מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

טיפול פסיכולוגי בהתמכרויות

טיפול פסיכולוגי בהתמכרות הוא שלב מאוד משמעותי וחשוב על מנת שהגמילה תגיע להצלחה. וילה מטריקס, מרכז לגמילה הממוקם בהרצליה, מתייחס לגמילה הנפשית בצורה הטובה ביותר. ובכן, הטיפול הפסיכולוגי מתמקד בעיבוד טראומות מן העבר, בהתמודדות עם קשיים, בשינוי דפוסי התנהגות והתמודדות ועוד. על ידי הערכה פסיכוסוציאלית נבנית עבור המטופל תוכנית טיפול ראשונית שנועדה לבנות תשתית טיפולית המתאימה לו. וילה מטריקס מעניקה תכנית טיפולית עבור מטופלים ממגוון התמכרויות, כגון, תחלואה כפולה, הפרעות אישיות, ועוד.

טיפול פסיכולוגי בהתמכרויות – השיטות להצלחת הטיפול

קיימות שיטות שונות של טיפול פסיכולוגי בהתמכרויות וכדי להבין אותן היטב נרחיב אודות השיטות הנפוצות ביותר:

  • ראשית, במהלך הטיפול הפסיכולוגי המכור לומד לשלוט על התנהגות עצמית. על מנת שהוא יצליח בתהליך זה, המכור זקוק לתמיכה של פסיכולוגיים וצוות מומחה.
  • שנית, הטיפול כולל כלים ודרכים למניעת מעידה ונפילה להתמכרות בשנית.
  • אחת השיטות של טיפול פסיכולוגי בהתמכרויות היא להבין את מקור הבעיה וכיצד המכור הביא את הדחף שהוביל לנפילה.
  • לסיום, טיפול זה עובר דרך למידה וזיהוי יעלה עם גירויים פנימיים וחיצוניים שיכולים להביא את המטופל לחזרה לשימוש ולהתמכרות.

לא קל להגדיר מהי הצלחת הטיפול, זאת מפני שכל התמכרות הינה בעלת טיפול שונה וייחודי ונוגעת בחייהם האישיים של אנשים ששונים זה מזה. מסיבה זו, הצלחת הטיפול הפסיכולוגי תהיה תלויה גם ברצון של המטופל ובמאפיינים רבים אחרים.

טיפולים אחרים בהתמכרויות

כפי שנאמר, קיימות שיטות שונות של טיפול בהתמכרויות בשיטה פסיכולוגית. עם זאת, טיפול זה אינו הטיפול היחיד הקיים עבור התמכרויות שונות. לדוגמא, התמכרויות כימיות כוללות גם טיפול פיזי שהינו חשוב מאוד. מדובר על התמכרות לסמים קשים או קלים, התמכרות לאלכוהול, התמכרות לתרופות שונות כגון ממשככי כאבים, כדורי שינה ועוד. עבור סוגי התמכרויות אלו, המטופלים זקוקים לעבור טיפולים פיזיים על מנת לנקות את הגוף מהחומרים אלו ובכדי שילמדו לחיות שוב ללא תלות זו. רק לאחר מכן, הינם יכולים להתחיל טיפול פסיכולוגי בהתמכרות על מנת שהם שלא יעשו שימוש בעתיד באחד מהחומרים.

בכל מצב, חשוב ביותר להגיע אל מכון גמילה על מנת שהמכור יעבור את כל טיפולים אלו על ידי צוות מקצועי המומחה בתחום זה.

מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

מאמרים נוספים

שיטות גמילה מסמים
בעלי מקצוע רבים לוקחים חלק פעיל במסגרתן של שיטות גמילה מסמים, וכיום מקובל לטפל בתלות בגישה  מערכתית. וילה מטריקס הינו מרכז גמילה שמעניק שירותי טיפול על ידי צוות רב של אנשי מקצוע על מנת ליצור תוכנית טיפול המבוססת על צרכים קליניים. הצוות של ו(...)
קרא עוד
קרוסלת התמכרות: איך נגמלים ולא נופלים חז...
התמכרות משולה למחלה, ואף למחלה כרונית. וילה מטריקס, מרכז גמילה פרטי, נוסד מתוך ההבנה כי ההתמכרות הינה סימפטום של בעיה אחרת, ולא הבעיה עצמה, ולכן בוילה מספקים לנגמלים אפשרות לעבור תהליך גמילה ושיקום מהתמכרויות שונות, באווירה משפחתית, ובמתן ט(...)
קרא עוד
פסיכותרפיה גופנית עם נגמלים מסמים
בארץ, הטיפול הקונבנציונלי בעבור התמכרות לסמים כולל גמילה פיזית ולאחר מכן, טיפול התנהגותי, קוגניטיבי ודינמי. עם זאת נולד טיפול חדש המביא תוצאות גמילה מצוינות. טיפול זה הינו פסיכותרפיה גופנית עם נגמלים מסמים. המרכז לגמילה וילה מטריקס מיועד עב(...)
קרא עוד

מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים