מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

התמכרות לקניות

התמכרות לקניות מתאפיינת על ידי מחשבה בלתי פוסקת על קניות והוצאות כבדות על רכישות שונות, גם במידה ואינן הכרחיות. התמכרות זו מובילה לתחושת לחץ ולליקוי בתפקוד היומיומי של המכור. עקב הקניות המרובות, המכור מוצא את עצמו עם חובות גדולות שקשה לחזיר ועם תשלומים דחויים שונים. על מנת לטפל בבעיה זו, חשוב להגיע אל מרכז גמילה מקצועי. הכירו את המרכז וילה מטריקס המספק את כל הטיפולים המשמעותיים על מנת להצליח להיגמל מהתמכרות לקניות. מרכז זה, הנמצא בהרצליה, בעל אנשי מקצוע מומחים בתחום המעניקים את כל העזרה והתמיכה עבור כל מטופל.

השלבים של התמכרות לקניות

על מנת להבין היטב את נושא זה, חשוב קודם לזהות אם הנכם או קרובי משפחה מוכרים לקניות. כדי לאבחן תופעה זו, יש לעמוד על שלבים העיקריים להתמכרות לקניות:

  • השלב הראשון כולל את שלב הציפייה, כלומר התעסקות עם פריט מסוים, פיתוח של מחשבות על קנייה, דחפים או התנהגות אחרת הקשורה בקנייה.
  • השלב השני של ההתמכרות לקניות הינו שלב ההתכוונות. זאת אומרת השלב בו המכור מתכוון לבזבז ולקנות פריט או כמה פרטים. כאשר מדברים על כוונה, מדברים על כך שהמכור מחליט מתי ולאן ללכת לעשות קניות, כיצד להתלבש עבור אירוע זה ובאילו אמצעי תשלום הוא מתכוון לשלם.
  • השלב הבא הוא כמובן השלב של הקנייה בפועל. שלב זה מרגש במיוחד עבור המכור.
  • לעומת השמחה שהוא הרגיש במהלך השופינג, לאחר הקנייה המכור כועס על עצמו על כך שלא הצליח לעמוד בפיתוי הקנייה ושבזבז כסף רב. בשלב זה הינו חווה תחושת דיכאון ויוצא מתחושה זו בקנייה וכך מתחיל חידוש מעגל הקנייה.

כיצד ניתן לטפל בהתמכרות לקניות?

הטיפולים הנפוצים ביותר עבור התמכרות לקניות הינה טיפול קוגניטיבי – התנהגותי על ידי תרופות פסיכותרפיות, נגד תחושת הדיכאון. בנוסף לכך, מכור לקניות צריך ללמוד לשנות את הרגלים בו הוא רגיל לחיות, ולבחור באורח חיים פשוט יותר. לדוגמא, להימנע ממגזינים עם פירסומות או צפייה פתוחה מפירסומות בטלוויזיה וכדומה.

אפשר לסכם כי במקרה של התמכרות לקניות  יש להגיע אל מוסד גמילה על מנת לקבל את כל העזרה והתמיכה להתמודד יחדיו עם תסמיני ההפרעה.

לטפל בהתמכרות לקניות

 

מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

התמכרויות נוספים

גמילה מהרואין
הרואין הינו סם קשה השייך למשפחת האופיאטים הגורם לחוויה פיזית ורגשית עוצמתית. כאשר מכור משתמש בהרואין הוא חווה רגעים של אושר ומרגיש כי אינו סבל מעולם. למרות התחושות האלו, הסם גורם לנזקים רבים וחריפים לגוף האדם, לבריאות הפיזית והנפשי של המכור(...)
קרא עוד
התמכרות להימורים
התמכרות להימורים מאפיינים כאשר אנחנו שומעים את המונח התמכרות להימורים אנחנו מדמיינים לרוב קזינו ענק וסכומי עתק, כאשר בפועל לרוב מדובר באנשים אשר התמכרו למשחקי המזל הנפוצים בכל פיצוציה, כרטיסי גירוד וכולי. וילה מטריקס הינה מרכז גמילה אשר מתמ(...)
קרא עוד
גמילה מקנאביס
מרכז גמילה מקנאביס גמילה מקנאביס לא תמיד פשוטה כפי שהיא עשויה להיראות. לרוב, השימוש בסמים הוא ניסיון להתמודד עם הקשיים והמציאות של החיים בצורה כלשהי על מנת לתפקד ביום יום שלנו. מסיבה זו, הטיפול בהתמכרות לקנאביס יתמקד בלימוד על מנגנוני התמוד(...)
קרא עוד

מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים