מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

גמילה מסמים

כל התמכרות באשר היא מזיקה לבריאותינו הנפשית והגופנית והורסת את חיינו עד ליסוד אך נראה כי ההתמכרות לסמים היא הבעייתית והקשה ביותר. גם מי שכבר מחליט לקחת את עצמו בידיים מגלה במהרה כי תהליך גמילה מסמים הוא אינו דבר קל ולעיתים אף משאיר את המכור עם תחושות קשות של בדידות וחוסר אונים. אומרים שהדרך הראשונה בדרך לגמילה היא הכרה בבעיה – הצעד השני הוא בחירה נבונה ומושכלת במרכז הגמילה הטוב ביותר על מנת למקסם את הסיכוי להצלחה.

החיים במרכז הגמילה

גמילה לסמים היא קשה במיוחד. בתחילה ישנן תופעות גופניות מייסרות ולאחר מכן עובר המכור תהליך שיקום אשר משכו נקבע בהתאם לדרגת חומרת ההתמכרות, סוג הסמים שנעשה בהם שימוש ואבחנה מותאמת אישית. מרכז גמילה מסמים הוא מקום שליו אשר בו החיים מתנהלים לפי סדר יום קבוע מראש, אך ללא הפעלת לחץ על דיירי המקום ובהתאם להנחיות של אנשי המקצוע במקום.

מרכזי הגמילה הטובים יותר מציעים לשוהים בהם תהליך החלמה מסודר באווירה משפחתית אינטימית בניצוחם של אנשי מקצוע מתחומי הרפואה, הסיעוד, הפסיכולוגיה, מדריכים מקצועיים ואם בית אשר תפקידה לדאוג כי המקום יהיה מתוחזק כהלכה, נקי ומצוחצח ועם ארוחות חמות שיתנו תחושה של בית. תהליך גמילה מסמים יעיל חייב לנטרל את השפעות העולם החיצון ולהתבצע במתחם אקסקלוסיבי אשר מהווה מקום מפלט ולא מקום אשר נתפש בעיני הדיירים כאיום או ככזה הכופה את עצמו עליהם.

המשפחה כחלק ממרכז הגמילה

פעמים רבות מוצאים את עצמם מכורים לסמים מתרחקים ממשפחותיהם או לחילופין, הופכים להיות נטל כבד עד לכדי נידוי. גמילה מסמים אשר מבוצעת בצורה מקצועית דרך מרכזי הגמילה, תשלב גם את בני משפחת המכור בשלבי התהליך ובתזמון שיעזור רבות לתהליך הגמילה.

חשוב להבין כי האידיאולוגיה העומדת מאחורי מרכזי גמילה מסמים היא לא קצירת רווחים ובטוח שלא על חשבונם של הדיירים במקום. כיום ישנם מרכזי גמילה מפוארים אשר נותנים שירותים ברמה גבוהה, איכותית ואקסקלוסיבית. והכל תחת אווירה משפחתית ויחס אישי לכל מטופל ומטופל. חפשו את המרכז המתאים עבורכם, וצאו לדרך חדשה וטובה יותר.

תהליך גמילה מסמים

תהליך גמילה מסמים

הורים רבים חווים על בשרם את גיל ההתבגרות של ילדיהם, אם זה מלווה בשינוי התנהגותי קיצוני, חוסר סבלנות, כעס וחוסר מצב רוח. אך חשוב עליהם להבחין בין שינוי הנגרם בגלל ההורמונים הטבעיים המשתוללים בגופו של ילדם המתבגר בגוף, לבין שינוי הנגרם כתוצאה משימוש בסמים – כאשר במצבים כאלו יהיה עליהם לחפש מיד תכנית גמילה מסמים עבורו. וילה מטריקס היא מקום טיפולי ומרכז גמילה פרטי למגוון התמכרויות שונות כמו סמים, הימורים, אלכוהול, אינטרנט ועוד. בעזרת עבודת טיפול פרטנית וייחודית המותאמת לצרכי המטופל, המרכז מעניק חיים חדשים והתחלת דרך חדשה. הורים רבים חווים על בשרם את גיל ההתבגרות של ילדיהם, אם זה מלווה בשינוי התנהגותי קיצוני, חוסר סבלנות, כעס וחוסר מצב רוח.

דרכי גמילה מסמים

קיימות דרכי גמילה מסמים שונות שכדאי להכיר:

 • טיפול פסיכולוגי – כאשר מטופל מגיע אל מרכז גמילה, נערכת לו כבר בהתחלה שיחה אישית אחד על אחד עם פסיכולוג מקצועי. זאת כדי שהפסיכולוג יוכל להעריך את מצבו הנפשי של המטופל, רמת ההתמכרות שהוא נפל אליה, והכרתו והבנתו של המטופל במצבו. לרוב הטיפול יכול להצליח רק לאחר שהמטופל מביע נכונות ורצון אישי לשינוי, ויציאה מההתמכרות אליה הוא נפל.
 • תרפיה באמצעות מים – ידוע כי למים יש תכונות מרגיעות ומשחררות. כל אדם שמגיע אל הים ושומע את רחשי הגלים מרגיש כיצד הוא נרגע ומשתחרר. שיטת הטיפול באמצעות תרפיה במים תעניק למטופל טיפול ייחודי באמצעות החיבור לטבע, וכך כל אחד בדרכו יכול להתמודד עם פחדים וחרדות המציפים אותו בגלל ההתמכרות.
 • תרפיה באמצעות אמנות – באמצעות האומנות, כל אחד יכול להביע את עצמו באופן מוחשי תוך ביטוי הרגשות, המחשבות, הלחצים, הפחדים ועוד. בשונה מהטיפול הפסיכולוגי בו על המטופל לשוחח עם המטפל, באמצעות האמנות המטופל יוכל לבטא ולהביע את עצמו באופן חופשי וללא עכבות וכך לשפר את בריאותו הנפשית.

חשיבות מרכזי גמילה מסמים

קיימים מספר דרכי התמודדות וטיפול הנעשים על מנת לסייע למטופל להיגמל משימוש בסמים. חשוב שכל הטיפולים מסוג זה יעשו רק על ידי מומחים ואנשי מקצוע בתחום, לצורך הצלחת הטיפול וחזרתו של המטופל למוטב ולחיים השגרתיים שהיו לו לפני ההתמכרות. את כל הטיפול האישי והפרטני הזה ניתן לקבל באמצעות מרכז גמילה איכותי ומקצועי הכולל צוות מדריכים מקצועיים ומכילים.

מרכזי גמילה מסמים

גמילה מסמים קשים

בניגוד לדעה הרווחת, התמכרות לסמים הינה תוצאה של בעיה, ולא הבעיה עצמה. וילה מטריקס היא מרכז גמילה המציע תהליכי גמילה מהתמכרויות שונות, ביניהן גמילה מסמים קשים, ומאפשר לשוהים בו לעבור תהליך גמילה ושיקום מתוך הבנה זו. בוילה מטריקס יש למכור הזדמנות לקבל את כל הטיפולים הנדרשים, תוך ראיה הוליסטית, באווירה משפחתית ובעזרת צוות מקצועי – כל זאת בסביבה אקסקלוסיבית תוך הקפדה על כל פרט ופרט.

יתרונות הליווי המקצועי בתהליך גמילה מסמים קשים

שיקום וגמילה מסמים קשים הינה תהליך ארוך ומאתגר מאוד. במצב זה ישנה התמכרות פיזית של הגוף, אשר נמצא תחת השפעה של חומרים שונים. כך שראשית יש לגמול ולנקות את המכור מן החומרים המשפיעים ורק אז ניתן יהיה להתחיל בתהליך הגמילה והשיקום עצמם, ולכן ישנם יתרונות משמעותיים לליווי מקצועי בתהליך:

כאמור, החלק הראשוני בתהליך הגמילה מסמים כולל את ניקוי הגוף מן החומרים הממכרים. זהו תהליך אשר קשה מאוד עד בלתי אפשרי לבצע אותו ללא עזרה מקצועית. זהו מצב בו האדם המתנקה חווה סבל רב, כאבים קשים ותחושות קשות מאוד אשר מצריכות ידע וניסיון בהתמודדות מולן, ולעיתים נדרשת אף תמיכה רפואית מקצועית.

בסיום תהליך הניקוי, מגיע השלב בו מטפלים בהתמכרות במובנים הרגשיים, הנפשיים והמנטליים של האדם וגם כאן ישנו צורך להגיע אל שורש הבעיה אשר הובילה את האדם למצב זה של התמכרות, ואף לפתור את הנושא או למצוא דרכים בריאות להתמודדות עמו, ותהליך זה מצריך איש מקצוע מנוסה אשר ידע לכוון את האדם אל דרך חדשה ובריאה יותר.

מרכז גמילה איכותי, מציע סביבה פיזית נעימה ומסודרת, דואגת לכל הצרכים הפיזיים של המכור ובכך מאפשרת לו פניות רגשית ונפשית לתהליך הגמילה עצמו. ישנה חשיבות רבה להתנתקות מטרדות היום יום ומן העולם החיצון בתהליך הגמילה, ואלמנט זה בלבד יכול להשפיע באופן משמעותי לשלילה או לחיוב על תהליך גמילה.

ישנם יתרונות נוספים לתהליך גמילה מסמים קשים בליווי מקצועי, ומומלץ לפנות אל מרכז גמילה איכותי ומתקדם, אשר מציע מגוון רחב של טיפולים באווירה נעימה ומשפחתית, על מנת להפיק את המרב מתהליך הגמילה.

יתרונות הליווי המקצועי בתהליך גמילה מסמים קשים

מרכז גמילה מסמים וילה מטריקס

ניתן לומר כי אנשים רבים חוו בעבר או חווים מדי פעם את ההשפעות של סם הקנאביס. זהו סם שנחשב יחסית קל, ולמרות שאינו נחשב חוקי בארץ אנשים רבים נוהגים להשתמש בו לעיתים רחוקות, או אפילו במהלך טיולים שונים מסביב לעולם שם הוא חוקי. אך ישנם אנשים שאינם מסתפקים בסם זה, ומנסים גם סמים אחרים שנחשבים קשים יותר כמו קוקאין, הרואין, LSD ועוד. סמים אלו גורמים להתמכרות קשה מאוד, ולכן על פי רוב אותם אנשים יהיו מוכרחים לעבור טיפול בעזרת מרכז גמילה מסמים. וילה מטריקס הינה וילה פרטית ומבודדת השוכנת בהרצליה, ומאפשרת למטופלים לעבור חווית טיפול וגמילה מסמים ברמה גבוהה וייחודית.

יתרונות מרכז גמילה מסמים

 • טיפול פרטני לכל מטופל – הטיפול אותו כל מכור מקבל במרכז הגמילה הוא פרטני, אישי ומותאם בדיוק לסוג התמכרותו ומצבו של כל מטופל ומטופל. טיפול פרטני ומותאם יביא להגברה של קצב הריפוי והגמילה דבר אשר למעשה יביא למקסימום הצלחה.
 • קצב טיפול מותאם – נוסף על התאמת תכנית הגמילה עבור כל מטופל, תהליך הטיפול אינו נקבע מראש ותחום בזמן מוקצב, אלא נקבע אך ורק על פי קצב התקדמותו ושינויו של המטופל עצמו. האמונה היא כי רק המטופל יכול לגרום לעצמו גמילה ויציאה מחיי ההתמכרות, תוך טיפול מחשבתי ועמוק המביא אותו להכרה בבעייתו ורצונו לגמילה מהירה וכך חזרה לחיים השגרתיים שלו.
 • שיטות טיפול באמצעות תרפיה – מכיוון שהטיפול עבור כל מטופל במרכז הגמילה נקבע באופן פרטני, ועל פי קצב התקדמותו של כל מטופל, שיטות הטיפול האפקטיביות והטובות ביותר עבור כל מטופל הן באמצעות שימוש בתרפיה. קיימת תרפיה באמצעות מים המעניקה לכל מטופל טיפול ייחודי דרך הטבע, וקבלת שחרור ומרגיע ומלא ממצבו הנפשי שנגרם מההתמכרות.

כיצד בוחרים מרכז גמילה מסמים?

על מנת לבחור מרכז גמילה איכותי ומקצועי עבור התמכרות לסמים, או כל סוג התמכרות אחרת, מומלץ להגיע קודם אל אותו מרכז ללא המטופל. כך אתם, האנשים הקרובים או בני משפחתו של האדם שזקוק לגמילה, תוכלו להכיר את המקום, להבין את דרכי הטיפול ולראות האם זה המרכז יסייע ליקיריכם בגמילה איכותית.

גמילה מסמים במרכז שמוציא אתכם לדרך חדשה

גמילה מסמים במרכז

כאשר מדברים על גמילה מסמים, אפשר להתייחס לשני סוגי שונים של סמים, הסמים הקשים והסמים הקלים. על אף שהנזקים אינם דומים, יש צורך לעבור תהליך גמילה במכון מקצועי על מנת לסייע לאדם המכור להתגבר על התמכרותו ולהפסיק את צריכתם של החומרים המסוכנים הללו. הכירו את וילה מטריקס, מכון גמילה מסמים במרכז, הממוקם בהרצליה. מכון זה מציע טיפולים שונים בעבור מגוון רחב של התמכרויות, כגון, התמכרות להימורים, התמכרות למשככי כאבים ותרופות מרשם, התמכרות לאלכוהול, התמכרות לאינטרנט ועוד. הצוות של וילה מטריקס מורכב מאנשי מקצוע מוסמכים ומומחים בתחום העוזרים למטופלים להתמודד מול התהליך הגמילה בכל שלבים שונים.

על תהליך גמילה מסמים במרכז

כאשר אדם מתמכר לסמים, עליו יהיה לעבור את הגמילה במרכז גמילה מסמים במרכז אשר יוכל להעניק לו את כל התמיכה והטיפול הרפואי אשר יהיה זקוק לו. הסיוע שמרכז גמילה מסמים מעניק הינו משמעותי על מנת שיצליח בתהליך זה בצורה בריאה ויעילה. תהליך גמילה מסמים כולל שני שלבים משמעותיים שנרחיב עליהם:

 • השלב הראשון הינו השלב הפיזי. לרוב שלב זה עלול להיות ארוך וקשה במיוחד. מסיבה זו, יש צורך בכך שצוות רפואי יהיה נוכח על מנת לעזור למטופל לעבור את הקשיים האלו. במהלך השלב הפיזי, המכור מנותק מכל סם, זאת על מנת לנקות את גופו מנוכחותם של הסמים. תהליך זה עשוי לביא אתו תסמינים קשים, לדוגמא, קריז, כאבי בטן, כאבי ראש, כאבי שרירים ועוד. כאשר הגוף כבר אינו סובל ונקי מהסם יש אפשרות לעבור לשלב השני של תהליך גמילה מסמים.
 • השלב השני כולל את הטיפול הנפשי. שלב זה חשוב ביותר על מנת להעניק למטופל את הבטחון העצמי שהוא יכול להתמודד מול אתרים של החיים ללא הסם . ובכך, הוא מלמד את עצמו לחיות חיים בריאים ללא החומר הממכר.

איך ניתן לשמור על השפעת הגמילה לטווח הארוך ?

אפשר לסכם כי חשוב לסיים את שני שלבים אלו ולבצע אותם בצורה נכונה על מנת לאפשר לנגמלים לחזור לחיים מבלי שיפתו שוב אל השימוש בסמים. המטפלים והמדריכים המקצועיים של וילה מטריקס יעשו הכל בכדי לאפשר לכל נגמל להשלים את התהליך בצורה יעילה ושלמור על תוצאותיה לאורך זמן.

טיפול גמילה מסמים

טיפול גמילה מסמים

סמים הם חומרים כימיים פסיכואקטיביים הפוגעים במוחם של המשתמשים, וכך גורמים לשינוי התנהגותי, מחשבתי וגם בריאותי. אותם חומרים פסיכואקטיביים מפתחים אצל המשתמשים בהם תלות בלתי נשלטת, כך שהשימוש בהם הופך להתמכרות קשה שרוב המשתמשים אינם מצליחים לצאת ממנה ללא עזרה מקצועית כמו טיפול גמילה מסמים. במרכז הגמילה של וילה מטריקס, הממוקם באזור השרון הפסטורלי אשר מעניק בדידות ואינטימיות מהסביבה החיצונית, קיימים מטפלים ומדריכים מקצועיים שילוו את אותם מכורים לסמים בכל שלבי הגמילה, עד ההתפכחות והחזרה לחיים נורמטיביים.

כיצד עובד טיפול גמילה מסמים במרכזי גמילה

 • אבחון פרטני – התהליך הראשוני אותו עובר כל מכור במרכז הגמילה, מתחיל עם שיחה עם מטפל מקצועי כמו פסיכיאטר לצורך אבחון רמת ההתמכרות, וגם אבחונו הנפשי של המטופל. מרכזי הגמילה מאמינים כי דרך הגמילה נמצאת בידיו של המטופל בלבד, ולכן כל קצב ומהלך הטיפול מותאם באופן אינדיבידואלי לכל מטופל ומטופל, ללא קשר לסוג ההתמכרות אליה הוא נקלע.
 • שיטות טיפול אלטרנטיביות – שיטות הטיפול במרכזי הגמילה נשענות בעיקר על דרכי טיפול אלטרנטיביות וטבעיות, ללא שימוש בחומרים כימיים כמו תרופות שונות. מכיוון שאותם מכורים זקוקים לכמה שיותר דברים טבעיים שינקו את גופם ונפשם מהדבר אליו הם התמכרו. הטיפול האלטרנטיבי יעניק להם את הגמילה היעילה והאפקטיבית ביותר לצורך חזרה מהירה לשגרת החיים.
 • ליווי והדרכה אישית – מכיוון שכל מטופל מתקדם בקצב הטיפול באופן אישי אליו, כך כל מטופל במרכז הגמילה זוכה לליווי והדרכה אישית וצמודה בהתאם לקצב התקדמותו. שילוב של אמצעים תרפיים כמו עבודות יצירה ואמנות או שילוב ים ומים, עשויים לסייע מאוד להתקדמות הטיפול ולהעניק למטופל דרכי טיפול טבעיים ומרגיעים ככל הניתן, תוך אפשרות הבעה עצמית יחד עם כל המחשבות והחששות שהוא חווה במהלך תהליך מורכב שכזה.

כיצד בוחרים מרכז גמילה

אם אדם הקרוב אליכם, או בן משפחה, נקלע למצב של התמכרות קשה אם לסמים, אלכוהול, הימורים  – המקום הטוב ביותר שיכל לסייע לו להתמודד עם המצב אליו הוא נקלע, הינו מרכז גמילה מקצועי הדוגל בשיטות טיפול גמילה מסמים הוליסטיות וטבעיות.

מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

מאמרים נוספים

שיטות גמילה מסמים
בעלי מקצוע רבים לוקחים חלק פעיל במסגרתן של שיטות גמילה מסמים, וכיום מקובל לטפל בתלות בגישה  מערכתית. וילה מטריקס הינו מרכז גמילה שמעניק שירותי טיפול על ידי צוות רב של אנשי מקצוע על מנת ליצור תוכנית טיפול המבוססת על צרכים קליניים. הצוות של ו(...)
קרא עוד
קרוסלת התמכרות: איך נגמלים ולא נופלים חז...
התמכרות משולה למחלה, ואף למחלה כרונית. וילה מטריקס, מרכז גמילה פרטי, נוסד מתוך ההבנה כי ההתמכרות הינה סימפטום של בעיה אחרת, ולא הבעיה עצמה, ולכן בוילה מספקים לנגמלים אפשרות לעבור תהליך גמילה ושיקום מהתמכרויות שונות, באווירה משפחתית, ובמתן ט(...)
קרא עוד
פסיכותרפיה גופנית עם נגמלים מסמים
בארץ, הטיפול הקונבנציונלי בעבור התמכרות לסמים כולל גמילה פיזית ולאחר מכן, טיפול התנהגותי, קוגניטיבי ודינמי. עם זאת נולד טיפול חדש המביא תוצאות גמילה מצוינות. טיפול זה הינו פסיכותרפיה גופנית עם נגמלים מסמים. המרכז לגמילה וילה מטריקס מיועד עב(...)
קרא עוד

מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים