מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

  גמילה מתרופות

  התקררות, חרדה או דיכאון, כאבי שיניים, כאבי פרקים, קושי להירדם, כאבי כרוניים או התאוששות מניתוח, כל אלה הם דוגמאות למצבים המצריכים משככי כאבים. בשעה שהמכור אינו מצליח להפסיק לצרוך את התרופות ההלו, הרי שמדובר בהתמכרות לתרופות מרשם. במקרה זה, מומלץ יהיה להגיע אל מרכז גמילה מתרופות וילה מטריקס המספק טיפולים מתקדמים אינדיבידואליים בהתאמה לצרכיו של המטופל. תוכלו למצוא במרכז גמילה זה צוות מקצועי ומומחה בתחום שמסייע את המטופלים להתמודדות ללא תרופות.

  גמילה מפרקוסט
  בין תהליכי הגמילה השונים תוכלו למצוא גמילה מפרקוסט אשר הינו חומר משכך כאבים שניתן בעזרת מרשם רופא. אנשים רבים מתחילים שימוש בפרקוסט על מנת להקל על כאב פיזי שנגרם בעקבות מחלה או ניתוח ולא שמים לב איך אט אט הם נגררים אל שימוש יום יומי שכבר אי(...)
  קרא עוד
  גמילה מסרקוול
  תופעות גמילה מסרקוול לרוב יהיו תופעות קשות ולא נעימות. סרקוול הינה תרופה אנטי דיכאונית ממשפחת הציפרלקס אשר עוזרת לאנשים רבים אשר חווים מחסור בהפרשה של סרוטונין ועל כן מרגישים תחושות של דיכאון וחרדה במהלך היום יום. למרות שנראה כי הורדות תרופ(...)
  קרא עוד
  גמילה ממתדון
  תהליך גמילה מסמים כולל לעיתים שימוש במתדון אשר מקל על הסימפטומים אך מהווה חומר ממכר בפני עצמו כך שפעמים רבות נדרשת גם גמילה ממתדון. ההתמכרות לחומר זה אינה רק התמכרות פיזית אלא גם התמכרות נפשית והוא משמש כסם של ממש. בכדי להימנע מהתמכרות לחומ(...)
  קרא עוד
  גמילה מליתיום
  גמילה מליתיום יכולה להרגיש שונה בין אדם לאדם. ליתיום הינו כדור אשר תפקידו לייצב את מצב הרוח אצל אנשים אשר סובלים מעליות וירידות תכופות בו. כבר שנים שהשימוש בכדורים אנטי דיכאוניים הפך נפוץ ומוכר אך בשנים האחרונות ניתן לראות גם תופעה הולכת וג(...)
  קרא עוד
  גמילה מואבן
  גם לתרופות הניתנות במרשם יכולות להיות תופעות לוואי במידה והן נלקחות באופן קבוע, כך לגבי גמילה מואבן. על פניו נראה כי השימוש בואבן הינו תמים ולא יכול לפגוע בנו כלל אך כאשר השימוש הופך לתדיר קשה מאוד להפסיק אותו. לואבן ישנן תופעות לוואי לא מו(...)
  קרא עוד
  גמילה מאוקסיקוד
  לא רבים יודעים זאת אך גם תרופות מרשם עלולות למכר, קחו למשל גמילה מאוקסיקוד. על פניו מדובר בתרופה אשר ניתן להשיגה על ידי מרשם רופא מה שמייצר את התחושה כי השימוש בה הינו דבר בטוח, אך כאשר השימוש הופך תדיר והתרופה נלקחת באופן יום יומי אנו נגלה(...)
  קרא עוד
  גמילה תרופות אופיואידים
  אחת מההתמודדויות הקשות ביותר הינה גמילה תרופות אופיואידים. אופיואידים הינם חומרים ממכרים במיוחד אשר הגמילה מהם מלווה בתסמינים רבים ולא נעימים. אמנם פעמים רבות אופיואידים ניתנים בעזרת מרשם רופא אך אין זה אומר שניתן לקחת אותם בכמות בלתי נדלית(...)
  קרא עוד
  גמילה מתרופות שינה
  אם אתם לא מסוגלים להירדם ללא עזרה חיצונית כנראה שאתם זקוקים לתהליך גמילה מתרופות שינה. תרופות שינה מסופקות לרוב על ידי מרשם רופא ומטרתן לעזור לאנשים הסובלים מנדודי שינה תדירים. אין ספק כי ייעודן של תרופות אלו הינו חיובי אך לצערנו אנשים רבים(...)
  קרא עוד
  גמילה מתרופות נרקוטיות
  גמילה מתרופות נרקוטיות הינה למעשה גמילה מתרופות מרשם. ישנם מצבים בהם הגוף שלנו סובל מכאבים קשים למשל לאחר ניתוח, פציעה קשה, תאונה ועוד. על מנת להתמודד עם הכאב ניתנות תרופות נרקוטיות אשר אמנם מקלות באופן משמעותי על הכאב אך יש להן חיסרון אחד(...)
  קרא עוד
  גמילה מתרופות נגד דיכאון
  על מנת לעבור גמילה מתרופות נגד דיכאון בהצלחה חשוב לעשות זאת בצורה הדרגתית על מנת לאפשר לגוף את ההתאקלמות הנכונה. ניתן לראות כמות הולכת וגדלה של אנשים הבוחרים להיגמל מתרופות נגד דיכאון על מנת לאפשר לעצמם לחיות חיים יותר בריאים. במידה ואתם מר(...)
  קרא עוד
  גמילה מתרופות אנטי פסיכוטיות
  גמילה מתרופות אנטי פסיכוטיות הינה תהליך מוכר וידוע. עם השינויים שהביאו איתן השנים האחרונות יותר ויותר אנשים בוחרים להשתמש בתרופות אנטי פסיכוטיות על מנת להתמודד עם קשיים כמו חרדה, דיכאון וכמובן גם עם מחלות נפש קשות יותר כגון סכיזופרניה, הפרע(...)
  קרא עוד
  מרכז גמילה מאופיאטים
  אופיאטים הם למעשה חומרים אשר מבוססים על מורפיום, ולרוב הם נמצאים בתרופות לשיכוך כאבים, התמכרות לאופיאטים הינה התמכרות מאתגרת עוד יותר מבחינת הגמילה. וילה מטריקס הינה מרכז גמילה פרטי אקסקלוסיבי, אשר מתמחה בגמילה ושיקום מהתמכרויות שונות, ביני(...)
  קרא עוד
  האם אתה מכור למשככי כאבים?
  משככי כאבים נמצאים בכל ארון תרופות, בכל בית ורוב האנשים נוהגים לנטול אותם עקב כאבי ראש, כאבי בטן או סוגי אחרים של כאבים על מנת להקל עליהם. כאשר השימוש בתרופות אלו נעשה באופן קבוע, יומיומי ומופרז, ייתכן שאל יהיה בדובר במצב בו האדם מכור למשככ(...)
  קרא עוד
  התוכנית הטיפולית
  התוכנית מבוססת על צירוף שיטות מקובלות ושיטות אלטרנטיביות לטיפול בהתמכרות, כשדגש מיוחד מיושם על שילוב של תוכניות טיפול אינדיווידואליות בתוך תוכנית הטיפול הקבוצתית. המחקרים האחרונים בתחום הטיפול בהתמכרות ובפסיכיאטריה העלו, כי ישנה תלות ישירה(...)
  קרא עוד
  התמכרות למשככי כאבים
  גמילה ממשככי כאבים בשנים האחרונות ניתן לראות כי קיימת עלייה מדאיגה בכמות האנשים אשר מגיעים אל מרכזי גמילה בכדי לעבור גמילה ממשככי כאבים. וילה מטריקס הינה מרכז גמילה המספק את הטיפול שיעזור בגמילה מהתמכרות לתרופות מרשם. במרכז זה, המטופלים יקב(...)
  קרא עוד
  התמכרות לתרופות מרשם
  https://www.youtube.com/watch?v=UENVyydKEts התמכרות לתרופות מרשם עם חומרים אופיאטים התמכרות לתרופות מרשם הינה התמכרות נפוצה מאוד, אשר חוצה גילאים ומעמדות. וילה מטריקס הינה מרכז טיפול ושיקום בהתמכרויות שונות, אשר מעניק טיפול מקצועי באווירה מ(...)
  קרא עוד

  מידע נוסף בנושא

  גמילה מתרופות – לאלו תרופות אפשר להתמכר?

  התמכרות לתרופות היא הצורך הבלתי נשלט של האדם להמשיך ולצרוך את חומרים אלו, למרות שאין בהם כל צורך רפואי. ניתן לחלק את תרופות אלו לפי שלוש קטגוריות עיקריות:

  • הקטגוריה הראשונה הינו למשככי כאבים. כיום ניתן לרכוש את חלק מחומרים האלו ללא מרשם של רופא ועל כן ההתמכרות קלה יותר. חשוב להבין שללא פיקוח רפואי, משככי כאבים עלולים לגרום לנזקים כאשר משתמשים בהם ביותר המידה.
  • הקטגוריה השנייה היא נטילת תרופות הרגעה וכדורי שינה. תרופות אלו ניתנות על מנת להקל על בעיות שינה, במצב של חרדה או לטיפול באפילפסיה לדוגמא. בקרב המבוגרים שמתמודדים על קשיי שינה, התמכרות לכדורי שינה נפוצה, ולעיתים חלקם נוטלים כדורים אלו על בכדי להתמודד עם קשיים נפשיים, דוגמת הדיכאון. כדורי שינה ותרופות הרגעה, בדומה למשככי כאבים, משפיעים על הטווח הקצר אך הם מחמירים את המצב הנפשי ונוספים לה סכנות ההתמכרות.
  • הקטגוריה האחרונה כוללת תרופות ממריצות. כלומר תרופות שנועדו להגברת דיכוי תיאבון או ערנות, מדובר בעיקר בתרופות המטפלות בהפרעות קשב וריכוז דוגמת הריטלין.

  ואם נסכם

  אפשר לסכם בכך שהתמכרות לתרופות הינה שם הכולל סוגים שונים של תרופות, למשל, תרופות עם מרשם או ללא מרשם מרופא. במקרה של התמכרות לתרופה מסוים, חשוב להגיע לטפל בבעיה זו אל מכון גמילה על מנת לקבל את הטיפולים המשמעותיים להצלחת גמילה מתרופות.

  גמילה מתרופות מרשם

  תהליך גמילה מתרופות מרשם הינו תהליך פיזי ורגשי מאתגר, אשר מצריך ליווי ותמיכה רבה בעבור האדם הנגמל. וילה מטריקס הינה מרכז גמילה פרטי, אשר מעניק למטופליו את האפשרות לעבור תהליך גמילה ושיקום מהתמכרויות שונות, במתחם אקסקלוסיבי ובאווירה משפחתית, מתוך ראייה הוליסטית את האדם כמכלול ומתוך ההבנה כי ההתמכרות היא תוצר של קושי בחייו של המטופל אשר לא הצליח להתמודד עמו בצורה אחרת.

  מדוע חשוב לעבור תהליך גמילה מתרופות מרשם?

  תרופות מרשם הן מצרך נגיש וזמין, כאשר פעמים רבות האדם כלל אינו מודע לכך כי פיתח תלות או התמכרות לחומרים אותם הוא צורך. לעיתים מדובר בתרופות "קלות" יחסית" ונדמה כי אפשר פשוט להפסיק בכל עת אך בפועל לא כך הוא הדבר, הנה כמה סיבות למה:

  • חוסר מודעות: כאמור, במקרים רבים גוף האדם מפתח תלות בתרופות אותן הוא נוטל, דוגמת משככי כאבים נניח, כאשר בלי לשים לב, עולה המינון עקב כך שהגוף מפתח עמידות לאורך זמן. המצב שנוצר כעת הוא מצב אשר האדם זקוק לתרופות האלו על מנת לתפקד, ובמידה והוא יפסיק ליטול אותן הוא יחווה "קריז" ויסבול מאוד. הצורך של האדם בתרופה נובע ממקום פיזי ולא ממקום רגשי ולכן קשה לאבחן כי מדובר בסוג של התמכרות ולטפל בכך. זהו מצב שקשה מאוד עד בלתי אפשרי לצאת ממנו ללא תמיכה וליווי מקצועיים.
  • ניקוי הגוף: בכל תהליך גמילה מחומרים מכל סוג שהוא, ראשית ישנו צורך לנקות את הגוף מאותם החומרים, וזאת טרם להליך השיקום מן ההתמכרות. הליך ניקוי הגוף הוא לרוב קשה וכרוך בסבל רב עבור האדם, ומצריך ניסיון וידע רפואיים בנושא, אך הוא הכרחי על מנת לאפשר למטופל להפסיק את התלות. לא מדובר במצב בו האדם יכול פשוט להוריד מינון או להפסיק בעצמו.
  • נגישות וזמינות: חלק נוסף בתהליך הגמילה הוא השיקום, ובו מקבלים כלים כיצד להתמודד עם הקשיים ללא התרופות. זהו תהליך רגשי עמוק, וכאשר האדם חוזר אל חייו הוא צריך להיות חזק מספיק על מנת לעמוד מול הפיתוי של הקלות בה ניתן להשיג תרופות אלו.

  פונים למרכז גמילה מתרופות מקצועי

  על מנת להבטיח את קבלת כל הכלים הנחוצים לשם השלמתו של תהליך גמילה יעיל, פנו אל מרכז גמילה מקצועי ומנוסה אשר יעמוד לצדכם בכל שלב לאורכה של הגמילה.

  מרכז גמילה מתרופות מרשם

  אנו נוטלים תרופות מרשם מסיבות שונות – כאבי ראש, כאבי מפרקים ועוד. לא תמיד אנו חושבים על כך שעבור חלק מאתנו מדובר בתרופות ממכרות. ואכן, ישנם אנשים שיעשו הכול כדי להשיג עוד ועוד מרשמים למשככי כאבים, כך גם בדרכים בלתי חוקיות. וילה מטריקס היא מרכז גמילה מתרופות מרשם המאפשר למכורים להתנקות ולהתחיל דרך חדשה.

  מרכז גמילה מתרופות מרשם – אילו תרופות נחשבות לממכרות?

  קיימים סוגים שונים של תרופות שאפשר להתמכר להן. אלו כמה מבין הנפוצות שבהן:

  • משככי כאבים – ההתמכרות למשככים יכולה לנוע מתרופות שניתן לקבל ללא מרשם כמו אדוויל או אקמול לתרופות חזקות יותר שעבורן נדרש מרשם דוגמת פרקוסט או מורפיום. מטופלים שנוטלים את התרופות האלה ללא פיקוח רפואי, עלולים לצרוך מינונים גבוהים יותר וכך תיווצר תלות בגוף.
  • תרופות הרגעה וכדורי שינה – את התרופות האלה נותנים הרופאים בדרך כלל כדי להרגיע את המטופל במצבים של חרדה, מתח או חוסר יכולת להירדם. החומר הכימי המצוי בכדורים אלה עלול להגביר את הסיכוי להתמכרות, ואם נוטלים את הכדורים מבלי להישמע להוראותיו המפורשות של הרופא, עלולים המכורים לצרוך אותם במינונים גבוהים.
  • תרופות ממריצות – תרופות שנועדו בדרך כלל לטפל בהפרעות קשב וריכוז, לדכא תיאבון או לשמור על ערנות. דוגמאות לתרופות אלה יכולות להיות קונצרטה או ריטלין.

  איך מזהים סימני התמכרות לתרופות מרשם?

  מטופלים רבים מגיעים אל מרכז גמילה מתרופות מרשם בעקבות ערנותם של בני המשפחה. אלה שמים לב להתנהגות מוזרה כמו צריכת יתר של תרופות מרשם, "אובדן" של מרשמים לעתים תכופות, ניסיון להשיג תרופות מרשם בכל דרך אפשרית, או שימוש בתירוצים ותלונות שווא לגבי כאבים. לפעמים משתמשים המכורים בתרופות מרשם במטרה לנסות ולהתגבר על בעיות כמו לחץ או חרדה.

  חשוב לשים לב לכך שבניגוד לסוגי התמכרויות אחרות כמו סמים או אלכוהול אשר ידועות כהתמכרויות מזיקות, הרי שהתמכרות למשככי כאבים עלולה להתחיל בתום לב ממש. כך שמה שהתחיל כניסיון לפתור בעיה בריאותית, הופך להתמכרות של ממש. על כן, אם שמתם לב לכך שהתנהגותו של יקירכם השתנתה בעקבות נטילת תרופה חדשה, כדאי להפנות אותו למרכז גמילה.

  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
  השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

   חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים