מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

התמכרות לתרופות מרשם

התמכרות לתרופות מרשם עם חומרים אופיאטים

התמכרות לתרופות מרשם הינה התמכרות נפוצה מאוד, אשר חוצה גילאים ומעמדות. וילה מטריקס הינה מרכז טיפול ושיקום בהתמכרויות שונות, אשר מעניק טיפול מקצועי באווירה משפחתית ובתנאים אקסקלוסיביים. בוילה מטריקס מאמינים כי ההתמכרות היא אך ורק סימפטום של בעיה אחרת שהובילה את המטופל אל ההתמכרות, ולא הבעיה עצמה. התמכרות לתרופות מרשם היא שם רחב, כאשר ישנם כמה סוגים של התמכרות לתרופות.

מהם סוגי התמכרות לתרופות מרשם?

התמכרות לתרופות מרשם היא בדרך כלל אל תרופות הרגעה אשר מדכאות את פעילות מערכת העצבים המרכזית, אלה הם הסוגים העיקריים של הכדורים האחראיים להתמכרות זו:

  • כדורי שינה ותרופות הרגעה: התמכרות לכדורי שינה היא שונה אצל מבוגרים וצעירים. בקרב מבוגרים המתמודדים עם קשיי שינה ולא יכולים להירדם ללא כדורים, ומאבדים שליטה על השימוש בתרופה. בקרב צעירים, לרוב נטילת תרופות השינה נעשית כדי להתמודד עם קושי נפשי ובעזרת הכדורים הם מצליחים לישון ואף להתרחק מן המצוקה הרגשית. גם ההתמכרות לתרופות ההרגעה עשויה להתרחש עקב שימוש לרעה או שימוש לא מבוקר, לרוב סביב צורך להתמודד עם חרדה לאורך זמן. אנשים רבים אף מוסיפים גם שימוש באלכוהול על מנת להעצים את האפקט, מה שהופך את העניין למסוכן מאוד.
  • משככי כאבים: על פניו זו התמכרות לתרופות "קלות" כמו אדוויל ואקמול שמתחילה עקב צורך להתמודד עם כאב כרוני כמו כאבים עקב טראומה כתאונות דרכים או כאבי גב קשים. בהתמכרות זו, הולכת ופוחתת יכולת הסיוע של משכך הכאבים בהקלה על כאב, המטופל מפתח סבילות ואז נאלץ להגדיל מינון כדי לחוש הקלה במידה בה הורגל לה, ובמידה ולא מעלים מינון – תסמונת גמילה עשויה להופיע. תסמונת גמילה ממשככי כאבים קשה ומאתגרת כמו גמילה מהרואין לדוגמא, ולכן רבים נמנעים ממנה ויש צורך בליווי מקצועי.
  • ריטלין: בשנים האחרונות זוהי תופעה נפוצה, לרוב בין בני נוער. כיום גם רופאי משפחה יכולים לתת עבורה מרשם ואף ניתן להשיג אותה בצורה לא חוקית באופן די פשוט. במצבי קיצון ייתכנו תופעות לוואי כגון: תוקפנות, מצבים פסיכוטיים, הזיות, חרדה, אי-שקט, ועוד.

אי לכך, יש לפנות אל מרכז גמילה מתמחה על מנת לקבל טיפול מתאים.

התמכרות לתרופות מרשם עם חומרים אופיאטים

מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

גמילה מתרופות נוספים
גמילה מפרקוסט
בין תהליכי הגמילה השונים תוכלו למצוא גמילה מפרקוסט אשר הינו חומר משכך כאבים שניתן בעזרת מרשם רופא. אנשים רבים מתחילים שימוש בפרקוסט על מנת להקל על כאב פיזי שנגרם בעקבות מחלה או ניתוח ולא שמים לב איך אט אט הם נגררים אל שימוש יום יומי שכבר אי(...)
קרא עוד
גמילה מסרקוול
תופעות גמילה מסרקוול לרוב יהיו תופעות קשות ולא נעימות. סרקוול הינה תרופה אנטי דיכאונית ממשפחת הציפרלקס אשר עוזרת לאנשים רבים אשר חווים מחסור בהפרשה של סרוטונין ועל כן מרגישים תחושות של דיכאון וחרדה במהלך היום יום. למרות שנראה כי הורדות תרופ(...)
קרא עוד
גמילה ממתדון
תהליך גמילה מסמים כולל לעיתים שימוש במתדון אשר מקל על הסימפטומים אך מהווה חומר ממכר בפני עצמו כך שפעמים רבות נדרשת גם גמילה ממתדון. ההתמכרות לחומר זה אינה רק התמכרות פיזית אלא גם התמכרות נפשית והוא משמש כסם של ממש. בכדי להימנע מהתמכרות לחומ(...)
קרא עוד
מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים