מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

התמכרות לגראס

רבים מניחים כי בשעה שמדברים על התמכרות לסמים, מדובר רק על סמים קשים כמו קוקאין או הרואין. ובכן, חשוב לדעת שהתמכרות לסמים יכולה לבוא לידי ביטוי גם בהתמכרות לסמים קלים דוגמת התמכרות לגראס. על אף שההתמכרות הפיזית הינה פחות חזקה, התמכרות לגראס דורשת טיפול על ידי מכון גמילה כמו וילה מטריקס המתמחה בתחום זה. מרכז גמילה זה מעניק את כל הטיפולים על ידי צוות מקצועי במטרה להגיע להצלחת הגמילה מגראס כמו גם מכל התמכרות אחרת.

התמכרות לגראס – תסמינים והסבר

החומר הפעיל בגראס, הינו חומר הנקרא פסיכו – אקטיבי שנקשר לקולטנים במוח ויוצר מצב רוח טוב, תחושה של רוגע, הקלה בחרדה ומתח ועוד. שימוש קבוע של גראס או בסמים אחרים, עשוי להוביל להתמכרות, דבר אשר יהיה בעל השפעה פסיכולוגית שתקשה על הפסקת השימוש בסם.

על מנת להבין היטב את נושא זה, נרחיב בפניכם אודות הפרטים של התמכרות זו ותסמיניה השונים:

  • ראשית, התמכרות לגראס מתרחשת מכוון שקיימת תלות פיזית שמקשה על המכור להפסיק לצרוך את חומר זה.
  • מלבד התלות הפיזית, קיימת גם תלות פסיכולוגית. המכור לגראס משתמש בסם על מנת להתמודד עם מצבים שונים של החיים, קשיים ועוד. לדוגמא, על מנת להקל על תסמינים של בדידות, חרדה, דיכאון וכדומה.
  • שימוש בגראס עלול להזיק לבריאות של האדם, בכך שהוא מפריע לפעילות לחץ הדם, פוגע ביכולות הזיכרון, גורם לשיעול כרוני ועשוי להביא אף לבעיות בקשב וריכוז.

התמכרות לגראס אמנם לא משפיעה על האדם באופן קיצוני כמו סמים קשים, אך היא יכולה להשפיע לרעה על חייו של המכור מבחינה חברתית, בריאותית ונפשית. מסיבה זו, חשוב ביותר להגיע אל מכון גמילה על מנת לקבל את הטיפולים המיועדים להתמכרות זו.

טיפול התמכרות בגראס

טיפול התמכרות בקנאביס כולל בעיקר שלב פסיכולוגי, מכוון שהגמילה הפיזית אינה קשה אך לא פחות חשובה. בעזרת מכון גמילה מקצועי וצוות מומחה בתחום הפסיכולוגי, כגון, פסיכולוגים עובדי סוציאליים, המטופל לומד לשמור על שגרת חיים ללא הסם. הוא לומד בעצם להתמודד מול הקשיים והאתגרים החיים בלי שימוש של הגראס. טיפול זה עלול לקחת זמן, על מנת שהמטופל יבין כיצד הוא התמכר לגראס ובכדי שאינו יחזור לשימושו.

מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

מאמרים נוספים

שיטות גמילה מסמים
בעלי מקצוע רבים לוקחים חלק פעיל במסגרתן של שיטות גמילה מסמים, וכיום מקובל לטפל בתלות בגישה  מערכתית. וילה מטריקס הינו מרכז גמילה שמעניק שירותי טיפול על ידי צוות רב של אנשי מקצוע על מנת ליצור תוכנית טיפול המבוססת על צרכים קליניים. הצוות של ו(...)
קרא עוד
קרוסלת התמכרות: איך נגמלים ולא נופלים חז...
התמכרות משולה למחלה, ואף למחלה כרונית. וילה מטריקס, מרכז גמילה פרטי, נוסד מתוך ההבנה כי ההתמכרות הינה סימפטום של בעיה אחרת, ולא הבעיה עצמה, ולכן בוילה מספקים לנגמלים אפשרות לעבור תהליך גמילה ושיקום מהתמכרויות שונות, באווירה משפחתית, ובמתן ט(...)
קרא עוד
פסיכותרפיה גופנית עם נגמלים מסמים
בארץ, הטיפול הקונבנציונלי בעבור התמכרות לסמים כולל גמילה פיזית ולאחר מכן, טיפול התנהגותי, קוגניטיבי ודינמי. עם זאת נולד טיפול חדש המביא תוצאות גמילה מצוינות. טיפול זה הינו פסיכותרפיה גופנית עם נגמלים מסמים. המרכז לגמילה וילה מטריקס מיועד עב(...)
קרא עוד

מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים