מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

  מכון גמילה – מה חשוב שתדעו?

  הרבה אנשים מתמודדים עם התמכרויות ביומיום. זה יכול להיות התמכרות לסיגריות, לקניות או לנייד או לחלופין התמכרויות קשות יותר, כמו הימורים או סמים. כך או כך, עצם התלות של אדם בגרם חיצוני כלשהו ששולט על חייו, עלול להביא איתו השפעות הרסניות ולחרב את חייו של המכור. כפועל יוצא מושפעת גם הסביבה שלו, הממון שצבר לאורך חייו וגם בריאותו.

  מכון גמילה נועד לסייע לאנשים שהתמכרו לחומרים מסוימים, או לחלופין פיתחו דפוסי התנהגות התמכרותיים, ואינם מצליחים להפסיק את השימוש בכך בכוחות עצמם.

  מכון גמילה – מה חשוב שתדעו?

  מהרגע שהמכור מחליט להכיר בשורש הבעיה עימה הוא מתמודד, יש מקום לעבור לשלב הבא והיא שהייה במכון גמילה. כפי שכבר הזכרנו, ישנם סוגים שונים ורבים של התמכרויות, כאשר הן מסווגות על פי התמכרות לחומרים והתנהגויות התמכרותיות.

  מה ההבדל בין השניים? לצורך העניין, אנשים שמכורים לחומר הינם מי שצורכים באופן כפייתי סמים או אלכוהול, עד לכדי היעדר שליטה. הם עושים זאת תוך מחשבה שכך הם כביכול מחזירים את השליטה לידיהם, אולם בפועל היא רק הולכת ומתערערת והמכור מפתח דפוסי פעולה פיזיולוגיים ורגשיים חדשים.

  התנהגות התמכרותית מיוחסת בדרך כלל להתמכרות להימורים, אשר גורמת לאדם לבזבז את כל הונו באופן תדיר וכפייתי על משחקי קזינו, לוטו, כרטיסי מזל, סחר במניות ועוד. הדפוס ההתנהגותי נוצר מתוך פנטזיה אשלייתית המניעה את המכור, לפיה הימורים יפתרו את כל בעיותיו בחיים, ובמקרה זה יש לנפץ לו את האשליה ולמצוא ריגושים במקורות אחרים.

  אופן הטיפול במכון גמילה

  מכון גמילה מציע טיפול שונים עבור סוגים נרחבים של התמכרויות. כחלק מהטיפול במכון הגמילה נותנים מענה לצרכיו הפיזיים והנפשיים של המטופל, והוא מצידו רוכש לו סל כלים המסייע לו להתמודד מול החיים האמיתיים ולתפקד בצורה תקינה. תהליך הגמילה מתחיל בגמילה פיזית, שעיקר האתגר בה הוא ההתמודדות עם תסמיני גמילה קשים שנוצרים, ואילו השלב שלאחר מכן הוא גמילה רגשית, העוסקת יותר בניפוץ אשליית ההימורים ועבודה על הדימוי העצמי ועל היחסים עם הסביבה.

  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

   מאמרים נוספים
   הפרעות שהיום יותר אנשים סובלים מהן
   הפרעות אכילה אלה הן הפרעות שהיום עוד ועוד אנשים סובלים מהן. רבים בטוחים שרק נשים סובלות מבעיות כאלה, אך בפועל, זה לא כך. היום ברור שיש גם הרבה מאוד גברים שסובלים מבעיות כאלה ולכן נשאלת השאלה: האם קיים טיפול בהפרעות אכילה? האם יש משהו שנוכל(...)
   קרא עוד
   להבין את ההתמכרות ולטפל בה נכון
   להבין שאתה מכור למשהו זה לא רגע פשוט בחיים. עם זאת, זה רגע חשוב מאוד, שכן ממנו אפשר להתחיל את השינוי. לכן, אם גם אתה הבנת לאחרונה שאתה באמת מכור, כדאי שתדע: יש כזה דבר טיפול בהתמכרות. יש לאן לפנות ויש מי שיוכל לעזור לך. זה לא משנה אם אתה מכ(...)
   קרא עוד
   הרגע שבו כדאי לחשוב על טיפול בהתמכרות לא...
   אלכוהול הוא חלק מהחברה שבה אנחנו חיים, ואפשר לראות זאת במדינות רבות בעולם. יש מדינות, כמו איטליה למשל, שבהן ארוחת צוהריים ללא כוס אלכוהול היא לא ארוחה שלמה. עם זאת, שתיית אלכוהול עלולה גם להיות מוגזמת ולהפוך להתמכרות של ממש. זה לא קורה ביום(...)
   קרא עוד
   מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
   השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים