מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

טיפול פסיכולוגי בהתמכרויות

טיפול פסיכולוגי בהתמכרות הוא שלב מאוד משמעותי וחשוב על מנת שהגמילה תגיע להצלחה. וילה מטריקס, מרכז לגמילה הממוקם בהרצליה, מתייחס לגמילה הנפשית בצורה הטובה ביותר. ובכן, הטיפול הפסיכולוגי מתמקד בעיבוד טראומות מן העבר, בהתמודדות עם קשיים, בשינוי דפוסי התנהגות והתמודדות ועוד. על ידי הערכה פסיכוסוציאלית נבנית עבור המטופל תוכנית טיפול ראשונית שנועדה לבנות תשתית טיפולית המתאימה לו. וילה מטריקס מעניקה תכנית טיפולית עבור מטופלים ממגוון התמכרויות, כגון, תחלואה כפולה, הפרעות אישיות, הפרעות אכילה ועוד.

טיפול פסיכולוגי בהתמכרויות – השיטות להצלחת הטיפול

קיימות שיטות שונות של טיפול פסיכולוגי בהתמכרויות וכדי להבין אותן היטב נרחיב אודות השיטות הנפוצות ביותר:

  • ראשית, במהלך הטיפול הפסיכולוגי המכור לומד לשלוט על התנהגות עצמית. על מנת שהוא יצליח בתהליך זה, המכור זקוק לתמיכה של פסיכולוגיים וצוות מומחה.
  • שנית, הטיפול כולל כלים ודרכים למניעת מעידה ונפילה להתמכרות בשנית.
  • אחת השיטות של טיפול פסיכולוגי בהתמכרויות היא להבין את מקור הבעיה וכיצד המכור הביא את הדחף שהוביל לנפילה.
  • לסיום, טיפול זה עובר דרך למידה וזיהוי יעלה עם גירויים פנימיים וחיצוניים שיכולים להביא את המטופל לחזרה לשימוש ולהתמכרות.

לא קל להגדיר מהי הצלחת הטיפול, זאת מפני שכל התמכרות הינה בעלת טיפול שונה וייחודי ונוגעת בחייהם האישיים של אנשים ששונים זה מזה. מסיבה זו, הצלחת הטיפול הפסיכולוגי תהיה תלויה גם ברצון של המטופל ובמאפיינים רבים אחרים.

טיפולים אחרים בהתמכרויות

כפי שנאמר, קיימות שיטות שונות של טיפול בהתמכרויות בשיטה פסיכולוגית. עם זאת, טיפול זה אינו הטיפול היחיד הקיים עבור התמכרויות שונות. לדוגמא, התמכרויות כימיות כוללות גם טיפול פיזי שהינו חשוב מאוד. מדובר על התמכרות לסמים קשים או קלים, התמכרות לאלכוהול, התמכרות לתרופות שונות כגון ממשככי כאבים, כדורי שינה ועוד. עבור סוגי התמכרויות אלו, המטופלים זקוקים לעבור טיפולים פיזיים על מנת לנקות את הגוף מהחומרים אלו ובכדי שילמדו לחיות שוב ללא תלות זו. רק לאחר מכן, הינם יכולים להתחיל טיפול פסיכולוגי בהתמכרות על מנת שהם שלא יעשו שימוש בעתיד באחד מהחומרים.

בכל מצב, חשוב ביותר להגיע אל מכון גמילה על מנת שהמכור יעבור את כל טיפולים אלו על ידי צוות מקצועי המומחה בתחום זה.

מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

מאמרים נוספים

מה צריך לדעת לפני שנכנסים למרכז טיפול לנ...
מכון גמילה הינו מקום בו עוזרים למטופלים לעבור תהליך גמילה שישחרר אותם מהתלות שלהם. וילה מטריקס הינה מרכז המספק מגוון התמכרויות שונות כגון, אלכוהול, סמים קשים או קלים, הפרעות אכילה, הימורים, אינטרנט, תחלואה כפולה והתמכרויות לתרופות מרשם. אז(...)
קרא עוד
מה כולל תהליך השיקום מהתמכרויות?
וילה מטריקס הינה מרכז גמילה מתקדם, אשר ממוקם במתחם אקסקלוסיבי, ומציע תהליך גמילה ושיקום מהתמכרויות שונות. מה כולל תהליך השיקום מהתמכרויות? בוילה מטריקס מאמינים כי כל אדם הוא שונה, ולפיכך, יש להתאים את אופי הטיפול אל צרכיו האישיים. מלבד זאת,(...)
קרא עוד
מה כולל תהליך הגמילה מסמים?
כל אדם הוא שונה וייחודי, ולכן גם תהליך גמילה מסמים הינו הליך אשר אמור להיות מותאם באופן אישי לצרכי האדם עצמו, כך מאמינים במרכז הגמילה הפרטי וילה מטריקס. מה כולל תהליך הגמילה מסמים במרכז וילה מטריקס? בוילה ניתן לקבל טיפול מגיל 18 ומעלה, כאשר(...)
קרא עוד

מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים