מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

  מרכז גמילה מאופיאטים

  אופיאטים הם למעשה חומרים אשר מבוססים על מורפיום, ולרוב הם נמצאים בתרופות לשיכוך כאבים, התמכרות לאופיאטים הינה התמכרות מאתגרת עוד יותר מבחינת הגמילה. וילה מטריקס הינה מרכז גמילה פרטי אקסקלוסיבי, אשר מתמחה בגמילה ושיקום מהתמכרויות שונות, ביניהן גם התמכרות למשככי כאבים אופיאטים. בווילה מטריקס מטפלים מתוך ראיה הוליסטית, בטיפולים קונבנציונליים ואלטרנטיביים, באווירה משפחתית תוך מתן טיפול מותאם אישית לכל אדם על פי צרכיו האישיים.

  מה חשוב לדעת על התמכרות לאופיאטים?

  אמנם חומרים אלו ניתנים לרכישה אך ורק עם מרשם של רופא, אך הם עדיין נחשבים נגישים וזמינים באופן יחסי, והם נמצאים באחוזים מסוימים אפילו בסירופ לשיעול וכדומה, מה שהופך כל אחד בעצם להיות חשוף להשפעתם ולאפשרות לפתח בהם תלות, ולכן חשוב מאוד לדעת במה מדובר:

  • השימוש באופיאטים נוצר עקב צורך בשיכוך כאבים קיימים בגוף, כאשר השימוש בחומרים אלו מייצר מצב בו הכאב מטופל על ידי החומר והגוף מפסיק להתמודד עם הכאב כלל. לאורך הזמן יש צורך בהגדלת המינון, כי החומר מפסיק להשפיע באותה המידה, ואז נוצרת תלות של הגוף בחומר המשכך, כאשר הגוף כבר "שכח" כיצד להתמודד עם הכאב. זהו מצב של תלות אשר במידה ולא תהיה התערבות נכונה ובזמן – היא עלולה להפוך למצב של התמכרות.
  • מה ההבדל בין תלות לבין התמכרות? במצב של תלות, לרוב יעשה שימוש בתרופה על מנת לשכך כאב פיזי בלבד, ונטילת התרופה תהיה אך ורק לשם כך. הצורך נובע מסבל של הגוף ולעיתים האדם לא יהיה מודע לכך שהוא נמצא בתלות בחומר. האדם משייך את נטילת התרופה אך ורק לכאב הפיזי וגם אם ירגיש דחפים מסוימים לפעמים הוא אפילו לא יקשר ביניהם לבין התרופה.
  • במצב של התמכרות, האדם צורך את התרופה גם ממקום רגשי ונפשי. הוא חש סיפוק ואופוריה כאשר הוא נוטל את התרופה, והכאב הגופני בעצם מהווה תירוץ לנטילת התרופה אך הוא לא העיקר.

  איך כדאי לטפל בהתמכרות לאופיאטים?

  תהליך גמילה מאופיאטים הינו פיזי ונפשי, אשר גורם למטופל סבל רב, ומצריך ליווי וסיוע מקצועי צמודים לכל אורך הדרך, ולכן מומלץ מאוד לפנות אל מסגרת מקצועית ותומכת, למשל מרכז גמילה מאופיאטים מקצועי.

  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

   גמילה מתרופות נוספים
   גמילה מפרקוסט
   בין תהליכי הגמילה השונים תוכלו למצוא גמילה מפרקוסט אשר הינו חומר משכך כאבים שניתן בעזרת מרשם רופא. אנשים רבים מתחילים שימוש בפרקוסט על מנת להקל על כאב פיזי שנגרם בעקבות מחלה או ניתוח ולא שמים לב איך אט אט הם נגררים אל שימוש יום יומי שכבר אי(...)
   קרא עוד
   גמילה מסרקוול
   תופעות גמילה מסרקוול לרוב יהיו תופעות קשות ולא נעימות. סרקוול הינה תרופה אנטי דיכאונית ממשפחת הציפרלקס אשר עוזרת לאנשים רבים אשר חווים מחסור בהפרשה של סרוטונין ועל כן מרגישים תחושות של דיכאון וחרדה במהלך היום יום. למרות שנראה כי הורדות תרופ(...)
   קרא עוד
   גמילה ממתדון
   תהליך גמילה מסמים כולל לעיתים שימוש במתדון אשר מקל על הסימפטומים אך מהווה חומר ממכר בפני עצמו כך שפעמים רבות נדרשת גם גמילה ממתדון. ההתמכרות לחומר זה אינה רק התמכרות פיזית אלא גם התמכרות נפשית והוא משמש כסם של ממש. בכדי להימנע מהתמכרות לחומ(...)
   קרא עוד
   מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
   השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים