מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

  התמכרות כימית מול התמכרות התנהגותית

  קיים הבדל בולט בין התמכרות כימית מול התמכרות התנהגותית. ובכן, התמכרות לחומרים הנקראים פסיכו – אקטיביים משפיעה על המערכות הפנימיות באופן משמעותי, דבר האומר כי זו למעשה התמכרות כימית. היא משפיעה על אופן ישיר על מערכת העצבים ועל התפקוד המוחי. לעומת זאת, התמכרות התנהגותית מתרחשת ללא השפעתם של חומרים כימיים שונים. בין אם מדברים על התמכרות כימית או התמכרות התנהגותית, המכורים יהיו זקוקים לעזרה וטיפול מתאים על מנת לשחרר מהתמכרותם. וילה מטריקס הינה מרכז מקצועי המספק טיפולים עבור התמכרויות שונות, כגון, סמים, אלכוהול, הימורים, אינטרנט, קניות ועוד.

  התמכרות כימית מול התמכרות התנהגותית – ההבדלים

  התמכרות הינה הפרעה או מחלה אשר משפיעה על טווח נושאים שונים. ההתמכרות הינה בעלת השפעה נפשית, חברתית, אישית, סביבתית ובריאותית. התמכרויות אלו משפיעות באופן רע על המכור, על סביבתו ועל משפחתו. כדי להבין היטב את נושא של התמכרויות, ניתן לחלק אותן לשתי קטגוריות ברורות: התמכרות כימית והתמכרות התנהגותית.

  להלן ההבדלים בין שני סוגי התמכרויות שונות:

  • ההתמכרויות המוכרות ביותר הינן התמכרויות כימיות. מדובר בתלות בחומר אשר גורם לנזקים רבים לבריאות וגוף האדם, לדוגמא, סמים קשים או קלים, אלכוהול, תרופות וממשכי כאבים. התמכרות לחומרים אלו כוללת מאפיינים אשר יוצרים תלות נפשית וגופנית. כדי להיגמל מהתמכרות כימית המכור זקוק לעבור שני שלבי של טיפולים, הטיפול הפיזי והטיפול הנפשי. חשוב להבין שהתמכרות אלו בעלי השפעות בריאותיות וחברתיות הכבדות ביותר.
  • אפשר לדבר על התמכרות התנהגותית כאשר המכור מבצע את אותה פעילות באופן קבוע, יומיומיות, למרות שאין שום הבט פיזיולוגי, כמו חומרים כגון סמים או אלכוהול. התמכרויות התנהגותיות כוללות, התמכרות לאינטרנט, הימורים, התמכרות לקניות ועוד. טיפול עבור התמכרות התנהגותית עובר דרך טיפולים פסיכולוגיים ולעיתים אף שילוב של תרופות המותאמות בצורה אינדיבידואלית.

  מאפיינים של התמכרויות

  חשוב לדעת שהמאפיינים משתנים בין התמכרויות שונות ובעיקר בין התמכרות כימית מול התמכרות התנהגותית. מטופל המכור להתמכרות לסמים יתנהג בצורה שונה מאשר המהמר. עם זאת, הנקודה המשותפת בין סוגי התמכרויות היא שהאדם המכור לאחד מהן זקוק לעזרה, תמיכה על ידי צוות מקצועי במרכז גמילה פרטי ששם את הנגמל במרכז ומתאים בעבורו אתת סוג הטיפול.

  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

   מאמרים נוספים
   גמילה לא קלה
   תהליכי גמילה הם אף פעם לא פשוטים, גם כשמדובר על גמילה מקנאביס שבמחשבה ראשונה ודאי נתפסת כמו אחד מתהליכי הגמילה הקלילים יותר בעולם הסמים, בשל העובדה שהסם מוגדר כ'קל' בלבד. למעשה, ההפך הוא הנכון. ההגדרה הזו של 'סמים קלים' היא מתעתעת שכן התמכר(...)
   קרא עוד
   מצליחים להיגמל מהדפוס ההרסני
   הימורים נראים בהתחלה כמו משחקים נחמדים, בהם אתם בסך הכל מפקידים את המזל שלכם ביד הגורל ומקווים לטוב. בין אם מדובר במשחקי הימורים בהם לוקחים חלק אנשים אחרים או הימורים של אדם נגד מכונה, לעתים הדרך להתמכרות היא מהירה, ומה הפלא? על יוקר המחייה(...)
   קרא עוד
   מלכודת שיכולה לתעתע
   כשמדברים על סמים, בדרך כלל כמעט לא נעשית החלוקה הזו בין סמים קלים וקשים, לפחות לא עד שיורדים לשורש העניין ומתעמקים בכך. השאלה שנשאלת תמיד בהקשר הזה, הוא בנושא גמילה מסמים קלים ועד כמה היא שונה מכל גמילה אחרת, בעיקר מסמים קשים שידועים ביכולו(...)
   קרא עוד
   מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
   השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים