מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

  טיפול בהפרעות אכילה – מה מקורן?

  הרבה מדווחים על כך שהם ערים לשינויים בהרגלי צריכת המזון שלהם, זאת לאור קשיים נפשיים שחווים בשגרה. הרגלי האכילה הופכים לא סדירים ומתבטאים באחת משתי הדרכים הללו – בולמוסי אכילה מוגברים או המעטה במזון עד לכדי חוסר אוכל. מיותר לומר שלהפרעות בהרגלי האכילה יש השלכות הרסניות ביותר, הן בהיבט הפיזיולוגי והן בהיבט הנפשי, שכן זה מביא להרס בלתי מבוקר של מנגנונים שונים בגוף. הדרך היחידה להתמודד מול זה בגבורה היא להתחיל טיפול בהפרעות אכילה.

  מה מקורן של הפרעות אכילה?

  על אף שהמעטה במזון ובולמוסי אכילה, או אם תרצו אנורקסיה ובולימיה, הן שני קטבים שונים, בפועל שתיהן נובעות מאותה יסוד והוא מצוקה נפשית. ברוב שיטות הטיפול בהפרעות אכילה מבצעים תחילה טיפול ריכוזי להתמודדות מול נתונים לא תקינים של משקל, ורק לאחר מכן מטפלים במצוקה הרגשית שהיוותה טריגר להתפתחות הפרעת האכילה.

  אותה מצוקה נפשית מתוארת עשויה לנבוע מכל מני סיבות, ביניהן קשיים של גיל ההתגברות, הבעת עצמאות על ידי ניתוק מההורים, דמוי עצמי נמוך, אקט תגובתי לריבים עם בני המשפחה, גורמים אישיותיים וכו'.

  טיפול בהפרעות אכילה באמצעות סיוע נפשי

  לאחר ההתמקדות בנתוני המשקל, מתחילים כאמור בטיפול נפשי שנועד לסייע למטופל להתמודד עם מקור התופעה. במסגרת הטיפול מתמקדים בדימויו העצמי של המטופל, במצבי רוחו הקיצוניים, בקושי לייצר קשרים חברתיים וסביבתיים ולמעשה בכל סיבה כזו או אחרת שהובילה לדבר. לעתים נדרשת גם כן התערבות תרופתית, בייחוד כאשר ההתמודדות מלווה בחרדה או דיכאון.

  מעבר לטיפול הנפשי, טיפול בהפרעות אוכל כולל גם כן ליווי של דיאטנית. במסגרת תפקידה היא מסייעת למטופל ליצור תפריט המבוסס על מזונות שהוא אוהב לצרוך, וכך יש לו תמריץ לשוב ולאכול בצורה מבוקרת וללא רגשות אשמה. לאחר שהמצב מתאזן, מבצעים חלוקה של המזון לשש ארוחות מסודרות ביום. החלוקה המבוקרת מאפשרת את זה שהגוף יקבל את המזון הדרוש לו מבלי שיופעל עומס על מערכת העיכול. כך הגוף מתרגל שוב בהדרגה לצריכת המזון שנחוץ לו כדי להתקיים.

  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

   מאמרים נוספים
   תהליך גמילה מקצועי
   התחלתם לעשן סמים לפני הרבה שנים? במשך לא מעט זמן הדברים היו תחת השליטה שלכם, אך משהו קרה בזמן האחרון? עם הזמן התחלתם לעשן סמים יותר ויותר חזקים והיום אתם כבר מכורים לכל דבר ועניין? אם כך, כדאי שתנצלו את הרגע הזה שבו אתם אומרים לעצמכם את האמ(...)
   קרא עוד
   כך תוכלו לשנות את המציאות שבה אתם חיים
   מהמרים? בכל יום זה קורה בהיקפים גדולים יותר? איבדתם כבר לא מעט דברים חשובים בחיים שלכם, כמו רכוש ובעיקר אהבה? אם כך, אפשר להבין מדוע אתם מרגישים אבודים. כדאי שתדעו: אתם לא לבד ואתם יכולים לשנות את המציאות שבה אתם חיים. הדברים נמצאים בידיים(...)
   קרא עוד
   התמכרות מורכבת הדורשת טיפול נכון ויעיל
   אתם מכורים לאלכוהול? הבנתם את זה לא מזמן ועד היום לא הצלחתם לעשות עם זה שום דבר? כבר לא מעט דברים איבדתם בחיים בגלל ההתמכרות שלכם לאלכוהול? אם כך, הגיע הזמן שתיקחו אחריות. אחרי הכול, מדובר כאן על החיים שלכם, על המשפחה, על החברים ועל כל מה ש(...)
   קרא עוד
   מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
   השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים