מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

  טיפול בים

  הים, אחד מהמשאבים העוצמתיים, הכוחניים והמרגיעים ביותר שהטבע נתן לנו במתנה. מן הרגע הראשון של המפגש עם הים מתרחשים מעגלים רגשיים, כגלי הדף המתרבים זה אחר זה מן אבן הנזרקת אל המים… כל זאת תוך הרמוניה מלאה עם חוקי ותנאי הטבע. אנחנו ב"וילה מטריקס" בחרנו להשתמש בים ככלי לעבודה טיפולית ייחודי בתוכנית הטיפולית. באמצעות הים המטופלים זוכים להתנסות בחוויית טיפול בטבע, טיפול ייחודי אשר רק הטבע יכול להעניק. הים מאפשר למטופלים להתמודד עם חרדות, פחדים וקשיים, על ידי ניצול המרחבים הפתוחים והכוחות הטמונים בו להם כל אחד מתחבר בדרכו האישית.

  טיפול בים

  עבודה פרטנית – עבודה הממוקדת על חרדות, פחדים, העצמה. שיחות טיפוליות הנערכות בים המהווה כלי מרכזי בטיפול, מאפשר למטופל לחוות את עצמו במרחב הפתוח, ללא מחסומים או מעצורים. העוצמה של הטבע, תחושת השחרור, חוסר הגבולות שהים מייצג אל מול המטופל החווה את חייו בזמן הטיפול כמלאים בגבולות ומגבלות מסייעים למטופל להביא את עצמו לטיפול בצורה הכי אוטנטית וכנה.

  קבוצות טיפוליות – קבוצות הנערכות עם חלק/כל מטופלי "וילה מטריקס". הקבוצה הטיפולית מציעה למטופלים הזדמנויות ייחודיות להתנסות ולעבוד על סוגיות של אינטימיות, בדידות ונפרדות. הקבוצה הטיפולית נערכת בים במטרה לאפשר למטופלים להתחבר לחוויית ההתמכרות שלהם מזווית שונה – כוח ועוצמה. הכוחות הטמונים בים מחברים את המטופלים בקבוצה ומעצימים אותם. ההתמודדויות של המשתתפים בחייהם וההתפתחויות שהם עוברים בתהליך הטיפול מקבלים תפאורה שונה המאפשרת להם להיפתח ולהיות כנים יותר עם עצמם ועם כל אחד מחברי הקבוצה.

  קבוצות לשחרור כעסים – הכעס היא אנרגיה שפוגעת בכל מערכות הגוף, פיזית ונפשית. כאשר אנחנו חשים כעס, ולא בהכרח מבטאים אותו, כל ערוצי התקשורת שלנו נפגעים כתוצאה מחשיפה לכעס. חוסר האונים, הטינה וההשפלה שאנחנו חשים בחשיפה לכעס מרעילים את הנפש ומחלישים אותה. הטינה מחזירה אותנו לאירועים טראומתיים מהעבר שהסתיימו, אך ממשיכים לחיות בתוך ההכרה שלנו ואף גדלים והופכים להיות מאיימים יותר. לכן לא אחת, אנו יכולים להתקשות בלמצוא שקט נפשי ולחוש כקורבנות. תחושת הקורבן הנצחי גורמת לנו להתרכז בעצמנו, בחולשות ובפגיעות שלנו. הכעס הוא שיוצר את החלל להתמכרויות כחלק מבריחה מהתמודדות. לכן שלב בסיסי בטיפול הוא, להשתחרר מהטינות והכעסים ע"י קבלת זיכרונות ופגיעות מהעבר שלנו ומעבר מתגובה של כעס לקבלה – השלמה – אשר יביאו לשלווה.

  הקבוצה הנערכת בים – האוויר הצח, המרחבים הפתוחים, המים, החול – מאפשרת למטופל לחוות את הטיפול במרחב האולטימטיבי לשחרור הכעסים והטינות ולניקיון הגוף, פיזי ונפשי. בים המטופל "מנקה" את עצמו, משחרר את עצמו מכל כעס וטינה ומטעין את עצמו מחדש עם אנרגיות חיוביות וכוחות להמשך הטיפול.

  טיפול באמצעות כלי שייט – הטיפול משתמש בקסמי הים, השיט וההרפתקה כמנוף טיפולי ייחודי, הנותן מענה לריגושים ולצורך ללקיחת סיכונים, המאפיינים את אוכלוסיית המכורים. הדבר מהווה חלופה חיובית לפעילותם השלילית, באמצעות יצירת תחום עניין חדש, שיש בו מרכיבים רבים המתחברים לעולמם. פעילות הספורט הימי מספקת חוויה אישית וקבוצתית, הטומנת בחובה אתגרים וריגושים, המאפשרים רכישת מיומנויות, כגון פיתוח יכולת ביצוע ועמידה במשימה, פיתוח יכולת לעבודה בצוות ועזרה הדדית, התמודדות עם גבולות, אחריות, מצבי לחץ ויכולת לקבל סמכות.

  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

   גלריית תמונות
   מאמרים נוספים
   12 הצעדים
         טיפול בשיטת הצעדים מכוון להכרת והכלת כל רבדי הנפש והמורכבות שלה. הטיפול מקנה כלים הכרתיים שבעזרתם יבנו את מערכת ההבנה העצמית שלהם. תהליך הצמיחה הוא אישי ולא ניתן להעתיק ממסעה של נפש אחרת. אין לנו שליטה על המצאות החיצוני(...)
   קרא עוד
   טיפול בכתיבה
   סדנת כתיבה לנפש / מיכל פיקרסקי   למה כתיבה? כי כולנו כותבים ובזמן מצוקות אנחנו כותבים לפעמים יותר. לא תמיד אנחנו מעלים על הכתב, אבל כל אחד מאתנו מוצא את עצמו כותב לעצמו את סיפור חייו, את הנרטיב שלו. גם מי שמעולם לא כתב, יכול לכתוב. אם אנחנו(...)
   קרא עוד
   פסיכודרמה
   ״פסיכודרמה היא דרך לתרגל את החיים בלי להענש על טעויות / ז. מורנו״ פסיכודרמה הינה שיטת טיפול מבוססת פעולה . בפסיכודרמה עוברים ממרחב של ״לדבר על הדברים״ אל מרחב של לפעול את הדברים ולהביא אותם לחיים על ידי מגוון טכניקות וכלים. הפסיכודרמה מאפשר(...)
   קרא עוד
   מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
   השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים