מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

התמכרות כימית מול התמכרות התנהגותית

קיים הבדל בולט בין התמכרות כימית מול התמכרות התנהגותית. ובכן, התמכרות לחומרים הנקראים פסיכו – אקטיביים משפיעה על המערכות הפנימיות באופן משמעותי, דבר האומר כי זו למעשה התמכרות כימית. היא משפיעה על אופן ישיר על מערכת העצבים ועל התפקוד המוחי. לעומת זאת, התמכרות התנהגותית מתרחשת ללא השפעתם של חומרים כימיים שונים. בין אם מדברים על התמכרות כימית או התמכרות התנהגותית, המכורים יהיו זקוקים לעזרה וטיפול מתאים על מנת לשחרר מהתמכרותם. וילה מטריקס הינה מרכז מקצועי המספק טיפולים עבור התמכרויות שונות, כגון, סמים, אלכוהול, הפרעות אכילה, הימורים, אינטרנט, קניות ועוד.

התמכרות כימית מול התמכרות התנהגותית – ההבדלים

התמכרות הינה הפרעה או מחלה אשר משפיעה על טווח נושאים שונים. ההתמכרות הינה בעלת השפעה נפשית, חברתית, אישית, סביבתית ובריאותית. התמכרויות אלו משפיעות באופן רע על המכור, על סביבתו ועל משפחתו. כדי להבין היטב את נושא של התמכרויות, ניתן לחלק אותן לשתי קטגוריות ברורות: התמכרות כימית והתמכרות התנהגותית.

להלן ההבדלים בין שני סוגי התמכרויות שונות:

  • ההתמכרויות המוכרות ביותר הינן התמכרויות כימיות. מדובר בתלות בחומר אשר גורם לנזקים רבים לבריאות וגוף האדם, לדוגמא, סמים קשים או קלים, אלכוהול, תרופות וממשכי כאבים. התמכרות לחומרים אלו כוללת מאפיינים אשר יוצרים תלות נפשית וגופנית. כדי להיגמל מהתמכרות כימית המכור זקוק לעבור שני שלבי של טיפולים, הטיפול הפיזי והטיפול הנפשי. חשוב להבין שהתמכרות אלו בעלי השפעות בריאותיות וחברתיות הכבדות ביותר.
  • אפשר לדבר על התמכרות התנהגותית כאשר המכור מבצע את אותה פעילות באופן קבוע, יומיומיות, למרות שאין שום הבט פיזיולוגי, כמו חומרים כגון סמים או אלכוהול. התמכרויות התנהגותיות כוללות, התמכרות לאינטרנט, הימורים, התמכרות לקניות והפרעות אכילה. טיפול עבור התמכרות התנהגותית עובר דרך טיפולים פסיכולוגיים ולעיתים אף שילוב של תרופות המותאמות בצורה אינדיבידואלית.

מאפיינים של התמכרויות

חשוב לדעת שהמאפיינים משתנים בין התמכרויות שונות ובעיקר בין התמכרות כימית מול התמכרות התנהגותית. מטופל המכור להתמכרות לסמים יתנהג בצורה שונה מאשר המהמר. עם זאת, הנקודה המשותפת בין סוגי התמכרויות היא שהאדם המכור לאחד מהן זקוק לעזרה, תמיכה על ידי צוות מקצועי במרכז גמילה פרטי ששם את הנגמל במרכז ומתאים בעבורו אתת סוג הטיפול.

מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

מאמרים נוספים

מה צריך לדעת לפני שנכנסים למרכז טיפול לנ...
מכון גמילה הינו מקום בו עוזרים למטופלים לעבור תהליך גמילה שישחרר אותם מהתלות שלהם. וילה מטריקס הינה מרכז המספק מגוון התמכרויות שונות כגון, אלכוהול, סמים קשים או קלים, הפרעות אכילה, הימורים, אינטרנט, תחלואה כפולה והתמכרויות לתרופות מרשם. אז(...)
קרא עוד
מה כולל תהליך השיקום מהתמכרויות?
וילה מטריקס הינה מרכז גמילה מתקדם, אשר ממוקם במתחם אקסקלוסיבי, ומציע תהליך גמילה ושיקום מהתמכרויות שונות. מה כולל תהליך השיקום מהתמכרויות? בוילה מטריקס מאמינים כי כל אדם הוא שונה, ולפיכך, יש להתאים את אופי הטיפול אל צרכיו האישיים. מלבד זאת,(...)
קרא עוד
מה כולל תהליך הגמילה מסמים?
כל אדם הוא שונה וייחודי, ולכן גם תהליך גמילה מסמים הינו הליך אשר אמור להיות מותאם באופן אישי לצרכי האדם עצמו, כך מאמינים במרכז הגמילה הפרטי וילה מטריקס. מה כולל תהליך הגמילה מסמים במרכז וילה מטריקס? בוילה ניתן לקבל טיפול מגיל 18 ומעלה, כאשר(...)
קרא עוד

מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים