מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

  טיפול פסיכולוגי בהתמכרויות

  טיפול פסיכולוגי בהתמכרות הוא שלב מאוד משמעותי וחשוב על מנת שהגמילה תגיע להצלחה. וילה מטריקס, מרכז לגמילה הממוקם בהרצליה, מתייחס לגמילה הנפשית בצורה הטובה ביותר. ובכן, הטיפול הפסיכולוגי מתמקד בעיבוד טראומות מן העבר, בהתמודדות עם קשיים, בשינוי דפוסי התנהגות והתמודדות ועוד. על ידי הערכה פסיכוסוציאלית נבנית עבור המטופל תוכנית טיפול ראשונית שנועדה לבנות תשתית טיפולית המתאימה לו. וילה מטריקס מעניקה תכנית טיפולית עבור מטופלים ממגוון התמכרויות, כגון, תחלואה כפולה, הפרעות אישיות, ועוד.

  טיפול פסיכולוגי בהתמכרויות – השיטות להצלחת הטיפול

  קיימות שיטות שונות של טיפול פסיכולוגי בהתמכרויות וכדי להבין אותן היטב נרחיב אודות השיטות הנפוצות ביותר:

  • ראשית, במהלך הטיפול הפסיכולוגי המכור לומד לשלוט על התנהגות עצמית. על מנת שהוא יצליח בתהליך זה, המכור זקוק לתמיכה של פסיכולוגיים וצוות מומחה.
  • שנית, הטיפול כולל כלים ודרכים למניעת מעידה ונפילה להתמכרות בשנית.
  • אחת השיטות של טיפול פסיכולוגי בהתמכרויות היא להבין את מקור הבעיה וכיצד המכור הביא את הדחף שהוביל לנפילה.
  • לסיום, טיפול זה עובר דרך למידה וזיהוי יעלה עם גירויים פנימיים וחיצוניים שיכולים להביא את המטופל לחזרה לשימוש ולהתמכרות.

  לא קל להגדיר מהי הצלחת הטיפול, זאת מפני שכל התמכרות הינה בעלת טיפול שונה וייחודי ונוגעת בחייהם האישיים של אנשים ששונים זה מזה. מסיבה זו, הצלחת הטיפול הפסיכולוגי תהיה תלויה גם ברצון של המטופל ובמאפיינים רבים אחרים.

  טיפולים אחרים בהתמכרויות

  כפי שנאמר, קיימות שיטות שונות של טיפול בהתמכרויות בשיטה פסיכולוגית. עם זאת, טיפול זה אינו הטיפול היחיד הקיים עבור התמכרויות שונות. לדוגמא, התמכרויות כימיות כוללות גם טיפול פיזי שהינו חשוב מאוד. מדובר על התמכרות לסמים קשים או קלים, התמכרות לאלכוהול, התמכרות לתרופות שונות כגון ממשככי כאבים, כדורי שינה ועוד. עבור סוגי התמכרויות אלו, המטופלים זקוקים לעבור טיפולים פיזיים על מנת לנקות את הגוף מהחומרים אלו ובכדי שילמדו לחיות שוב ללא תלות זו. רק לאחר מכן, הינם יכולים להתחיל טיפול פסיכולוגי בהתמכרות על מנת שהם שלא יעשו שימוש בעתיד באחד מהחומרים.

  בכל מצב, חשוב ביותר להגיע אל מכון גמילה על מנת שהמכור יעבור את כל טיפולים אלו על ידי צוות מקצועי המומחה בתחום זה.

  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

   טיפול בהתמכרויות נוספים
   גמילה מפרקוסט
   בין תהליכי הגמילה השונים תוכלו למצוא גמילה מפרקוסט אשר הינו חומר משכך כאבים שניתן בעזרת מרשם רופא. אנשים רבים מתחילים שימוש בפרקוסט על מנת להקל על כאב פיזי שנגרם בעקבות מחלה או ניתוח ולא שמים לב איך אט אט הם נגררים אל שימוש יום יומי שכבר אי(...)
   קרא עוד
   גמילה מסרקוול
   תופעות גמילה מסרקוול לרוב יהיו תופעות קשות ולא נעימות. סרקוול הינה תרופה אנטי דיכאונית ממשפחת הציפרלקס אשר עוזרת לאנשים רבים אשר חווים מחסור בהפרשה של סרוטונין ועל כן מרגישים תחושות של דיכאון וחרדה במהלך היום יום. למרות שנראה כי הורדות תרופ(...)
   קרא עוד
   גמילה ממתדון
   תהליך גמילה מסמים כולל לעיתים שימוש במתדון אשר מקל על הסימפטומים אך מהווה חומר ממכר בפני עצמו כך שפעמים רבות נדרשת גם גמילה ממתדון. ההתמכרות לחומר זה אינה רק התמכרות פיזית אלא גם התמכרות נפשית והוא משמש כסם של ממש. בכדי להימנע מהתמכרות לחומ(...)
   קרא עוד
   מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
   השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים