מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

התמכרות לאופיאטים

אופיאטים הם למעשה חומרים אשר מבוססים על מורפיום, ולרוב הם נמצאים בתרופות לשיכוך כאבים, התמכרות לאופיאטים הינה התמכרות מאתגרת עוד יותר מבחינת הגמילה. וילה מטריקס הינה מרכז גמילה פרטי אקסקלוסיבי, אשר מתמחה בגמילה ושיקום מהתמכרויות שונות, ביניהן גם התמכרות למשככי כאבים אופיאטים. בווילה מטריקס מטפלים מתוך ראיה הוליסטית, בטיפולים קונבנציונליים ואלטרנטיביים, באווירה משפחתית תוך מתן טיפול מותאם אישית לכל אדם על פי צרכיו האישיים.

מה חשוב לדעת על התמכרות לאופיאטים?

אמנם חומרים אלו ניתנים לרכישה אך ורק עם מרשם של רופא, אך הם עדיין נחשבים נגישים וזמינים באופן יחסי, והם נמצאים באחוזים מסוימים אפילו בסירופ לשיעול וכדומה, מה שהופך כל אחד בעצם להיות חשוף להשפעתם ולאפשרות לפתח בהם תלות, ולכן חשוב מאוד לדעת במה מדובר:

  • השימוש באופיאטים נוצר עקב צורך בשיכוך כאבים קיימים בגוף, כאשר השימוש בחומרים אלו מייצר מצב בו הכאב מטופל על ידי החומר והגוף מפסיק להתמודד עם הכאב כלל. לאורך הזמן יש צורך בהגדלת המינון, כי החומר מפסיק להשפיע באותה המידה, ואז נוצרת תלות של הגוף בחומר המשכך, כאשר הגוף כבר "שכח" כיצד להתמודד עם הכאב. זהו מצב של תלות אשר במידה ולא תהיה התערבות נכונה ובזמן – היא עלולה להפוך למצב של התמכרות.
  • מה ההבדל בין תלות לבין התמכרות? במצב של תלות, לרוב יעשה שימוש בתרופה על מנת לשכך כאב פיזי בלבד, ונטילת התרופה תהיה אך ורק לשם כך. הצורך נובע מסבל של הגוף ולעיתים האדם לא יהיה מודע לכך שהוא נמצא בתלות בחומר. האדם משייך את נטילת התרופה אך ורק לכאב הפיזי וגם אם ירגיש דחפים מסוימים לפעמים הוא אפילו לא יקשר ביניהם לבין התרופה.
  • במצב של התמכרות, האדם צורך את התרופה גם ממקום רגשי ונפשי. הוא חש סיפוק ואופוריה כאשר הוא נוטל את התרופה, והכאב הגופני בעצם מהווה תירוץ לנטילת התרופה אך הוא לא העיקר.

איך כדאי לטפל בהתמכרות לאופיאטים?

תהליך גמילה מאופיאטים הינו פיזי ונפשי, אשר גורם למטופל סבל רב, ומצריך ליווי וסיוע מקצועי צמודים לכל אורך הדרך, ולכן מומלץ מאוד לפנות אל מסגרת מקצועית ותומכת, למשל מרכז גמילה מאופיאטים מקצועי.

מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

מאמרים נוספים

מה צריך לדעת לפני שנכנסים למרכז טיפול לנ...
מכון גמילה הינו מקום בו עוזרים למטופלים לעבור תהליך גמילה שישחרר אותם מהתלות שלהם. וילה מטריקס הינה מרכז המספק מגוון התמכרויות שונות כגון, אלכוהול, סמים קשים או קלים, הפרעות אכילה, הימורים, אינטרנט, תחלואה כפולה והתמכרויות לתרופות מרשם. אז(...)
קרא עוד
מה כולל תהליך השיקום מהתמכרויות?
וילה מטריקס הינה מרכז גמילה מתקדם, אשר ממוקם במתחם אקסקלוסיבי, ומציע תהליך גמילה ושיקום מהתמכרויות שונות. מה כולל תהליך השיקום מהתמכרויות? בוילה מטריקס מאמינים כי כל אדם הוא שונה, ולפיכך, יש להתאים את אופי הטיפול אל צרכיו האישיים. מלבד זאת,(...)
קרא עוד
מה כולל תהליך הגמילה מסמים?
כל אדם הוא שונה וייחודי, ולכן גם תהליך גמילה מסמים הינו הליך אשר אמור להיות מותאם באופן אישי לצרכי האדם עצמו, כך מאמינים במרכז הגמילה הפרטי וילה מטריקס. מה כולל תהליך הגמילה מסמים במרכז וילה מטריקס? בוילה ניתן לקבל טיפול מגיל 18 ומעלה, כאשר(...)
קרא עוד

מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים