מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

  טיפול באומנות

  יצירת אמנות היא הזדמנות להביע את הדמיון, האותנטיות והספונטניות של האדם. זו חוויה שלאורך זמן מובילה לתחושת סיפוק, תחושה של תיקון נפשי ושינוי. תהליך היצירה יכול להיות תהליך מרפא שמייצר חוויה של גדילה אישית.

  תהליך היצירה והתכנים אשר עולים במהלך יצירת האמנות מסייעים למטופל להתמודד במצבי מתח, משברים, עיבוד חוויות טראומתיות, סיוע בשיפור התפקוד הקוגניטיבי, שיפור יחסיו עם משפחתו וחבריו, ושיפור איכות החיים באופן כללי.

  מטרת הטיפול באמנות דומה למטרת כל טיפול פסיכותרפי: שיפור ושימור הבריאות הנפשית ואיכות החיים, אך בעוד טיפול פסיכולוגי מתמקד בתקשורת מילולית, הטיפול באמנות נעזר בכלים כמו: ציור, רישום, קולאז' ושיטות נוספות להבעת הרגשות והחוויות האישיות בצורה חזותית.

  בתהליך היצירה, המטופל מתרגם את מחשבותיו, רגשותיו, חוויותיו וקשייו לכדי סמלים לא מילוליים המשקפים את תהליכיו הנפשיים. תהליכים אלו המתרחשים במסגרת הטיפול לא תמיד נעשים באופן מודע, המטפל באמנות מסייע למטופל לזהות את המחשבות והרגשות המובעים באמנות ואת משמעותן, ובכך המטופל מגלה תובנות לגבי יצירתו ומפתח הבנה עמוקה יותר לגבי עצמו ודרך ההתמודדות שלו עם האנשים סביבו.

  ורד פישמן-שדה אמנית ויוצרת, מטפלת באמנות ומלווה את הקבוצה לאורך כל התהליך הטיפולי. באמצעות האמנות, ורד מסייעת למטופל להיחשף לדרך נוספת בה הוא יוכל לבטא את רגשותיו. חווית היצירה, תרגום המחשבות והרגשות לאומנות חזותית והעיבוד הרגשי הופכים לתהליך טיפול משמעותי כחלק מהתוכנית הטיפולית עבור המטופלים.

  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

   גלרית תמונות
   מאמרים נוספים
   12 הצעדים
         טיפול בשיטת הצעדים מכוון להכרת והכלת כל רבדי הנפש והמורכבות שלה. הטיפול מקנה כלים הכרתיים שבעזרתם יבנו את מערכת ההבנה העצמית שלהם. תהליך הצמיחה הוא אישי ולא ניתן להעתיק ממסעה של נפש אחרת. אין לנו שליטה על המצאות החיצוני(...)
   קרא עוד
   טיפול בכתיבה
   סדנת כתיבה לנפש / מיכל פיקרסקי   למה כתיבה? כי כולנו כותבים ובזמן מצוקות אנחנו כותבים לפעמים יותר. לא תמיד אנחנו מעלים על הכתב, אבל כל אחד מאתנו מוצא את עצמו כותב לעצמו את סיפור חייו, את הנרטיב שלו. גם מי שמעולם לא כתב, יכול לכתוב. אם אנחנו(...)
   קרא עוד
   פסיכודרמה
   ״פסיכודרמה היא דרך לתרגל את החיים בלי להענש על טעויות / ז. מורנו״ פסיכודרמה הינה שיטת טיפול מבוססת פעולה . בפסיכודרמה עוברים ממרחב של ״לדבר על הדברים״ אל מרחב של לפעול את הדברים ולהביא אותם לחיים על ידי מגוון טכניקות וכלים. הפסיכודרמה מאפשר(...)
   קרא עוד
   מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
   השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים