מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

  התמכרות לקניות

  התמכרות לקניות מתאפיינת על ידי מחשבה בלתי פוסקת על קניות והוצאות כבדות על רכישות שונות, גם במידה ואינן הכרחיות. התמכרות זו מובילה לתחושת לחץ ולליקוי בתפקוד היומיומי של המכור. עקב הקניות המרובות, המכור מוצא את עצמו עם חובות גדולות שקשה לחזיר ועם תשלומים דחויים שונים. על מנת לטפל בבעיה זו, חשוב להגיע אל בית מאזן מקצועי. הכירו את המרכז וילה מטריקס המספק את כל הטיפולים המשמעותיים על מנת להצליח להיגמל מהתמכרות לקניות. מרכז זה, הנמצא בהרצליה, בעל אנשי מקצוע מומחים בתחום המעניקים את כל העזרה והתמיכה עבור כל מטופל.

  השלבים של התמכרות לקניות

  על מנת להבין היטב את נושא זה, חשוב קודם לזהות אם הנכם או קרובי משפחה מוכרים לקניות. כדי לאבחן תופעה זו, יש לעמוד על שלבים העיקריים להתמכרות לקניות:

  • השלב הראשון כולל את שלב הציפייה, כלומר התעסקות עם פריט מסוים, פיתוח של מחשבות על קנייה, דחפים או התנהגות אחרת הקשורה בקנייה.
  • השלב השני של ההתמכרות לקניות הינו שלב ההתכוונות. זאת אומרת השלב בו המכור מתכוון לבזבז ולקנות פריט או כמה פרטים. כאשר מדברים על כוונה, מדברים על כך שהמכור מחליט מתי ולאן ללכת לעשות קניות, כיצד להתלבש עבור אירוע זה ובאילו אמצעי תשלום הוא מתכוון לשלם.
  • השלב הבא הוא כמובן השלב של הקנייה בפועל. שלב זה מרגש במיוחד עבור המכור.
  • לעומת השמחה שהוא הרגיש במהלך השופינג, לאחר הקנייה המכור כועס על עצמו על כך שלא הצליח לעמוד בפיתוי הקנייה ושבזבז כסף רב. בשלב זה הינו חווה תחושת דיכאון ויוצא מתחושה זו בקנייה וכך מתחיל חידוש מעגל הקנייה.

  כיצד ניתן לטפל בהתמכרות לקניות?

  הטיפולים הנפוצים ביותר עבור התמכרות לקניות הינה טיפול קוגניטיבי – התנהגותי על ידי תרופות פסיכותרפיות, נגד תחושת הדיכאון. בנוסף לכך, מכור לקניות צריך ללמוד לשנות את הרגלים בו הוא רגיל לחיות, ולבחור באורח חיים פשוט יותר. לדוגמא, להימנע ממגזינים עם פירסומות או צפייה פתוחה מפירסומות בטלוויזיה וכדומה.

  אפשר לסכם כי במקרה של התמכרות לקניות  יש להגיע אל מוסד גמילה על מנת לקבל את כל העזרה והתמיכה להתמודד יחדיו עם תסמיני ההפרעה.

  לטפל בהתמכרות לקניות

   

  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

   טיפול בהתמכרויות נוספים
   מרחיקים מכם את הסמים ומצילים את חייכם
   התמכרות לסמים היא הרסנית בכל קנה מידה, בין אם מדובר בסמים קשים או סמים קלים. הסיבה לכך היא שמלבד המכור עצמו שנפגע מההתמכרות שלו, על כל אחד כזה ישנם כמה אנשים שלא מכורים אבל מושפעים מההתמכרות של אותו אדם. אנשים שקרובים אליו מאוד, צופים בו הו(...)
   קרא עוד
   נפרדים מהאלכוהול לנצח
   כשחושבים על גמילה מאלכוהול, המחשבה הראשונה בדרך כלל פשוטה מאוד. הרי בסך הכל מדובר בתהליך מהיר בו אדם מפסיק באופן חד ומהיר לצרוך אלכוהול, ומתרגל לזה. אין ספק שזה נשמע קל, אך בפועל מדובר באחד התהליכים המסובכים, הכואבים והמתישים ביותר שיש. על(...)
   קרא עוד
   אל תתמכרו למחסור בכאב
   משככי כאבים הם פתרון מעולה להקלה על כאבים של אדם, כך שרק הגיוני ליטול אותם ברגע שמורגשת אי נוחות שפוגעת בתפקוד היום יומי. הבעיה מתחילה כשהשימוש בתרופות ומשככי מכאבים הופך להתמכרות של ממש, ופתרון לכל בעיה ולו הקטנה ביותר. כך, התמכרות למשככי(...)
   קרא עוד
   מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
   השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים