מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

  התמכרות כימית מול התמכרות התנהגותית

  קיים הבדל בולט בין התמכרות כימית מול התמכרות התנהגותית. ובכן, התמכרות לחומרים הנקראים פסיכו – אקטיביים משפיעה על המערכות הפנימיות באופן משמעותי, דבר האומר כי זו למעשה התמכרות כימית. היא משפיעה על אופן ישיר על מערכת העצבים ועל התפקוד המוחי. לעומת זאת, התמכרות התנהגותית מתרחשת ללא השפעתם של חומרים כימיים שונים. בין אם מדברים על התמכרות כימית או התמכרות התנהגותית, המכורים יהיו זקוקים לעזרה וטיפול מתאים על מנת לשחרר מהתמכרותם. וילה מטריקס הינה מרכז מקצועי המספק טיפולים עבור התמכרויות שונות, כגון, סמים, אלכוהול, הימורים, אינטרנט, קניות ועוד.

  התמכרות כימית מול התמכרות התנהגותית – ההבדלים

  התמכרות הינה הפרעה או מחלה אשר משפיעה על טווח נושאים שונים. ההתמכרות הינה בעלת השפעה נפשית, חברתית, אישית, סביבתית ובריאותית. התמכרויות אלו משפיעות באופן רע על המכור, על סביבתו ועל משפחתו. כדי להבין היטב את נושא של התמכרויות, ניתן לחלק אותן לשתי קטגוריות ברורות: התמכרות כימית והתמכרות התנהגותית.

  להלן ההבדלים בין שני סוגי התמכרויות שונות:

  • ההתמכרויות המוכרות ביותר הינן התמכרויות כימיות. מדובר בתלות בחומר אשר גורם לנזקים רבים לבריאות וגוף האדם, לדוגמא, סמים קשים או קלים, אלכוהול, תרופות וממשכי כאבים. התמכרות לחומרים אלו כוללת מאפיינים אשר יוצרים תלות נפשית וגופנית. כדי להיגמל מהתמכרות כימית המכור זקוק לעבור שני שלבי של טיפולים, הטיפול הפיזי והטיפול הנפשי. חשוב להבין שהתמכרות אלו בעלי השפעות בריאותיות וחברתיות הכבדות ביותר.
  • אפשר לדבר על התמכרות התנהגותית כאשר המכור מבצע את אותה פעילות באופן קבוע, יומיומיות, למרות שאין שום הבט פיזיולוגי, כמו חומרים כגון סמים או אלכוהול. התמכרויות התנהגותיות כוללות, התמכרות לאינטרנט, הימורים, התמכרות לקניות ועוד. טיפול עבור התמכרות התנהגותית עובר דרך טיפולים פסיכולוגיים ולעיתים אף שילוב של תרופות המותאמות בצורה אינדיבידואלית.

  מאפיינים של התמכרויות

  חשוב לדעת שהמאפיינים משתנים בין התמכרויות שונות ובעיקר בין התמכרות כימית מול התמכרות התנהגותית. מטופל המכור להתמכרות לסמים יתנהג בצורה שונה מאשר המהמר. עם זאת, הנקודה המשותפת בין סוגי התמכרויות היא שהאדם המכור לאחד מהן זקוק לעזרה, תמיכה על ידי צוות מקצועי במרכז גמילה פרטי ששם את הנגמל במרכז ומתאים בעבורו אתת סוג הטיפול.

  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

   מאמרים נוספים
   נגמלים במרכז וממשיכים בדרך הישר
   כשאדם מתמכר לחומר מסוים, הוא לא שם לב שמגיע הרגע שבו השימוש יוצא משליטה והופך לממש מסוכן עבורו. זהו תהליך איטי בדרך כלל, שאליו נלווה תהליך אישי ונפשי מורכב ביותר, שבמסגרתו האדם הופך תלוי פיזית ונפשית בפעולה מסוימת או חומר. בתוך התהליך הזה,(...)
   קרא עוד
   מרכזי גמילה עם טאץ' אישי
   אחד השלבים הקשים ביותר בכל תהליך גמילה, הוא ההכרה בבעיה וכמובן, לקיחת אחריות. זהו מסע מורכב וכואב, שאף אדם מכור לא יוכל לעולם להתמודד איתו לבד. בשל כך נוצרו מרכזי גמילה פרטיים המציעים מסגרת מקצועית ומקבלת, שבה כל מכור יוכל למצוא את מקומו לצ(...)
   קרא עוד
   נגמלים מסמים באמצע הדרך
   האם אפשר להיגמל מסמים? התשובה היא תמיד כן, תמיד לתת צ'אנס לאדם לבחור בחיים ולהתחיל מחדש. כדי לעשות את זה, עליו קודם כל לרצות זאת בעצמו. לאחר מכן, עליו להיכנס אל אחד מאותם מרכזי גמילה מסמים שמציעים מסלולי גמילה המותאמים אישית לכל מכור, כך שה(...)
   קרא עוד
   מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
   השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים