מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

  מכון גמילה – מה חשוב שתדעו?

  הרבה אנשים מתמודדים עם התמכרויות ביומיום. זה יכול להיות התמכרות לסיגריות, לקניות או לנייד או לחלופין התמכרויות קשות יותר, כמו הימורים או סמים. כך או כך, עצם התלות של אדם בגרם חיצוני כלשהו ששולט על חייו, עלול להביא איתו השפעות הרסניות ולחרב את חייו של המכור. כפועל יוצא מושפעת גם הסביבה שלו, הממון שצבר לאורך חייו וגם בריאותו.

  מכון גמילה נועד לסייע לאנשים שהתמכרו לחומרים מסוימים, או לחלופין פיתחו דפוסי התנהגות התמכרותיים, ואינם מצליחים להפסיק את השימוש בכך בכוחות עצמם.

  מכון גמילה – מה חשוב שתדעו?

  מהרגע שהמכור מחליט להכיר בשורש הבעיה עימה הוא מתמודד, יש מקום לעבור לשלב הבא והיא שהייה במכון גמילה. כפי שכבר הזכרנו, ישנם סוגים שונים ורבים של התמכרויות, כאשר הן מסווגות על פי התמכרות לחומרים והתנהגויות התמכרותיות.

  מה ההבדל בין השניים? לצורך העניין, אנשים שמכורים לחומר הינם מי שצורכים באופן כפייתי סמים או אלכוהול, עד לכדי היעדר שליטה. הם עושים זאת תוך מחשבה שכך הם כביכול מחזירים את השליטה לידיהם, אולם בפועל היא רק הולכת ומתערערת והמכור מפתח דפוסי פעולה פיזיולוגיים ורגשיים חדשים.

  התנהגות התמכרותית מיוחסת בדרך כלל להתמכרות להימורים, אשר גורמת לאדם לבזבז את כל הונו באופן תדיר וכפייתי על משחקי קזינו, לוטו, כרטיסי מזל, סחר במניות ועוד. הדפוס ההתנהגותי נוצר מתוך פנטזיה אשלייתית המניעה את המכור, לפיה הימורים יפתרו את כל בעיותיו בחיים, ובמקרה זה יש לנפץ לו את האשליה ולמצוא ריגושים במקורות אחרים.

  אופן הטיפול במכון גמילה

  מכון גמילה מציע טיפול שונים עבור סוגים נרחבים של התמכרויות. כחלק מהטיפול במכון הגמילה נותנים מענה לצרכיו הפיזיים והנפשיים של המטופל, והוא מצידו רוכש לו סל כלים המסייע לו להתמודד מול החיים האמיתיים ולתפקד בצורה תקינה. תהליך הגמילה מתחיל בגמילה פיזית, שעיקר האתגר בה הוא ההתמודדות עם תסמיני גמילה קשים שנוצרים, ואילו השלב שלאחר מכן הוא גמילה רגשית, העוסקת יותר בניפוץ אשליית ההימורים ועבודה על הדימוי העצמי ועל היחסים עם הסביבה.

  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

   מאמרים נוספים
   גמילה לא קלה
   תהליכי גמילה הם אף פעם לא פשוטים, גם כשמדובר על גמילה מקנאביס שבמחשבה ראשונה ודאי נתפסת כמו אחד מתהליכי הגמילה הקלילים יותר בעולם הסמים, בשל העובדה שהסם מוגדר כ'קל' בלבד. למעשה, ההפך הוא הנכון. ההגדרה הזו של 'סמים קלים' היא מתעתעת שכן התמכר(...)
   קרא עוד
   מצליחים להיגמל מהדפוס ההרסני
   הימורים נראים בהתחלה כמו משחקים נחמדים, בהם אתם בסך הכל מפקידים את המזל שלכם ביד הגורל ומקווים לטוב. בין אם מדובר במשחקי הימורים בהם לוקחים חלק אנשים אחרים או הימורים של אדם נגד מכונה, לעתים הדרך להתמכרות היא מהירה, ומה הפלא? על יוקר המחייה(...)
   קרא עוד
   מלכודת שיכולה לתעתע
   כשמדברים על סמים, בדרך כלל כמעט לא נעשית החלוקה הזו בין סמים קלים וקשים, לפחות לא עד שיורדים לשורש העניין ומתעמקים בכך. השאלה שנשאלת תמיד בהקשר הזה, הוא בנושא גמילה מסמים קלים ועד כמה היא שונה מכל גמילה אחרת, בעיקר מסמים קשים שידועים ביכולו(...)
   קרא עוד
   מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
   השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים