מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

  התמכרות כימית מול התמכרות התנהגותית

  קיים הבדל בולט בין התמכרות כימית מול התמכרות התנהגותית. ובכן, התמכרות לחומרים הנקראים פסיכו – אקטיביים משפיעה על המערכות הפנימיות באופן משמעותי, דבר האומר כי זו למעשה התמכרות כימית. היא משפיעה על אופן ישיר על מערכת העצבים ועל התפקוד המוחי. לעומת זאת, התמכרות התנהגותית מתרחשת ללא השפעתם של חומרים כימיים שונים. בין אם מדברים על התמכרות כימית או התמכרות התנהגותית, המכורים יהיו זקוקים לעזרה וטיפול מתאים על מנת לשחרר מהתמכרותם. וילה מטריקס הינה מרכז מקצועי המספק טיפולים עבור התמכרויות שונות, כגון, סמים, אלכוהול, הימורים, אינטרנט, קניות ועוד.

  התמכרות כימית מול התמכרות התנהגותית – ההבדלים

  התמכרות הינה הפרעה או מחלה אשר משפיעה על טווח נושאים שונים. ההתמכרות הינה בעלת השפעה נפשית, חברתית, אישית, סביבתית ובריאותית. התמכרויות אלו משפיעות באופן רע על המכור, על סביבתו ועל משפחתו. כדי להבין היטב את נושא של התמכרויות, ניתן לחלק אותן לשתי קטגוריות ברורות: התמכרות כימית והתמכרות התנהגותית.

  להלן ההבדלים בין שני סוגי התמכרויות שונות:

  • ההתמכרויות המוכרות ביותר הינן התמכרויות כימיות. מדובר בתלות בחומר אשר גורם לנזקים רבים לבריאות וגוף האדם, לדוגמא, סמים קשים או קלים, אלכוהול, תרופות וממשכי כאבים. התמכרות לחומרים אלו כוללת מאפיינים אשר יוצרים תלות נפשית וגופנית. כדי להיגמל מהתמכרות כימית המכור זקוק לעבור שני שלבי של טיפולים, הטיפול הפיזי והטיפול הנפשי. חשוב להבין שהתמכרות אלו בעלי השפעות בריאותיות וחברתיות הכבדות ביותר.
  • אפשר לדבר על התמכרות התנהגותית כאשר המכור מבצע את אותה פעילות באופן קבוע, יומיומיות, למרות שאין שום הבט פיזיולוגי, כמו חומרים כגון סמים או אלכוהול. התמכרויות התנהגותיות כוללות, התמכרות לאינטרנט, הימורים, התמכרות לקניות ועוד. טיפול עבור התמכרות התנהגותית עובר דרך טיפולים פסיכולוגיים ולעיתים אף שילוב של תרופות המותאמות בצורה אינדיבידואלית.

  מאפיינים של התמכרויות

  חשוב לדעת שהמאפיינים משתנים בין התמכרויות שונות ובעיקר בין התמכרות כימית מול התמכרות התנהגותית. מטופל המכור להתמכרות לסמים יתנהג בצורה שונה מאשר המהמר. עם זאת, הנקודה המשותפת בין סוגי התמכרויות היא שהאדם המכור לאחד מהן זקוק לעזרה, תמיכה על ידי צוות מקצועי במרכז גמילה פרטי ששם את הנגמל במרכז ומתאים בעבורו אתת סוג הטיפול.

  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

   מאמרים נוספים
   הפרעות שהיום יותר אנשים סובלים מהן
   הפרעות אכילה אלה הן הפרעות שהיום עוד ועוד אנשים סובלים מהן. רבים בטוחים שרק נשים סובלות מבעיות כאלה, אך בפועל, זה לא כך. היום ברור שיש גם הרבה מאוד גברים שסובלים מבעיות כאלה ולכן נשאלת השאלה: האם קיים טיפול בהפרעות אכילה? האם יש משהו שנוכל(...)
   קרא עוד
   להבין את ההתמכרות ולטפל בה נכון
   להבין שאתה מכור למשהו זה לא רגע פשוט בחיים. עם זאת, זה רגע חשוב מאוד, שכן ממנו אפשר להתחיל את השינוי. לכן, אם גם אתה הבנת לאחרונה שאתה באמת מכור, כדאי שתדע: יש כזה דבר טיפול בהתמכרות. יש לאן לפנות ויש מי שיוכל לעזור לך. זה לא משנה אם אתה מכ(...)
   קרא עוד
   הרגע שבו כדאי לחשוב על טיפול בהתמכרות לא...
   אלכוהול הוא חלק מהחברה שבה אנחנו חיים, ואפשר לראות זאת במדינות רבות בעולם. יש מדינות, כמו איטליה למשל, שבהן ארוחת צוהריים ללא כוס אלכוהול היא לא ארוחה שלמה. עם זאת, שתיית אלכוהול עלולה גם להיות מוגזמת ולהפוך להתמכרות של ממש. זה לא קורה ביום(...)
   קרא עוד
   מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
   השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים