב יעשה שימוש בתרופה על מנת לשכך כאב פיזי בלבד, ונטילת התרופה תהיה אך ורק לשם כך. הצורך נובע מסבל של הגוף ולעיתים האדם לא יהיה מודע לכך שהוא נמצא בתלות בחומר. האדם משייך את נטילת התרופה אך ורק לכאב הפיזי וגם אם ירגיש דחפים מסוימים לפעמים הוא אפילו לא יקשר ביניהם לבין התרופה.
  • במצב של התמכרות, האדם צורך את התרופה גם ממקום רגשי ונפשי. הוא חש סיפוק ואופוריה כאשר הוא נוטל את התרופה, והכאב הגופני בעצם מהווה תירוץ לנטילת התרופה אך הוא לא העיקר.

איך כדאי לטפל בהתמכרות לאופיאטים?

תהליך גמילה מאופיאטים הינו פיזי ונפשי, אשר גורם למטופל סבל רב, ומצריך ליווי וסיוע מקצועי צמודים לכל אורך הדרך, ולכן מומלץ מאוד לפנות אל מסגרת מקצועית ותומכת, למשל מרכז גמילה מאופיאטים מקצועי.

מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

מאמרים נוספים

שיטות גמילה מסמים
בעלי מקצוע רבים לוקחים חלק פעיל במסגרתן של שיטות גמילה מסמים, וכיום מקובל לטפל בתלות בגישה  מערכתית. וילה מטריקס הינו מרכז גמילה שמעניק שירותי טיפול על ידי צוות רב של אנשי מקצוע על מנת ליצור תוכנית טיפול המבוססת על צרכים קליניים. הצוות של ו(...)
קרא עוד
קרוסלת התמכרות: איך נגמלים ולא נופלים חז...
התמכרות משולה למחלה, ואף למחלה כרונית. וילה מטריקס, מרכז גמילה פרטי, נוסד מתוך ההבנה כי ההתמכרות הינה סימפטום של בעיה אחרת, ולא הבעיה עצמה, ולכן בוילה מספקים לנגמלים אפשרות לעבור תהליך גמילה ושיקום מהתמכרויות שונות, באווירה משפחתית, ובמתן ט(...)
קרא עוד
פסיכותרפיה גופנית עם נגמלים מסמים
בארץ, הטיפול הקונבנציונלי בעבור התמכרות לסמים כולל גמילה פיזית ולאחר מכן, טיפול התנהגותי, קוגניטיבי ודינמי. עם זאת נולד טיפול חדש המביא תוצאות גמילה מצוינות. טיפול זה הינו פסיכותרפיה גופנית עם נגמלים מסמים. המרכז לגמילה וילה מטריקס מיועד עב(...)
קרא עוד

מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים