מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

התמכרות כימית מול התמכרות התנהגותית

קיים הבדל בולט בין התמכרות כימית מול התמכרות התנהגותית. ובכן, התמכרות לחומרים הנקראים פסיכו – אקטיביים משפיעה על המערכות הפנימיות באופן משמעותי, דבר האומר כי זו למעשה התמכרות כימית. היא משפיעה על אופן ישיר על מערכת העצבים ועל התפקוד המוחי. לעומת זאת, התמכרות התנהגותית מתרחשת ללא השפעתם של חומרים כימיים שונים. בין אם מדברים על התמכרות כימית או התמכרות התנהגותית, המכורים יהיו זקוקים לעזרה וטיפול מתאים על מנת לשחרר מהתמכרותם. וילה מטריקס הינה מרכז מקצועי המספק טיפולים עבור התמכרויות שונות, כגון, סמים, אלכוהול, הימורים, אינטרנט, קניות ועוד.

התמכרות כימית מול התמכרות התנהגותית – ההבדלים

התמכרות הינה הפרעה או מחלה אשר משפיעה על טווח נושאים שונים. ההתמכרות הינה בעלת השפעה נפשית, חברתית, אישית, סביבתית ובריאותית. התמכרויות אלו משפיעות באופן רע על המכור, על סביבתו ועל משפחתו. כדי להבין היטב את נושא של התמכרויות, ניתן לחלק אותן לשתי קטגוריות ברורות: התמכרות כימית והתמכרות התנהגותית.

להלן ההבדלים בין שני סוגי התמכרויות שונות:

  • ההתמכרויות המוכרות ביותר הינן התמכרויות כימיות. מדובר בתלות בחומר אשר גורם לנזקים רבים לבריאות וגוף האדם, לדוגמא, סמים קשים או קלים, אלכוהול, תרופות וממשכי כאבים. התמכרות לחומרים אלו כוללת מאפיינים אשר יוצרים תלות נפשית וגופנית. כדי להיגמל מהתמכרות כימית המכור זקוק לעבור שני שלבי של טיפולים, הטיפול הפיזי והטיפול הנפשי. חשוב להבין שהתמכרות אלו בעלי השפעות בריאותיות וחברתיות הכבדות ביותר.
  • אפשר לדבר על התמכרות התנהגותית כאשר המכור מבצע את אותה פעילות באופן קבוע, יומיומיות, למרות שאין שום הבט פיזיולוגי, כמו חומרים כגון סמים או אלכוהול. התמכרויות התנהגותיות כוללות, התמכרות לאינטרנט, הימורים, התמכרות לקניות ועוד. טיפול עבור התמכרות התנהגותית עובר דרך טיפולים פסיכולוגיים ולעיתים אף שילוב של תרופות המותאמות בצורה אינדיבידואלית.

מאפיינים של התמכרויות

חשוב לדעת שהמאפיינים משתנים בין התמכרויות שונות ובעיקר בין התמכרות כימית מול התמכרות התנהגותית. מטופל המכור להתמכרות לסמים יתנהג בצורה שונה מאשר המהמר. עם זאת, הנקודה המשותפת בין סוגי התמכרויות היא שהאדם המכור לאחד מהן זקוק לעזרה, תמיכה על ידי צוות מקצועי במרכז גמילה פרטי ששם את הנגמל במרכז ומתאים בעבורו אתת סוג הטיפול.

מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

מאמרים נוספים
מרכז גמילה מסמים הרצליה
וילה מטריקס הינה מרכז גמילה פרטי באזור הרצליה אשר מעניק טיפולי גמילה ושיקום מהתמכרויות שונות. מרכז גמילה מסמים הרצליה – וילה מטריקס, הינה מתחם אקסקלוסיבי, בו צוות מקצועי מגוון ומנוסה, והטיפולים בו מתקיימים באווירה משפחתית וחמה, מתוך ראיה הו(...)
קרא עוד
קרוסלת התמכרות: איך נגמלים ולא נופלים חז...
התמכרות משולה למחלה, ואף למחלה כרונית. וילה מטריקס, מרכז גמילה פרטי, נוסד מתוך ההבנה כי ההתמכרות הינה סימפטום של בעיה אחרת, ולא הבעיה עצמה, ולכן בוילה מספקים לנגמלים אפשרות לעבור תהליך גמילה ושיקום מהתמכרויות שונות, באווירה משפחתית, ובמתן ט(...)
קרא עוד
שיטות גמילה מסמים
בעלי מקצוע רבים לוקחים חלק פעיל במסגרתן של שיטות גמילה מסמים, וכיום מקובל לטפל בתלות בגישה  מערכתית. וילה מטריקס הינו מרכז גמילה שמעניק שירותי טיפול על ידי צוות רב של אנשי מקצוע על מנת ליצור תוכנית טיפול המבוססת על צרכים קליניים. הצוות של ו(...)
קרא עוד
מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים