מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

גמילה מסמים קלים וקשים

בניגוד לסמים קשים שההתמכרות אליהם מהירה, ההתמכרות לסמים קלים הדרגתית יותר. הנזק שהינם גורמים לנפש ולגוף קל יותר, ולכן, גמילה מסמים קלים לא כוללת את השלב הפיזי אלא רק את שלב הנפשי. וילה מטריקס הינו מרכז לגמילה בוילה בהרצליה, אשר הוקם מתוך תפיסה ואמונה כי כל מטופל הוא שונה וייחודי. בעזרת עבודת טיפולית התואמת למאפייניו וצרכיו של כל מטופל יש אפשרות להביא הצלחה בתהליך הטיפולי.

גמילה מסמים קלים – התהליך

רבים חושבים כי גמילה מסמים קלים יכולה להתבצע באופן עצמאי ללא עזרה או תמיכה. מחשבה זו אינה נכונה, וכאשר מדברים על התמכרות, גם היא לסמים הקלים, חשוב להגיע אל מכון גמילה על מנת לטפל בבעיה זו ולקבל את כל התמיכה הנדרשת.

על מנת להבין מדוע כה חשוב לעבור טיפול לגמילה מסמים קלים במכון מיועד לכך, נרחיב אודות התופעות השונות שצריכה בסמים גורמת:

 • דחף בלתי נשלט למצוא חומר ולעשות בו שימוש מספר פעמים ביום.
 • חוסר סבלנות.
 • כאבי שרירים וכאבי ראש חזקים.
 • סף תסכול נמוך.
 • עצלנות.
 • דכדוך.
 • סיוטי לילה.

אמנם השימוש בסמים קלים לא גורמים לתסמינים הקשים של הסמים הקשים, אך הטיפול לא פחות חשוב. טיפול זה כולל סיוע על ידי אנשי צוות על מנת להפסיק להשתמש בחומרים אלו וללמוד מחדש איך לחיות בלי הסמים הקלים בלי לחזור אליהם.

לאחר הפסקת השימוש של סמים קלים, יכולים להופיע קשיים רגשיים, כגון, חרדות, שעמום, מצב רוח ירוד ועוד. לכן, מומלץ להגיע אל מרכז לגמילה על מנת לעבור את תהליך זה בשלום.

גמילה מסמים קלים – מה נחשב לסם קל?

סמים קלים יכללו לרוב את החשיש או המריחואנה לדוגמא. שניהם מפיקים מצמח הנקרא קנביס, והתמכרות שלהם נחשבת לנמוכה. עם זאת, לאחר שימוש בסמים קלים אפשר להרגיש תחושה של תאבון רב ואופוריה ומסיבה זו אנשים מתמכרים בהם במהירות רבה. אף על פי שמדובר בסמים קלים, יש נטייה לפתח אליהם תלות גבוהה ובכדי להפסיק ולהיגמל מהם יש צורך לעבור טיפול במכון גמילה.

גמילה מסמים קלים בוילה מטריקס

גמילה מסמים קלים תופעות לוואי

לתהליך גמילה מסמים קלים תופעות לוואי שונות, אשר משתנות מאדם לאדם, ביחס למשך השימוש והכמויות אותן צרך, והן ביחס למידת הקושי הרגשי אותו חווה האדם, אשר הוביל אותו להשתמש בסמים הללו. וילה מטריקס הינה מרכז גמילה פרטי, אשר מתמחה בתהליכי גמילה ושיקום מהתמכרויות שונות ומצבי משבר בחיים, במתחם אקסקלוסיבי, באווירה משפחתית ומתוך ראיה הוליסטית של המטופל.

גמילה מסמים קלים תופעות לוואי נפוצות

תופעות הלוואי הנפוצות בעת גמילה מסמים קלים, לרוב יהיו תופעות לוואי של תסמיני גמילה אשר מאפיינות כמעט כל תהליך גמילה שהוא, עם מעט הבדלים קלים הנובעים כאמור מן השוני בין בני אדם, ומשך וכמות הצריכה של הסם. הנה כמה מן התסמינים הנפוצים:

 • עצבנות: אדם הנמצא במצב של גמילה יסבול מעצבנות, אשר נובעת מההפסקה בשימוש בסם ומהצורך של האדם לקבל את התחושה שהיה מקבל בעת השימוש. במצב כזה ישנו צורך להחליף את השימוש בסם בפעילות אחרת, בריאה ומאוזנת יותר.
 • חרדה: אנשים מסוימים עלולים ללקות בהתקפי חרדה עקב המחסור בחומר אשר יגרום להם לתחושת סיפוק ומרגוע.
 • עייפות: במקרים רבים ישנה תחושת עייפות כללית, אשר לרוב נובעת ממצב רוח רע וסביב הקושי להכיל ולהתמודד עם המצב של הגמילה ומחסור בסם או בחומר.
 • דיכאון: דכדוך, מצב רוח רע או כל רמה אחרת של דיכאון, מופיעים אצל רבים מהאנשים העוברים תהליך גמילה כזה או אחר. במצבים מסוימים יש ליטול תרופות מתאימות ולטפל בעניין על מנת לאפשר תהליך תקין ומלא של גמילה.
 • הפרעות בשינה: נגמלים רבים מספרים על קושי בהירדמות ובשינה, ייתכן והסימפטום הזה הוא תוצר לוואי של שאר התסמינים ברשימה ו/או נובע מאי השקט הכרוך ב"קריז", הקל אמנם, אך עדיין, תאווה אל החומר שעזר להם אולי גם להירדם בעבר.

איך ניתן להתמודד עם תופעות הלוואי של גמילה מסמים קלים?

גם שימוש בסמים קלים יכול להביא אדם למצב של התמכרות, והוא יכול להשפיע לרעה בצורה משמעותית על חיי האדם המכור, כאשר הקושי להיגמל מחומרים אלו אמנם יותר פשוט אך עדיין נדרש מאמץ רב מצד האדם להתגבר על המצב ולחזור לתפקוד תקין ולחיים בריאים. אי לכך מומלץ לפנות אל מרכז גמילה מקצועי ומנוסה.

גמילה מסמים קלים תופעות לוואי

גמילה מסמים קשים

בניגוד לדעה הרווחת, התמכרות לסמים הינה תוצאה של בעיה, ולא הבעיה עצמה. וילה מטריקס היא מרכז גמילה המציע תהליכי גמילה מהתמכרויות שונות, ביניהן גמילה מסמים קשים, ומאפשר לשוהים בו לעבור תהליך גמילה ושיקום מתוך הבנה זו. בוילה מטריקס יש למכור הזדמנות לקבל את כל הטיפולים הנדרשים, תוך ראיה הוליסטית, באווירה משפחתית ובעזרת צוות מקצועי – כל זאת בסביבה אקסקלוסיבית תוך הקפדה על כל פרט ופרט.

יתרונות הליווי המקצועי בתהליך גמילה מסמים קשים

שיקום וגמילה מסמים קשים הינה תהליך ארוך ומאתגר מאוד. במצב זה ישנה התמכרות פיזית של הגוף, אשר נמצא תחת השפעה של חומרים שונים. כך שראשית יש לגמול ולנקות את המכור מן החומרים המשפיעים ורק אז ניתן יהיה להתחיל בתהליך הגמילה והשיקום עצמם, ולכן ישנם יתרונות משמעותיים לליווי מקצועי בתהליך:

 • כאמור, החלק הראשוני בתהליך הגמילה מסמים כולל את ניקוי הגוף מן החומרים הממכרים. זהו תהליך אשר קשה מאוד עד בלתי אפשרי לבצע אותו ללא עזרה מקצועית. זהו מצב בו האדם המתנקה חווה סבל רב, כאבים קשים ותחושות קשות מאוד אשר מצריכות ידע וניסיון בהתמודדות מולן, ולעיתים נדרשת אף תמיכה רפואית מקצועית.
 • בסיום תהליך הניקוי מגיע השלב בו מטפלים בהתמכרות במובנים הרגשיים, הנפשיים והמנטליים של האדם וגם כאן ישנו צורך להגיע אל שורש הבעיה אשר הובילה את האדם למצב זה של התמכרות, ואף לפתור את הנושא או למצוא דרכים בריאות להתמודדות עמו, ותהליך זה מצריך איש מקצוע מנוסה אשר ידע לכוון את האדם אל דרך חדשה ובריאה יותר.
 • מרכז גמילה איכותי, מציע סביבה פיזית נעימה ומסודרת, דואגת לכל הצרכים הפיזיים של המכור ובכך מאפשרת לו פניות רגשית ונפשית לתהליך הגמילה עצמו. ישנה חשיבות רבה להתנתקות מטרדות היום יום ומן העולם החיצון בתהליך הגמילה, ואלמנט זה בלבד יכול להשפיע באופן משמעותי לשלילה או לחיוב על תהליך גמילה.

גמילה מסמים קשים בוילה מטריקס

ישנם יתרונות נוספים לתהליך גמילה מסמים קשים בליווי מקצועי, ומומלץ לפנות אל מרכז גמילה איכותי ומתקדם, אשר מציע מגוון רחב של טיפולים באווירה נעימה ומשפחתית, על מנת להפיק את המרב מתהליך הגמילה.

ליווי המקצועי בתהליך גמילה מסמים קשים

מכון גמילה מסמים קלים

סמים קלים באים על ידי ביטוי בסמים שניתן לעשות שימוש בצורת עישון, לרבות חשיש או מריחואנה. הסמים הינם חומרים פסיכו – אקטיביים שעלולים לגרום להתמכרות נפשית קשה. מכון גמילה מסמים קלים מציע לסייע למכורים להיגמל מהתלות הקשה וסוף סוף לראות את האור שבקצה המנהרה. וילה מטריקס הינה מכון גמילה מקצועי המורכב מצוות מומחה בהתמכרות זו. באמצעות טיפולים ותרפיות שונות ובעזרת תכנית טיפולית אינדיבידואלית, מטופלים רבים מוצאים את הדרך המתאימה להם לשם השלמתו של תהליך גמילה בצורה מוצלחת.

טיפול הגמילה במסגרת מכון גמילה מסמים קלים

מכון גמילה מסמים קלים מציע עבורכם טיפולים שונים המתאימים על מנת לתת לכם הזדמנות לחזור  לחיים נורמטיביים ללא סמים קלים או תלות אחרת. אמנם סמים קלים אינם גורמים למכורים תלות פיזיולוגית, עם זאת הסם עלול לגרום להתמכרות נפשית לא פשוטה. ישנם אנשים רבים הבוחרים להתנסות בסמים קלים עקב מצב נפשי של חרדה או דיכאון, במסגרות של אירועים שונים חברתיים ולאחר מכן הינם ממשיכים התנסות זו על להתמכר בסמים קלים.

להלן פרטים נוספים על מכון גמילה מסמים קלים:

 • סמים קלים כמו חשיש או מריחואנה עלולים לגרום לקהות חושית ובכך עלולים לגרום לירידה משמעותית בתפקוד הכלכלי של המכור.
 • יש חשיבות רבה לבחור במכון גמילה מסמים קלים על מנת להעניק סיוע, עזרה ותמיכה עבור מטופלים. על מנת להתמודד עם המציאות, מומלץ לבחור במכון גמילה שמספקת תמיכה נפשית.

חזרה לדרך הנורמטיבית יכולה להיות אפשרית אך ורק על ידי סיוע של עידוד ותמיכה של המדריכים והצוות של מכון גמילה מסמים קלים.

הצעד הראשון הינו המודעות לבעיה

התמכרות לסמים קלים, כמו כל התמכרות אחרת, נחשבת למסוכנת שיכולה לפגוע באדם המכור לו. עם זאת, רוב אנשים אשר עושים שימוש בסמים קלים באופן קבוע לא מודעים לכך שהם זקוקים לסם ושהם התמכרו לחומר זה. על מנת שתהליך הגמילה יצליח, חשוב קודם כל שהמכור יבין שהוא תלוי בסם ושאינו יכול להיגמל ממנו בצורה עצמאית. ברגע בו הוא יהיה מודע כך, הוא יכול להגיע אל מכון גמילה מסמים קלים על מנת לעבור את תהליך הטיפול.

מרכז גמילה מסמים קשים - וילה מטריקסס

מרכז גמילה מסמים קשים

מרכז גמילה מסמים קשים הוא המקום הנכון ביותר להגיע על מנת לקבל את הטיפולים המיועדים על מנת להצליח להיגמל מחומרים אלו. תהליך הגמילה מאפשר למכורים להתנתק מהעולם בו התחילו לעשות שימוש בסמים קשים, מסביר מדוע הם נכנסו לעולם הזה ומלמד להתחיל חיים בריאים וטובים יותר ללא הסם. המרכז לגמילה וילה מטריקס הממוקם במרכז הארץ, מציע מכוון טיפולים כדי לעבור תהליך גמילה מסמים קשים או עבור בהתמכרויות אחרות, כגון, סמים קלים, אינטרנט, הימורים, אלכוהול ועוד.

מרכז גמילה מסמים קשים – תהליך הטיפול

מרכז גמילה מסמים קשים מציע תכנית גמילה ושיקום מלאה בעבור המכור שעשה את הצד החשוב וביקש עזרה, תמיכה וסיוע. תהליך גמילה מסמים קשים עלול להיות ארוך ולכלול קשיים פיזיים ונפשיים. ניתן לסביר על שני תהליכים השונים המרכזיים של גמילה מסמים קשים על מנת להבין היטב את נושא זה:

 • השלב הראשון שבו מסייע מרכז גמילה מסמים קשים הינו הטיפול הפיזי. בשלב זה, על המכורים לנקות את גופם מחומרים אלו. מכוון שמונעים מהמכור לעשות שימוש בכל סם באופן מוחלט, הוא עלול לחוות תסמינים קשים כגון, כאבי שרירים, כאבי בטן, כאבי ראש וקריז. בשלב בו הגוף יירגע ויהיה נקי מסמים קשים, המטופל יכול להתחיל את השלב השני של תהליך הגמילה.
 • השלב השני, שמגיע לאחר הצלחת של השלב הפיזי, הינו הטיפול הרגשי. בשלב זה, המטופל מוכן להתמודד עם הדפוסים המחשבתיים וההתנהגותיים אותם פיתח בכל התקופה של ההתמכרות. בין אם מדובר בטיפול משפחתי, פרטני או קבוצתי ובין אם מדובר בתרפיה מים או אומנותית, חשוב שבמטופל יקבל תכנית אינדיבידואלית המתאימה לצרכיו.

בחירת מרכז גמילה מסמים קשים

בחירת מרכז גמילה מסמים קשים הינה החלטה חשובה ביותר על מנת להצליח את תהלך הגמילה. מומלץ לבחור במרכז המספק מגוון טיפולים שונים ותרפיות המותאמים להתמכרות לסמים קשים. בנוסף, יש לברר את ההשכלה של צוות המקצועי הנמצא במכון גמילה, בין אם מדובר על הצוות הרפואי או הצוות הפסיכולוגי. גמילה מסמים קשים הינו תהליך ארוך וקשה וזקוק לכל התמיכה והעזרה להצלחתה.

מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

מאמרים נוספים

שיטות גמילה מסמים
בעלי מקצוע רבים לוקחים חלק פעיל במסגרתן של שיטות גמילה מסמים, וכיום מקובל לטפל בתלות בגישה  מערכתית. וילה מטריקס הינו מרכז גמילה שמעניק שירותי טיפול על ידי צוות רב של אנשי מקצוע על מנת ליצור תוכנית טיפול המבוססת על צרכים קליניים. הצוות של ו(...)
קרא עוד
קרוסלת התמכרות: איך נגמלים ולא נופלים חז...
התמכרות משולה למחלה, ואף למחלה כרונית. וילה מטריקס, מרכז גמילה פרטי, נוסד מתוך ההבנה כי ההתמכרות הינה סימפטום של בעיה אחרת, ולא הבעיה עצמה, ולכן בוילה מספקים לנגמלים אפשרות לעבור תהליך גמילה ושיקום מהתמכרויות שונות, באווירה משפחתית, ובמתן ט(...)
קרא עוד
פסיכותרפיה גופנית עם נגמלים מסמים
בארץ, הטיפול הקונבנציונלי בעבור התמכרות לסמים כולל גמילה פיזית ולאחר מכן, טיפול התנהגותי, קוגניטיבי ודינמי. עם זאת נולד טיפול חדש המביא תוצאות גמילה מצוינות. טיפול זה הינו פסיכותרפיה גופנית עם נגמלים מסמים. המרכז לגמילה וילה מטריקס מיועד עב(...)
קרא עוד

מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים