מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

  התמכרות לאינטרנט

  רשת האינטרנט פורסת בפנינו מגוון רחב של יישומים, גלישה באתרים, דואר אלקטרוני, קבוצות דיון וחדרי שיחה. ההיצע הוא בלתי מוגבל, הזמינות תמידית, הנגישות ישירה ומהירה. היעילות והקלות הרבה שהאינטרנט הביא עימו לחיינו ניכר בכל תחום בחיינו, מהמקצועי והעד לאישי ביותר. התמכרות לאינטרנט מכונה כהתמכרות החדשה של שנות האלפיים. קיים קושי רב ביכולת לאבחן מתי השימוש באינטרנט הופך משימוש נורמטיבי להתמכרות של ממש, שכן רובנו ככולנו עושים שימוש תדיר באינטרנט. הגבול בין הנורמה להתמכרות עובר כאשר השימוש באינטרנט פוגע בתפקוד הכללי, עד כדי היווצרות יחסי תלות. שימוש באינטרנט לצורכי הימורים, קניות, מין, פורנוגרפיה ומעורבות חברתית שלילית, נמנים בהתמכרות זו ומהווים בעצם דרך למימוש התמכרויות אחרות שהיו גלויות או סמויות אצל חלק מהגולשים.

  מטרת הטיפול בהתמכרות לאינטרנט היא להחזיר את האיזון לחיים, סיוע בבניית חיים אמיתיים, תוך יציאה מהחיים הוירטואליים. ההבנה כי החיים האמיתיים מתנהלים בחוץ ולא מול המסך, קבלת סיפוק ריגשי נעשה מול בני אדם אמיתיים.

  התמכרות לאינטרנט בקרב בני נוער בישראל

  בדור בו אנו חיים, רשת האינטרנט פורסת בפני העולם מגוון רחב של יישומים, כגון, דואר אלקטרוני, חדרי צ'אט, קבוצות דיון וגלישה באתרים מגוונים. הנגישות אל אינטרנט מהירה וישירה, ההיצע בלתי מוגבל והזמינות תמידית. מסיבה זו, התמכרות לאינטרנט קיימת היום ונחשבת להתמכרות של שנות האלפיים, התמכרות החדשה. וילה מטריקס הינה מרכז גמילה המספק טיפולים חדשנים עבור אנשים המכורים לאינטרנט. מטרת הטיפול היא לסייע בניית חיים אמיתיים ולהחזיר להם את האיזון לחיים.

  הטיפול של התמכרות לאינטרנט

  ראשית, יש לדעת שמכורים לאינטרנט מתקשים להכיר במצבם. לעיתים, בני המשפחה והחברים של אנשים שתלויים באינטרנט זקוקה לעצור אותם על מנת שהם יפקחו עיניים בכדי לקבל הטיפול הנדרש. ובכן, התמכרות לאינטרנט עלול לגרום לנזקים רבים, בעיקר חברתיים וכלכליים לכן חשוב ביותר שהינם אקבלו עזרה על ידי מכון גמילה.

  במידה וזיהיתם התמכרות לרשת האינטרנט אצל חבר או קרוב משפחה, חשוב להבין מה הצעדים הבאים על מנת שהם אקבלו עזרה:

  • במקרה של התמכרות של בן או בת הזוג שלכם, בשלב הראשון יש לנסות להביא אותם להבנה על מצבו על מנת לקבל סיוע מקצועי. על ידי פסיכולוגיים מומחים בתחום זה, המכור לאינטרנט לומד כיצד להתמודד עם המצב, למשל למצוא פעילויות שיחליפו את הגלישה לאינטרנט. בכל מקרה, חשוב להוביל את המכור לקבל את הטיפולים להתמכרות לאינטרנט על מנת לקבל את כל העזרה החשובה לכך.
  • במקרה של חשש להתמכרות לאינטרנט של ילד או ילדה, מומלץ הוריו אקבלו עצות מומחים בכדי לדעת איך להתנהל.

  תסמיני התמכרות לאינטרנט

  קיימים תסמינים עיקרים שניתן לאבחון על מנת לברר אם האדם מכור לאינטרנט. ראשית, כאשר האדם מתחבר וגולש באתרים שונים לתקופה ארוכה שנמשכת לפחות 6 שעות או יותר, על בסיס יומי. שנית, התמכרות זו גומרת לתחושה פנימית חוסר שלווה או רוגע בשמנים שאין חיבור או גישה לאינטרנט. תחושב זו מעודדת את הגולש ולהשקיע בגלישה שעות רבות וזמן זה מתגבר מיום ליום וגורמת לתחושת חוסר שליטה בכמות הגלישה או חוסר יכולת לעצור.

  מרכזי גמילה להתמכרות לאינטרנט היא הפתרון הטוב ביותר על מנת לטפל בתופעה זו.

  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

   טיפול בהתמכרויות נוספים
   גמילה מפרקוסט
   בין תהליכי הגמילה השונים תוכלו למצוא גמילה מפרקוסט אשר הינו חומר משכך כאבים שניתן בעזרת מרשם רופא. אנשים רבים מתחילים שימוש בפרקוסט על מנת להקל על כאב פיזי שנגרם בעקבות מחלה או ניתוח ולא שמים לב איך אט אט הם נגררים אל שימוש יום יומי שכבר אי(...)
   קרא עוד
   גמילה מסרקוול
   תופעות גמילה מסרקוול לרוב יהיו תופעות קשות ולא נעימות. סרקוול הינה תרופה אנטי דיכאונית ממשפחת הציפרלקס אשר עוזרת לאנשים רבים אשר חווים מחסור בהפרשה של סרוטונין ועל כן מרגישים תחושות של דיכאון וחרדה במהלך היום יום. למרות שנראה כי הורדות תרופ(...)
   קרא עוד
   גמילה ממתדון
   תהליך גמילה מסמים כולל לעיתים שימוש במתדון אשר מקל על הסימפטומים אך מהווה חומר ממכר בפני עצמו כך שפעמים רבות נדרשת גם גמילה ממתדון. ההתמכרות לחומר זה אינה רק התמכרות פיזית אלא גם התמכרות נפשית והוא משמש כסם של ממש. בכדי להימנע מהתמכרות לחומ(...)
   קרא עוד
   מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
   השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים