מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

  מאמרים

  לקחת את עצמכם בידיים ולטפל בהתמכרות
  הימורים כפייתיים הם שם נוסף להתמכרות להימורים, שעלולה להוביל למצוקה כלכלית ולעומס על מערכות יחסים ומקום העבודה. התמכרות להימורים שונה מהתרגשות מזדמנת או הימורים שניתנים לניהול בכך שהיא עשויה להשתלט על חייו של אדם. זה יכול לקרות לכל אחד בכל(...)
  קרא עוד
  להקל על המאמץ ולטפל בהתמכרות
  הסתמכות על היתרונות של בית מאזן מאלכוהול פרטי עשויה להקל על המאמץ שלכם להתפכח. פיכחון הוא יעד שאליו יש להגיע לאחר מסע יעיל ועשיר במגוון מיומנויות שניתן וחשוב לרכוש,כדי שתוכלו לא רק להגיע לפיכחון אלא גם לשמור עליו. ואין ספק כי דרך זו יכולה ל(...)
  קרא עוד
  טיפול וסיוע מסביב לשעון
  אי הידיעה למה לצפות מתוכנית טיפול בהתמכרות עלולה לגרום לאדם להרגיש רתיעה מכניסה לטיפול. בית מאזן מאלכוהול באשפוז מלא מציע טיפול וסיוע מסביב לשעון. אם אתם רוצים לקבל סיוע לבעיית האלכוהוליזם, אתם צריכים להתגורר במרכז לתקופה מסוימת, מה שאומר ש(...)
  קרא עוד
  האתגר בטיפול בהתמכרויות
  זה יכול להיות מאתגר להשתלב מחדש בחברה למי שהשתמש בסמים במשך תקופה ארוכה. הם מאבדים קשר עם המציאות ותחומים פשוטים כמו קניות, מערכות יחסים רומנטיות ותחזוקת עבודה הופכים להיות קשים מנשוא עבור המכורים. החדשות הטובות הן שהם יכולים לדעת מה יכול ל(...)
  קרא עוד
  קבלת עזרה מקצועית
  קבלת עזרה מקצועית על ידי בית מאזן עשויה להציל חיים עבור אלו עם התמכרויות לאלכוהול או סמים. אבל לא תמיד קל לאתר את תוכנית הטיפול הטובה ביותר. על מנת לעזור לכם לקבל החלטה מושכלת ולבחור את רכז הגמילה המתאים ביותר, תוכלו לבחון את הגורמים החשובי(...)
  קרא עוד
  תוכניות טיפול ייחודיות בהתמכרויות
  אף אחד לא צריך להתמודד עם התמכרות בעצמו. למעשה, סיכויי ההצלחה של אנשים הנאבקים בהתמכרות לסמים משתפרים משמעותית כאשר המטופלים נכנסים לתוכניות טיפול של בתים מאזנים. כיצד הטיפול יכול לסייע בתהליך ההחלמה? באמצעות הידע והמיומנויות שנצברו בתוכניו(...)
  קרא עוד
  מקום בו תוכלו לטפל בהתמכרות בצורה מקצועי...
  בשנים האחרונות האלכוהול לוקח חלק חשוב ומרכזי בחיים שלכם? עד לא מזמן הרגשתם שאתם עוד שולטים בדברים, אך היום כבר ברור לכם שלא זה המצב? אם כך, הגיע הזמן שתחליטו מה אתם עושים בנידון. להיות מכור לאלכוהול זה אומר, הרבה פעמים, לפגוע בבריאות שלנו ו(...)
  קרא עוד
  תהליך גמילה מקצועי
  התחלתם לעשן סמים לפני הרבה שנים? במשך לא מעט זמן הדברים היו תחת השליטה שלכם, אך משהו קרה בזמן האחרון? עם הזמן התחלתם לעשן סמים יותר ויותר חזקים והיום אתם כבר מכורים לכל דבר ועניין? אם כך, כדאי שתנצלו את הרגע הזה שבו אתם אומרים לעצמכם את האמ(...)
  קרא עוד
  כך תוכלו לשנות את המציאות שבה אתם חיים
  מהמרים? בכל יום זה קורה בהיקפים גדולים יותר? איבדתם כבר לא מעט דברים חשובים בחיים שלכם, כמו רכוש ובעיקר אהבה? אם כך, אפשר להבין מדוע אתם מרגישים אבודים. כדאי שתדעו: אתם לא לבד ואתם יכולים לשנות את המציאות שבה אתם חיים. הדברים נמצאים בידיים(...)
  קרא עוד
  התמכרות מורכבת הדורשת טיפול נכון ויעיל
  אתם מכורים לאלכוהול? הבנתם את זה לא מזמן ועד היום לא הצלחתם לעשות עם זה שום דבר? כבר לא מעט דברים איבדתם בחיים בגלל ההתמכרות שלכם לאלכוהול? אם כך, הגיע הזמן שתיקחו אחריות. אחרי הכול, מדובר כאן על החיים שלכם, על המשפחה, על החברים ועל כל מה ש(...)
  קרא עוד
  מקום בו יידעו להקשיב לכם ולהבין מה באמת...
  החיים שאתם מנהלים בזמן האחרון כבר לא דומים לחיים שהיו לכם בעבר? בלי ששמתם לב לגמרי איך זה קרה, אתם מבינים שאיבדתם את השליטה? לא רציתם להיות מכורים, אבל בסופו של דבר זה מה שקרה? חשוב שתבינו: אתם לא לבד. אתם יש עוד הרבה מאוד אנשים אחרים מכורי(...)
  קרא עוד
  הגיע הזמן לעשות משהו כדי לשנות את המצב
  הימורים הם חלק בלתי נפרד מהחיים של רבים מאיתנו. יש לא מעט אנשים שמארגנים פעם בשנה נסיעה למקומות מיוחדים שבהם ההימורים הם חוקיים. עם זאת, יש גם לא מעט אנשים שהופכים את ההימור לחלק בלתי נפרד מחייהם ולמעשה הופכים להיות מכורים. אם זה נשמע לכם מ(...)
  קרא עוד
  להתמודד עם קושי לא פשוט
  להיות אדם מכור לסמים זה אומר להתמודד עם קושי לא פשוט. אפילו למכורים הכי גדולים יש רגעים קטנים של התפקחות שבהם הם מבינים ואומרים לעצמם את האמת: אנחנו מכורים. אנחנו מכורים ואי אפשר להמשיך ככה יותר. לכן, אם זה קורה לאחרונה גם לכם, בהחלט יכול ל(...)
  קרא עוד
  לטפל בהתמכרות אפילו במצבים מאוד קשים
  בלי שאתם יודעים לומר איך זה קרה, שמתם לב שאתם מכורים להימורים? עם הזמן איבדתם כל חלקה טובה שהייתה לכם בחיים לטובת ההימורים? אם כך, רגע לפני שאתם מאבדים עוד כמה דברים, כדאי שתיקחו את המושכות לידיים שלכם. אין זה גורל להיות מכור להימורים, ואפי(...)
  קרא עוד
  הרגע שבו כדאי לחשוב על טיפול בהתמכרות לא...
  אלכוהול הוא חלק מהחברה שבה אנחנו חיים, ואפשר לראות זאת במדינות רבות בעולם. יש מדינות, כמו איטליה למשל, שבהן ארוחת צוהריים ללא כוס אלכוהול היא לא ארוחה שלמה. עם זאת, שתיית אלכוהול עלולה גם להיות מוגזמת ולהפוך להתמכרות של ממש. זה לא קורה ביום(...)
  קרא עוד
  להבין את ההתמכרות ולטפל בה נכון
  להבין שאתה מכור למשהו זה לא רגע פשוט בחיים. עם זאת, זה רגע חשוב מאוד, שכן ממנו אפשר להתחיל את השינוי. לכן, אם גם אתה הבנת לאחרונה שאתה באמת מכור, כדאי שתדע: יש כזה דבר טיפול בהתמכרות. יש לאן לפנות ויש מי שיוכל לעזור לך. זה לא משנה אם אתה מכ(...)
  קרא עוד
  הפרעות שהיום יותר אנשים סובלים מהן
  הפרעות אכילה אלה הן הפרעות שהיום עוד ועוד אנשים סובלים מהן. רבים בטוחים שרק נשים סובלות מבעיות כאלה, אך בפועל, זה לא כך. היום ברור שיש גם הרבה מאוד גברים שסובלים מבעיות כאלה ולכן נשאלת השאלה: האם קיים טיפול בהפרעות אכילה? האם יש משהו שנוכל(...)
  קרא עוד
  התמכרות מורכבת ביותר והטיפול בה
  לכאורה זה נשמע בלתי אפשרי עבור רבים מאיתנו: התמכרות לתרופות מרשם. עם זאת, בפועל אנחנו רואים שאפילו אנשים שמעולם לא נטלו תרופות עלולים למצוא את עצמם מתמכרים לתרופות מסוגים שונים. זה קורה פעמים רבות אחרי מחלה או טיפול רפואי מורכב. הרופא רושם(...)
  קרא עוד
  להתמודד נכון בהפרעות אכילה
  ההתמודדות עם הפרעות אכילה אינה פשוטה, וכל מי שסובל מהעניין הזה יודע זאת היטב. לכן, אם גם אתם רוצים את הבת שלכם סובלת, או שאתם בעצמכם סובלים מהפרעות אכילה ברמה כזו או אחרת, למה שלא תקבלו עזרה? העזרה יכולה לשנות את חייכם בצורה בלתי רגילה. לכן(...)
  קרא עוד
  לשים סוף להתמכרות לתרופות
  הרבה יותר אנשים ממה שאתם חושבים מכורים לתרופות. הם קמים בבוקר והדבר הראשון שהם עושים זה לקחת תרופות כאלה ואחרות. פעמים רבות זה מתחיל באמת ממרשם שהרופא רושם לנו כדי להקל עלינו תופעה בריאותית כזו או אחרת. למשל, ההתמודדות עם כאב הרבה פעמים כול(...)
  קרא עוד
  לעשות שינוי בחיים ולהשתחרר מהרגלים הורסי...
  התחלתם לעשן קנאביס לפני שנים, עם החברים מהתיכון? לא ברור לכם איך, אבל זה הפך להיות חלק בלתי נפרד מהחיים שלכם? מאסתם במצב הזה ואתם רוצים לעשות שינוי? אם כך, עכשיו זה הרגע לעבור גמילה מקנאביס. חשוב שתבינו: זה נכון שקנאביס נחשב לסם אחר לעומת ה(...)
  קרא עוד
  לעזור לכם לצאת ממצב קשה
  כולנו מוקפים באנשים שעושים שימוש בסמים שונים, אך קוקאין זה משהו אחר לגמרי. מדובר על אחד מהסמים הכי קשים שיש ולכן גם הגמילה ממנו מורכבת מאוד. אחד מקרובי המשפחה שלכם מכור ואתם רוצים לעזור לו? אתם בעצמכם מכורים ויש לכם רגע אחד של בהירות שבו את(...)
  קרא עוד
  להתגבר על הקושי ולהתחיל מחדש את החיים
  להיות אדם שמכור לסמים קשים זה מסוג אותם הדברים שאנחנו לא מתכננים מראש. איש לא קם בוקר אחד בבוקר ובוחר לעצמו מסלול כזה. עם זאת, בגלל אינספור סיבות שונות ומגוונות, רבים מאיתנו מוצאים את עצמם מכורים. לכן, אם גם אתם הבנתם שאתם מכורים לסמים קשים(...)
  קרא עוד
  להשתחרר מההתמכרות – הכיצד?
  אנחנו חיים בחברה שבה יש חלוקה ברורה בין סמים קלים ובין סמים קשים. עם זאת, חשוב להבין שגם מי שעושה שימוש בסמים קלים בלבד, בסופו של דבר יצטרך לעבור גמילה. לכן, אם גם אתם מכורים ואתם שמים לב שהדברים כבר לא בשליטה שלכם, כדאי שתעשו משהו בנידון.(...)
  קרא עוד
  גמילה מהתמכרות – תהליך מורכב
  להיות מכור לסמים זה מסוג אותם הדברים שאף אחד מאיתנו לא מתכנן. אנחנו לא קמים בוקר אחד ומחליטים שזה המסלול שבו אנחנו רוצים ללכת. מצד שני, זה בפירוש משהו שקורה ללא מעט אנשים. אצל כל אחד מאיתנו זה יכול להתחיל בגלל טריגר אחר. עם זאת, מה שמשותף ל(...)
  קרא עוד
  הפסקת השימוש במשככי כאבים
  לא מעט אנשים מגיעים בשלב מסוים בחייהם להשתמש במשככי כאבים. זה מתחיל בדרך כלל בגלל כאב של ממש. זו יכולה להיות מחלה כלשהי, ניתוח או כל פעולה רפואית אחרת שצריך להתאושש ממנה. הבעיה היא שלא מעט מאיתנו בסופו של דבר מוצאים את עצמם מתמכרים למשככי כ(...)
  קרא עוד
  תהליך הגמילה מהתנהגויות הרסניות
  התמכרויות, לצערנו הרב, הן חלק מהחיים של רבים מאיתנו. לא מעט אנשים מעבירים חיים שלמים כאשר הם מכורים לאלכוהול, לסמים או לכל מיני התנהגויות הרסניות אחרות. לכן ברור מדוע אם גם אתם מכורים למשהו, תרצו לעזור לעצמכם. מגיע שלב בחייו של כל מכור שבו(...)
  קרא עוד
  בוחרים להיגמל מאלכוהול – כך תעשו זאת
  עבור רבים מאיתנו אלכוהול הוא חלק בלתי נפרד מהחיים, במיוחד אם השורשים שלנו מגיעים ממדינות אירופאיות מסוימות. לא חסרים מחקרים שמצביעים על המעלות של כוס יין אדום ביום. כמו כן, התרבות רואה בשתיית אלכוהול משהו תקין ולא מרחיקה את המשתמשים באלכוהו(...)
  קרא עוד
  בתים מאזנים עם טאץ' אישי
  אחד השלבים הקשים ביותר בכל תהליך גמילה, הוא ההכרה בבעיה וכמובן, לקיחת אחריות. זהו מסע מורכב וכואב, שאף אדם מכור לא יוכל לעולם להתמודד איתו לבד. בשל כך נוצרו בתים מאזנים פרטיים המציעים מסגרת מקצועית ומקבלת, שבה כל מכור יוכל למצוא את מקומו לצ(...)
  קרא עוד
  ממרכזים אתכם על הדרך הנכונה
  איך אפשר להיגמל מאלכוהול? הרי מדובר באחד החומרים הממכרים ביותר בעולם, שהגמילה ממנו היא נפשית ופיזית כאחד, בשל תלות אמיתית בחומר הן מבחינה נפשית והן מבחינה פיזית, כשהגוף ממש זקוק לחומר בכדי לשרוד את היום. כלומר, מדובר בהתמכרות לכל דבר ככה שר(...)
  קרא עוד
  נגמלים מסמים באמצע הדרך
  האם אפשר להיגמל מסמים? התשובה היא תמיד כן, תמיד לתת צ'אנס לאדם לבחור בחיים ולהתחיל מחדש. כדי לעשות את זה, עליו קודם כל לרצות זאת בעצמו. לאחר מכן, עליו להיכנס אל אחד מאותם בתים מאזנים מסמים שמציעים מסלולי גמילה המותאמים אישית לכל מכור, כך שה(...)
  קרא עוד
  גם תרופות מרשם יכולות להיות מסוכנות
  תרופות מרשם הן כמעט מצילות חיים עבור חלק מהאנשים, בעיקר כשהם סובלים מכאבים כרוניים ומתמשכים. הבעיה מתחילה כשהאדם מפתח תלות באותן תרופות, משככי כאבים, כדורי שינה, כדורים נרקוטיים, כדורי שינה ועוד. כאן נכנס לתמונה בית מאזן מתרופות והמקצוענים(...)
  קרא עוד
  ממרכזי הגמילה המובילים ביותר
  לא פשוט לבני האדם; לקום בבוקר לעבודה, לשרוד שעות ארוכות מול המחשב, פגישות, ועוד. תארו לכם שעל כל זה אתם צריכים עוד להוסיף גמילה מסמים, אלכוהול או כל אלמנט ממכר אחר. קשה בכלל להתחיל להבין עד כמה קשה הוא תהליך הגמילה, כשהוא מורכב מלא מעט כאבי(...)
  קרא עוד
  כל מה שצריך לדעת עלינו – מכון הגמי...
  בכל רחבי העולם, ישנם מסלולים שונים לטיפול בהתמכרויות כאלו ואחרות. לרוע המזל, ישנם גם לא מעט שקרנים ונוכלים שמציעים שיטות טיפול מפוקפקות, ובמקום לעזור למכורים להיגמל ולהמשיך בחייהם, רק מחמירים את ההפרעה. על כן, כשבוחרים מכון לגמילה יש לעשות(...)
  קרא עוד
  נגמלים במרכז וממשיכים בדרך הישר
  כשאדם מתמכר לחומר מסוים, הוא לא שם לב שמגיע הרגע שבו השימוש יוצא משליטה והופך לממש מסוכן עבורו. זהו תהליך איטי בדרך כלל, שאליו נלווה תהליך אישי ונפשי מורכב ביותר, שבמסגרתו האדם הופך תלוי פיזית ונפשית בפעולה מסוימת או חומר. בתוך התהליך הזה,(...)
  קרא עוד
  שלום ולא להתראות לאופיאטים
  עולם הסמים עצום ונרחב יותר ממה שאתם חושבים. כבר מזמן לא מדובר רק בקנאביס או הרואין, ישנו מנעד מלא בחומרים שונים ומשונים, כל אחד מהם ממכר בדרכו. אופיאטים למשל, הם תרופות מרשם שמטרתם להפחית כאבים. מקור האופיאטים הוא לרוב אופיום המוכר לכל, שהי(...)
  קרא עוד
  נגמלים מאלכוהול באופן פרטני ומקצועי
  האם ידעתם שאלכוהול מצליח לגבות יותר חיים מאשר סמים? כיום, אחד מכל שמונה אמריקאים מאובחן בהפרעת שתיית אלכוהול, כשמדובר בהתמכרות שנחשבת לבינלאומית לחלוטין. למעלה מ- 80 אלף בני אדם מוצאים את מותם באשמת האלכוהול, בין אם בשל נהיגה בשכרות, שתייה(...)
  קרא עוד
  נזהרים עם הכמות ששותים
  מי לא אוהב לשתות כוס יין או בירה צוננת בערב יום חמישי, אחרי שבוע קשה ומלא בעבודה ועשייה? כנראה שלא קיים אדם שלא באמת אוהב להתרפק על הטיפה המרה מידי פעם, ולאפשר לה להרגיע ולנחם אותו. עד כאן הכל מעולה, אלא אם כן מדובר בתחילתו של תהליך התמכרות(...)
  קרא עוד
  גם משככי כאבים צריכים להיעלם
  בשנים האחרונות, ישנן עדויות חוזרות ונשנות של אנשים שמצאו עצמם מתמכרים – תתכוננו, למשככי כאבים. כן כן, לא סמים, לא אלכוהול, אפילו לא התמכרות לשופינג. משככי כאבים. התלות בתרופות הללו מתחילות בסך הכל מפעולה רגילה לגמרי, נטילתן לצורך שיכוך כאבי(...)
  קרא עוד
  הגיע הזמן להפסיק עם הסמים
  סמים הם עסק מפחיד לכל הדעות. הרי יש סיבה למה מגיל צעיר מחנכים אותנו להתרחק מהם ועדיף כמה שיותר רחוק, ככל האפשר. למרות זאת, נסיבות החיים והסטרס היום יומי מובילים לא מעט אנשים להידרדר למלתעות סמים שונים, שבתהליך הדרגתי ומסוכן לוקחים בעלות על(...)
  קרא עוד
  פרטיות בבית מאזן
  מהן האפשרויות העומדות בפני אדם שבעל כורחו, הידרדר להתמכרות לסמים, אלכוהול ואפילו הימורים? בשלב הראשון, ינסה להיגמל בעצמו על ידי כך שפשוט יפסיק לצרוך את אותו חומר או לבצע את אותה פעולה שהוא שם לב שמשתלטת על חייו. במהרה יגלה שאין זה פשוט כפי(...)
  קרא עוד
  נגמלים מהסמים באופן פרטני
  גמילה מסמים היא תהליך ארוך ולא פשוט, שדורש הרבה מאוד התמדה מצד המכור לצד ליווי מקצועי של בעלי ניסיון שלמדו והתמחו בכך. כך, רבים בוחרים להגיע אל בית מאזן פרטי שידוע ביתרונותיו לעומת האופציות האחרות. וילה מטריקס פועל כבית מאזן פרטי בישראל, המ(...)
  קרא עוד
  המקצועיות שתגמול אתכם
  התמכרות היא אף פעם לא סימן טוב, ולא משנה מהו מושא ההתמכרות. זה יכול להיות אלכוהול, אלו יכולים להיות סמים קלים וסמים קשים, ייתכן שבכלל מדובר בהימורים ואפילו באגרנות כפייתית או התמכרות לקניות. כל התמכרות הינה הרסנית ואם לא לוקחים עליה שליטה ה(...)
  קרא עוד
  מצליחים להיגמל מהדפוס ההרסני
  הימורים נראים בהתחלה כמו משחקים נחמדים, בהם אתם בסך הכל מפקידים את המזל שלכם ביד הגורל ומקווים לטוב. בין אם מדובר במשחקי הימורים בהם לוקחים חלק אנשים אחרים או הימורים של אדם נגד מכונה, לעתים הדרך להתמכרות היא מהירה, ומה הפלא? על יוקר המחייה(...)
  קרא עוד
  מלכודת שיכולה לתעתע
  כשמדברים על סמים, בדרך כלל כמעט לא נעשית החלוקה הזו בין סמים קלים וקשים, לפחות לא עד שיורדים לשורש העניין ומתעמקים בכך. השאלה שנשאלת תמיד בהקשר הזה, הוא בנושא גמילה מסמים קלים ועד כמה היא שונה מכל גמילה אחרת, בעיקר מסמים קשים שידועים ביכולו(...)
  קרא עוד
  מתי שימוש בסמים נחשב להתמכרות?
  כבר מגיל צעיר מחנכים אתכם שסמים הם מחוץ לתחום. הם קו אדום שאין לחצותו, שכן הדרך אחורה כמעט בלתי אפשרית ועל אחת כמה וכמה כשמדובר בסמים קשים. עם זאת, התמכרות לסמים היא בעיה מוכרת כיום כשישנם לא מעט אנשים שמוצאים עצמם מתמכרים – זו אפילו לא חיי(...)
  קרא עוד
  לא מהמרים על החיים
  הימורים הם כנראה בין הפעולות המתעתעות ביותר בעולם. הרי זה תמיד מתחיל בקטן ולא מזיק, משחק קצר עם החבר'ה, או סיבוב בקזינו בחו"ל רק בשביל להתנסות. אחרי הצלחה או שתיים, אתם מרגישים שהמזל לצידכם וששום דבר לא יכול לעצור בעדכם, אז אתם ממשיכים להמר(...)
  קרא עוד
  גמילה לא קלה
  תהליכי גמילה הם אף פעם לא פשוטים, גם כשמדובר על גמילה מקנאביס שבמחשבה ראשונה ודאי נתפסת כמו אחד מתהליכי הגמילה הקלילים יותר בעולם הסמים, בשל העובדה שהסם מוגדר כ'קל' בלבד. למעשה, ההפך הוא הנכון. ההגדרה הזו של 'סמים קלים' היא מתעתעת שכן התמכר(...)
  קרא עוד
  איך נראית תקופת השהייה במוסד הגמילה?
  הימורים נמנים על הפעולות הממכרות ביותר שיש, אך גם המתעתעות ביותר. מדוע? מכיוון שבסך הכל מדובר במשחקים – משחקים מול מכונות, משחקים מול חברים ואפילו מול אנשים שלא מכירים באינטרנט. כל כך קל להיכנס לתחום ההימורים ולהישאב אליו, כך שמבלי לשים לב(...)
  קרא עוד
  הצלחה בתהליך הגמילה תלויה בכם ובסביבה
  זה מתחיל בקטן; פעולה שגורמת לאדם להרגיש טוב למשך זמן קצר. האדם זוכר את התחושה המצוינת הזו ורוצה לחזור עליה, כך הוא חוזר על אותה פעולה שגרמה להרגשה הטובה. הבעיה היא שלעתים מדובר בפעולה הרסנית שטובה לאדם רק לרגע, ולטווח הארוך יש לה השפעות שלי(...)
  קרא עוד
  קווים לדמותם של מהמרים
  הימורים נשמעים בהתחלה כמו פעולה לא מזיקה, נכון? הרי בסך הכל מדובר במשחקים – בין אם משחקים במכונות, או משחקים בין אנשים. זוכרים את ערבי הפוקר עם החבר'ה בשכונה? היה כיף לא נורמלי, ותמיד הייתם צוחקים ביניכם והאווירה הייתה טובה. ובכן, יש אנשים(...)
  קרא עוד
  התמכרות היא התמכרות היא התמכרות!
  תרופות הן חלק בלתי נפרד מחייהם של בני האדם, והן שינו לחלוטין את אופן החיים על הכדור. אם משהו כואב, לוקחים כדור. אם מצטננים, לוקחים כדור. אם חשים לא בטוב בכל אספקט אחר, הרי שתרופה תפתור את הבעיה. מה הפלא שרבים מוצאים עצמם מידרדרים לכדי התמכר(...)
  קרא עוד
  אל תוותרו על עצמכם!
  גמילה היא אף פעם לא תהליך פשוט; בין אם מדובר על סמים, אלכוהול או כל אלמנט ממכר אחר. לאחר שימוש ממושך, תסמיני הגמילה לעולם אינם פשוטים והופכים את התהליך לכמעט בלתי נסבל. בהתאם להתמכרות, תסמיני הגמילה יכולים להיות פיזיים כדוגמת הזעה, כאבי בטן(...)
  קרא עוד
  מסגרת שנותנת כוח
  כשחושבים על אדם שמכור לסמים או אלכוהול, התמונה הראשונה תהיה של אדם שכנראה יושב בין ערימות של בלגן וכאוס סביבו. אין לו יכולת לקחת את עצמו בידיים והוא גם לא רוצה, כאילו טוב לו במצב שבו הוא נמצא. המציאות היא אחרת, וקשה יותר משנדמה לכם. למען הא(...)
  קרא עוד
  להחליף את דפוסי המחשבה ההרסניים
  כשמדברים על התמכרויות, לרוב המחשבה הראשונה תהיה כנראה על סמים ואלכוהול. אבל מה לגבי התמכרויות שקטות שחודרות אט אט לחייו של האדם ועושות בהם שמות? התמכרות להימורים למשל, היא בדיוק מסוג ההתמכרויות שנוטים לזלזל בהן עד שכבר נעשה מאוחר מידי, ומה(...)
  קרא עוד
  מטפלים בהתמכרות מהיסוד
  כשחושבים על התמכרות, אי אפשר שלא להיזכר בפעם האחרונה שיצאתם לסיבוב בתחנה המרכזית בתל אביב. המראות קשים, אך נחרטים בזיכרון. לא תאמינו כמה קל להגיע למצב הזה שבו ההתמכרות משתלטת על החיים, כך שהשליטה נאבדת לחלוטין. כדי לעצור את כדור השלג הזה, ט(...)
  קרא עוד
  בית מאזן – באילו סוגי התמכרויות מט...
  בית מאזן הינו מקום המאפשר לאנשים הסובלים מהפרעה התמכרותית להתנקות ולהתחיל מחדש. התמכרות לחומרים או התנהגות התמכרותית עשויה להוביל אדם לשפל לחייו, לפגוע בקשרים החברתיים והמשפחתיים שלו, לחבל לו בקריירה ולגרום לו לנזקים גופניים ונפשיים. פיתוח(...)
  קרא עוד
  מוצאים את הטיפול הנכון עבורכם
  לעתים, הרגלים שונים משתלטים על חייו של אדם והופכים לחלק בלתי נפרד מהם, כמעט כתלות לרמה שאי אפשר לנהל את החיים בלעדיהם. כשמנסים להפסיק, לא מצליחים וחווים תחושות שליליות ותגובות פיזיולוגיות, הרי שמדובר בהתמכרות. טיפול בהתמכרויות חייב להתבצע ר(...)
  קרא עוד
  בית מאזן מתרופות מרשם
  המטרה שלשמה נועדו תרופות מרשם הינה להקל על כאבם של אנשים החווים כאבי בחלקים שונים בגופים או בעת טיפולים רפואיים. עם זאת, תרופות המרשם מכילות בתוכן חומרים נרקוטיים, אשר גורמים להרבה מהמשתמשים בהן לפתח התמכרות ולהשתמש בתרופות גם שלא לצורך. הת(...)
  קרא עוד
  התמכרות שמתחילה מצורך תמים
  תרופות הן כנראה בין ההמצאות הגאוניות ביותר של האנושות. כשמשהו מפריע או מכאיב, אפשר לקחת תרופה והכל יעבור ויישכח כך שנוכל להמשיך בשגרת היום. הבעיה מתחילה כשלאדם יש נטייה טבעית להתמכרות, וככל שישתמש יותר, כך עלול לפתח התמכרות לתרופות מרשם ולע(...)
  קרא עוד
  בית מאזן ממשככי כאבים – למכורים בח...
  כאבים בגוף הם תופעה שכיחה שמתרחשת לאור סיבות כאלו ואחרות בגוף האדם. אנשים רובים נוטים ליטול משככי כאבים כדי לשכך את הכאב ולהרגיש יותר בנוח. התמכרות למשככי כאבים מייצגת משהו רחב מזה, כאשר נוטלים את התרופה על אף שאין הנחיה מרופא ליטול אותה ול(...)
  קרא עוד
  התמכרות שפוגעת ברבדים שונים בחיים
  עד לפני זמן מה, צריכת קנאביס נחשבה בעיקר להרגל המזוהה עם נתחים מאוד ספציפיים באוכלוסייה, בדרך כלל בשוליים שלה. בשנים האחרונות, הפך ההרגל לנפוץ יותר ויותר, כמעט למיינסטרים בעולם ובישראל בפרט. על השאלה האם מדובר בהרגל חיובי או שלילי, לא ננסה(...)
  קרא עוד
  בית מאזן מהתמכרויות
  התמכרות הינו מושג רחב שמייצג פיתוח תלות בחומר או בדפוס התנהגותי מסוים באופן כפייתי. אנשים מצאו עצמם מתמודדים עם התמכרויות עוד משחר ימי ההיסטוריה, וככל שהקדמה מפתחת נוספים עוד ועוד מושאי התמכרות פוטנציאליים. ההתמכרות יכולה להיות כלפי אלכוהול(...)
  קרא עוד
  דברים שכדאי שתדעו על התמכרות להימורים
  כולכם בוודאי תזדהו עם הסיטואציה הבאה; אתם עובדים כל כך קשה בכל יום כדי להביא פרנסה הביתה ולעצמכם. יום אחד, חבר טוב מספר לכם על משחק שאם מצליחים לזכות בו, מקבלים – כסף. והחלק הכי טוב? לא צריך לעשות יותר מידי, רק ללחוץ על כפתור. אתם מצליחים ב(...)
  קרא עוד
  בית מאזן מהימורים – איך הוא יכול ל...
  כמו שיש התמכרות לחומרים מסוימים, כך יכולים לפתח במהלך החיים דפוסי התנהגות התמכרותיים, כאשר המוכר ביותר מהם הינו נטייה להימורים. יש כל מני דרכים להמר על כסף, חלקן נגישות יותר כמו מילוי טפסי לוטו או גירוד משחקי מזל ואילו חלקן נחשבות חוקיות פח(...)
  קרא עוד
  בית מאזן מאלכוהול
  אלכוהול הינו מוצר צריכה נפוץ. הוא נמצא על השולחן בכל אירוע חברתי או מפגש משפחתי, ולעתים גם קורץ לנו מתוך המקרר כשאנחנו לבד בבית. אין ספק שלעתים זה מרענן ומשמח, אולם הבעיה מתחילה כאשר מתחילים לפתח תלות במשקה. חיים שלמים של אנשים נהרסים עקב ה(...)
  קרא עוד
  בית מאזן מאלכוהול פרטי – למי הוא מ...
  מתי נכחתם פעם אחרונה באירוע חברתי כלשהו ולא היה אלכוהול על השולחן? כל סיבה למסיבה, ולעתים גם סתם מפגשים אינטימיים עם חברים, מלווים במשקה אלכוהולי כלשהו – יין, בירה וכו'. כשזה קורה לפרקים זה נחמד, אולם כאשר משקאות אלכוהוליים הופכים למושא צרי(...)
  קרא עוד
  בית מאזן מאופיאטים
  אופיאטים הינם חומרים שמבוססים על מורפיום, ולרוב הם מהווים חלק מתרכובות של משככי כאבים. אנשים שמתמכרים לאופיאטים עומדים בסימן התמכרות מאתגרת, על אחת כמה וכמה כאשר מגיעים לשלב הגמילה. כיום ניתן למצוא בית מאזן מאופיאטים, המתמחה בגמילה ובשיקום(...)
  קרא עוד
  בית מאזן יוקרתי – מה ההבדל בינו לב...
  הרגע הכי מרגש שיכול להיות בחייו של מכור, הוא הרגע שבו הוא מתוודע למה שהוא חווה ומחליט לשים לזה סוף. כמובן שכמעט תמיד נלווית לזה תמיכה משפחתית וחברית, אשר מסייעים לו לחוש פחות בושה ואשמה. מרבית המכורים בוחרים בטיפול שמציע בית מאזן. בית מאזן(...)
  קרא עוד
  בית מאזן במרכז – עדיף על פני הפריפ...
  גרים במרכז ורוצים להיות קרובים לילד שסובל מבעיית התמכרות? מגיעים מרחבי הארץ ורוצים להרחיק את המכור ממושא ההתמכרות שלו? כשמדובר בהתמכרויות כל האמצעים כשרים, שכן החלק החשוב הוא לנכוח בבית מאזן. במרכז הגמילה, המכורים שפיתחו התמכרויות שונות במה(...)
  קרא עוד
  בתים מאזנים – איך מתחילים?
  אנשים רבים מתמודדים בחיי היומיום שלהם עם התמכרויות מסוגים שונים – סיגריות, סלולר, קניות או התמכרויות חמורות וקשות יותר כמו אלכוהול, הימורים, סמים ומשככי כאבים. הבעיה מתחילה כשמושא ההתמכרות הופך להיות מרכז חייו של האדם, הדבר היחיד שהוא חושב(...)
  קרא עוד
  בית מאזן – מה חשוב שתדעו?
  הרבה אנשים מתמודדים עם התמכרויות ביומיום. זה יכול להיות התמכרות לסיגריות, לקניות או לנייד או לחלופין התמכרויות קשות יותר, כמו הימורים או סמים. כך או כך, עצם התלות של אדם בגרם חיצוני כלשהו ששולט על חייו, עלול להביא איתו השפעות הרסניות ולחרב(...)
  קרא עוד
  בית מאזן מאלכוהול
  ישנם סוגים שונים של התמכרויות, אולם ללא ספק אלכוהול הינו אחד מהנפוצים והמסוכנים יותר שביניהם. בניגוד לאחרים, מנות אלכוהול נמצאות תמיד בהישג יד, שכן הן מככבות באירועים חברתיים ומשפחתיים וכן ניתן לרכוש אותן בכל חנות או מכולת. הבעיה מתחילה כשצ(...)
  קרא עוד
  מוסד גמילה מסמים
  סמים ידועים כחומרים שמשחיתים את הגוף, את הנפש, את הקשרים הבינאישיים עם מעגל האנשים הקרוב ולמעשה את החיים עצמם. לפעמים זה מתחיל בהתנסות קטנה ותמימה וממשיך בהתמכרות איומה והרסנית. אנשים שמתמכרים לסם נוקטים בפעולות קיצוניות שמסייעות להם בהשגתו(...)
  קרא עוד
  גורמים להפרעות אכילה
  וילה מטריקס הינה בית מאזן ושיקום מהתמכרויות שונות ומצבי משבר, ביניהם גם הפרעות אכילה. גורמים להפרעות אכילה הינם רבים ומגוונים, כאשר בוילה מטריקס פועלים מתוך ההבנה כי ההתמכרות או ההפרעה הם אינם הבעיה עצמה אלא הם דרך התמודדות או תוצר של בעיה(...)
  קרא עוד
  מוסד גמילה מהימורים – חשיבותו בקו...
  התמכרות להימורים יכולה להתבטא בכל מני סוגים של התנהגויות – מילוי כרוני של כרטיסי לוטו, הימור על משחקים באינטרנט, השתתפות במשחקי קזינו ועוד. מצבים שכאלו יכולים להסתיים רק לאחר שהאדם מחליט לטפל בבעיית ההתמכרות שלו, כאשר המקום האידיאלי לשם כך(...)
  קרא עוד
  מוסד גמילה מאלכוהול – נוצר על מנת...
  אלכוהול נחשב לאחד מגורמי ההתמכרות הנפוצים ביותר, שכן הוא נגיש ומצוי בכל מקום וצריכתו לא נתפסת כדבר רע. הבעיה היא שלעתים הגבולות מיטשטשים, כך שמעבר לנסיבות חברתיות אנשים מוצאים את עצמם שותים כשהם לבדם בבית, ולעתים אף מפתחים בזה תלות כתנאי הכ(...)
  קרא עוד
  מוסד גמילה
  בסלנג היומיומי שלנו אנחנו נוהגים להעיד רבות על כך שאנחנו מכורים לדברים, האמנם? בפועל התמכרות היא משהו שורשי ועמוק, המייצג תלות של אדם בחומר או בהתנהגות כלשהי, בדרך כלל כפועל יוצא של קשיים נפשיים איתם הוא נאלץ להתמודד. התמכרויות כמו שימוש בא(...)
  קרא עוד
  טיפול בהתמכרות – אולי סוגי התמכרוי...
  אנחנו שומעים על סוגים של אנשים שמצאו עצמם מכורים לחומרים או להתנהגות כלשהי, ומגיעים עד לכדי מצב שבו כל חייהם תלויים בזה. ההשלכות ההרסניות של התלות, ככל שהיא חריפה יותר, משפיעות על הסביבה של המכור, על יכולותיו ועל אישיותו. על כן, רבים בוחרים(...)
  קרא עוד
  טיפול בהתמכרות לסמים – כמה מורכב ז...
  התמכרות לסמים יכולה לקרות לכל אדם ואדם, אולם אם חוקרים זאת לעומק מבינים שהנטייה להתמכרות היא אינדיבידואלית ומורכבת ממשתנים גנטיים וסביבתיים. מה שמהווה טריגר להתפתחות ההתמכרות לסמים הינם קשיים נפשיים או פיזיים שהאדם חווה, כאשר הסם מהווה מעין(...)
  קרא עוד
  בתים מאזנים פרטיים – עדיף על פני ב...
  אין זה קל להחליט שמפסיקים התמכרות. הרבה אנשים נאלצים להתמודד עם אותה תלות טורדנית שפיתחו כלפי התנהגות מסוימת, או לחלופין כלפי חפץ או חומר כלשהו. מאותו רגע ואילך הם מתקשים לשים סוף להתנהלות האובססיבית שלהם סביב מושא ההתמכרות. אם אתם או מי מק(...)
  קרא עוד
  טיפול בהפרעות אכילה – מה מקורן?
  הרבה מדווחים על כך שהם ערים לשינויים בהרגלי צריכת המזון שלהם, זאת לאור קשיים נפשיים שחווים בשגרה. הרגלי האכילה הופכים לא סדירים ומתבטאים באחת משתי הדרכים הללו – בולמוסי אכילה מוגברים או המעטה במזון עד לכדי חוסר אוכל. מיותר לומר שלהפרעות בהר(...)
  קרא עוד
  התמכרות לסמים – אצלי זה לא יקרה?
  התמכרות לסמים נשמע עבור רבים כמו אגדה רחוקה, "אצלי זה לא יקרה", אולם בפועל יש יותר מכורים לסמים ממה שאנחנו יכולים לדמיין. ההתנסות הראשונה בסם קורית לרוב בשנות הנעורים, אז קיים לחץ חברתי גדול והתמודדות עם מורכבויות שונות, ולכן קל הרבה יותר ל(...)
  קרא עוד
  התמכרות למשככי כאבים
  כאבי ראש, כאבי בטן, כאבי רגליים – כל אלו ועוד הם סיבות מוצקות ללמה צריך ליטול משככי כאבים. לפעמים כוח הסבל שלנו לא עומד בתחושות הלא נעימות בגוף, ומשככי כאבים הופכים להיות הפתרון המדויק עבור זה. מתי מתחילה הבעיה? כאשר מתחילים ליטול את אותם ה(...)
  קרא עוד
  הפרעות אכילה טיפול
  הפרעות אכילה הן קבוצת תופעות שמתבטאות בשינויים בהרגלי צריכת המזון עקב מצוקה נפשית. ההפרעה מתבטאת בשני סוגים של אכילה לא סדירה: אכילת כמויות גדולות של מזון במהירות רבה או היעדר אכילה \ צריכת כמויות מזון קטנות משמעותית. אותן הפרעות אכילה עשוי(...)
  קרא עוד
  גמילה מקנאביס – איך זה משפיע?
  התפיסה הרווחת בנוגע לקנאביס היא היותו חומר בעל השפעה מרגיעה, אולם באותה הנשימה מדובר גם כן בסם בעל פוטנציאל לפיתוח תלות בו. רבים מוצאים עצמם תלויים נפשית בצריכה של קנאביס, לעתים עד כדי מצב בו לא יכולים לדמיין יום בו הם לא שואפים אותו לריאות(...)
  קרא עוד
  גמילה מקוקאין – סם לבן ליום שחור
  פעמים רבות התמכרות לחומרים מסוגים שונים, ביניהם אלכוהול וסמים, מתחילה בשימוש מקרי או חד פעמי. ככל שמגבירים את תדירות השימוש באותם החומרים, כך התלות גדלה ומתפתחת התמכרות. לעומת זאת, במקרה של התמכרות לקוקאין נוצרת תלות מידית, עם השימוש הראשונ(...)
  קרא עוד
  גמילה מסמים קשים – האם זה אפשרי?
  גמילה מסמים קשים היא המוצא האחרון והמתבקש עבור מי שמוצא עצמו מתמודד עם התמכרות לסמים קשים. תחילה הניתוק של הסם מהגוף נראה כמו חלום רחוק עבור המכורים, שכן אף אחד לא רוצה או מאמין שהוא יכול להצליח להפסיק. אולם לאחר שמבינים את הנזקים הבריאותיי(...)
  קרא עוד
  גמילה מסמים קלים – זה רק נראה קל
  כששומעים על אנשים שמכורים לסמים תמיד מדמיינים תרחישים בהם אדם מזריק או מסניף חומרים מסוכנים לתוך גופו. בפועל, מרבית האנשים שמתמודדים עם התמכרות לסמים התחילו עם מה שנקרא "סמים קלים'", ועם הזמן החלו להשתמש בהם באופן קבוע, עד שהתפתחה בקרבם התמ(...)
  קרא עוד
  גמילה ממשככי כאבים – כאב שיעבור אח...
  יש הרבה סיבות ללמה ליטול משככי כאבים, אולם הבעיה מתחילה כשנוטלים אותם מהסיבות הלא נכונות ואז מתחילים לפתח התמכרות של ממש. וכשמפתחים התמכרות ייתכן ותצטרכו גמילה ממשככי כאבים. משכך כאבים הינו סוג של תרופה, המהווה תרכובת של חומרים שמטרתם היא ל(...)
  קרא עוד
  גמילה מהתמכרויות – צעד הכרחי לחיים...
  אנשים רבים נאלצים להתמודד עם התמכרויות כאלו ואחרות במהלך חייהם. לעתים מדובר בהתמכרויות לחומרים מסוימים, כמו למשל אלכוהול, סמים וכו', ואילו לעתים יהיו אלו התנהגויות התמכרותיות סביב אשליה או פנטזיה כלשהי, כמו הימורים והפרעות אכילה. ככל שההתמכ(...)
  קרא עוד
  גמילה מהימורים
  גמילה מהימורים זה לא דבר פשוט. פעמים רבות החברים ובני המשפחה מתגייסים לטובת המשימה, ומנסים לסייע למכור להיגמל. יש מי שעושה זאת על ידי מתן כסף, יש השוהים לצמיתות לצד המכור, יש המנסים לאלץ אותו להפסיק, ואילו יש כאלו שמנסים לשמור מרחק כמה שנית(...)
  קרא עוד
  גמילה מאלכוהול – תהליך ארוך עם תוצ...
  אנשים רבים מוצאים עצמם מדי שנה מתמודדים עם התמכרות לאלכוהול. זוהי תופעה שמורכבת מהיבטים ביולוגיים, נפשיים וחברתיים, כאשר המכור שב להשתמש באלכוהול באופן תדיר. צריכת האלכוהול גורמת לשינויים במודעות, במצב הרוח ובהליכי ההתנהגות והחשיבה עד שהוא(...)
  קרא עוד
  גמילה מאלכוהול
  תהליך גמילה מאלכוהול רבים מאיתנו נוהגים לשתות אלכוהול לבד או בחברה אך לצערנו אנשים מסויימים עלולים למצוא את עצמם מגיעים למצב של התמכרות המחייבת גמילה מאלכוהול לפני שיהיה מאוחר מדי. לאלכוהוליזם השפעה קשה על איכות חיינו הן מבחינה חברתית, האיש(...)
  קרא עוד
  טיפול באלכוהוליזם
  וילה מטריקס הינה בית מאזן פרטי להתמכרויות שונות, ביניהן אלכוהוליזם טיפול ושיקום. וילה מטריקס היא בעצם מתחם אקסקלוסיבי, אשר מעניק למטופליו מגוון רחב של טיפולים בעזרתו של צוות מקצועי ומנוסה – כל זאת באווירה חמה ומשפחתית. במתחם דואגים לכל צרכי(...)
  קרא עוד
  בית מאזן מסמים הרצליה
  וילה מטריקס הינה בית מאזן פרטי באזור הרצליה אשר מעניק טיפולי גמילה ושיקום מהתמכרויות שונות. בית מאזן מסמים הרצליה – וילה מטריקס, הינה מתחם אקסקלוסיבי, בו צוות מקצועי מגוון ומנוסה, והטיפולים בו מתקיימים באווירה משפחתית וחמה, מתוך ראיה הוליסט(...)
  קרא עוד
  שיטות גמילה מסמים
  בעלי מקצוע רבים לוקחים חלק פעיל במסגרתן של שיטות גמילה מסמים, וכיום מקובל לטפל בתלות בגישה  מערכתית. וילה מטריקס הינו בית מאזן שמעניק שירותי טיפול על ידי צוות רב של אנשי מקצוע על מנת ליצור תוכנית טיפול המבוססת על צרכים קליניים. הצוות של ויל(...)
  קרא עוד
  קרוסלת התמכרות: איך נגמלים ולא נופלים חז...
  התמכרות משולה למחלה, ואף למחלה כרונית. וילה מטריקס, בית מאזן פרטי, נוסד מתוך ההבנה כי ההתמכרות הינה סימפטום של בעיה אחרת, ולא הבעיה עצמה, ולכן בוילה מספקים לנגמלים אפשרות לעבור תהליך גמילה ושיקום מהתמכרויות שונות, באווירה משפחתית, ובמתן טיפ(...)
  קרא עוד
  פסיכותרפיה גופנית עם נגמלים מסמים
  בארץ, הטיפול הקונבנציונלי בעבור התמכרות לסמים כולל גמילה פיזית ולאחר מכן, טיפול התנהגותי, קוגניטיבי ודינמי. עם זאת נולד טיפול חדש המביא תוצאות גמילה מצוינות. טיפול זה הינו פסיכותרפיה גופנית עם נגמלים מסמים. המרכז לגמילה וילה מטריקס מיועד עב(...)
  קרא עוד
  מה צריך לדעת לפני שנכנסים למרכז טיפול לנ...
  בית מאזן הינו מקום בו עוזרים למטופלים לעבור תהליך גמילה שישחרר אותם מהתלות שלהם. וילה מטריקס הינה מרכז המספק מגוון התמכרויות שונות כגון, אלכוהול, סמים קשים או קלים, הימורים, אינטרנט, תחלואה כפולה והתמכרויות לתרופות מרשם. אז מה צריך לדעת לפנ(...)
  קרא עוד
  מה כולל תהליך הגמילה מסמים?
  כל אדם הוא שונה וייחודי, ולכן גם תהליך גמילה מסמים הינו הליך אשר אמור להיות מותאם באופן אישי לצרכי האדם עצמו, כך מאמינים במרכז הגמילה הפרטי וילה מטריקס. מה כולל תהליך הגמילה מסמים במרכז וילה מטריקס? בוילה ניתן לקבל טיפול מגיל 18 ומעלה, כאשר(...)
  קרא עוד
  מה אלכוהול גורם לגוף
  השפעות אלכוהול על גוף האדם הינן הרסניות, כאשר התמכרות לאלכוהול היא אחת הקשות לגמילה, וזאת מכיוון שאלכוהול הינו חומר חוקי זול, אשר נפוץ וקל להשיגו. וילה מטריקס הינה בית מאזן פרטי, אשר מתמחה בטיפול בהתמכרויות שונות, ביניהן גם גמילה מהתמכרות ל(...)
  קרא עוד
  כמה זמן נמשך קריז?
  כמה זמן נמשך קריז? ולמה חשוב לקבל עזרה מקצועית התמכרות לסמים מסוגים שונים הינה מצב מורכב ומאתגר להיגמל ממנו ללא עזרה מקצועית. וילה מטריקס הינה בית מאזן פרטי אשר מעניק למטופליו את האפשרות להיגמל ולהשתקם ממגוון של התמכרויות ומצבי משבר בחיים,(...)
  קרא עוד
  טיפולי גמילה
  כאשר אדם עובר טיפולי גמילה בבית מאזן, חשוב שהמשפחה הקרובה אליו תקיף ותתמוך בו בכל מהלך הטיפול כדי לתת לו חיזוקים רבים ככל הניתן. למרות שאותו בן משפחה הוא זה שעובר את הטיפול, כל בני המשפחה מרגישים כאילו גם הם חלק מאותו תהליך מורכב זה. כדי שא(...)
  קרא עוד
  נזקי האלכוהול
  התמכרות לאלכוהול הינה התמכרות נפוצה, כאשר נזקי האלכוהול והשפעתו על האדם המכור הם רבים ומשמעותיים. וילה מטריקס הינה בית מאזן אקסקלוסיבי, אשר ניתן לעבור בו גמילה ושיקום מהתמכרויות שונות, כאשר בוילה מטריקס מאמינים כי כל אדם הוא שונה ויזכה להתא(...)
  קרא עוד
  התמכרות כימית מול התמכרות התנהגותית
  קיים הבדל בולט בין התמכרות כימית מול התמכרות התנהגותית. ובכן, התמכרות לחומרים הנקראים פסיכו – אקטיביים משפיעה על המערכות הפנימיות באופן משמעותי, דבר האומר כי זו למעשה התמכרות כימית. היא משפיעה על אופן ישיר על מערכת העצבים ועל התפקוד המוחי.(...)
  קרא עוד
  הקשיים בדרך לגמילה
  גמילה מהתמכרויות עלולה להיות תהליך קשה עבור המטופל הנכנס לבית מאזן וגם עבור משפחתו. הקשיים בדרך לגמילה הם רבים, אך אפשר בהחלט לעבור אותם עם עזרה מקצועית. מכון הגמילה וילה מטריקס מעניק עבור כל מטופל תכנית ייחודי ואישי כדי לעזור להם לעבור את(...)
  קרא עוד
  האם אתה מכור למשככי כאבים?
  משככי כאבים נמצאים בכל ארון תרופות, בכל בית ורוב האנשים נוהגים לנטול אותם עקב כאבי ראש, כאבי בטן או סוגי אחרים של כאבים על מנת להקל עליהם. כאשר השימוש בתרופות אלו נעשה באופן קבוע, יומיומי ומופרז, ייתכן שאל יהיה בדובר במצב בו האדם מכור למשככ(...)
  קרא עוד
  גמילה פיזית מסמים
  הידיעה כי אחד מבני המשפחה התמכר לסמים עלולה לנחות כרעם ביום בהיר. רק לפני רגע הוא התנהג ככל אדם, וכעת אתם מגלים כי הוא מתנזר מבני משפחתו, מזניח את עבודתו, מבצע שיחות בסתר ומתרועע עם "חברים" מפוקפקים. רבים שולחים את המכורים לבית מאזן לצורך ג(...)
  קרא עוד
  לאן לפנות בנושא גמילה מסמים?
  במידה והגעתם למסקנה שהשימוש שלכם או של קרוב משפחה בסמים הפך להתמכרות ועבר את גבול השימוש בשליטה, ככל הנראה כי ישנו צורך בעזרה מקצועית על מנת לעצור את התמכרות זו. אם סיטואציה זו מוכרת לכם, השאלה הראשונה העולה הינה גמילה מסמים לאן לפנות? וילה(...)
  קרא עוד
  אשפוז לצורך גמילה ממשככי כאבים
  הפתרון הטוב ביותר עבור מכורים שהשתמשו במשככי כאבים או תרופות מרשם יתר על המידה הינה גמילה במרכז המיועד לטיפול זה. אשפוז לצורך גמילה ממשככי כאבים מאפשר למכורים לתרופות להיגמל מהן בצורה הנכונה  והמבוקרת ביותר. וילה מטריקס – מוסד גמילה ממוקם ב(...)
  קרא עוד
  איך מזהים מכור לסמים?
  התמכרות לסמים הינה מצב מורכב, אשר לרוב מתרחש בהדרגתיות ולעיתים עד שמישהו מבחין בכך, כבר קשה הרבה יותר לטפל במצב. אז איך מזהים מכור לסמים? על כך במאמר הבא. וילה מטריקס הינה בית מאזן פרטי אשר פועל מתוך ההבנה כי ההתמכרות אינה הבעיה של המכור, א(...)
  קרא עוד
  איך לעזור למכור לסמים
  הרגע בו אתם מגלים ומבינים שקרוב משפחה או אדם יקר לכם התמכר לאלכוהול, לסמים או לכל חומר אחר הינו רגע קשה במיוחד, אך חשוב להבין שתמיד קיימת תקווה להתחלה חדשה. אז איך לעזור למכור לסמים? במאמר זה תקבלו את כל הכלים המשמעותיים שיעזרו לכם להוביל א(...)
  קרא עוד
  גמילה מהרואין
  הרואין הינו סם קשה השייך למשפחת האופיאטים הגורם לחוויה פיזית ורגשית עוצמתית. כאשר מכור משתמש בהרואין הוא חווה רגעים של אושר ומרגיש כי אינו סבל מעולם. למרות התחושות האלו, הסם גורם לנזקים רבים וחריפים לגוף האדם, לבריאות הפיזית והנפשי של המכור(...)
  קרא עוד
  הטיפול
  תוכנית הטיפול ב"וילה מטריקס" הינה תוכנית טיפול הוליסטית המשלבת בתוכה מגוון רחב מאוד של גישות טיפוליות, צוות רב מקצועי וטיפול אלטרנטיבי. לצד שיטות הטיפול המסורתיות אנו משלבים שיטות טיפול ייחודיות ושונות ובדרך זו חושפים את המטופל לעולם טיפול(...)
  קרא עוד
  ייעוץ ועזרה
  בכל שאלה, התלבטות או דילמה ניתן לפנות לקבלת ייעוץ חינם בטלפון: 077-5606-159 או באימייל: eyalcaro@walla.com הייעוץ ניתן בהזדהות או בעילום שם. ניתן לקבוע פגישה לקבלת חוות דעת ראשונית
  קרא עוד
  נזקים הנגרמים מהתמכרות לאלכוהול
  בשביל הרבה אנשים בעולם וכן בתרבויות שונות, שתייה של משקאות חריפים תופסת חלק בלתי נפרד באירועים משפחתיים, כמו גם באירועים חברותיים. אבל שתייה של אלכוהול יכולה להיות על בסיס יום יומי. אם אתם שותים אלכוהול כל יום רצוי שתשתו עד שתי כוסות. זהו ה(...)
  קרא עוד
  תגובות של מטופלים
  29.2.2012 ג'ון מניו-יורק כותב: היי אייל, אני מקווה שהכל בסדר אצלך, אני רוצה להודות לך ולכל הצוות במטריקס רילואוד על כל מה שעשיתם בשבילי. עדין קשה לי להאמין כמה הצלחתי להשיג וללמוד בזמו כל כך קצר. לאורך כל הטיפול היית מאוד קשוב לצרכים שלי וע(...)
  קרא עוד
  פרמטרים לבחירת בית מאזן מאלכוהול
  בתקופה האחרונה, ניתן לראות יותר ויותר מרכזי גמילה מאלכוהול. בחיפוש אחר בית מאזן, חשוב מאד לא לבחור את המרכז הראשון אלא לבחון היטב את אותם פרמטרים על מנת להגיע לבחירה המתאימה ביותר. אילו פרמטרים יש להביא בחשבון: מקצועיות: בבחירת בית מאזן מאל(...)
  קרא עוד
  וילה מטריקס – תוכנית טיפול
  תוכנית הטיפול ב"וילה מטריקס" הינה תוכנית טיפול הוליסטית המשלבת בתוכה מגוון רחב מאוד של גישות טיפוליות, צוות רב מקצועי וטיפול אלטרנטיבי. לצד שיטות הטיפול המסורתיות, אנו משלבים שיטות טיפול ייחודיות ושונות ובדרך זו חושפים את המטופל לעולם טיפול(...)
  קרא עוד
  התייעצות
  האם שתייה , סמים, הימורים או בעיות עם אוכל שולטים בחיים שלכם ? רוב הסיכויים שאם אתם קוראים את זה , אין לכם כוח להיאבק נגד ההתמכרות שלכם. אתם לא יכולים להתמודד עם זה לבד. התלות גוזלת מכם את המשפחה, חברים , לימודים, עבודה, שמחת חיים והיכולת ל(...)
  קרא עוד
  בחן את עצמך
  האם אתה מכור לאלכוהול? על פי הדירוג האמריקאי, די בכך שתענה בחיוב ליותר מחמש שאלות כדי לקבוע כי קיים חשש להתמכרות אמיתית לאלכוהול: 1. האם אתה אוהב לשתות אלכוהול? 2. האם שתיית אלכוהול מוצדקת בענייך? 3. האם היו לך אי פעם בעיות בריאותיות בגלל ש(...)
  קרא עוד
  תוכניות שיקום
  התוכנית מבוססת על צירוף שיטות מקובלות ושיטות אלטרנטיביות לטיפול בהתמכרות, כשדגש מיוחד מיושם על שילוב של תוכניות טיפול אינדיווידואליות בתוך תוכנית הטיפול הקבוצתית. המחקרים האחרונים בתחום הטיפול בהתמכרות ובפסיכיאטריה העלו, כי ישנה תלות ישירה(...)
  קרא עוד
  הצוות שלנו
  שירותי הטיפול שלנו בווילה מטריקס מועברים על ידי צוות של אנשי מקצוע המייצגים דיסציפלינות רבות באתר. צוות רב תחומי זה יוצר תכנית טיפול פרטנית המבוססת על הצרכים קליניים. אנשי מקצוע מיומנים: פסיכאטר אחיות. מדריכים חברתיים. עובדים סוציאלים. פסיכ(...)
  קרא עוד
  טיפול באומנות
  יצירת אמנות היא הזדמנות להביע את הדמיון, האותנטיות והספונטניות של האדם. זו חוויה שלאורך זמן מובילה לתחושת סיפוק, תחושה של תיקון נפשי ושינוי. תהליך היצירה יכול להיות תהליך מרפא שמייצר חוויה של גדילה אישית. תהליך היצירה והתכנים אשר עולים במהל(...)
  קרא עוד
  טיפול בים
  הים, אחד מהמשאבים העוצמתיים, הכוחניים והמרגיעים ביותר שהטבע נתן לנו במתנה. מן הרגע הראשון של המפגש עם הים מתרחשים מעגלים רגשיים, כגלי הדף המתרבים זה אחר זה מן אבן הנזרקת אל המים... כל זאת תוך הרמוניה מלאה עם חוקי ותנאי הטבע. אנחנו ב"וילה מט(...)
  קרא עוד
  תוכנית המשך לבוגרי טיפול
  חזון המרכז תוכנית המשך טיפול המיועדת למטופלים אשר סיימו את תהליך הטיפול ב"וילה מטריקס" ומעוניינים להתחיל לבנות לעצמם חיים נורמטיביים . כחלק מההכנה להשתלבות מלאה בחיים הנורמטיביים, "וילה מטריקס" מציעה למטופליה את האפשרות להשתלב במסגרת דיור מ(...)
  קרא עוד
  התוכנית הטיפולית
  התוכנית מבוססת על צירוף שיטות מקובלות ושיטות אלטרנטיביות לטיפול בהתמכרות, כשדגש מיוחד מיושם על שילוב של תוכניות טיפול אינדיווידואליות בתוך תוכנית הטיפול הקבוצתית. המחקרים האחרונים בתחום הטיפול בהתמכרות ובפסיכיאטריה העלו, כי ישנה תלות ישירה(...)
  קרא עוד
  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון
  השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

   חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים