מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

  גמילה מסמים

  כל התמכרות באשר היא מזיקה לבריאותינו הנפשית והגופנית והורסת את חיינו עד ליסוד אך נראה כי ההתמכרות לסמים היא הבעייתית והקשה ביותר. גם מי שכבר מחליט לקחת את עצמו בידיים מגלה במהרה כי תהליך גמילה מסמים הוא אינו דבר קל ולעיתים אף משאיר את המכור עם תחושות קשות של בדידות וחוסר אונים. אומרים שהדרך הראשונה בדרך לגמילה היא הכרה בבעיה – הצעד השני הוא בחירה נבונה ומושכלת במרכז הגמילה הטוב ביותר על מנת למקסם את הסיכוי להצלחה.

  שיטות גמילה מסמים
  בעלי מקצוע רבים לוקחים חלק פעיל במסגרתן של שיטות גמילה מסמים, וכיום מקובל לטפל בתלות בגישה  מערכתית. וילה מטריקס הינו בית מאזן שמעניק שירותי טיפול על ידי צוות רב של אנשי מקצוע על מנת ליצור תוכנית טיפול המבוססת על צרכים קליניים. הצוות של ויל(...)
  קרא עוד
  פסיכותרפיה גופנית עם נגמלים מסמים
  בארץ, הטיפול הקונבנציונלי בעבור התמכרות לסמים כולל גמילה פיזית ולאחר מכן, טיפול התנהגותי, קוגניטיבי ודינמי. עם זאת נולד טיפול חדש המביא תוצאות גמילה מצוינות. טיפול זה הינו פסיכותרפיה גופנית עם נגמלים מסמים. המרכז לגמילה וילה מטריקס מיועד עב(...)
  קרא עוד
  מה כולל תהליך הגמילה מסמים?
  כל אדם הוא שונה וייחודי, ולכן גם תהליך גמילה מסמים הינו הליך אשר אמור להיות מותאם באופן אישי לצרכי האדם עצמו, כך מאמינים במרכז הגמילה הפרטי וילה מטריקס. מה כולל תהליך הגמילה מסמים במרכז וילה מטריקס? בוילה ניתן לקבל טיפול מגיל 18 ומעלה, כאשר(...)
  קרא עוד
  כמה זמן נמשך קריז?
  כמה זמן נמשך קריז? ולמה חשוב לקבל עזרה מקצועית התמכרות לסמים מסוגים שונים הינה מצב מורכב ומאתגר להיגמל ממנו ללא עזרה מקצועית. וילה מטריקס הינה בית מאזן פרטי אשר מעניק למטופליו את האפשרות להיגמל ולהשתקם ממגוון של התמכרויות ומצבי משבר בחיים,(...)
  קרא עוד
  הקשיים בדרך לגמילה
  גמילה מהתמכרויות עלולה להיות תהליך קשה עבור המטופל הנכנס לבית מאזן וגם עבור משפחתו. הקשיים בדרך לגמילה הם רבים, אך אפשר בהחלט לעבור אותם עם עזרה מקצועית. מכון הגמילה וילה מטריקס מעניק עבור כל מטופל תכנית ייחודי ואישי כדי לעזור להם לעבור את(...)
  קרא עוד
  גמילה פיזית מסמים
  הידיעה כי אחד מבני המשפחה התמכר לסמים עלולה לנחות כרעם ביום בהיר. רק לפני רגע הוא התנהג ככל אדם, וכעת אתם מגלים כי הוא מתנזר מבני משפחתו, מזניח את עבודתו, מבצע שיחות בסתר ומתרועע עם "חברים" מפוקפקים. רבים שולחים את המכורים לבית מאזן לצורך ג(...)
  קרא עוד
  לאן לפנות בנושא גמילה מסמים?
  במידה והגעתם למסקנה שהשימוש שלכם או של קרוב משפחה בסמים הפך להתמכרות ועבר את גבול השימוש בשליטה, ככל הנראה כי ישנו צורך בעזרה מקצועית על מנת לעצור את התמכרות זו. אם סיטואציה זו מוכרת לכם, השאלה הראשונה העולה הינה גמילה מסמים לאן לפנות? וילה(...)
  קרא עוד
  גמילה מהרואין
  הרואין הינו סם קשה השייך למשפחת האופיאטים הגורם לחוויה פיזית ורגשית עוצמתית. כאשר מכור משתמש בהרואין הוא חווה רגעים של אושר ומרגיש כי אינו סבל מעולם. למרות התחושות האלו, הסם גורם לנזקים רבים וחריפים לגוף האדם, לבריאות הפיזית והנפשי של המכור(...)
  קרא עוד
  גמילה מקוקאין
  גמילה מקוקאין בוילה מטריקס ישנם אנשים רבים החווים קשיים שונים במהלך חייהם. אם מבחינה מקצועית כאשר אינם מצליחים לעמוד ביעדים שהוצבו להם, אם מבחינת אושר וסיפוק בחיי הזוגיות והמשפחה וכמובן בגלל בעיות כספיות המקשות על ההתנהלות היומיומית התקינה.(...)
  קרא עוד
  גמילה מקנאביס
  בית מאזן מקנאביס גמילה מקנאביס לא תמיד פשוטה כפי שהיא עשויה להיראות. לרוב, השימוש בסמים הוא ניסיון להתמודד עם הקשיים והמציאות של החיים בצורה כלשהי על מנת לתפקד ביום יום שלנו. מסיבה זו, הטיפול בהתמכרות לקנאביס יתמקד בלימוד על מנגנוני התמודדו(...)
  קרא עוד
  התוכנית הטיפולית
  התוכנית מבוססת על צירוף שיטות מקובלות ושיטות אלטרנטיביות לטיפול בהתמכרות, כשדגש מיוחד מיושם על שילוב של תוכניות טיפול אינדיווידואליות בתוך תוכנית הטיפול הקבוצתית. המחקרים האחרונים בתחום הטיפול בהתמכרות ובפסיכיאטריה העלו, כי ישנה תלות ישירה(...)
  קרא עוד
  גמילה מנייס גאי
  נייס גאי - אפשר לצאת מזה! יותר ויותר אנשים ובמיוחד בני נוער מוצאים את עצמם משתמשים בסמי פיצוציות או בשמם האחר - נייס גאי. כאשר הם מנסים להפסיק, הם סובלים מתופעות לוואי לא נעימות. כדאי לדעת כי אפשר לעשות גמילה מנייס גאי בעזרת טיפול תומך, וכמ(...)
  קרא עוד

  מידע נוסף בנושא

  בית מאזן מסמים פרטי

  אתם או קרוביכם סובלים מהתמכרות לסמים? אין ספק שההחלטה הנבונה והבטוחה היא להכיר בבעיה ולטפל בה כנדרש. תהליך גמילה מסמים הינו תהליך מאתגר וקשה מנשוא, שכן הוא דורש מהאדם להתאמץ ולסגל לעצמו דפוסי צריכה והתנהגות חדשים לחלוטין. כיום ישנם מגוון בתים מאזנים בארץ, כאשר בבית מאזן מסמים פרטי חווית הגמילה תיראה אחרת במובנים רבים.

  על סמים והשפעותיהם השליליות

  כפי שאתם ודאי יודעים, ישנם סוגים רבים ומגוונים של סמים. זה מתחיל בסמים קלים כמו מריחואנה ויכול להגיע עד לכדי סמים קשים וקטלניים כמו הרואין. כך או כך, כאשר אדם מפתח תלות בחומר נרקוטי כלשהו, ההשפעה על הגוף ועל הנפש שלו מיד מתחילה לתת את אותותיה. המראה הופך מרושל יותר, העיניים אדומות, ואזורים שונים בגוף הופכים נגועים בהתאם לאופי הצריכה (הזרקה, הסנפה וכו'). כמו כן, המכורים מתחילים לפתח דפוסים התנהגותיים לקויים, נוקטים בפעולות שמסכנות אותם ואת הסביבה שלהם בהיעדר מודעות, נעשים עצבניים ולעתים גם סובלים מהזיות.

  למה לבחור בבית מאזן מסמים פרטי?

  כל בית מאזן עשוי לתת מענה או כזה או אחר להתמכרות לסמים, אולם חווית הגמילה בבית מאזן פרטי מסמים היא אחרת. תחילה מתאימים לכל אחד ואחד מהמטופלים תוכנית גמילה אישית, המותאמת למה שהוא מתחבר אליו, למצבו ולצרכיו. התוכניות משלבות בדרך כלל מתודות שונות של טיפול רגשי יחד עם שיטות מובנות לגמילה הפיזית, ולשם כך מגייסים את אנשי המקצוע המקצועיים והמנוסים ביותר. מדובר באנשי צוות בעלי השכלה אקדמית, אשר התמחו בסוגיית הטיפול הספציפית הזו והתנסו במגוון חוויות גמילה. לצידם ישנם גם כן מדריכים שמלווים את המטופלים לאורך כל הדרך, רבים מהם הם כאלו שבעברם היו מכורים בעצמם שנגמלו.

  בבית מאזן מסמים פרטי מעניקים למטופלים אווירה משפחתית ותומכת, כך שתקופת השהות שם לא תרגיש להם כמו מאסר. זה מתבטא בהגשת ארוחות עשירות במהלך היום, פיזור מתקנים שניתן להשתמש בהם בשעות הפנאי, יחידות מגורים מאובזרות וליווי וסיוע צמוד של הצוות הטיפולי.

  בתים מאזנים מסמים

  גמילה לסמים היא קשה במיוחד. בתחילה ישנן תופעות גופניות מייסרות ולאחר מכן עובר המכור תהליך שיקום אשר משכו נקבע בהתאם לדרגת חומרת ההתמכרות, סוג הסמים שנעשה בהם שימוש ואבחנה מותאמת אישית. בית מאזן מסמים הוא מקום שליו אשר בו החיים מתנהלים לפי סדר יום קבוע מראש, אך ללא הפעלת לחץ על דיירי המקום ובהתאם להנחיות של אנשי המקצוע במקום.

  מרכזי הגמילה הטובים יותר מציעים לשוהים בהם תהליך החלמה מסודר באווירה משפחתית אינטימית בניצוחם של אנשי מקצוע מתחומי הרפואה, הסיעוד, הפסיכולוגיה, מדריכים מקצועיים ואם בית אשר תפקידה לדאוג כי המקום יהיה מתוחזק כהלכה, נקי ומצוחצח ועם ארוחות חמות שיתנו תחושה של בית. תהליך גמילה מסמים יעיל חייב לנטרל את השפעות העולם החיצון ולהתבצע במתחם אקסקלוסיבי אשר מהווה מקום מפלט ולא מקום אשר נתפש בעיני הדיירים כאיום או ככזה הכופה את עצמו עליהם.

  המשפחה כחלק מבתים מאזנים מסמים

  פעמים רבות מוצאים את עצמם מכורים לסמים מתרחקים ממשפחותיהם או לחילופין, הופכים להיות נטל כבד עד לכדי נידוי. גמילה מסמים אשר מבוצעת בצורה מקצועית דרך מרכזי הגמילה, תשלב גם את בני משפחת המכור בשלבי התהליך ובתזמון שיעזור רבות לתהליך הגמילה.

  חשוב להבין כי האידיאולוגיה העומדת מאחורי בתים מאזנים מסמים היא לא קצירת רווחים ובטוח שלא על חשבונם של הדיירים במקום. כיום ישנם בתים מאזנים מפוארים אשר נותנים שירותים ברמה גבוהה, איכותית ואקסקלוסיבית. והכל תחת אווירה משפחתית ויחס אישי לכל מטופל ומטופל. חפשו את המרכז המתאים עבורכם, וצאו לדרך חדשה וטובה יותר.

  תהליך גמילה מסמים

  הורים רבים חווים על בשרם את גיל ההתבגרות של ילדיהם, אם זה מלווה בשינוי התנהגותי קיצוני, חוסר סבלנות, כעס וחוסר מצב רוח. אך חשוב עליהם להבחין בין שינוי הנגרם בגלל ההורמונים הטבעיים המשתוללים בגופו של ילדם המתבגר בגוף, לבין שינוי הנגרם כתוצאה משימוש בסמים – כאשר במצבים כאלו יהיה עליהם לחפש מיד תכנית גמילה מסמים עבורו. וילה מטריקס היא מקום טיפולי ובית מאזן פרטי למגוון התמכרויות שונות כמו סמים, הימורים, אלכוהול, אינטרנט ועוד. בעזרת עבודת טיפול פרטנית וייחודית המותאמת לצרכי המטופל, המרכז מעניק חיים חדשים והתחלת דרך חדשה. הורים רבים חווים על בשרם את גיל ההתבגרות של ילדיהם, אם זה מלווה בשינוי התנהגותי קיצוני, חוסר סבלנות, כעס וחוסר מצב רוח.

  דרכי גמילה מסמים

  קיימות דרכי גמילה מסמים שונות שכדאי להכיר:

  • טיפול פסיכולוגי – כאשר מטופל מגיע אל בית מאזן, נערכת לו כבר בהתחלה שיחה אישית אחד על אחד עם פסיכולוג מקצועי. זאת כדי שהפסיכולוג יוכל להעריך את מצבו הנפשי של המטופל, רמת ההתמכרות שהוא נפל אליה, והכרתו והבנתו של המטופל במצבו. לרוב הטיפול יכול להצליח רק לאחר שהמטופל מביע נכונות ורצון אישי לשינוי, ויציאה מההתמכרות אליה הוא נפל.
  • תרפיה באמצעות מים – ידוע כי למים יש תכונות מרגיעות ומשחררות. כל אדם שמגיע אל הים ושומע את רחשי הגלים מרגיש כיצד הוא נרגע ומשתחרר. שיטת הטיפול באמצעות תרפיה במים תעניק למטופל טיפול ייחודי באמצעות החיבור לטבע, וכך כל אחד בדרכו יכול להתמודד עם פחדים וחרדות המציפים אותו בגלל ההתמכרות.
  • תרפיה באמצעות אמנות – באמצעות האומנות, כל אחד יכול להביע את עצמו באופן מוחשי תוך ביטוי הרגשות, המחשבות, הלחצים, הפחדים ועוד. בשונה מהטיפול הפסיכולוגי בו על המטופל לשוחח עם המטפל, באמצעות האמנות המטופל יוכל לבטא ולהביע את עצמו באופן חופשי וללא עכבות וכך לשפר את בריאותו הנפשית.

  חשיבות בתים מאזנים מסמים

  קיימים מספר דרכי התמודדות וטיפול הנעשים על מנת לסייע למטופל להיגמל משימוש בסמים. חשוב שכל הטיפולים מסוג זה יעשו רק על ידי מומחים ואנשי מקצוע בתחום, לצורך הצלחת הטיפול וחזרתו של המטופל למוטב ולחיים השגרתיים שהיו לו לפני ההתמכרות. את כל הטיפול האישי והפרטני הזה ניתן לקבל באמצעות בית מאזן איכותי ומקצועי הכולל צוות מדריכים מקצועיים ומכילים.

  גמילה מסמים עם ליווי צמוד

  בניגוד לדעה הרווחת, התמכרות לסמים הינה תוצאה של בעיה, ולא הבעיה עצמה. וילה מטריקס היא בית מאזן המציע תהליכי גמילה מהתמכרויות שונות, ביניהן גמילה מסמים קשים, ומאפשר לשוהים בו לעבור תהליך גמילה ושיקום מתוך הבנה זו. בוילה מטריקס יש למכור הזדמנות לקבל את כל הטיפולים הנדרשים, תוך ראיה הוליסטית, באווירה משפחתית ובעזרת צוות מקצועי – כל זאת בסביבה אקסקלוסיבית תוך הקפדה על כל פרט ופרט.

  יתרונות הליווי המקצועי בתהליך גמילה מסמים קשים

  שיקום וגמילה מסמים קשים הינה תהליך ארוך ומאתגר מאוד. במצב זה ישנה התמכרות פיזית של הגוף, אשר נמצא תחת השפעה של חומרים שונים. כך שראשית יש לגמול ולנקות את המכור מן החומרים המשפיעים ורק אז ניתן יהיה להתחיל בתהליך הגמילה והשיקום עצמם, ולכן ישנם יתרונות משמעותיים לליווי מקצועי בתהליך:

  כאמור, החלק הראשוני בתהליך הגמילה מסמים כולל את ניקוי הגוף מן החומרים הממכרים. זהו תהליך אשר קשה מאוד עד בלתי אפשרי לבצע אותו ללא עזרה מקצועית. זהו מצב בו האדם המתנקה חווה סבל רב, כאבים קשים ותחושות קשות מאוד אשר מצריכות ידע וניסיון בהתמודדות מולן, ולעיתים נדרשת אף תמיכה רפואית מקצועית.

  בסיום תהליך הניקוי, מגיע השלב בו מטפלים בהתמכרות במובנים הרגשיים, הנפשיים והמנטליים של האדם וגם כאן ישנו צורך להגיע אל שורש הבעיה אשר הובילה את האדם למצב זה של התמכרות, ואף לפתור את הנושא או למצוא דרכים בריאות להתמודדות עמו, ותהליך זה מצריך איש מקצוע מנוסה אשר ידע לכוון את האדם אל דרך חדשה ובריאה יותר.

  בית מאזן איכותי, מציע סביבה פיזית נעימה ומסודרת, דואגת לכל הצרכים הפיזיים של המכור ובכך מאפשרת לו פניות רגשית ונפשית לתהליך הגמילה עצמו. ישנה חשיבות רבה להתנתקות מטרדות היום יום ומן העולם החיצון בתהליך הגמילה, ואלמנט זה בלבד יכול להשפיע באופן משמעותי לשלילה או לחיוב על תהליך גמילה.

  ישנם יתרונות נוספים לתהליך גמילה מסמים קשים בליווי מקצועי, ומומלץ לפנות אל בית מאזן איכותי ומתקדם, אשר מציע מגוון רחב של טיפולים באווירה נעימה ומשפחתית, על מנת להפיק את המרב מתהליך הגמילה.

  בית מאזן מסמים וילה מטריקס

  ניתן לומר כי אנשים רבים חוו בעבר או חווים מדי פעם את ההשפעות של סם הקנאביס. זהו סם שנחשב יחסית קל, ולמרות שאינו נחשב חוקי בארץ אנשים רבים נוהגים להשתמש בו לעיתים רחוקות, או אפילו במהלך טיולים שונים מסביב לעולם שם הוא חוקי. אך ישנם אנשים שאינם מסתפקים בסם זה, ומנסים גם סמים אחרים שנחשבים קשים יותר כמו קוקאין, הרואין, LSD ועוד. סמים אלו גורמים להתמכרות קשה מאוד, ולכן על פי רוב אותם אנשים יהיו מוכרחים לעבור טיפול בעזרת בית מאזן מסמים. וילה מטריקס הינה וילה פרטית ומבודדת השוכנת בהרצליה, ומאפשרת למטופלים לעבור חווית טיפול וגמילה מסמים ברמה גבוהה וייחודית.

  יתרונות בית מאזן מסמים

  • טיפול פרטני לכל מטופל – הטיפול אותו כל מכור מקבל במרכז הגמילה הוא פרטני, אישי ומותאם בדיוק לסוג התמכרותו ומצבו של כל מטופל ומטופל. טיפול פרטני ומותאם יביא להגברה של קצב הריפוי והגמילה דבר אשר למעשה יביא למקסימום הצלחה.
  • קצב טיפול מותאם – נוסף על התאמת תכנית הגמילה עבור כל מטופל, תהליך הטיפול אינו נקבע מראש ותחום בזמן מוקצב, אלא נקבע אך ורק על פי קצב התקדמותו ושינויו של המטופל עצמו. האמונה היא כי רק המטופל יכול לגרום לעצמו גמילה ויציאה מחיי ההתמכרות, תוך טיפול מחשבתי ועמוק המביא אותו להכרה בבעייתו ורצונו לגמילה מהירה וכך חזרה לחיים השגרתיים שלו.
  • שיטות טיפול באמצעות תרפיה – מכיוון שהטיפול עבור כל מטופל במרכז הגמילה נקבע באופן פרטני, ועל פי קצב התקדמותו של כל מטופל, שיטות הטיפול האפקטיביות והטובות ביותר עבור כל מטופל הן באמצעות שימוש בתרפיה. קיימת תרפיה באמצעות מים המעניקה לכל מטופל טיפול ייחודי דרך הטבע, וקבלת שחרור ומרגיע ומלא ממצבו הנפשי שנגרם מההתמכרות.

  כיצד בוחרים בית מאזן מסמים?

  על מנת לבחור בית מאזן איכותי ומקצועי עבור התמכרות לסמים, או כל סוג התמכרות אחרת, מומלץ להגיע קודם אל אותו מרכז ללא המטופל. כך אתם, האנשים הקרובים או בני משפחתו של האדם שזקוק לגמילה, תוכלו להכיר את המקום, להבין את דרכי הטיפול ולראות האם זה המרכז יסייע ליקיריכם בגמילה איכותית.

  קודם כל מתחילים בגמילה מסמים

  כאשר מדברים על גמילה מסמים, אפשר להתייחס לשני סוגי שונים של סמים, הסמים הקשים והסמים הקלים. על אף שהנזקים אינם דומים, יש צורך לעבור תהליך גמילה במכון מקצועי על מנת לסייע לאדם המכור להתגבר על התמכרותו ולהפסיק את צריכתם של החומרים המסוכנים הללו. הכירו את וילה מטריקס, בית מאזן מסמים במרכז, הממוקם בהרצליה. מכון זה מציע טיפולים שונים בעבור מגוון רחב של התמכרויות, כגון, התמכרות להימורים, התמכרות למשככי כאבים ותרופות מרשם, התמכרות לאלכוהול, התמכרות לאינטרנט ועוד. הצוות של וילה מטריקס מורכב מאנשי מקצוע מוסמכים ומומחים בתחום העוזרים למטופלים להתמודד מול התהליך הגמילה בכל שלבים שונים.

  על תהליך גמילה מסמים

  כאשר אדם מתמכר לסמים, עליו יהיה לעבור את הגמילה בבית מאזן מסמים במרכז אשר יוכל להעניק לו את כל התמיכה והטיפול הרפואי אשר יהיה זקוק לו. הסיוע שבית מאזן מסמים מעניק הינו משמעותי על מנת שיצליח בתהליך זה בצורה בריאה ויעילה. תהליך גמילה מסמים כולל שני שלבים משמעותיים שנרחיב עליהם:

  • השלב הראשון הינו השלב הפיזי. לרוב שלב זה עלול להיות ארוך וקשה במיוחד. מסיבה זו, יש צורך בכך שצוות רפואי יהיה נוכח על מנת לעזור למטופל לעבור את הקשיים האלו. במהלך השלב הפיזי, המכור מנותק מכל סם, זאת על מנת לנקות את גופו מנוכחותם של הסמים. תהליך זה עשוי לביא אתו תסמינים קשים, לדוגמא, קריז, כאבי בטן, כאבי ראש, כאבי שרירים ועוד. כאשר הגוף כבר אינו סובל ונקי מהסם יש אפשרות לעבור לשלב השני של תהליך גמילה מסמים.
  • השלב השני כולל את הטיפול הנפשי. שלב זה חשוב ביותר על מנת להעניק למטופל את הבטחון העצמי שהוא יכול להתמודד מול אתרים של החיים ללא הסם . ובכך, הוא מלמד את עצמו לחיות חיים בריאים ללא החומר הממכר.

  איך ניתן לשמור על השפעת הגמילה לטווח הארוך ?

  אפשר לסכם כי חשוב לסיים את שני שלבים אלו ולבצע אותם בצורה נכונה על מנת לאפשר לנגמלים לחזור לחיים מבלי שיפתו שוב אל השימוש בסמים. המטפלים והמדריכים המקצועיים של וילה מטריקס יעשו הכל בכדי לאפשר לכל נגמל להשלים את התהליך בצורה יעילה ושלמור על תוצאותיה לאורך זמן.

  טיפול גמילה מסמים

  סמים הם חומרים כימיים פסיכואקטיביים הפוגעים במוחם של המשתמשים, וכך גורמים לשינוי התנהגותי, מחשבתי וגם בריאותי. אותם חומרים פסיכואקטיביים מפתחים אצל המשתמשים בהם תלות בלתי נשלטת, כך שהשימוש בהם הופך להתמכרות קשה שרוב המשתמשים אינם מצליחים לצאת ממנה ללא עזרה מקצועית כמו טיפול גמילה מסמים. במרכז הגמילה של וילה מטריקס, הממוקם באזור השרון הפסטורלי אשר מעניק בדידות ואינטימיות מהסביבה החיצונית, קיימים מטפלים ומדריכים מקצועיים שילוו את אותם מכורים לסמים בכל שלבי הגמילה, עד ההתפכחות והחזרה לחיים נורמטיביים.

  כיצד עובד טיפול גמילה מסמים בבתים מאזנים

  • אבחון פרטני – התהליך הראשוני אותו עובר כל מכור במרכז הגמילה, מתחיל עם שיחה עם מטפל מקצועי כמו פסיכיאטר לצורך אבחון רמת ההתמכרות, וגם אבחונו הנפשי של המטופל. מרכזי הגמילה מאמינים כי דרך הגמילה נמצאת בידיו של המטופל בלבד, ולכן כל קצב ומהלך הטיפול מותאם באופן אינדיבידואלי לכל מטופל ומטופל, ללא קשר לסוג ההתמכרות אליה הוא נקלע.
  • שיטות טיפול אלטרנטיביות – שיטות הטיפול במרכזי הגמילה נשענות בעיקר על דרכי טיפול אלטרנטיביות וטבעיות, ללא שימוש בחומרים כימיים כמו תרופות שונות. מכיוון שאותם מכורים זקוקים לכמה שיותר דברים טבעיים שינקו את גופם ונפשם מהדבר אליו הם התמכרו. הטיפול האלטרנטיבי יעניק להם את הגמילה היעילה והאפקטיבית ביותר לצורך חזרה מהירה לשגרת החיים.
  • ליווי והדרכה אישית – מכיוון שכל מטופל מתקדם בקצב הטיפול באופן אישי אליו, כך כל מטופל במרכז הגמילה זוכה לליווי והדרכה אישית וצמודה בהתאם לקצב התקדמותו. שילוב של אמצעים תרפיים כמו עבודות יצירה ואמנות או שילוב ים ומים, עשויים לסייע מאוד להתקדמות הטיפול ולהעניק למטופל דרכי טיפול טבעיים ומרגיעים ככל הניתן, תוך אפשרות הבעה עצמית יחד עם כל המחשבות והחששות שהוא חווה במהלך תהליך מורכב שכזה.

  כיצד בוחרים בית מאזן

  אם אדם הקרוב אליכם, או בן משפחה, נקלע למצב של התמכרות קשה אם לסמים, אלכוהול, הימורים  – המקום הטוב ביותר שיכל לסייע לו להתמודד עם המצב אליו הוא נקלע, הינו בית מאזן מקצועי הדוגל בשיטות טיפול גמילה מסמים הוליסטיות וטבעיות.

  גמילה מסמים פרטית

  בשנים האחרונות נראה כי תהליך גמילה מסמים פרטית הפך לדרך מבוקשת מאוד. בעבר בתים מאזנים ציבוריים היו היחידים אשר סיפקו מענה לתהליכי גמילה הן לנוער והן למבוגרים. כיום ניתן למצוא מרכזים פרטיים רבים אשר ביכולתם לתת את המענה המדויק ביותר עבור כל אדם באשר הוא. וילה מטריקס הינה בדיוק בית מאזן מסוג זה אשר ישמח לתת מענה עבור כל שאלה שלכם בנושא.

  היתרונות של גמילה מסמים פרטית

  ישראל מונה מספר רב של בתים מאזנים, חלקם פרטיים חלקם ציבוריים. ניתן לראות כי לאורך השנים מספר רב של נגמלים בוחרים דווקא במרכזים פרטיים וזאת ממספר סיבות:

  • המקום- מרכזים פרטיים נמצאים מספקים איכות שהות שונה לגמרי ממרכזים ציבוריים. החדרים איכותיים יותר, המבנים חדשים ופעמים רבות גם המקום עצמו הינו קסום. כמו כן, ישנם מקומות המספקים חדרי משחקים, בריכה ועוד. התנאים הללו גורמים לרבים לבחור דווקא במרכז הפרטי.
  • אנשי הצוות- לרוב מרכזים פרטיים מאפשרים יחס גדול יותר של אנשי צוות על מטופלים. ככל שמספר אנשי הצוות גדול יותר כך המענה שהם יתנו למטופלים יהיה איכותי יותר.
  • שיטות טיפול- כאשר מדובר במרכז פרטי דרכי הטיפול והשיטות יכולות להיבחר באופן עצמאי לחלוטין. ניתן לשלב בין מגוון רחב של שיטות הנותנות מענה מדויק יותר עבור המטופלים. 

  היתרונות הללו הופכים מרכזים פרטיים היום לאטרקטיביים יותר ונעימים יותר מאשר מרכזי הגמילה הציבוריים והחד גוניים. הם מספקים מענה הן למבוגרים והן לבני נוער.

  תהליך גמילה מסמים יעיל ואפקטיבי

  תהליך גמילה יעיל הינו תהליך אשר מספק ביד המטופל את הכלים הנכונים על מנת להתמודד עם הקשיים שלו. תהליך מעין זה לרוב נעשה בבית מאזן פרטי או ציבורי אשר מלווה את המטופל לאורכו של התהליך. בוילה מטריקס, בית מאזן פרטי אשר נמצא בלב ליבה של הרצליה, תוכלו למצוא מענה למגוון רחב של סוגי התמכרויות. אנו מציעים הן טיפולים אישיים והן קבוצתיים אשר בסופו של דבר יוכלו לעזור לכם לסגור את הפרק הזה בחייכם ולהתחיל חיים חדשים ונקיים ללא קושי. הצוות שלנו הינו מקצועי, אחראי וקשוב ויעמוד לצידכם לאורך כל הדרך.

  גמילה מסמים טיפול

  הדרך הבטוחה ביותר עבור גמילה מסמים טיפול הינה על ידי בית מאזן מקצועי. השימוש בסמים תמיד היה חלק משמעותי מעולמנו אך בשנים האחרונות נראה כי הוא הפך להיות יותר ויותר מקובל. גיל המשתמשים הופך להיות נמוך יותר וסוגי הסמים אותם הם צורכים הופך לאט לאט מסמים קלים לסמים קשים יותר. אין זה פלא שרבים מבקשים את סיועם של בתים מאזנים. וילה מטריקס הינה בית מאזן פרטי אשר מספק מענה עבור מכורים רבים.

  גמילה מסמים טיפול יעיל

  גמילה מסמים אינה תהליך פשוט. רבים הנכנסים אל עולם הסמים מסתובבים בתחושה כי הם אלו השולטים בסיטואציה אך כמובן שתחושה זאת אינה מדויקת כלל. ברגע אחד המצב יכול להתהפך והשליטה שהרגשתם אך לפני רגע נעלמת כלא הייתה. במידה ואתם מקבלים את ההכוונה הנכונה, אתם יודעים כי מה שעליכם לעשות כרגע הוא לאפשר לגוף לעבור תהליך גמילה אשר יעזור לכם לקבל את השליטה על החיים שלכם חזרה.

  הטיפול היעיל ביותר אשר תוכלו לתת לעצמכם מתבצע אך ורק בבית מאזן. המחשבה כי תהליך הגמילה יכול לקרות ללא ליווי, באזור המגורים שלכם, באותה החברה בה נהגתם להסתובב עד היום שגוי אף הוא מהיסוד. השלב הראשון והחשוב ביותר בכל תהליך גמילה הוא כמובן יציאה מאזור הנוחות שלכם ומעבר לסביבה שונה ונקייה מכל מה שאתם מכירים. רק הניתוק המוחלט הזה יאפשר תהליך איכותי ואפקטיבי. לרוב, ניסיונות גמילה הנעשים באופן עצמאי לא יחזיקו לאורך זמן רב ולכן במידה וחיים איכותיים באמת חשובים לכם עשו את הצד הזה למען העתיד המיטבי שלכם.

  טיפול דרך בית מאזן

  כניסה לבית מאזן מאפשרת טיפול עמוק ואינטנסיבי יותר אשר ההשלכות שלו יחזיקו למשך שנים רבות. טיפול במרכז מקצועי מספק את הכלים הנכונים ביותר להתמודדות עם החיים שאחרי הגמילה ולכן מדובר בשיטה יעילה. בוילה מטריקס תיוודעו למגוון רב של כלים ושיטות אשר ישאירו את חותמן עליכם וילוו אתכם בהמשך החיים כך שגם במקרה בו חלילה תיקלעו שוב לסיטואציה מעין זאת תדעו כיצד לצאת ממנה ואפילו טוב יותר, תדעו כיצד לא להיכנס אליה מראש.

  גמילה מסמים נוער

  ככל שהשנים עוברות אנו מגלים כי גמילה מסמים נוער הינה תחום מוכר מאוד. לצערנו גיל המשתמשים בסמים רק הולך וקטן וכיום ניתן למצוא בני נוער צעירים אשר עושים כבר את צעדיהם הראשונים בעולם הסמים והאלכוהול. גמילה של בני נוער הינה תהליך מעט יותר קשה כיוון שלרוב הם מגיעים שלא מרצונם החופשי אלא על ידי דחיפה של הוריהם. על מנת להתחיל תהליך גמילה במרכז פרטי ישנו צורך בהסכמה של המטופל לתהליך, זוהי בדיוק האפשרות שניתן למצוא בוילה מטריקס המתאימה את שירותיה לנוער בגילאי 18 ומעלה.

  כיצד מתבצע תהליך של גמילה מסמים נוער?

  השימוש בסמים בקרב בני נוער הפך נפוץ יותר ויותר בשנים האחרונות. השימוש האינטנסיבי בסמים פוגע באופן ישיר בכל תחומי חייהם הן בלימודים, ביצירת קשרים חברתיים, בקשרי המשפחה ועוד. על מנת להחזיר את החיים למסלולם הטבעי יש צורך בתהליך גמילה. תהליך גמילה לנוער שונה מעט מתהליך גמילה של מבוגרים.

  • בשלב הראשון מאפשרים לנער או לנערה פרק זמן של התאקלמות. מכיוון שמדובר בגילאים צעירים יש לרכוש תחילה את הביטחון והאמון שלהם על מנת שהתהליך יעבור בהצלחה.
  • בשלב השני ניתנים הכלים הנכונים על מנת שיוכלו להתמודד עם הרגשות והתחושות אותן השימוש בסמים הצליח להדחיק. 
  • בשלב השלישי מתחיל תהליך הגמילה הפיזי אשר לרוב מלווה בתופעות פיזיולוגיות לא נעימות אשר נמשכות מספר ימים.

  חשוב לציין כי כיוון שמדובר בבני נוער התהליך כולו מלווה בקשר רציף עם ההורים אשר מקבלים כל עדכון בנוגע לילדיהם. הקשר הזה מאפשר גם לנער לחזור בסופו של דבר לשגרת חייו באופן החלק ביותר.

  בתים מאזנים לנוער

  לא כל מרכזי הגמילה מספקים מענה גם לבני נוער כיוון שהכלים להם זקוקים נערים ונערות הינם שונים מהכלים הניתנים למבוגרים. בוילה מטריקס ניתן למצוא מגוון רחב של שיטות טיפול המתאימות עבור מטופלים מגילאי 18 ומעלה. גם גילאים צעירים אלו זקוקים למענה הראוי ביותר אשר ניתן על ידי צוות מקצועי ואיכותי שמכיל, מלווה ונמצא שם לכל בקשה, שאלה או קושי שלהם. במידה ואתם מחפשים את המקום הטוב ביותר עבור היקרים לכם הגעתם למקום הנכון.

  גמילה מסמים קלים וקשים

  בניגוד לסמים קשים שההתמכרות אליהם מהירה, ההתמכרות לסמים קלים הדרגתית יותר. הנזק שהינם גורמים לנפש ולגוף קל יותר, ולכן, גמילה מסמים קלים לא כוללת את השלב הפיזי אלא רק את שלב הנפשי. וילה מטריקס הינו מרכז לגמילה בוילה בהרצליה, אשר הוקם מתוך תפיסה ואמונה כי כל מטופל הוא שונה וייחודי. בעזרת עבודת טיפולית התואמת למאפייניו וצרכיו של כל מטופל יש אפשרות להביא הצלחה בתהליך הטיפולי.

  בית מאזן מסמים קלים

  רבים חושבים כי גמילה מסמים קלים יכולה להתבצע באופן עצמאי ללא עזרה או תמיכה. מחשבה זו אינה נכונה, וכאשר מדברים על התמכרות, גם היא לסמים הקלים, חשוב להגיע אל בית מאזן על מנת לטפל בבעיה זו ולקבל את כל התמיכה הנדרשת.

  על מנת להבין מדוע כה חשוב לעבור טיפול לגמילה מסמים קלים במכון מיועד לכך, נרחיב אודות התופעות השונות שצריכה בסמים גורמת:

  • דחף בלתי נשלט למצוא חומר ולעשות בו שימוש מספר פעמים ביום.
  • חוסר סבלנות.
  • כאבי שרירים וכאבי ראש חזקים.
  • סף תסכול נמוך.
  • עצלנות.
  • דכדוך.
  • סיוטי לילה.

  אמנם השימוש בסמים קלים לא גורמים לתסמינים הקשים של הסמים הקשים, אך הטיפול לא פחות חשוב. טיפול זה כולל סיוע על ידי אנשי צוות על מנת להפסיק להשתמש בחומרים אלו וללמוד מחדש איך לחיות בלי הסמים הקלים בלי לחזור אליהם.

  לאחר הפסקת השימוש של סמים קלים, יכולים להופיע קשיים רגשיים, כגון, חרדות, שעמום, מצב רוח ירוד ועוד. לכן, מומלץ להגיע אל מרכז לגמילה על מנת לעבור את תהליך זה בשלום.

  גמילה מסמים קלים – מה נחשב לסם קל?

  סמים קלים יכללו לרוב את החשיש או המריחואנה לדוגמא. שניהם מפיקים מצמח הנקרא קנביס, והתמכרות שלהם נחשבת לנמוכה. עם זאת, לאחר שימוש בסמים קלים אפשר להרגיש תחושה של תאבון רב ואופוריה ומסיבה זו אנשים מתמכרים בהם במהירות רבה. אף על פי שמדובר בסמים קלים, יש נטייה לפתח אליהם תלות גבוהה ובכדי להפסיק ולהיגמל מהם יש צורך לעבור טיפול בבית מאזן.

  גמילה מסמים קלים תופעות לוואי

  לתהליך גמילה מסמים קלים תופעות לוואי שונות, אשר משתנות מאדם לאדם, ביחס למשך השימוש והכמויות אותן צרך, והן ביחס למידת הקושי הרגשי אותו חווה האדם, אשר הוביל אותו להשתמש בסמים הללו. וילה מטריקס הינה בית מאזן פרטי, אשר מתמחה בתהליכי גמילה ושיקום מהתמכרויות שונות ומצבי משבר בחיים, במתחם אקסקלוסיבי, באווירה משפחתית ומתוך ראיה הוליסטית של המטופל.

  גמילה מסמים קלים תופעות לוואי נפוצות

  תופעות הלוואי הנפוצות בעת גמילה מסמים קלים, לרוב יהיו תופעות לוואי של תסמיני גמילה אשר מאפיינות כמעט כל תהליך גמילה שהוא, עם מעט הבדלים קלים הנובעים כאמור מן השוני בין בני אדם, ומשך וכמות הצריכה של הסם. הנה כמה מן התסמינים הנפוצים:

  • עצבנות: אדם הנמצא במצב של גמילה יסבול מעצבנות, אשר נובעת מההפסקה בשימוש בסם ומהצורך של האדם לקבל את התחושה שהיה מקבל בעת השימוש. במצב כזה ישנו צורך להחליף את השימוש בסם בפעילות אחרת, בריאה ומאוזנת יותר.
  • חרדה: אנשים מסוימים עלולים ללקות בהתקפי חרדה עקב המחסור בחומר אשר יגרום להם לתחושת סיפוק ומרגוע.
  • עייפות: במקרים רבים ישנה תחושת עייפות כללית, אשר לרוב נובעת ממצב רוח רע וסביב הקושי להכיל ולהתמודד עם המצב של הגמילה ומחסור בסם או בחומר.
  • דיכאון: דכדוך, מצב רוח רע או כל רמה אחרת של דיכאון, מופיעים אצל רבים מהאנשים העוברים תהליך גמילה כזה או אחר. במצבים מסוימים יש ליטול תרופות מתאימות ולטפל בעניין על מנת לאפשר תהליך תקין ומלא של גמילה.
  • הפרעות בשינה: נגמלים רבים מספרים על קושי בהירדמות ובשינה, ייתכן והסימפטום הזה הוא תוצר לוואי של שאר התסמינים ברשימה ו/או נובע מאי השקט הכרוך ב"קריז", הקל אמנם, אך עדיין, תאווה אל החומר שעזר להם אולי גם להירדם בעבר.

  איך ניתן להתמודד עם תופעות הלוואי של גמילה מסמים קלים?

  גם שימוש בסמים קלים יכול להביא אדם למצב של התמכרות, והוא יכול להשפיע לרעה בצורה משמעותית על חיי האדם המכור, כאשר הקושי להיגמל מחומרים אלו אמנם יותר פשוט אך עדיין נדרש מאמץ רב מצד האדם להתגבר על המצב ולחזור לתפקוד תקין ולחיים בריאים. אי לכך מומלץ לפנות אל בית מאזן מקצועי ומנוסה.

  גמילה מסמים קשים

  בניגוד לדעה הרווחת, התמכרות לסמים הינה תוצאה של בעיה, ולא הבעיה עצמה. וילה מטריקס היא בית מאזן המציע תהליכי גמילה מהתמכרויות שונות, ביניהן גמילה מסמים קשים, ומאפשר לשוהים בו לעבור תהליך גמילה ושיקום מתוך הבנה זו. בוילה מטריקס יש למכור הזדמנות לקבל את כל הטיפולים הנדרשים, תוך ראיה הוליסטית, באווירה משפחתית ובעזרת צוות מקצועי – כל זאת בסביבה אקסקלוסיבית תוך הקפדה על כל פרט ופרט.

  יתרונות הליווי המקצועי בתהליך גמילה מסמים קשים

  שיקום וגמילה מסמים קשים הינה תהליך ארוך ומאתגר מאוד. במצב זה ישנה התמכרות פיזית של הגוף, אשר נמצא תחת השפעה של חומרים שונים. כך שראשית יש לגמול ולנקות את המכור מן החומרים המשפיעים ורק אז ניתן יהיה להתחיל בתהליך הגמילה והשיקום עצמם, ולכן ישנם יתרונות משמעותיים לליווי מקצועי בתהליך:

  • כאמור, החלק הראשוני בתהליך הגמילה מסמים כולל את ניקוי הגוף מן החומרים הממכרים. זהו תהליך אשר קשה מאוד עד בלתי אפשרי לבצע אותו ללא עזרה מקצועית. זהו מצב בו האדם המתנקה חווה סבל רב, כאבים קשים ותחושות קשות מאוד אשר מצריכות ידע וניסיון בהתמודדות מולן, ולעיתים נדרשת אף תמיכה רפואית מקצועית.
  • בסיום תהליך הניקוי מגיע השלב בו מטפלים בהתמכרות במובנים הרגשיים, הנפשיים והמנטליים של האדם וגם כאן ישנו צורך להגיע אל שורש הבעיה אשר הובילה את האדם למצב זה של התמכרות, ואף לפתור את הנושא או למצוא דרכים בריאות להתמודדות עמו, ותהליך זה מצריך איש מקצוע מנוסה אשר ידע לכוון את האדם אל דרך חדשה ובריאה יותר.
  • בית מאזן איכותי, מציע סביבה פיזית נעימה ומסודרת, דואגת לכל הצרכים הפיזיים של המכור ובכך מאפשרת לו פניות רגשית ונפשית לתהליך הגמילה עצמו. ישנה חשיבות רבה להתנתקות מטרדות היום יום ומן העולם החיצון בתהליך הגמילה, ואלמנט זה בלבד יכול להשפיע באופן משמעותי לשלילה או לחיוב על תהליך גמילה.

  גמילה מסמים קשים בוילה מטריקס

  ישנם יתרונות נוספים לתהליך גמילה מסמים קשים בליווי מקצועי, ומומלץ לפנות אל בית מאזן איכותי ומתקדם, אשר מציע מגוון רחב של טיפולים באווירה נעימה ומשפחתית, על מנת להפיק את המרב מתהליך הגמילה.

  בית מאזן מסמים קלים

  סמים קלים באים על ידי ביטוי בסמים שניתן לעשות שימוש בצורת עישון, לרבות חשיש או מריחואנה. הסמים הינם חומרים פסיכו – אקטיביים שעלולים לגרום להתמכרות נפשית קשה. בית מאזן מסמים קלים מציע לסייע למכורים להיגמל מהתלות הקשה וסוף סוף לראות את האור שבקצה המנהרה. וילה מטריקס הינה בית מאזן מקצועי המורכב מצוות מומחה בהתמכרות זו. באמצעות טיפולים ותרפיות שונות ובעזרת תכנית טיפולית אינדיבידואלית, מטופלים רבים מוצאים את הדרך המתאימה להם לשם השלמתו של תהליך גמילה בצורה מוצלחת.

  טיפול הגמילה במסגרת בית מאזן מסמים קלים

  בית מאזן מסמים קלים מציע עבורכם טיפולים שונים המתאימים על מנת לתת לכם הזדמנות לחזור  לחיים נורמטיביים ללא סמים קלים או תלות אחרת. אמנם סמים קלים אינם גורמים למכורים תלות פיזיולוגית, עם זאת הסם עלול לגרום להתמכרות נפשית לא פשוטה. ישנם אנשים רבים הבוחרים להתנסות בסמים קלים עקב מצב נפשי של חרדה או דיכאון, במסגרות של אירועים שונים חברתיים ולאחר מכן הינם ממשיכים התנסות זו על להתמכר בסמים קלים.

  להלן פרטים נוספים על בית מאזן מסמים קלים:

  • סמים קלים כמו חשיש או מריחואנה עלולים לגרום לקהות חושית ובכך עלולים לגרום לירידה משמעותית בתפקוד הכלכלי של המכור.
  • יש חשיבות רבה לבחור בבית מאזן מסמים קלים על מנת להעניק סיוע, עזרה ותמיכה עבור מטופלים. על מנת להתמודד עם המציאות, מומלץ לבחור בבית מאזן שמספקת תמיכה נפשית.

  חזרה לדרך הנורמטיבית יכולה להיות אפשרית אך ורק על ידי סיוע של עידוד ותמיכה של המדריכים והצוות של בית מאזן מסמים קלים.

  הצעד הראשון הינו המודעות לבעיה

  התמכרות לסמים קלים, כמו כל התמכרות אחרת, נחשבת למסוכנת שיכולה לפגוע באדם המכור לו. עם זאת, רוב אנשים אשר עושים שימוש בסמים קלים באופן קבוע לא מודעים לכך שהם זקוקים לסם ושהם התמכרו לחומר זה. על מנת שתהליך הגמילה יצליח, חשוב קודם כל שהמכור יבין שהוא תלוי בסם ושאינו יכול להיגמל ממנו בצורה עצמאית. ברגע בו הוא יהיה מודע כך, הוא יכול להגיע אל בית מאזן מסמים קלים על מנת לעבור את תהליך הטיפול.

  בית מאזן מסמים קשים

  בית מאזן מסמים קשים הוא המקום הנכון ביותר להגיע על מנת לקבל את הטיפולים המיועדים על מנת להצליח להיגמל מחומרים אלו. תהליך הגמילה מאפשר למכורים להתנתק מהעולם בו התחילו לעשות שימוש בסמים קשים, מסביר מדוע הם נכנסו לעולם הזה ומלמד להתחיל חיים בריאים וטובים יותר ללא הסם. המרכז לגמילה וילה מטריקס הממוקם במרכז הארץ, מציע מכוון טיפולים כדי לעבור תהליך גמילה מסמים קשים או עבור בהתמכרויות אחרות, כגון, סמים קלים, אינטרנט, הימורים, אלכוהול ועוד.

  בית מאזן מסמים קשים – תהליך הטיפול

  בית מאזן מסמים קשים מציע תכנית גמילה ושיקום מלאה בעבור המכור שעשה את הצד החשוב וביקש עזרה, תמיכה וסיוע. תהליך גמילה מסמים קשים עלול להיות ארוך ולכלול קשיים פיזיים ונפשיים. ניתן לסביר על שני תהליכים השונים המרכזיים של גמילה מסמים קשים על מנת להבין היטב את נושא זה:

  • השלב הראשון שבו מסייע בית מאזן מסמים קשים הינו הטיפול הפיזי. בשלב זה, על המכורים לנקות את גופם מחומרים אלו. מכוון שמונעים מהמכור לעשות שימוש בכל סם באופן מוחלט, הוא עלול לחוות תסמינים קשים כגון, כאבי שרירים, כאבי בטן, כאבי ראש וקריז. בשלב בו הגוף יירגע ויהיה נקי מסמים קשים, המטופל יכול להתחיל את השלב השני של תהליך הגמילה.
  • השלב השני, שמגיע לאחר הצלחת של השלב הפיזי, הינו הטיפול הרגשי. בשלב זה, המטופל מוכן להתמודד עם הדפוסים המחשבתיים וההתנהגותיים אותם פיתח בכל התקופה של ההתמכרות. בין אם מדובר בטיפול משפחתי, פרטני או קבוצתי ובין אם מדובר בתרפיה מים או אומנותית, חשוב שבמטופל יקבל תכנית אינדיבידואלית המתאימה לצרכיו.

  בחירת בית מאזן מסמים קשים

  בחירת בית מאזן מסמים קשים הינה החלטה חשובה ביותר על מנת להצליח את תהלך הגמילה. מומלץ לבחור במרכז המספק מגוון טיפולים שונים ותרפיות המותאמים להתמכרות לסמים קשים. בנוסף, יש לברר את ההשכלה של צוות המקצועי הנמצא בבית מאזן, בין אם מדובר על הצוות הרפואי או הצוות הפסיכולוגי. גמילה מסמים קשים הינו תהליך ארוך וקשה וזקוק לכל התמיכה והעזרה להצלחתה.

  בית מאזן מסמים

  התמכרויות השונות מזיקות לבריאות הנפשית והפיזית של האדם. התמכרות לסמים יכולה להרוס את כל מה שהוא הצליח לבנות, היא פוגעת באנשים היקרים לו, פוגעת במקום התעסוקה ומשפיעה בצורה רעה על הבריאות שלו. בית מאזן מסמים מאפשר להתגבר על התלותיות שמטביע הסם באדם ומעניק לו דפוסי התנהגות בריאים יותר. וילה מטריקס – מרכז פרטי לטיפול בהתמכרות לסמים והתמכרויות שונות אחרות, כגון אלכוהול, הפרעות אכילה והימורים. מרכז זה מספק גישה אישית וקבוצתית על מנת להצליח בתהליך הגמילה.

  בית מאזן מסמים – יתרונות הבחירה במרכז פרטי

  אם אנשים קרובים אליכם או אתם צריכים להתמודד עם התמכרות לסמים, תוכלו לחפש בית מאזן מסמים. למכון זה קיימים יתרונות רבים, המסייעים בהתמודדות עם התמכרות זו והשלכותיה. בסופו של תהליך הגמילה, תוכלו לצאת ולהמשיך את חייכם בצורה בריאה ושמחה יותר, זאת מבלי להיכנע לרצון לחזור ולהשתמש בסם.

  להלן יתרונותיו של בית מאזן מסמים פרטי:

  • בית מאזן מסמים פרטי מעניק את הדיסקרטיות והפרטיות החשובה בתהליך זה. במכון זה, רחוק מעיניים סקרנות, תוכלו להתרכז בטיפולים על מנת לעבור תהליך החלמה בשלווה.
  • מכון פרטי מספק את כל השיטות המקצועיות, היעילות והמתקדמות ביותר. בנוסף לכך, מרכז זה מעניק תכנית של טיפולי גמילה עבור כל מטופל, באופן ייחודי לפי סוג התמכרותו וצרכיו של האינדיבידואל.
  • כאשר אתם בוחרים בבית מאזן מסמים פרטי, אתם יכולים לבחור גם את אופי הטיפול. קיימים סוגים שונים של טיפולים, וזו זכותכם לבחור בטיפול בו אתם מאמינים על מנת להתחיל בתהליך הגמילה.

  מוסד גמילה מסמים

  ההתמכרויות לאלכוהול ולסמים הן מבין ההרסניות ביותר המביאות נזקים נפשיים ופיזיים קיצוניים. השפעה ארוכת טווח של צריכת סמים פוגעת בבריאותו של האדם, במקום עבודתו, חבריו ובני משפחתו. מוסד גמילה מסמים מאפשר לטפל בבעיה זו על ידי צוות רפואי מקצועי ובאמצעות טיפולים הדרגתיים המותאמים לדפוסי ההתמכרות. וילה מטריקס הינה מרכז לגמילה עבור התמכרויות שונות המספקות טיפולים, סיוע, לווי ותמיכה עבור כל מטופל בצורה ייחודית.

  תפקיד המשפחה בתהליך גמילה מסמים

  מכורים רבים מוצאים את עצמם מרוחקים מהמשפחה בגלל התסמינים של שימוש בסמים. עם זאת, חשוב להבין שתפקידה המשפחה חיונית ביותר על מנת שהמטופל יצליח להתמודד מול הקשיים של טיפולי גמילה מסמים. מסיבה זו, חלק מהטיפול כולל שילוב של בני משפחה על מנת לעזור למטופל להשלים את הגמילה בהצלחה ולחזור לחיק משפחתו.

  מוסד גמילה מסמים – איך מזהים מכור לסמים?

  על אף שרוב האנשים חושבים שיהיה קל לזהות מכור לסמים, סימני הזיהוי של מכור לא תמיד יהיו ברורים כל כך. עם זאת, על מנת לעזור לחברים או קרובי משפחה, חשוב לשים לב לסימנים שונים המופיעים לאחר שאדם סובל מהתמכרות לסמים.

  קיימות שתי קטגוריות שונות של סימנים, הסימנים הפיזיולוגיים והסימנים ההתנהגותיים. להלן שינויים וסימנים אשר כוללת כל אחת מקטגוריות הללו:

  • בקטגוריה של סימנים פיזיולוגיים, האדם מכור לסמים ישנה את משקלו באופן קיצוני, השמנה או הרזיה בפרקי זמן קצרים מאוד. בנוסף לכך, הופעתו החיצונית של אדם זה תהיה מוזנחת יותר, הוא יהיה בעל עייפות כרונית שאינה עוברת למרות שעות רבות של שינה במהלך היום והלילה, ויופיעו עליו סימנים על הגוף.
  • לגביי סימנים פיזיולוגיים, תוכלו לשים לב לשינוי במצב הרוח של המכור אשר מופיעים לפתע, מצב רוח ירוד או דכאוני במהלך רוב היום. בנוסף, המכור יהיה חסר סבלנות, חסר שקט, יאבד עניין בשגרה, בלימודים או בעבודה. האדם המכור לסמים ירגיש אדישות בתחומי חיים רבים, ישנה את התנהגותו במעגל החברתי, ויחווה צורך הולך וגובר לחזור ולקחת מנת סם נוספת.

  גמילה מסמים קלים

  בעיני אנשים רבים, התמכרות לסמים קלים נתפשת כפשוטה למדיי. מכוון סמים קלים, לדוגמא, חשיש או מריחואנה המיוצרים מצמח הקנביס, נחשבים ללא מסוכנים. בניגוד למחשבה זו, סמים קלים עלולים להיות מסוכנים עבור גוף האדם והאדם המכור להם זקוק לטיפול על יד בית מאזן מסמים קלים. וילה מטריקס הינה בית מאזן המציע מגוון רחב של טיפולים עבור התמכרויות שונות, כגון, סמים קשים או קלים, הפרעות אכילה, אלכוהול, הימורים ועוד. הצוות של וילה מטריקס מורכב מאנשי מקצוע מומחים בטיפול התמכרויות אלו.

  מוסד גמילה מסמים – הדרך להתגבר על ההתמכרות

  התמכרות היא בעיה מסוכנת מאוד אשר עלולה לגרום לנזקים בריאותיים ונפשיים רבים. השלכותיה משפיעות על תחומי חיים רבים ושונים, כך שהאדם המכור עשוי להשתנות עד למצב בו קרובי משפחותיו אינם מזהים את האדם שהכירו ואהבו. על מנת להתגבר על התמכרות זו, חשוב לבחור מוסד גמילה מסמים הכולל צוות מקצועי ומשלב טיפולים מתקדמים המיועדים לגמילה מסמים.

  בדרך כלל, סמים קלים באים לידי ביטוי בחומר המופק מצמח הקנביס. כפי שנאמר, רבים חושבים כי סמים אלו אינם משפיעים בצורה הרסנית על האדם ושלא ניתן להתמכר מחומרים אלו. מסיבה זו חלק גדול היו רוצים להפוך את הסמים הקלים לחוקיים כמו האלכוהול למשל. עם זאת, רצוי לדעת שסמים אלו עלולים להשפיע לרעה על בני נוער הנמצאים במצוקה, או אנשים החווים תחושות חרדה ודיכאון. בנוסף לכך, לאחר שימוש רב של סמים קלים, האדם יכול להתמכר וזקוק להגיע אל בית מאזן מסמים קלים.

  על מנת להבהיר את אמת על נושא גמילה מסמים קלים, נברר פרטים נוספים שכל אחד צריך לדעת:

  • גמילה מסמים קלים אינה תהליך קל ודורשת תכנית טיפול ייחודי ואינדיבידואלי עבור כל מטופל, בדומה לסוגי התמכרויות אחרים.
  • בית מאזן מסמים קלים מציע תהליך המתייחס לשני היבטים משמעותיים ומרכזים לסמים אלו, התלות הנפשית והתלות הגופנית. כאשר גוף המכור הופך לעמיד בפני השפעת הסם, התלות הגופנית מתאפשרת. התלות הנפשית הינו הרצון של המכור לעשות שימוש בסם על מנת לשמור על תחושת האופוריה, אך תחושת החרדה, למעשה גוברת בהתאם לפחד שמא הסם נגמר.

  בית מאזן מסמים

  וילה מטריקס הינה מרכז לגמילה מסמים ומהתמכרויות שונות, ואף טיפול במצבי משבר. בוילה מטריקס מאמינים כי ההתמכרות היא תולדה של קושי בחייו של האדם, והיא דרך התמודדות עם בעיה אחרת, ולא הבעיה עצמה, וכל אדם הוא שונה אשר יש להתאים לו את הטיפול על פי צרכיו האישיים. בוילה מטריקס מסתכלים על האדם בראייה הוליסטית ובמרכז מעניקים טיפולים מתקדמים, הן קונבנציונליים והן אלטרנטיביים, על מנת לאפשר תהליך גמילה ושיקום מלאים שיחזיקו לאורך זמן. תהליך הגמילה מתקיים במתחם אקסקלוסיבי, באווירה משפחתית חמה ובליווי צוות מקצועי ומנוסה.

  חשיבותו של בית מאזן מסמים קלים איכותי

  על מנת לסייע מטופל להתגבר על התמכרות, חשוב שהוא יגיע אל  בית מאזן מסמים קלים. ובמכון זה, הינו צריך לנקות את גופו מחומרים אלו ולעבור תהליך גמילה נפשית. מסיבה זו, בחירה נכונה של בית מאזן הינה החלטה חשובה להצלחת הגמילה.

  מרכז לגמילה מסמים – לא מה שחשבתם!

  נהוג לחשוב כי מרכז לגמילה מסמים הינו מקום אפרורי ומדכא אשר שורה בו אווירת חולי וכאב, אך בפועל אין הדבר כך בהכרח. הנה כמה דברים שגויים שכנראה חשבתם על בתים מאזנים, ואיך הם במציאות:

  • אסתטיקה: כאמור, כאשר שומעים את המילים בית מאזן, עולה מיד לראש תמונה של מקום מיושן, במראה קר ומנוכר, מעין שילוב של בית חולים עם בית סוהר. התחושה של ענישה ונידוי כלפיי המכור, אך בפועל ישנם בתים מאזנים מתקדמים, מעוצבים באופן חם וביתי, בסטנדרטים גבוהים, בהם שורה אווירה משפחתית ואוהבת.
  • תכליתי וענייני: ישנה נטייה לחשוב כי בית מאזן כל עניינו הוא לנקות את גופו של המכור מהחומרים בהם הוא משתמש ואז לשלח אותו לדרכו. בפועל, בתים מאזנים איכותיים מטפלים בשורש הבעיה ובקושי בחייו של האדם, אשר הובילו אותו אל ההתמכרות, מתוך מצוקה וכדרך התמודדות או בריחה. הבנה זו מאפשרת למכון הגמילה לאתר את הסיבות למצב, לטפל בהן, לחזק את האדם ולאפשר לו שיקום מלא, על מנת שיוכל לחזור ולתפקד באופן תקין. ישנו צורך להחליף את המנגנון ההרסני של ההתמכרות במנגנון בריא, כאשר בבית מאזן מתקדם, חלק מן התהליך הוא הקניית ארגז כלים אשר ילווה את המטופל גם לאחר שיצא ממנו.
  • תפיסה קונבנציונלית: נדמה כי שיטות טיפול וותיקות ומיושנות הן כל מה שיש לבתים מאזנים להציע, אך כיום ישנם בתים מאזנים אשר משלבים טיפולים קונבנציונליים לצד טיפולים אלטרנטיביים.
  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
  השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

   חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים